Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
1702. Panna07 (válaszként erre: 1701. - Perdus)
2019. nov. 16. 10:04

Hat igen, alapnak kellene lennie a spermavizsgálat során, hogy nézzek a feherversejt számot, de sajnos általában ez nem történik meg. Megértelek, mi is ezt tapasztaljuk h csak telnek a hónapok, nekünk kell utánajárni sok mindennek...

Férjem eredménye a ROS-t illetően speciális eset, mert akkor nézték amikor benne volt a e. coli, az viszont megemeli a ROS értéket, meg a DNS fragmentaciót is. Neki emelkedett lett a ROS szintje, persze nem lehet tudni h a visszér miatt mennyi lett volna, úgyhogy az lesz, hogy ha negatív baktérium lelete lesz, 3 hónap múlva meg lehet ismételni a ROS-t meg a DNS frag-t, hogy meg tudjuk alapból mennyi az érték.

A herevisszér nem feltétlenül van negatív hatással a ROS értékre és a DNS-re, úgyhogy szerintem érdemes lenne nálatok a műtét előtt megnézetni, persze nem olcsó dologról van szó, mérlegelni kell, hogy mennyire szeretnétek tudni, ha mindenképp műtét lesz. Mondjuk ha tényleg lesz műtét. érdemes lenne egy előtte és utána vizsgálat, hogy kiderüljön mennyire volt hatásos a műtét.

1701. perdus (válaszként erre: 1699. - Panna07)
2019. nov. 16. 06:32

Nálunk pont fordítva volt. Férjemnek soha nem volt semmi panasza, sem húzódás, sem nyomás, sem fájdalom. Viszont rendre rossz sperma analízisek születtek. Nem dohányzik, alkalmanként iszik alkoholt, sporttól. Nézettünk IR-t az rendben van, egy nagyon kicsit pajzsmirigy alul működő, de több andrológus is azt mondta, hogy annyira minimális, hogy csak az nem befolyásolhatja ennyire, hormon vizsgálata volt még, az is rendben van. Ám, most kiderült a visszér.

Nekünk még nem volt sem ROS, sem DNS fragmentáció, de gondolom a műtét előtt akkor nem is lenne érdemes, hisz úgy is rossz eredményt kapnánk. A ROS-sal kapcsolatban azt megkérdezhetem, hogy férjednek hogyan módosította. Arra gondolok, hogy sem a túl alacsony ROS tartalom nem jó, sem a túl magas. Férjednek kórósan megnövelte, vagy kórosan lecsökkentette?

Köszönöm, mindenképpen fogunk csináltatni baktérium tenyészetet!Én valamiért abban a hitben voltam, hogy a sperma vizsgálat során azért nézik a fehérvérsejt számot, hogy azzal szűrjék van-e bakteriális fertőzés. Ha mondták volna, hogy ne! De semmit nem mondanak és csak mennek a hónapok. Na mindegy, legalább most kiderült a visszér, illetve az, hogy kell csináltatni baktérium szűrést.

1700. Panna07 (válaszként erre: 1698. - Perdus)
2019. nov. 15. 16:53
A bakterológiát külön kell kérni, vagy a meddőségi központban ahova jártok, feltéve h ott lehet, vagy urológiai ambulancián, utóbbinél biztos lehet.
1699. Panna07 (válaszként erre: 1698. - Perdus)
2019. nov. 15. 16:51
Az alap spermavizsgálaton csak a szokásos paramétereket nézték, aztán felkerestünk egy urológia-andrológust, hogy van-e teendő a herevisszérrel, mert időnként fáj neki, de azt modta az orvos, hogy mivel a spermavizsgálat eredménye jó lett, nem indokolt a műtét, a fájdalom terheléskor jelentkezik, abból vissza kell venni, ennyi. Viszont mondta h herevisszér esetén a ROS szint lehet hogy nem megfelelő, javasolta hogy csináltassunk ROS mérést, meg mondta, hogy mivel eddig nem volt bakterológia, legyen az is megvizsgálva. De ennek indikátora nem volt, viszont nagyon jókor merült fel ez a kérdés, mert kiderült a baci, ha később mentünk volna az orvoshoz, akkor továbbra is csak hiába vártuk volna a teherbeesést. Szerintem egy műtét előtt a férjednél mindenképpen meg kellene nézni hogy nincs-e baktérium vagy nincs-e fertőző nemi betegsége, pl a Clamydiát is el lehet kapni monogám kapcsolatban is, és az is le tudja rontani a spermaképet. Mert ha ne adj isten baktérium vagy fertőzés van, azt lehet kezelni, és utána rendeződhet a spermakép, és akkor nem kellene műtét.
1698. perdus (válaszként erre: 1696. - Panna07)
2019. nov. 15. 16:39

Azt szabad megkérdeznem, hogy ti azért csináltattatok baktérium tenyésztést, mert az alap sperma analízis is már mutatott gyulladást, vagy attól teljesen függetlenül?


Mert nálunk még nem volt, de kezdek elbizonytalanodni, hogy azt külön kell kérnünk? Mert ha nem kérjük, nem csinálják meg?

1697. perdus (válaszként erre: 1696. - Panna07)
2019. nov. 15. 16:37
Szia! Igen, nálunk nem jó és mivel más okát nem találni, ezért tovább küldött minket, mert egyfelől Ő nem vállal műtéteket, más felől mi is úgy vagyunk vele, hogy azért csak jobb megkérdezni még egy szakvéleményt.
1696. Panna07 (válaszként erre: 1695. - Perdus)
2019. nov. 15. 16:29
Szia! Az orvoshoz nem tudok hozzászólni, csak érdekel, ha megosztod, hogy miért javasolja a műtétet, nem lett jó a spermaképe? Nem is gondoltam volna hogy ezt altatás nélkül csinálják. A férjemnek is van herevisszere, szerencsére a spermaképen nem látszik, így nem javasolták a műtétet, más kérdés, hogy most azért romlott le neki, mert a bakterológiai vizsgálaton kiderült h e. coli van a spermában, az aztán mindent leront, mennyiség-motilitás-morfológia, DNS fragmentació, ROS.
1695. perdus
2019. nov. 15. 15:34

Sziasztok!


Itt is megérdeklődöm, hátha valakinek van válasza a kérdésemre.


Férjemnél tegnapi nap az UH-n megállapítottak bal oldali herevisszeret és Dr. Papp Györgyhöz irányították másodvéleményért, illetve a műtét miatt.


Férjem vállalja a műtétet, csak nagyon nagyon fél tőle. Tudjátok esetleg, hogy Papp György műt altatásban? Tudom, hogy orvosilag nem feltétlen indokolt, de férjem annyira retteg, hogy attól tartunk rosszul lenne vagy elájulna műtét közben. Mennyire rugalmas a doktor úr, meg lehet ezt vele beszélni?


Köszönöm előre is ha tudtok segíteni!

2019. nov. 8. 01:57

Nem szokványos bejegyzés következik.


Egyedülálló, gyermekre vágyó meddő férfiakkal ismerkednék.

Egyedülálló, donoros kismama.

1693. Babszib2
2019. szept. 30. 23:28

Sziasztok,

Goodwill Pharma-tól rendelt 60 szemes, bontatlan csomagolású Profertil eladó.

Minőségét 2020. júniusig megőrzi.

Ár: 13.500,- Ft.

Postai úton való küldés megoldható!

Telefonon keressetek ha kérhetem 06302645060

1692. Panna07 (válaszként erre: 1691. - TAndi86)
2019. szept. 30. 09:45
Ok, köszi. Szerencsére a férjem úgy áll hozzá, hogy nem gond, hogy Budapesre kell mennünk emiatt, de azért jó lenne, ha a régiós nagyvárosokban is meglenne a technika ezekhez a vizsgálatokhoz.
1691. TAndi86 (válaszként erre: 1690. - Panna07)
2019. szept. 30. 09:38
Nem kell előtte szakorvosi vélemény, csak az 1 hónapnál nem régebbi spermiogram. Azon már ott az információ elvileg, ami miatt indokoltak a többi vizsgálatok.
1690. Panna07 (válaszként erre: 1689. - TAndi86)
2019. szept. 30. 09:31
Köszi az infót. :) A honlapjukon az árlistánál írják, hogy a DNS frag. + ROS teszt előtt 1 hónapon belüli spermavizsgálat kell, ez nálunk meglesz, de azt is írja, hogy előtte szakorvosi egyeztetés szükséges, ezt hogy kell érteni, az Istenhegyiben be kell jelentkezni előtte andrológushoz? Minket andrológus küldött az Istenhegyibe, elég ha csak magára a vizsgálatokra jelentkezünk be?
1689. TAndi86 (válaszként erre: 1686. - Panna07)
2019. szept. 30. 09:06

Szia!


Mi kb. 1 héten belül kaptunk időpontot a vizsgálatra. Az eredményre sem kellett túl sokat várni, 2 hét alatt megvolt. Igaz, ez tavaly szeptemberben volt...

1688. Panna07 (válaszként erre: 1687. - Pikapika)
2019. szept. 29. 22:49
Köszi a választ. :) Mennyi idő múlva kaptátok meg az eredményt?
1687. Pikapika (válaszként erre: 1686. - Panna07)
2019. szept. 29. 22:36
Szia, mi ott voltunk, igaz én jóval hamarabb kértem időpontot, mert tudtam h kB 1 hónap múlva tudunk menni, szóval sajnos nem tudom, hogy mennyi időre adtak volna, de sztem nem kell sokat várni.
1686. Panna07
2019. szept. 28. 23:14
Sziasztok! Egy másik fórumról merészkedtem idejönni, egy kis segítséget szeretnék kérni, hogy akinek a párja volt az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrumban Dns fragmentációs és ROS teszten, mennyi idő múlva adtak időpontot?
1685. Klaudia20 (válaszként erre: 1684. - Fekete szőlő)
2019. szept. 27. 08:13

Ilyenkor kerülni kell mindenféle antioxidánst, én úgy tudom, hogy ilyenkor ront az eredményeken.

De sajnos több infóm nincs róla😯

2019. szept. 26. 09:08

Sziasztok!


Hátha jár erre valaki aki tud erre mit mondani.

Azt tudom, hogy ha magas a mért ROS tartalom, akkor arra antioxidánst kell szedni.


De mi van akkor, ha alacsony?


Férjem eredménye 29 %-os lett.


A lelet szerinti besorolás:

33% alatt: alacsony.

34-55% között: csökkent.

56-80% között: átlagos.


Lehet ezen segíteni valahogy?


Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni!

1683. Camonilla
2019. szept. 24. 19:35
Sziasztok! Férjemnek arimidexet irt fel az orvos. Van esetleg valakinek tapasztalata vele? Köszönöm!
1682. __Hope__ (válaszként erre: 1681. - Vera_84)
2019. aug. 28. 17:21
Bármikor szívesen látunk! :) <3
1681. Vera_84 (válaszként erre: 1680. - __Hope__)
2019. aug. 28. 16:25

Nagyon szépen köszönöm.


Azért ha nem gond néha néha még benézek megnézni, hogy vagytok és a szorítás, továbbra is megy irányotokba ezerrel.

1680. __Hope__ (válaszként erre: 1679. - Vera_84)
2019. aug. 28. 15:15

Szia Vera!


Csak átérezni tudom a döntéseteket, nehéz szembenézni a százalékokkal, a miértekkel, vékony a határ a "mindent megteszünk" és "tönkretesszük magunkat" között. Bennem állandóan rengeteg a kétely... Kívánom, hogy találjátok meg a saját utatokat a boldogsághoz, ha az az örökbefogadás, akkor úgy, ha ketten éltek le egy életet szerelemben, akkor úgy! :)


Én is szeretném megköszönni a támogatást, amit tőled kaptam, és nagy virtuális ölelés neked is! ;)

Ha egyszer mégis úgy döntötök, hogy ezt az irányt folytatjátok, akkor pedig itt mindig támogatókra találsz/találtok! <3

1679. Vera_84
2019. aug. 28. 14:42

Sziasztok!


Gondoltam megosztom veletek is a hírt. Ugye úgy volt hogy most szeptemberben megyünk biopsziára.


viszont hosszas tanakodás,úgy döntöttünk hogy nem vállaljuk be a biopsziát.

Igazság szerint nekem a 35%-os sikerességi ráta nagyon kicsi. és valahogy nem tudom azt sem megemészteni, hogy mért nem lehet első körben megpróbálni a tesztoszteront emelni.

Ráadásul megint át élhettem egy jó kis lenéző nőgyógyász megaláztatását és már több rosszat nem tudnék elviselni.


Lehet hogy sose lesz saját gyermek, de ez van. Inkább nyitunk az örökbefogadás irányába. Aztán meg ki tudja. Csodák csak léteznek és lehet mégis egyszer ránk mosolyog a szerencse....


Ezzel a bejegyzéssel szeretném mindenkinek megköszönni, hogy támogatott, segített. Lelket öntött nem csak belém de a páromba is.


Sok kitartást és szorítok mindenkinek továbbra is.

Nagy ölelés mindannyiótoknak.

Puszi

Vera

1678. Klaudia20 (válaszként erre: 1675. - __Hope__)
2019. aug. 23. 14:03

Szia!


Én a saját IR emről tudok nyilatkozni.

Minden mensi előtt 4-6 napig pecsételtem, volt hogy az egész ciklusomat, volt, hogy plusz közti vérzésem volt. A kortizolom, és a prolaktinom magas volt.

A diagnózis, és a betartott diéta után kb 8 hónapra rendeződtek a dolgaim. A pecsételésem minimálisra csökkent, a prolaktin és kortizol szintem a felére esett vissza. Azóta a mozgást is bevezettem a diéta mellé, és egyre jobban érzem magam.

Gyógyszer nélkül, de nekem nem volt ennyire elszállva az inzulinom, és a cukrom még terhelésre is jó tartományban maradt. Tehát én még az enyhe fázisban kaptam el.


Az én szerény véleményem, hogy keressetek fel egy JÓ endokrinológust, dietetikust, aki tényleg foglalkozik vele, szigorúan tartsa a diétát, valszeg gyógyszerre is szükség lesz, és várjatok legalább 3 hónapot. Ilyen értékekkel elég nagy a valószínűsége annak, hogy az IR okozza a rossz spermaképet. Én úgy tudom, hogy férfiaknál rontja a herék működését.

1677. __Hope__ (válaszként erre: 1676. - TAndi86)
2019. aug. 23. 13:03
Megkérdeztem a dokit a Fertile Chipről (ez az az eljárás, ami a microfluid technológián alapul), azt mondta, hogy ez egyelőre "csak egy ígéret" a jobb eredményre. A Reprosys az elsők között alkalmazza, azonban még nem áll rendelkezésre elegendő tapasztalat ahhoz, hogy ennél biztosabbat állítson, de ők bíznak benne, különben nem alkalmaznák. Megúsztatják a katonákat valamilyen speciális körülmények között, és ez alapján kettéválasztják őket jobbakra és rosszabbakra, elvileg olyan tényezőket figyel ez a rendszer, amit biológus mikroszkóp alatt nem lát. A ti döntésetek, hogy kéritek-e (persze ez is plusz fizetős tétel, csak épp garancia nélkül). Szóval sajnos nem ennyire egyértelmű... :(
1676. TAndi86 (válaszként erre: 1675. - __Hope__)
2019. aug. 23. 12:08
A jobb sejteket a microfluiddal simán kiszűrik, nem?
1675. __Hope__
2019. aug. 23. 11:38

Sziasztok!


Gondoltam megosztom veletek, hogy megvolt nálunk az utolsó kért vizsgálat és konzultáció, így a meddőségis doki szerint kezdhetjük a lombikot. A 23,7% DNS fragmentációra azt mondta, hogy bár ront az esélyeken, és valamennyivel nagyobb így a korai vetélés lehetősége, de ez még lombikhoz jó. Antioxidánsokat nem javasolt így, hogy nálunk rontott a spermaképen. A sonohysterogramom is megvolt, minden szép belülről. Ezek alapján októberben kezdünk.


Viszont közben megjött a férjem inzulinrezisztencia eredménye, amit önszorgalomból csináltattunk, és bár még orvosnál nem jártunk vele, de 60 percnél 8,4-es cukor, és 203-as inzulin elég durva érték, vagyis elég erős IR-es, hacsak nem már ezt is IGT-nek hívják. És elvileg ez okozhatja a rossz spermaképet és DNS fragot... Így most kissé tanácstalan vagyok, hogy 2 hónap alatt mennyi eredményt lehet elérni, októberben belevárgjunk-e a méregdrága lombikba, vagy várjunk, hátha javulnak az eredmények...? Egyáltalán mennyi idő, mire látható változás, ha egyáltalán emiatt vannak a rossz eredmények? Minden tapasztalatnak és gondolatnak örülök! :D


Illetve többiek, bármi változás, előrelépés, új eredmény, lelki bánat, amit megosztanátok?

1674. Magdi985 (válaszként erre: 1673. - Pinki02)
2019. aug. 20. 15:40

Igen. Azt mondták, hogy éljünk egészségesen. Na jó, nem pont ezt, de ez volt a lényege.

Ahogy a férjem el amióta csak ismetem, annál nem lehet egészségesebben élni. Én is rendkívül figyelek.

Mi most egy időre feladtuk. Nem akarok több orvost, vizsgálatot. Az örökbefogadás felé fordultunk, és hihetetlen nagy lelki megnyugvást adott ez.

Egy újabb vetèlèst nem bírnék ki.

Igazság szerint abba is belefaradtam, hogy mindent nekem kell kikutatni. Mostani eszemmel már én is mondanám, hogy vizsgálják meg a magzatokat, de akkor még “kezdő” voltam. Sajnos azt tapasztalom, hogy legyen szó mezei sztk-ról vagy a pesti magánkórház sztárorvosáról, senkinek nem fontos az én sorsom. Ez elkeserítő, mert én is emberekkel dolgozom, de soha nem tudnék senkihez se így állni.

1673. Pinki02 (válaszként erre: 1672. - Magdi985)
2019. aug. 20. 15:26
Nagyon sajnálom, hogy így történt. Valójában én is félek nagyon a következő terhességtől. Viszont nagy hibának tartom, hogy nem vizsgálták ki az elveszett magatokat.. A 20.hét,az meg már nem is számít természetes szelekciónak.. Most mi a helyzet? Tudtatok e javítani a DNS fragmentacion? Úgyis csak a vitaminok vannak rá, ha jól tudom..
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook