Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Férfiak, akik félnek a házasságtól... fórum

Férfiak, akik félnek a házasságtól... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
88. M0ncsa (válaszként erre: 86. - Hungarita)
2012. márc. 12. 16:30

:DDDD

hat ezt siman megteheted hazasodas nekul is :) vannak remek ruhakolcsonzok, es a parodat nyugodtan szolithatod ferjemnek, nincs ebben semmi torvenyellenes :)

87. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Hungarita)
2012. márc. 12. 16:29

Én ebben a történetben csak azt nem értem, hogy gyereket esetleg gyerekeket be mer vállalni, ami pedig egy életre szóló felelősség, a házasságtól pedig berezel?

Milyen logikátlan, komolytalan és gyerekes dolog ez?


A házasság ( a papír) egyébként,- ha minden kötél szakad,- megszüntethető, a gyerek nem!

Akkor ki érti ezt?

86. hungarita (válaszként erre: 82. - M0ncsa)
2012. márc. 12. 16:27
Hat akkor errol maskepp gondolkozunk. Nekem a hazassag nem azt jelenti, hogy akkor valunk csaladda, ha osszehazasodunk, es csak es kizarolag utana johet a gyerek... DE! Atszeretnem elni egyszer ezt a napot, feherbe oltozni, kimondani oltar elott az IGEN-t, es aztan ferjemnek szolitani a paromat!
85. M0ncsa (válaszként erre: 83. - Hungarita)
2012. márc. 12. 16:23
O, oke, rosszul fogalmaztam, nem betegseg, hanem rizikofaktor.
84. M0ncsa (válaszként erre: 82. - M0ncsa)
2012. márc. 12. 16:21
Egyebkent a ferjem szamara is anno a hazassag nem volt tobb, mint egy papir. Egyszer viszont azt amit itt leirtam, elmagyaraztam neki is. Megertette, es kezdte teljesen mas szemmel latni a dolgokat. Beprobalkozhatsz te is, hatha ;) Bar most mar ott van a kezeben az adu asz, a gyerek, ami szamara valszeg eleg bizonyitek. Na, majd kiderul :)
83. hungarita (válaszként erre: 80. - M0ncsa)
2012. márc. 12. 16:21
Nem a betegseg miatt, egyebkent nem vagyok beteg, csak nagy esellyel ujta kialakulhat cisztam kesobb, vagy mehszajsebem, emiatt ajanlottak az orvosok, hogy jobb minel hamarabb szulni. A parom egy nap ugy kelt, hogy keszen all az apasagra, szo szerint igy volt... sokaig csak en akartam a babat, es mondtam neki, hogy addig ne is probalkozzunk, amig o nem erzi, felkeszult ra. Minden ferfinal maskor jon el ez a pont, es valoszinu a hazassag kerdesnel is ugyanez van, meg kell varnom, mikor majd o is akarja! Csak vajon lesz-e egyaltalan ilyen?
82. M0ncsa (válaszként erre: 81. - Hungarita)
2012. márc. 12. 16:19

Nem is a papirrol beszelek. A szertartasrol beszelek, amikor a lanyos haz hivatalosan atadja a menyecsket a ferfinak, unnepelyes keretek kozt, es ezek utan a leany csaladja mar a ferfi, nem apuci meg anyuci. Ezert hagyomany felvenni a ferfi vezeteknevet is, pl. Mi, nok, azert csinalunk ebbol ekkora felhajtast, mert csaladot, hovatartozast valtunk azon a nagy napon.


Hogy a modern kor ezt megsepkelte egy papirral, az szamomra erdektelen es irrelevans.

81. hungarita (válaszként erre: 77. - M0ncsa)
2012. márc. 12. 16:15
Ja ertem, hat azert a csalad nem egy papirtol lesz csalad.. :) peszre ugy illene, eloszor hazasodni, es aztan szulni gyerekeket... en is igy kepzeltem egesz eletemben!
80. M0ncsa (válaszként erre: 76. - Hungarita)
2012. márc. 12. 16:15
Amugy az anyagiak megteremtesenek vagya egy normal ferfitulajdonsag, mind ilyenek :) (amelyik meg nem, az kukara valo, kb.) Azon csodalkozom, hogy egyaltalan a gyerektemaba hajlando volt belemenni (bar erre gondolom a magyarazat a betegseged, igy logikus lepes volt).
79. Noncsi18 (válaszként erre: 72. - Hungarita)
2012. márc. 12. 16:14
Neked annyira fontos? Marmint tenyleg vagysz az eskuvore? Itt szerintem eleg nehez kompromusszumot kotni, ha az egyik fel szeretne a masik meg nem :S Igazabol a babaval szerintem bizonyitott mar, hogy komolyan gondolja es veled kepzeli el az eletet. Lehet csak fel, hogy az eskuvo utan elromlik minden. Bar ettol fuggetlenul szerintem megkerhetne a kezed. Attol meg nem kell rogton osszehazasodni, de lepne egyet es te is boldogabb lennel :)
78. M0ncsa (válaszként erre: 76. - Hungarita)
2012. márc. 12. 16:13
Hat, gyerek mellett nehez lesz takarekoskodni (de nem lehetetlen). Gondolom, neked fontos a hazassag, de ha mar ugyis terhes vagy, akkor igazabol nem mindegy?
77. M0ncsa (válaszként erre: 75. - Hungarita)
2012. márc. 12. 16:11
Ja elnezest, en (es a bnom is) a csalad alatt elsosorban a hazaspart ertettem, gyerek nelkul - legalabbis az en fogalmaim szerint. Felreertes tortent :)
76. hungarita (válaszként erre: 74. - M0ncsa)
2012. márc. 12. 16:11
:))) Orulok Nektek! Talan nalunk is ha meg lesz a sajat lakas, az auto, a gyerek, akkor megvaltoznak a dolgok. Most meg feleleges penzkidobsanak erezheti az eskuvot es lehet, hogy a gyurut is, amig a "fontosabb dolgok" nincsenek meg...
75. hungarita (válaszként erre: 68. - M0ncsa)
2012. márc. 12. 16:09
Az en parom nem csaladellenes, imadja a gyerekeket es alig varja, hogy apa legyen! Egyszeruen csak a hazassag gondolatatol irtozik... Lakast akar venni, jobb, nagyobb csaladi autot... hogy kenyelmesen elferjunk gyerekkel, ha majd megyunk pl kempingezni, vagy a tengerpartra... vagy akarhova. Szoval egyertelmuen latszik, hogy velunk akarja leelni az eletet... csak epp ezt valamiert nem kepes megpecsetelni egy gyuruvel...
74. M0ncsa (válaszként erre: 69. - Csgybzs)
2012. márc. 12. 16:08
Pontosan :)) Es tudod mi a vicc - hogy valahogy en is meg o is mintha meg nagyobb erobedobassal dolgoznank (legyen az munka ugy altalaban, ugyintezes, kert, vagy eppen a haz reszenek felujitasa), mint korabban - mert kettonkert tesszuk :) Ahogy irtad: "Sokkal erősebb kötelék, meghittebb, intimebb, biztonságosabb, izgalmasabb!" Jobban meg sem tudtam volna fogalmazni.
73. hungarita (válaszként erre: 69. - Csgybzs)
2012. márc. 12. 16:05
Irigykedem! :)
72. hungarita (válaszként erre: 70. - Noncsi18)
2012. márc. 12. 16:04
Tudja... es ezert igerget... mert ha azt mondana, hogy o nem akar eskuvot talan soha az eletben, fel hogy elhagynam... szerintem legalabbis ezert igergeti evek ota, hogy megkeri a kezem, aztan ha szoba jon a dolog, kiderul, hogy esze agaban sincs, mert neki ez nem fontos.
71. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 66. - Csgybzs)
2012. márc. 12. 15:59

Nem írtam ilyet, hogy semmi közötök... Csak nehezen tudnám megmagyarázni, hogy mi múlt el.

Összeházasodtunk, elkezdtünk gürizni, hogy szép házunk legyen, szépen be legyen rendezve. Nem jött a gyerek, akkor egyik orvostól ki, a másikba be, lombikprogramok egymás után... Eddig erről szólt.

Nem írtam még le a házasságomat, változhat, de jelenleg nem vagyok feldobva a gondolattól, hogy férjes asszony vagyok:)

70. Noncsi18 (válaszként erre: 1. - Hungarita)
2012. márc. 12. 15:58
De tudja, hogy te szeretnel feleseg lenni? Mert lehet, hogy o nem tartja fontosnak, mert hogy anelkul is szeretitek egymast, jon a baba es igy is boldog, nem? Nem szoktatok errol beszelni?
69. csgybzs (válaszként erre: 68. - M0ncsa)
2012. márc. 12. 15:57
Abszolút igazad van. Szintén gyerek nélküli házasság. Sokkal jobb lett! Sokkal erősebb kötelék, meghittebb, intimebb, biztonságosabb, izgalmasabb! Tenni kell érte minden nap, ahogy egy sima kapcsolatért is, papír nélkül.
68. M0ncsa (válaszként erre: 67. - C3f39fd03b)
2012. márc. 12. 15:54

Az egymasert kuzdesnek sztem semmi koze a hazassaghoz. Papir vagy nem papir, igenis tenni kell a kapcsolatert. A mienk amugy a hazassag ota - ha ez egyaltalan lehetseges - jobb, mint valaha. Megjegyzem, nalunk nincs gyerek, lehet, hogy ha lenne, rossz hatassal lenne a kapcsolatunkra (mint ez altalaban lenni szokott).


Amugy csodalkoztam, hungarita, mit kinlodik a pasid ilyen sokaig, amikor vegul olvastam, hogy spanyol :D Hat, nem akarlak elkeseriteni, de a latinok nem az a hazasulos fajta (a bnom 39 evesen hagyta ott a 43 eves olasz pasijat, mert meg mindig nem volt hajlando a csalad gondolataval foglalkozni, majd-majd...)

67. c3f39fd03b (válaszként erre: 65. - Ee1dc9ba06)
2012. márc. 12. 15:43
...meg ott van az,hogy elértétek a kapcsolat csúcspontját,innen már hova tovább,össze vagytok kötve egy életre,"megvan" a másik,nem kell érte küszködni,stb,nem?
66. csgybzs (válaszként erre: 65. - Ee1dc9ba06)
2012. márc. 12. 15:43

Na jó, végül is teljesen igazad van, semmi közünk a házasságodhoz, nem akarok vájkálni a magánéletedben.


Kár. Mármint, hogy elmúlt a varázs. Remélem én ezt nem érem meg sosem.

65. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 63. - Csgybzs)
2012. márc. 12. 15:41
Egyszerűen elmúlt a varázs. Sok lett a kötelezettség, az elvárás egymással szemben.
64. hungarita (válaszként erre: 62. - Ee1dc9ba06)
2012. márc. 12. 15:39
Erre en is kivancsi vagyok :)
63. csgybzs (válaszként erre: 62. - Ee1dc9ba06)
2012. márc. 12. 15:26
Miért? Miben?
62. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 40. - Csgybzs)
2012. márc. 12. 15:26
Még nem végződött, mert házasságban élünk. De más lett minden.
61. csgybzs (válaszként erre: 60. - Hungarita)
2012. márc. 12. 15:20

Van-e tökéletes kapcsolat? Szerintem igen. Csak nagy mázli, önismeret, és alapvető hasonlóság kell hozzá.

Te érzed, hogy hogy vagy vele, ezt más nem tudhatja. De az utolsó mondatod nem túl biztató....

60. hungarita (válaszként erre: 59. - Csgybzs)
2012. márc. 12. 15:17
Szerintem ez majd csak evek mulva derul ki.. de vajon van tokeletes kapcsolat? Vannak dolog amikben maskepp gondolkozunk, ebbol sokszor adodnak vitak, de alapvetoen jol megvagyunk, sosem csalnank meg egymast, nem megyunk el egymas nelkul szinte soha sehova... Persze, hogy hianyoznak dolog... tobb figyelmesseg, tobb segitseg itthon, tobb meglepi... de en ot igy fogadtam el mar evekkel ezelott, bar mindig remelem, hogy meg fog valtozni (sok dologban mar valtozott csak nagyon nehezere esik), igazabol most arra varok, hogy milyen apa lesz belole, mert ha akkor is azt fogom erezni, hogy nem segit eleget, akkor bizony nem fogom eroltetni a hazassagot... akkor majd atgondolja, hogy hajlando-e ertunk megvaltozni.
59. csgybzs (válaszként erre: 58. - Hungarita)
2012. márc. 12. 15:08

Valahogy az ilyen egyszerű kérdéseknél mindig kiderül, hogy sok más gond is van a kapcsolatban....

Remélem jól megfontoltad, és tényleg olyan jó lenne Neked, ha hozzámennél és a gyerekszülés is.

Vagy inkább csak az orvosi diagnózis miatt sietsz az egésszel, és ha nem így lenne, talán semmi sem úgy alakulna, ahogy?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook