Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Felfúvódásra mit ajánlanátok? fórum

Felfúvódásra mit ajánlanátok? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. ápr. 23. 16:37

A felfúvódás,székrekedés és a hasmenés vmilyen ételtől,ételintoleranciát jelent.Szóval igy jelez a szervezeted,h vmit annyira nem szeret...sajnos!Érdemes ezekre oda figyelni.

Üdv:Maja

55. 8d33847c1b (válaszként erre: 54. - Bd55e3f068)
2012. ápr. 23. 15:33
mindenkiben lehetnek férgek:) A kurkuma éppúgy kipucolja őket, mint a féregirtó, és igazából csak elővigyázatosság a májtisztító kúra előtt - hogy ha lennének esetleg, ne okozzanak gondot...
54. bd55e3f068 (válaszként erre: 53. - 8d33847c1b)
2012. ápr. 22. 20:11
Ha csak felmerül, hogy bárhol az emberben férgek lehetnek, akkor nem kurkumával kell szórakozni, hanem orvoshoz menni, és rendesen kiirtani.
53. 8d33847c1b (válaszként erre: 48. - Tomka1)
2012. ápr. 22. 19:13
Igen, maga a kúra 1 nap, de előtte jó 2 hétig féregirtást végezni napi 1 kávéskanál kurkumával - megnyílnak az epevezetékek, és az esetleges férgek rossz helyre is kerülhetnek, szóval mindenképp érdemes két héttel előtte felkészülni. Felfúvódásra mindenképp jó, ugyanis az epe-máj egy rendszert alkot. Én se tudom, igazából mitől lett nekem ez az állandó puffadás, kísérleteztem már mindennel. Igazság szerint hiába zársz ki egy kaját, azt legalább két hétig ki kell zárnod, hogy eredmény mutatkozzon, szóval az beláthatatlan idő, míg mindent letesztelsz. Nekem a szülés után jött ez a folyamatos puffadás, bár már előtte is voltak gondjaim. A májtisztító napban még bízom....
2012. ápr. 21. 14:33
Japánok a főtt rizst :)
51. tomka1 (válaszként erre: 50. - 54840f0fce)
2012. ápr. 21. 14:33
jó lenne ha így meg lehetne szüntetni :)
2012. ápr. 21. 14:22
gombostűt!
49. tomka1 (válaszként erre: 45. - Beanadt)
2012. ápr. 21. 14:13
Ja azt még elfelejtettem megkérdezni hogy te hogy készíted el a gyömbér teát? Mert pl. a ginsnegnél úgy van hogy nem elég csak leforrázni hanem 1 órát kell főzni mert úgy jönnek ki a hasznos anyagok belőle. Nem tudom hogy ez a gyömbérnél is így van-e hogy főzni is kell, vagy csak leforrázni. A barátnőm úgy szokta hogy felvágja szeletekre (csak úgy levág egy kisebb darabot) de valamikor lereszeli és nyakon önti forró vízzel. Kicsit állni hagyja és megissza le se szűri. Jó csípős ize van én is ittam belőle. Ő nem tesz bele semmit se méz se citrom. vagy az fokozza a hatást vagy csak ízesítésre szolgál?
48. tomka1 (válaszként erre: 46. - 8d33847c1b)
2012. ápr. 21. 14:08
Igen arról is hallottam egy barátnőm szokott is csinálni néha de csak 1-1 napokat. Ő keserűsóval szokta hogy azt iszik egész nap elosztva és azt hiszem nem is eszik semmit vagy csak lájtost. De aztán másnap meg még talán harmadnap is hasmenése van. Iagzából nem tudom hogy ez jó lenne-e fúvódásra. Fúvódás inkább az epétől lehet nem? nem nagyon értek ehhez sajnos. De nagyon sok embertől hallom ezt hogy ilyen gondjai vannak, valami nem stimmel itt.
47. tomka1 (válaszként erre: 45. - Beanadt)
2012. ápr. 21. 14:06

Oké köszi szépen :) valahogy tényleg a mozgásra kéne rávennie magát. Van sok tornás dvd-je de egyedül nincs kedve ha meg eljárna az elég sokba kerül meg ideje se lenne annyi.


Neked is további minden jót!

Puszi

2012. ápr. 21. 13:10
nekem szó szerint ugyanez a gondom... és én a májtisztító kúrát akarom majd kipróbálni, itt is van róla fórum, pozitívak nagyon a tapasztalatok
45. beanadt (válaszként erre: 44. - Tomka1)
2012. ápr. 21. 12:38

gyömbért megveheted nyugodtan bárhol, ahol lehet kapni, de ha más nincsen akkor még a főszer is jó, ami por formában kapható (de természetesen jobb a friss!).


hát, igen... az ayurveda-ban elég sok dolog van, ami "ellent mond" a nyugati orvoslás által mondott dolgoknak. ez nem azt jelenti hogy ne egyen egyáltalán nyers zöldséget, csak hogy mértékkel!! ihat belőle teából) nyugodtan többet, nem lesz baj. főzzön le egy jó adagot és azt iszogassa meg a nap folyamán, lehetőleg ne hidegen!


a mozgás, sport, jóga pedig egészen biztos hogy hasznos lenne!!!


és persze arra sem árt figyelni hogy mit mivel eszik. mert lehet hogy ha két olyan dolgot eszik egyszerre, akkor attól puffadhat. vagy attól is lehet, hogy ha két étkezés között eszeget, "ráeszik" az előzőleg elfogyasztott ételre és azok erjesztik egymást! sok apróság van, amin ha az ember változtat, akkor sokat javul az életminősége!


Sok sikert! :)

44. tomka1 (válaszként erre: 37. - Beanadt)
2012. ápr. 21. 12:26
oké akkor ezt mondom majd hogy igya. Akkor minden nap 1 pohárral kéne innia? És inkább ebéd után vagy mikor ajánlanád? Gondol ne éhgyomorra. Te hol veszed a gyömbért? Bio boltba vagy jó amit a sparba vagy más boltokba lehet kapni? Az ayurveda-ról én is jókat hallottam megnézzük azt is. A meleg környezet jó lenne, amúgy is fázós, utálja a hideget és sajnos egész télen hideg helyen dolgozott. Alig volt fűtés mindenki kabátban ült. Nagyon durva. Akkor nyers ételeket se fogyasszon? Pedig általában azt ajánlják hogy minél több nyers zöldség gyümi, minta kínaiak akik csak picit párolják meg hogy megmaaradjanak benne az értékes anyagok.
43. tomka1 (válaszként erre: 40. - Bd55e3f068)
2012. ápr. 21. 12:21
Akkor inkább a biorganic jobb? Bár ha hasmenést okoz akkor nem nagyon lehet elmenni ithhonról. Egy fórumon írták hogy nagyon kíméletes és ajánéják ezt a maghéj őrleményt, vagyis azt vettem ki belőle hogy nem lesz tőle hasmenés.
42. beanadt (válaszként erre: 41. - Bd55e3f068)
2012. ápr. 21. 12:17
és?
41. bd55e3f068 (válaszként erre: 37. - Beanadt)
2012. ápr. 21. 11:50

"édes, savanyú és sós ízek előnyben részesítése"


Elég kevés kifejezetten kesernyés alapanyagot használunk.

40. bd55e3f068 (válaszként erre: 36. - Tomka1)
2012. ápr. 21. 11:48

Naturorganik... Nem lep meg. Az egy megbízhatatlan, trehány, átverős cég.


Most folytathatnánk a tippelgetést az alapján, hogy egy újabb kis információ cseppett megkaptunk, de nem tartom célravezetőnek. Neki kell álni kihagyni a gyakori irritációhoz vezetőket, ha ez egyedül nem megy, fel kell keresni egy orvost, vagy dietetikust. A panaszok átmeneti elkendőzése hosszú távon nem hoz sikert.

2012. ápr. 21. 11:45

Továbbra is azt tartom a legjobbnak, ha egyesével megfigyeltek minden anyagot, mi hogyan hat rá.

A gluténérzékenység kivizsgálása jó ötlet, lehet ez van a háttérben.

38. e676663877 (válaszként erre: 29. - Bd55e3f068)
2012. ápr. 21. 11:43

Ennyi erővel minden mérgezett...

A csapvizet is tisztítják.

Az ásványvíz mivel egészségesebb, mondja meg nekem valaki?

honnan vegyünk forrásvizet? boltból? hagyjuk már...

37. beanadt (válaszként erre: 14. - Tomka1)
2012. ápr. 21. 11:43

A gyömbér nagyon széles körben használható, rengeteg pozitív hatása van a szervezetre. egyébként Én ajánlom tanulmányozni az ayurveda-t, ott megtalálhatja hogy Neki mi a megfelelő.


Ez alapján ezt ajánlom Neki:


– meleg környezetben tartózkodás

– hideg ételek, italok fogyasztásának kerülése

– huzatos, hideg helyek kerülése

– nyers ételek fogyasztásának mérséklése

– alma, káposztafélék, hüvelyesek kerülése

– meleg, nedves és olajos ételek fogyasztása

– édes, savanyú és sós ízek előnyben részesítése

– rendszeres élet

– békés, biztonságos, nyugodt környezet

36. tomka1 (válaszként erre: 32. - Bd55e3f068)
2012. ápr. 21. 11:39

Egy helyről szedtem le a natur..ganic termék ez amúgy. Hú akkor ez hashajtó az gáz :( akkor ezt hogy szedi az ember szabi alatt? Érdekes, pedig az van írva hogy kíméletes béltisztító.

Bocsi a nem gluténmentes tejfölt akartam írni hanem laktózmentest :)) szóval attól volt hasmenése. Igen jó barátnők vagyunk ez nem szégyen szerintem ha ilyeneket is elmondunk :)

35. Kangaroo Island (válaszként erre: 34. - Bd55e3f068)
2012. ápr. 21. 11:34
:-D
34. bd55e3f068 (válaszként erre: 30. - Tomka1)
2012. ápr. 21. 11:34
A tejfölben nincs glutén. Nem bántásnak mondom, de ilyen alapismeretekkel tényleg ne kísérletezzeket.
33. Kangaroo Island (válaszként erre: 30. - Tomka1)
2012. ápr. 21. 11:33
nagyon jó barátnők/barátok lehetettek, ha még ilyet is elmond neked :-)
32. bd55e3f068 (válaszként erre: 28. - Tomka1)
2012. ápr. 21. 11:32

Ha reggel éhgyomorra megissza, akkor simán befoshat tőle a villamoson.


Ezt két helyről szedted le? Csak mert az első maghéjról ír, amit hasjatónak szoktak használni, a másik meg mag, ami vagy meghajt vagy nem.

2012. ápr. 21. 11:30
Gluténmentes diéta,kerülni kell mindent,amiben glutén van (búza,árpa,rozs,zab,stb).
30. tomka1 (válaszként erre: 27. - Borsi :-))
2012. ápr. 21. 11:26
júúj :( neked milyen diétát ajánlottak? Egyszer véletlenül vett gluténmentes tejfölt és attól hasmenése volt, igaz csak egyszer.
29. bd55e3f068 (válaszként erre: 25. - Tomka1)
2012. ápr. 21. 11:26

Sok csapvíznél százszor jobb az árványvíz, de ha már úgy fél valaki tőle, akkor igyon forrásvizet, annak kisebb az oldott ásványianyag tartalma.


Csak úgy halkan jegyzem meg, hogy Magyaroszágon még napjainkban sincs mindenhol iható csapvíz, és nitrát szennyezéssel egy kisbabát meg is lehet ölni, aminek a megelőzésére nem megfelelő a forralás, úgyhogy óvatosan az ilyen tippekel.

28. tomka1 (válaszként erre: 26. - Bd55e3f068)
2012. ápr. 21. 11:25

igen szerintem is. Ez nem kapszula lehet kapni biobolta gondolol őrlemény lehet? Ezt írják róla:


Felhasználási javaslat:

1 pohár (min. 2dl) vízbe -lehet gyümölcslé, tea is- 1 evőkanállal rakjunk az útifű maghéjból, keverjük el gyorsan, majd azonnal fogyasszuk el. A nap folyamán fontos a megfelelő folyadékbevitel (min. 2 liter), lehetőleg tiszta víz formájában!



Érzékeny belek esetén: az útifű mag egy ideális forrása a rostoknak azok számára is, akik a búzára érzékenyek. Nyugtató hatással bír az érzékeny belekre, amit a búza rostjai alaposan kidörzsölhetnek. Az útifű maghéj teljesen természetes és biztonságos. A világon több millióan használják évről évre. A szervezet nem szívja fel, nem hat izgatóan rá, és nem okoz függőséget. Ezen okok következtében alkalmas a hosszú távú használatra.


Fogyasztása ajánlott:

- emésztési problémák (szorulás, hasmenés, puffadás) esetén

- kúra szerű alkalmazására az emésztőrendszer tisztításához



de ez nem okoz hasmenést gondolom. Az durva lenne ha a villamoson rájönne :)

2012. ápr. 21. 11:21

Szia,

nekem 2,5éve volt így,felfúvódtam állandóan,párosult hasmenéssel és kiderült a gluténérzékenység.Sztem menjen dokihoz,ha ez a baj,akkor a mozgás nem fog ebben segíteni,csak a diéta.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook