Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 6-7 évesen nőtt bölcsességfog is tejfog? fórum

A 6-7 évesen nőtt bölcsességfog is tejfog? (tudásbázis kérdés)


10. Pirosalma (válaszként erre: 9. - Csill Bill)
2009. aug. 20. 10:49

Akkor a sorrend, ha már ennyire felkapott téma lett:-)


6, 1, 2, 4, 5, 3+7 (nagyjából egy időben), 8.

2009. aug. 20. 10:39

tejfog 20 db. van, ami ezen felül jön, az maradandó!

ez a 6. foguk, rágófog, lesz még egy ilyen rágófog utána, a 7. egy oldalon, és ez után jön csak a bölcsesség fog. Akkor lesz majd összesen 32 foga egy felnőttnek.

8. Pirosalma (válaszként erre: 7. - Dina2)
2009. aug. 20. 10:35

Az első maradandó fog (6-os, azaz első zápfog) nem jár tejfog kiesésével.

A következők - (kronológiailag) középső metszők (1-esek), szélső metszők (2-esek); első (4-es), majd második (5-ös) premolarisok, majd a szemfog (3-as) - már tejfoghullással járnak, végül a 2. zápfog (7-es) és a bölcsességfog (8-as) kibújása nem.

2009. aug. 20. 10:13

Valóban nem esett ki még foga, még csak nem is mozognak, pedig 6 és fél éves a drága, az ovis társai közül már sokan váltották a fogukat. sajnos már kezd egy-kettő romlani is, pedig naponta mos fogat, néha többször is, kedve szerint, amikor úgy érzi, most nem tiszta a foga. remélem, ezt nem tőlem örökölte, mivel nekem sajnos közel 10 évesen úgy szedte ki a fogorovos szinte az összes tejfogamat, mert már alatta nőttek az újak, girbegurbán, mindenfelé.

nem szeretném, ha ő is szenvedne ezzel, de gondolom, ezen nem lehet segíteni semmivel...

2009. aug. 20. 09:01
Az a maradandó 6-os, azaz az első zápfog. Ugyanis az úgy jön ki, hogy nem esik ki előtte tejfog, ez megtévesztő lehet.
5. Dina2 (válaszként erre: 4. - Ádesz)
2009. aug. 20. 07:59

Igen, éppen ez miatt kérdeztem, mert ezt magyaráztam a fiamnak, hogy azokat még alaposabban kell megmosni. csak nem voltam biztos a dologban, hogy állandók.

mindenki reggel-este mos fogat a gyerekkel?

2009. aug. 20. 07:51
nem!!! az már maradanó fog!! vigyázzatok rá!:)
2009. aug. 20. 07:49
Azok a hatosok, esetleg? hetesek lehetnek, biztos nem nyolcasok, mert nincs is akkora állkacsa egy 6-7 éves gyereknek.
2009. aug. 20. 07:41
Szerintem az nem bölcsességfog, hanem rágófog. Viszont az már maradandó fog. Bölcsesség fog fiatal felnőtt korban jön ki. Nekem is most jön az első 27 vagyok. Kicsit későn érő típus ezek szerint:)
2009. aug. 20. 07:38
A 6-7 évesen nőtt bölcsességfog is tejfog?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook