Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Felfúvódásra mit ajánlanátok? fórum

Felfúvódásra mit ajánlanátok? (beszélgetős fórum)


1 2
26. bd55e3f068 (válaszként erre: 21. - Tomka1)
2012. ápr. 21. 11:21

Ha már természetesség, akkor inkább a teljes mag, mint a kapszula, azt pl. a Müllerben lehet venni.

Huzamosabb ideig nem szabad szedni, mint más hashajtót sem. A teljes mag nem biztos, hogy meghajtja, úh. azért is inkább az.

25. tomka1 (válaszként erre: 18. - E676663877)
2012. ápr. 21. 11:20
hú ezt nem is tudtam hogy az ásványvíz ilyen rossz :( akkor én sem fogom inni. Van azt hiszem víztisztító gépünk de annak olyan fura ize van. Biztos mert az a jó :) Csak az is lyan sokáig tart mire kész és az csak 1 liter azt hiszem. Megnézzük azt a teát amit ajánlottál. Gondolom van sokfajta belőle más problémákra is. Megnézem most neten. Köszi
24. tomka1 (válaszként erre: 22. - Bd55e3f068)
2012. ápr. 21. 11:18
mondom majd neki biztos tudna valamit. Van leg magic gépe de csk ott áll a sarokban :)
23. tomka1 (válaszként erre: 19. - Kangaroo Island)
2012. ápr. 21. 11:18
Igen igazad van :) régen ami természetes volt az most csillagászati áron kapható sajnos. De ki tudja az is tényleg bio-e :)
22. bd55e3f068 (válaszként erre: 11. - Tomka1)
2012. ápr. 21. 11:17
A semminél a séta is jobb. Hétvégére nem tud mást is beiktatni?
21. tomka1
2012. ápr. 21. 11:16
Az útifű maghéjrúl si jókat írtak nektek van tapasztalatotok róla? És melyik márka a jobb Bioorganik vagy naturganik?
2012. ápr. 21. 11:14
köménymag
19. Kangaroo Island (válaszként erre: 17. - Bd55e3f068)
2012. ápr. 21. 11:14
Na ez meg a másik, amit mondasz, hogy minden bolti termék "szemét"...meg "fel vannak fújva" a zöldségek/gyümölcsök, a génmódosításról nem is beszélve...tudunk valamit csinálni? fogunk mást enni a boltin/piacin kívül úgy, hogy nem tehetjük meg, hogy legyen X hektár termőföldünk, X db gyümölcsfánk, és magunk termeljünk meg mindent? nem...akkor meg minek temetjük el saját magunkat? ez van, nem tudunk mit csinálni, nem kell mindenben a rosszat keresni, mert a saját gyümölcsünkben is megtaláljuk a rosszat pl. füstölt a szomszéd és ráment a káposztára, akkor nem eszem meg? :-D
18. e676663877 (válaszként erre: 10. - Tomka1)
2012. ápr. 21. 11:11

Az ásványvíz nem természetes-hiába van ráírva. És a gyomor nem bírja azt a sok izét, ami benne van - az enyém legalábbis. Ezért javasoltam a forralt és lehűtött vizet, a csapvíz sem tiszta, de a babáknak is lehet forralt és lehűtött vizet adni, akkor az ismerősöd is ihatja így.

Én nem filteres lúgosító teára gondoltam. Én gyógyszertárban szoktam venni, Herbária terméknével fut, Lúgosító teakeverék 10 dkg-s kiszerelés és ömlesztett, nem filteres.


A tönkölydolgokat ki kellene próbálni, kikísérletezni, hogy nem attól van-e. Én úgy csinálnám, hogy reggel, ha nem vagyok puffadt, várnék egy órát bármivel is, nem is innék addig, aztán ennék innék egyfélét csak és megvárnám a hatást (max. 3 óra). Mindennap mással próbálnám ki. Fel kellene jegyezni mikor mi történt.


A candida nagyon kényes dolog, cukortalannak kell lenni hosszabb ideig, hiszen ez a baktérium a cukorból táplálkozik - ilyet diétát nem csináltam, csak sokat olvastam utána.

17. bd55e3f068 (válaszként erre: 10. - Tomka1)
2012. ápr. 21. 11:09

A tönköly felfújhatja, ha pl. a gluténra érzékeny, de innen hiába várod a választ, mert csak abból lehetne tippelgetni, hogy mondjuk min. 2 hétre kizárta a glutént, és az eredmény ez meg az.

Felfújhatja az is, hogy hirtelen váltott egészségesként ajánlott ételekre, hirtelen minden tele lett rostokkal, és felfújja. Innen senki nem fogja neked ennyiből megmondani, hogy mi okozza a panaszt.


A filteres tea túl van misztifikálva, utoljára ami nagyobb botrányt kevert ilyen területen az a bio NEM FILTERES tea és gyógynövény volt, amiben madárürüléket találtak. A boltival sem kell annyira riogatni, aki nem maga termel, vagy gyűjt, mindenki boltból veszi az alapanyagot. Gondoilom, az ismerősöd nem fog azonnal nakilátni a gyűjtésnek sajátkezűleg, úgyhogy legalább pánikot nem kell kelteni benne, hogy micsoda szeméttel tömi magát.


Egyetértek Kangarooval, először kezdjen mozogni, mert az csodákra képes.

16. Kangaroo Island (válaszként erre: 11. - Tomka1)
2012. ápr. 21. 11:08
akkor tényleg nem kövér, az ülőmunka nem tesz jót senkinek, én is ülőmunkát végeztem szülés előtt, de mondjuk akkor se volt ilyen problémám, mert sportoltam mellette...
15. Kangaroo Island (válaszként erre: 12. - Tomka1)
2012. ápr. 21. 11:07
futok (min.5 km/alkalom), kangoozok heti 2x, meg ha van időm, zsírégetőre/alakformálóra járok
14. tomka1 (válaszként erre: 3. - Beanadt)
2012. ápr. 21. 11:06
Igen néha szokott inni ilyen teát. Azt nem is tudtam hogy ez gyomorpanaszokra is jó. Mert ő akkor itta mikor náthás volt.
13. tomka1 (válaszként erre: 8. - Mojocska)
2012. ápr. 21. 11:05
Igen ő is ezt mondja mit egy 5 hónapos terhes :) Ha dokihoz menne akkor milyen vizsgálatot csinálnának? Csaknm gyomortükrözést? :(
12. tomka1 (válaszként erre: 9. - Kangaroo Island)
2012. ápr. 21. 11:04
Te mit sportolsz egyébként?
11. tomka1 (válaszként erre: 9. - Kangaroo Island)
2012. ápr. 21. 11:03

Szia!


Nem kövér 173 cm és 65 kg. Igen a mozgást én is ajánlottam, csak ugye egész nap dolgozik mikor hazaér főz aztán fürdik és már mehet is vissza dolgozni :( Sétálni szoktak az is egyfajta mozgás bár nem pótolja a sportot igazán. Biztos az ülőmunka is rátesz sajnos.

10. tomka1 (válaszként erre: 2. - E676663877)
2012. ápr. 21. 11:00

Szia!


Az ásványvizet miért iktatnád ki? A többit is a tönkölydolgokat? Akkor miket ehet? Láttam én is ilyen lúgosító teát de épp ott volt egy természetgyógyász és mondta hogy filteres teát nem szabad venni mert tele rakják szeméttel és a filter is amibe benne van káros. Egyébként csinált már méregtelenítő kúrát abból a boltból vett termékkel amit írtam. Ha candida lenne akkor nem lenne valami más panasza is?

2012. ápr. 21. 11:00
itt nem az ételekkel van a gond, hanem a szervezetével, meg azzal, hogy nem mozog semmit. én rendszertelenül eszek, sokszor egészségtelen dolgokat, nincs ilyen problémám, viszont heti 3-4x sportolok ami megmozgatja a beleket is, felgyorsítja az anyagcserét. kezdjen el mozogni, és ha akkor sem múlik el, akkor menjen el orvoshoz. Azt viszont nem írtad, hogy milyen a testsúlya, kövér-e, stb...mert ha teltebb az átlagnál akkor pláne el kellene kezdenie mozogni, mert nem csak az emésztőkészülékével lesznek gondok.
2012. ápr. 21. 10:57

Tyű! Én is sokmindentől felfúvodok.

A műkajákat nagyon nem bírja a hasam.

Nekem az epeútjaim tágak és ezért érzékenyen reagálok a gyümölcsök, zöldségek héjjára, ezektől feldagad a hasam marha nagyra.

Meg vannak olyan kaják, amiktől a savszintem ugrik fel és attól is 5 hónapos terhesnek látszom.

Nekem néha a kölesgolyó, vagy egy pohár sör (mindkettő lugos) segít.

A laktóz problémámtól is fel tud dagadni a hasam.


Ha van rá lehetőség, szerintem el kell menni és megnézetni dokival.

2012. ápr. 21. 10:52
hűt ha már orvos, akkor mindenképpen valamilyen természetgyógyász vagy egyéb nem nyugati orvoslást kérném segítségül!
6. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2012. ápr. 21. 10:50
Meg kellene találni, hogy mi fújja fel, ill. kizárni, hogy esetleg nem fertőzés, candida túlszaporodás vagy más bélrendszeri betegség. Szerintem ezzel inkább orvoshoz kellene menni, mint találomra beszedni valamit.
2012. ápr. 21. 10:50
Egyébként nekem a tapasztalatom, hogyha valaki elszokik a bolti élelmiszerektől és házilag készít mindent akkor szinte bármilyen bolti élelmiszertől (csoki akármi) felpuffadok. A tartósítókat és mesterséges anyagokat egyszerűen nem bírja a szervezetem.
4. bnedora (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2012. ápr. 21. 10:50
orvost!
2012. ápr. 21. 10:49

Gyömbér!


gyömbéres tea: pici gyömbért leforrázol, majd ízesíted mézzel, citrommal. igya rendszeresen és jót fog tenni!

2. e676663877 (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2012. ápr. 21. 10:48

Én az ásványvizet iktatnám ki azonnal, mindegy milyen fajta. igazából mindegyik dolgot abbahagynám, amit írtál.

Forralt majd lehűtött vizet igyon. A tea jó, üresen. Herbáriás teákat szoktam inni ilyenkor, a lúgosító teát tudom ajánlani.

Sportol valamit? Ha nem akkor talán egy biciklizés, nagy séta, futás szóba jöhetne.

2012. ápr. 21. 10:44

Egy ismerősömnek szeretnék segíteni. Szegény szinte már mindentől felfúvódik kevés az olyan alkalom amikor nem. Ha eszik valamit akkor már fúvódik is a hasa. Fél, hogy később ebből komolyabb probléma is lehet.


Nem eszik egészségtelenül, csak néha csúsznak be szenny ételek mint pl pizza vagy egy kis csoki. de egyébként próbál egészségesen élni, kerüli a fehér lisztet fehér cukrot (bár nem tudhatjuk, hogy mibe mit raknak úgyhogy néha biztos bekerül a szervezetébe fehér liszt vagy cukor is)


Nem eszik kenyeret, pékárút is inkább tönkölytartalmú termékeket. próbál sok zöldséget is enni de azok is sajnos mind felfúvasztott, rossz ízűek. Kevés helyen lehet kapni normálisat. Sajnos ülő munkát végez, nem sportol, biztos ettől is lehet. Viszont sokat iszik napi 3 litert ásványvíz vagy gyógytea formájában. Iszik búzafűlevet is amit ő facsar. Ginseng teát is szokott.


Ajánlottak neki 3 terméket ami persze jó drága és hónapokig kéne csinálni. Van egy naturt..anya nevű hely ott elég jó termékek vannak de fél hogy ezektől se múlna el és csak pénzt dobna ki.


Ajánlottak neki egy bélradírt, egy pre és probiotikumos ampullát és egy útifűmaghéj tartalmú kapszulát. De sokat lehet hallani hogy ezek az étrendkiegészítők nincsenek leellenrizve nem is az van benne amit írnak és még káros is lehet az egészségre.


De azt honnan lehet tudni hogy jó-e a termék vagy sem? Gyógyszert nem akar szedni mert az is olyan hogy felírnak egyet attól kijön egy másik probléma és arra is felírnak valamit. A gyógyszer is valamikor többet árt mint használ.


Félünk, hogy később ebből a fúvódásból komoly probléma lehet és akkor már nincs visszaút. Régebben volt olyan hogy két napig nem tudott nagy wc-zni de mostanában hozzászoktatta magát a reggeli wc-zéshez. Szóval az is úgy néz ki helyreáll.


Kiváncsi vagyok mit tanácsoltok!

Köszönöm:Zsu

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook