Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ferdén nőtt bölcsességfognál mi a megoldás? fórum

Ferdén nőtt bölcsességfognál mi a megoldás? (tudásbázis kérdés)


15. 39694c0c70 (válaszként erre: 12. - Moncsyka88)
2011. dec. 21. 11:08
Most látom, mire a hsz-om megírtam, már meg is tetted, amit kellett. (Bocs de úgy írtam, hogy nem olvastam végig az összes hozzászólást)
14. MelisUK (válaszként erre: 12. - Moncsyka88)
2011. dec. 21. 10:37
Gratula, hogy megvan, végre nem lesz gondod vele. :)
2011. dec. 21. 09:27

Ha nem zavar, akkor semmi dolgod nincsen vele.

Ha viszont deformálja a fogsorod, vagy zavaró rágás, beszéd közben, akkor sajnos el kell távolítani.

2011. dec. 21. 00:19
ma voltam,nagyon orulok hogy kihuztak,semmit nemereztem,azt mondta a doki jo hogy elmentem idoben,mert a ferden novestol szep kis seb lett az arcom belso felen,annyira rossz helyen volt,engem nagyon zavart hogy mindig ereztem azt a kaparo erzest...
2011. dec. 20. 12:34
nekem is a két felső bölcsességfogam kifele nőtt.nem megyek vele fogászatra,minek?nem okoz semmi gondot,addig jó az ahogy van!
10. MelisUK (válaszként erre: 9. - Moncsyka88)
2011. dec. 20. 11:34
Nem hiszem, hogy egyszerű a kiszedése, mivel hátul van és még akkor kell kiszedni, mikor még nincs teljesen kinőve. De úgyis kapsz fájdalomcsillapítót, semmit nem fogsz érezni belőle. :)
2011. dec. 19. 21:48
kifelé nő az arcom felé,ki lehet huzni egyszeruen vagy letoljak az ínyt? holnap megyek,eléggé félek:/
2011. dec. 19. 11:38
Ha a fogsorod felé nő, akkor a legegyszerűbb megoldás a bölcsességfog időben való eltávolítása. Legalábbis nekem ezt mondta a fogorvosom. A panorámaröntgenem azt mutatja, hogy az összes bölcsességfogam úgy ferdén nő..
2011. dec. 19. 08:30
Egyik barátnőmnek mind a két oldalon ki kellett műteni, mert vízszintesen nőtt és tolta előre a mellette levő fogakat. Maga a műtét nem fáj, na de utána, vagy 1 hétig minimum cataflamon élt szegény feldagadt arccal. De muszáj megcsinálni és csak 1x kell, szóval kitartás.
2011. dec. 19. 00:13
Az a gond, hogy a bölcsességfog szinte mindig rossz, nem szoktak vele lacafacázni, kikapják és kész. Felesleges tömögetni, szabályozgatni, mert sokkal több nyűg van vele,mint egy normál foggal. Az emberek nagyon nagy részének effektive nincs elég hely a szájában a bölcsességfog számára, ezért rosszul nő ki és összenyomja a többit. Igazából egy felesleges fog, mert semmi funkciója nincs, csak valamiért még nem halt ki ez a génünk. :)) Nekem az egyik bölcsességfogam tökéletesen kinőtt, majd egyszer minden ok nélkül levált a hátsó fele - egy Túró Ruditól. :DDD No comment. :))
2011. dec. 19. 00:10
de sajnos már érzem hogy lyukas is :( ha elmegyek dokihoz biztos a húzást fogja javasolni..
2011. dec. 19. 00:09
Ha még csak most nő, szabályozni is lehet valahogy - gondolom. Nem biztos, hogy ki kell húzni.
3. virag32 (válaszként erre: 1. - Moncsyka88)
2011. dec. 19. 00:01

Szia!

Feltétlen nézesd meg, mert ha nem jut hely a szádban a bölcsességfognak és összenyomja a többi fogadat, abból komoly gondok lehetnek. Abból is, ha nem nő ki rendesen.


Ha teljesen kinő a bölcsességfogad, nincs begyulladva és hozzáférhető, akkor a foghúzás egy pár pillanatos művelet, és minden gond nélkül lezajlik. Nekem is kihúztak kettőt, életem leggyorsabb, legegyszerűbb beavatkozása volt (van rutinom, négy gyökérműtéttel vésővel-kalapáccsal, kb. 15 gyökérkezeléssel,stb..) Ha ferdén nő ki és nem tudják egyből kihúzni,akkor ki tudják műteni, és akkor pedig annyira elérzéstelenítenek,hogy szintén nem érzel semmit. Csak ne parázz rá, és semmi gond nem lesz.

2011. dec. 18. 23:54
Túl fogod élni:-)nyugi de azért lehet hogy fájni fog....
2011. dec. 18. 23:52
Ferdén kifelé nől a bal felső bölcsességfogam...pár napja észrevettem hogy fajnak az elotte levo fogaim..lehet attol hogy nyomja oket a bolcsessegfog? ki kene huzatni?felig van kint...mennyire kellemetlen? nem is a fájdalomtól félek hanem a rosszulléttől..a legutóbbi gyökérkezelésnél elájultam...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook