Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Feljelenthetik nővéremet becsületsértésért ezért? fórum

Feljelenthetik nővéremet becsületsértésért ezért? (tudásbázis kérdés)

2012. márc. 28. 20:05
Köszönöm szépen az értelmes válaszokat!
25. Bübi
2012. márc. 28. 19:57
Szerintem ne foglalkozz az üggyel. Nagyon kicsi az érték, ha ezzel elkezdesz pereskedni vagy ő azzal kizárólag a jogászok járnak jól:) Ha szívügyed akkor szólj az oldal üzemeletőjének, hogy hamis termékeket árul.
24. bba4279fac (válaszként erre: 21. - Bübi)
2012. márc. 28. 19:47
meg kishíján szétpergett...
23. bba4279fac (válaszként erre: 19. - Lencsy)
2012. márc. 28. 19:46
Max kitiltják...ennyi...de mivel ez egy ingyenes oldal....nem foglakoznak semmivel én úgy vettem észre
22. bba4279fac (válaszként erre: 21. - Bübi)
2012. márc. 28. 19:44
nem csak amikor megkaptam, matricával volt ráragasztva a "márka"
21. Bübi (válaszként erre: 18. - Bba4279fac)
2012. márc. 28. 19:40
Tudtad, hogy hamisak a termékei?
20. Kimora
2012. márc. 28. 19:40

Mind a rágalmazás, mind a becsületsértés tv. tényállása is megnyilvánulhat szóban vagy írásban, adott esetben képes ábrázolással is.

De azért amit itt leírtál nem ennyire egyszerű, ez magánindítványos és szabs. lehetne csak és kizárólag :) Ennyi :)

19. Lencsy
2012. márc. 28. 19:35
Azért fenyegetőzik, mert tudja, hogy csalásért ő húzná a rövidebbet ha teszem azt ti tennétek bejelentést ! Az ilyen oldalakon nagyon komolyan szokták venni vevő jogait és az eladó korrektségét így csodálom, hogy nem tettek szankciót ellene ! Mi külföldi oldalról rendelünk rendszeresen és nagyon nagyon komoly szabályok vannak !
18. bba4279fac (válaszként erre: 12. - 97f33311ff)
2012. márc. 28. 19:31
csak ilyen termékeket ad el...hamisakat ....van negája vagy 4 igen de már nem tudom miért, be se merek lépni arra az oldalra...
17. de Luca (válaszként erre: 13. - Bba4279fac)
2012. márc. 28. 19:30
Nem tud magára licitálni, így van kitalálva.
2012. márc. 28. 19:30

És ha feljelent? Akkor mi van? Semmi nem lesz abból sem, max ejnye-bejnye. Ne aggódjatok ilyen hülyeségen, nyugi:)

A feljelentés nem automatikus börtön :)

15. de Luca (válaszként erre: 12. - 97f33311ff)
2012. márc. 28. 19:30
V@aterán új áru esetén évi 200 ezer, használt áru esetén évi 800 ezer Ft feletti forgalom után kell csak adózni az előbb említett összegek feletti rész után.
14. Bübi
2012. márc. 28. 19:28
Polgár, személyhezfűződő jogok megsértése lehet maxiumom. Itt a cselekmény abbahagyását, jogsértő dolog megsemmisítését (fórum hozzászólás mondjuk), stb. kérhet. A becsületsértés szerintem nem állna meg(btk.180§). Véleményem szerint ha ezzel jogi útra akar térni az illető, tartogat néhány vicces pillanatot a bíróságnak. Ellenben, ha velem történne felhívnám a figyelmét, hogy ő sem volt jóhiszemű és a teljesítés sem volt korrekt, amivel meg ő is megütheti a bokáját.
13. bba4279fac (válaszként erre: 7. - Narni)
2012. márc. 28. 19:28
a negatív értékelés le lett törölve , egy fórumba ott leirtunk mindent hogy történt ő meg ilyen jogi dolgokat másolgatott be mindenféle becsületsértés hogy milyen súlyos stb stb...van vagy 5 kamu regisztrációja ahol magára licitál hogy drágábban adja el gagyi dolgait szóltunk adminoknak nem egyszer...azóta csinálja mióta 1 Ft ért megnyertük...és a modik meg senki nem foglalkozik vele hogy ilyet tesz
2012. márc. 28. 19:25
Ne aggódj, emiatt elmenhet a sóhivatalba. Mindkét felet meghallgatják. A "kedves eladónak volt már negatív értékelése"? Inkább ne is pampogjon, mert még a nővéred fenyegetőzhet, bocsi- de simán felnyomhatná a NAV-nak, gondolom nem egy terméket adott már el, és számlát nem mékelt hozzá....
2012. márc. 28. 19:22
Vihar a biliben.
2012. márc. 28. 19:21
Senki senkit nem fog feljelenteni, ha "csak" ennyi történt. De egy kis fegyelemmel és stílussal azért jobban lehet boldogulni az életben. (...akkor is, ha úgy érzitek, hogy nektek van igazatok!)
9. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 5. - Bba4279fac)
2012. márc. 28. 19:21
Mert email-ben anyázott?Ééééés???Ez még nem becsületsértés.Ezért elhajtják a hivatalos helyeken.
2012. márc. 28. 19:21
hmm...1Ft+postaköltségért tényleg kár, BÁR fellehet. Nem azt küldte, amit ígért. Őt lehetne feljelenteni, nem titeket. Én ezt onnan tudom, hogy már 1x végig csináltam, nem is olyan régen, bár ott 60ezerről volt szó. Ha jogosnak érzed akkor simán. Csak mentsd el az összes beszélgetést, nyomtasd ki vidd a tárgyat és már fel is jelentheted. Jah és ismeretlen tettes ellen tedd meg, mert különben ő jelent fel, hogy kiadtad a személyes adatait.
7. narni (válaszként erre: 1. - Bba4279fac)
2012. márc. 28. 19:21

Szia! nem lehet visszavonni a hozzászólást? akkor nincs bizonyíték, ha esetleg az eladó nem mentette ezt el külön, bár ezt kétlem. be lehet perelni ilyenért, mert a páromat is beperelte a sdzomszéd olyan levélért amit nem is ő írt, de rajta szerepelt, mint tag. és mivel a levél minden lakóhoz eljutott, hiáűba olyan dolgokat tartalmazott, amit mindenki tudott a ,,kedves szomszéasszonyról" be lettek perelve. majdnem 2 évig húzódott a per és meg is nyerte a szemétláda, közel 100000,-ot kellet kifizetnünk:-( becsületsértés miatt más hülyesége miatt. a párom kész volt, pedig egy nyugodt és türelmes ember, de a pereskedés elején és a végén is kapott egy-egy epilepsziás rohamot, ami majdnem az állásába került, úgyhogy vigyázni kell az ilyenekkel, főleg, hogy már tapasztaltátok!remélem nem lesz gond belőle, bár ha elküldte a csomagot, akkor sajnos a nevet és címet is tudja valószínűleg, célszerű lenne kitörölni magatokat, hátha előbbre juttok így és nem fog foglalkozni vele, de a hozzászólást mindenképp.

üdv. narni

2012. márc. 28. 19:21
Ne aggodj, csak a szaja nagy! Viszont a licitalos oldalon irjatok az adminoknak
2012. márc. 28. 19:20
nem a termékért kakaskodik hanem a becsülete miatt...!!!
2012. márc. 28. 19:17
Te sem Jókai Mór stílusában írtál.
2012. márc. 28. 19:16
1 Ft + postaköltségnyi összeg miatt kár felhajtást csinálni.
2012. márc. 28. 19:16
Ez ahhoz nagyon-nagyon kevés,főleg ilyen előzmények után.Nyugi :))
2012. márc. 28. 19:14

Megnyert 1 ft ért egy tárgyat egy ingyenes licitálós oldalon, és kérte az eladót hogy ne elsőbbségi ajánlottal adja fel hanem simán ajánlottan, aki bele is ment, (100 ft külömbség most nagy szó...)kedveskedni akart nekem az tárggyal.az eladó alig válaszolt a levelére miután elutalta a pénzt csak hazudott hogy feladta közbe meg nem is....aztán miután nagy nehezen ideért az áru,egy az oldalon eredetinek írt, kínai utánzatot kaptunk!!és az eladó bosszúnegatívot írt...hogy nem annyi postaköltséget küldött amennyit ő kért!!!!!!

erre testvérem kicsit kifordult magából és lehülyézte meg lealjasozta a vevőt, aki azóta fenyegeti hogy feljelenti becsületsértésért, IP alapján ki lesz nyomoztatva stb..kár nem érte...max minket!kérdem én tényleg feljelenthet ezért , mert neten szidalmazta? nem anyázott meg semmi ilyen csak hogy csaló szánalmas stb, meg le g*cizte...sztem jogosan...mivel egy csaló !meglepetést akart okozni nekem ...tudnátok segíteni mitől lehet valakit feljelenteni, ezért már fel lehet??vagy honnan indul?ha igen, akkor mire lehet számítani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook