Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Femibion vagy az Elevit a jobb a terheség előtt és alatt? fórum

Femibion vagy az Elevit a jobb a terheség előtt és alatt? (tudásbázis kérdés)


1 2
50. figiri
2017. nov. 29. 23:25
sziasztok, volna egy level (6 szem hianyzik belole) FEmibion 1-es terhesvitaminom. ERdekelne valakit?
49. bet102
2015. máj. 31. 12:10

Sziasztok! Nekem olyan kérdésem lenne, hogy a Femibiont szedem, nem tudom még, hogy terhes vagyok-e de egy óvatlanság miatt,míg nem csinálhatok tesztet, inkább elkezdtem szedni, mondván ártani nem árt.

Létezhet-e hogy a Femibion miatt van szinte állandóan hányingerem?

2014. ápr. 23. 17:46

Az első 3 hónapban femibiont szedtem, majd ladeevitet, a végén elevitet.

40+2napra született 3950g 57cm - egészséges kislányom.

47. xxxyyy (válaszként erre: 15. - Baloghany)
2014. ápr. 23. 15:38
Endokrinológus szerint a terhesség alatt szedhető a Femibion, mert a benne lévő jódra a magzatnak szüksége van (annak ellenére is, hogy autoimmun pajzsmirigybetegség miatt az anyának nem javasolt a jód). Emiatt nem kell más terhesvitaminra váltani.
2014. ápr. 23. 12:11
Ferlidona? Ezzel is érdemes számolni: [link]
45. Niki34
2014. ápr. 18. 17:51
Sziasztok! Szeretném én is megosztani a tapasztalatom ezügyben. Lombikra készülök, többedikre. A legelején a Gravida mellett döntöttem, mert magyar termék. Az Elevit azért nem tetszett, mert nincs benne jód, ami fontos babavárás alatt. Ám egy teljesen egyszerű vérvétel kiderítette, hogy a szervezetem nem tudja jól hasznosítani a folsavat. A lombikos dokim javaslatára kezdtem el szednia femibiont. Valóban nem olcsó, de csak ebben van metafolin, amit könnyen lebont a szervezetem. A lenti mellékhatásokat nem tapasztaltam.
2013. jún. 26. 14:44

én elevitet szedtem, amikor babatervezésbe kezdtünk. Nem voltam éhes, nem lett óriásbébim, viszont a vérképem mindig rendben volt.

3300 grammal született a lányom :-)

43. kiszvorosz (válaszként erre: 42. - Ancika35)
2013. jún. 26. 12:58
Szia! Nekem folyton jött a tejem, mikor már nagyon szerettem volna babát- femibiontól függetlenül! Az étvágynövekedés miatt lehet, hogy másikat próbálnék a helyedben. Nekem bevált a femibion, de nem vagyunk egyformák, sztem úgy van ez, mint a fog.gátlóval, kinek melyik...
2013. jún. 26. 12:37
Sziasztok! Babatervezésbe vagyunk a párommal, én is elkezdtem szedni a FEMIBION-t Kb egy hete szedem, az étvágyam nagyon megnőtt, még éjjel is éhségérzetre kelek!!! Hozzáteszem egég sovány nő vagyok, és sajnos kevés étvagyam VOLT eddig.. A kérdésem és szeretnék mihamarabbi segítséget kérni, hogy ez normális dolog e????? Tegnap észrevette a párom, hogy elég édes Ízű a cicim.. először figyelembe sem vettük.. Majd pár órával késöbb megint érezte az édes ízt, megnyomta a mellem és először vizes tej szerű valami jött majd erősseb nyomásra anyatej!!! Azonnal csináltam terhességi tesztet ami NEGATÍV lett kétszer is egymás után!!!! Van vagy volt valakinek hasonló "mellékhatása" a FEMIBIONTÓL??? Kérlek segítsetek!!!!!
2011. nov. 29. 19:51
Femibiont szedtem, mert az elevittől szorulásom volt. A következő babához is ezt szedném.
2011. nov. 29. 18:30
A femibiont szedtem čn is! Igaz,hogy drágább,de megéri!
2011. nov. 29. 12:20
Én mindkét terhességem alatt a Béres gravidát szedtem ugyanazok a vitaminok vannak benne és olcsóbb. Normál súlyal születtek a fiamim mindkettő 3 kg-val :-)
38. leony
2011. nov. 29. 07:49

Hali, én a Femibiont szedtem, és mellette az első 3 hónapban jódaquát ittam ( napi 1 kanál ).

Az Elevitet külföldön már be is tiltották, csak itthon lehet még kapni, de én azt nem szedném, attól lesznek nagy babák..

Nálam minden oké volt a femibion mellett. :)

37. ENIE
2011. nov. 27. 10:31

Miért csak ebben a 2-ben gondolkodol???

Én béres gravidát szedtem,csak ajánlani tudom..abban jód is van,az elevitben azt hiszem nincs.

36. 02dd40895d (válaszként erre: 28. - Reno77)
2011. nov. 2. 08:56

Ezt az orbitális .....-et hol hallottad?!?

Csak nézzél utána légy szíves!

Pár élelmiszer, amelyek tartalmazzák a folsavat:

csirkemáj, gabonapehely, marhamáj, lencse, csicseriborsó, spárga, spenót, fekete bab, vese, paradicsomlé, kelbimbó, narancs, brokkoli, hasábburgonya, búzacsíra, élesztő

35. 02dd40895d (válaszként erre: 14. - Jázmin84)
2011. nov. 2. 08:48

Na itt van a dolog miértje!!!

A gyógyszergyárak, a kozmetikai cégek mindig találnak egy "célcsoportot" Akikre, ha kellő mértékben hatni tudnak, akkor a pirított kutyagumit is megveszik jó pénzért!!!

Elég, ha a nőknek "örök fiatalságot" ígérnek, vagy a lelkiismeretükre hivatkoznak, hogy ezt a leendő gyermekük egészsége érdekében kell szedni!!!

(Szedik itt és máshol is, közben meg sokan még a cigarettáról, alkoholról, drogról se képesek lemondani)


Egészséges életmódról, helyes táplálkozásról itt senki nem hallott!?!?

Ha valaki változatosan táplálkozik, annak nincsen szüksége semmiféle + vitaminok beszedésére!!!

2011. nov. 2. 08:41

Még nem olvastam a hozzászólásokat, ezért lehet az is, hogy valaki már előttem is írt hasonlót.

Ezért bocs, ha ismételném.

Szerintem ezek, és a hasonló termékek csupán arra jók, hogy a gyógyszergyárak minél nagyobbat "kaszálhassanak"!

Aki ezt nem hiszi el, az szedje csak a "mesterségesen előállított" vitaminokat és étrend kiegészítőket! (Ha ettől nyugodtabb lesz)

Akit ezzel a "97%-kalcsökkentetteazidegcsőzáródásirendellenességeket" marhasággal meg lehet etetni, az bátran vágjon bele!

Azt persze elfelejtik közölni, hogy:

1.) Ki és mikor vizsgálta ezt a "hatékonyságot" (Vitamin készítmények nélkül 1000 újszülött közül legfeljebb 3 gyermeknél fordulhat elő az említett rendellenesség kisebb-nagyobb mértékben)

2.) A beszedett piruláknak milyen mellékhatásai vannak. (Ártalmatlannak, sőt "természetesnek felfogható tünetek, amik később szintén gyógyszeres kezelést igényelnek majd, csak az illetők nem is sejtik, hogy mitől van)


Visszatérve, hogyan lehet olyan magtévesztő adatokat közölni, hogy 97%-kal csökkenti?!?

Hazánkban az élve születettek száma évente mintegy 90 ezer. Ha ebből - az előzőek szerint - 1000 gyerek közül 3-nél fordult elő a jelzett gond, akkor összesen évente 270 gyerekről beszélünk!

Gyanítom, hogy a várandós anyák közül elenyésző azok aránya, akik valamilyen vitaminkészítményt szednek (a kisebbség legfeljebb "cs-vitamint")

Milyen módon lehet ezek után azt a mintát meghatározni, amiből számolni, következtetni és kijelenteni lehet bármit?!?

2011. nov. 1. 21:35

Szia Jázmin!

Én El×vittel kezdtem,mikor pozitív lett a teszt.Majd az orvosom tanácsára F×mibionra váltottam.Nem bántam meg,szoptatás alatt is szedtem ,szerintem ennek is köszönhetem,hogy 14hónapig sikerült szoptatnom.További szép babavárást és jó egészséget Nektek!

2011. nov. 1. 10:06

a világon a legjobbnak a következő kismama vitamint találtam:

Perfect Prenatal®

Multi Vitamins + Herbs + Minerals

Available in 48, 96, 192, and 270 (Trimester) tablet sizes


Azoknak akik babát terveznek, a már megfogant kismamáknak és a szoptató anyukáknak teljesen más szükségleteik vannak, mint egy egészséges felnőtt nőnek. Ezért jött létre ez a teljesértékü intelligens élelmiszerformula (IQ Food). A legnehezebben bejuttatható tápanyagokat: a vasat és a folsavat is probiotikus formában tartalmazza, tehát ezek felszívódása és hasznosulása is mérésekkel bizonyítottan egyedülállóan kiváló. Azoknak a kismamáknak és szoptató anyukáknak, akik ezt a vitamint szedték , mind a három trimeszterben tökéletes volt a vérképük, nem panaszkodtak rosszullétről, semmilyen kellemetlen közérzetről, nem vizesedett a lábuk, nem lett visszerük, nem híztak el, szép maradt a bőrük, a hajuk, a körmük és a fogaik sem romlottak el, és ami a legfontosabb - egészséges magzatot hoztak a világra, aki élete első évében sem betegeskedett.

A termék tartalmaz például brokkolibimbót és virágot fermentált formában, ami segíti a laktációt. Ami még fontos és nem sokan tudják, hogy, ha az édesanyának a bélflórája a terhesség alatt egyensúlyban van, akkor a megszületendő gyermeknek az allergiás rizikója csökken. Tehát sokkal kisebb arányban lesz allergiás a gyermek, mint ha az édesanyának nem lenne egészséges a bélflórája. Ez az anyatej összetétele szempontjából is fontos.

A termék összes hatóanyaga átmegy egy fermentációs folyamaton, amikor glikoproteinhez kötött komplex formává alakul át, és ebben az előemésztett formában sokkal jobban felszívódik, és sokkal jobban hasznosul, sőt emiatt üres gyomorra is bevehető.

Azok a kismamák, akik émelygéstől, hányingertől szenvednek, azok is nyugodtan szedhetik éhgyomorra, nem fog problémát okozni.

Összefoglalva:

Perfect Prenatal™ - Teljesértékű, maradéktalanul felszívódó organikus tápanyag

CSAk TERMÉSZETES HATÓANYAGOKAT TARTALMAZ - A Nemzetközi Minősítőszolgálat (Medina, ND, USA) által tanúsítva

• 13 fajta vitamin a fokozott szükségletek fedezésére

• 10 fajta ásványi anyag és nyomelem a fokozott szükségletek fedezésére

• 4 fajta stresszoldó gyógynövény a nyugodt babaváráshoz

• 9 fajta antioxidáns gyógynövény a károsító szabadgyökök semlegesítésére

• 5 fajta méregtelenítő, immunerősítő gyógynövény, amelyek nem terhelik a kismama és a magzat szervezetét sem

• 10 fajta emésztést és bélműködést segítő jótékony baktériumtörzs, amelyek nem csak a mama, hanem a baba leendő bélflóráját ezáltal az erősebb immunrendszert) is szavatolják

A Perfect Prenatal® 23 különböző könnyen emészthető, energizáló és védő probiotikus vitamint és ásványi anyagot tartalmaz – teljesértékű tápanyag formájában. Hatását 13 stressz-csökkentő és szabadgyök-fogó gyógynövény teszi teljessé. Egyes gyógynövények, mint pl a levendula és az orvosi citromfű elismert nyugtató hatással bírnak. Mások, mint a borsmenta, szegfűszeg és csipkebogyó kiemelt antioxidáns hatásukkal kulcs szerepet játszanak az egészség megőrzésében.

• A természet probiotikus teljesértékű prenatális vitaminja

• Javítja a fizikai erőnlétet, az érzelmi kiegyensúlyozottságot, táplálja az anyát és a magzatot

• Biztonságos és megbízható hatékonyságú

2011. nov. 1. 09:53

EGYIK SEM! Mind kettő szintetikus kemikália, ami még meg is terheli a szervezetet.

A legjobb kismamavitamin a PERFECT PRENATAL!! 100% ban felszívódó, szuper food! többszörösen fermentált. Gyógynövényeket is és jótékony baktériumokat is tartalmaz!! elmulasztja a rosszullétet is, és aki ezt szedte eddig nem volt se vashiánya, se más hiányállapota! Én 3 hónapja szedem!

30. Ezti
2011. nov. 1. 06:11
***Nem vennék
29. Ezti (válaszként erre: 28. - Reno77)
2011. nov. 1. 06:11

Rengeteg egészséges zöldség és gyümölcs van, aminek magas a folsav tartalma és be is ép sokkal jobban mint a tabletta:)))


Amúgy 1. Babánál Elevitet szedtem, nem volt sem vashiány sem hízás sem szorulás!


2. Baba Femibion: nagyon drága, 20 kg hízás, havi + 4000 forint vaspótlóra mert kritikus volt a vasam!


Én n vennék többet Femibiont!!!

28. Reno77
2011. okt. 29. 17:39

A folsavat nem lehet élelmiszerből bevinni és ez a legfontosabb amivel elkerülhetők bizonyos születési rendellenességek.


De mindenkinek a saját dolga, hogy mivel árt a gyerekének....

2011. okt. 28. 23:08

Femibiont szedtem egy darabig. Ha még egyszer terhes leszek nem fogok szedni,szerintem felesleges,inkább a táplálkozáson legyen a hangsúly.

Ha mindenképpen szeretnél szedni,szerintem jó az Elevit is,az olcsóbb...Ha annyira nem felelne meg,akkor mindenhol betiltották volna.Én még nem is hallottam

2011. okt. 28. 22:31
Femibion
25. Orsy27
2011. okt. 28. 13:03
Én is Gravidát szedek. Az Elevit nekem nem is jöhet szóba mert laktózérzékeny vagyok. A Femibiont annyira nem ismerem, de talán az a legdrágább.
24. lami86
2011. okt. 27. 23:06
Gravidát szedek most,mert magyar termék,/bár a Béres dolgokat sosem szerettem,hullott a hajam pl.a cseppektől.../Lemosom mostmár én is róla a festékréteget,és nem okoz hányingert.Gravida nem okozott ezenkívül se székrekedést,se hasmenést!Nincs benne annyi vas,mint az elevitben.Mikor azt szedtem terhesen magas lett a vasam,és leállítottak róla!Székrekedés,puffadás az is volt tőle!Femibiontól meg híztam,mindig éhes voltam,meg kiszáradtam.2 hónapig szedtem!Amint abbahagytam,minden normális lett!Hallani ezt is azt is,ki kell próbálni mást ha nem leszel megelégedve!:)
23. Reno77
2011. okt. 27. 22:57

nem felelt meg a terhes vitaminoktól elvártaknak.

Túl sok benne az A vitamin.

22. Ancsa 37 (válaszként erre: 21. - Reno77)
2011. okt. 27. 22:52
Erről még nem hallottam..hol és miért?
21. Reno77
2011. okt. 27. 22:51
femibion... az elevitet sok helyen be is tiltották.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook