Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehet felfázás, ha vizelés után fájdalmat érzek? fórum

Lehet felfázás, ha vizelés után fájdalmat érzek? (tudásbázis kérdés)


16. c9155193c4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 26. 12:11
Igen, de lehet veseprobléma is az ok.
2022. febr. 25. 23:05
Lehet. Most én is fel vagyok fázva és ugyanez a tünet.
14. jooeva (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 17:25

Ha gyakran kell menned, ég és piszokul fáj a húgycsöved, kevés a vizelet, esetleg sötétedik, akkor sajnos "felfázás", azaz hólyaghurut.

Szenvedtem vele eleget, tenyésztés, antibiotikum rá, 2 hét múlva újra....aztán elmentem magándokihoz.

Ő tanácsolta azt, hogy ahogy érzem a kezdeti tüneteket, akkor 2-3 liter vizet - bubimenteset!!! igyak meg minél rövidebb idő alatt, nekem ez kb. 30 perc...kegyetlen, de ha szerencséd van, 3-4 óra alatt átmos a sok folyadék és rendbe leszel. Ezek a bacik 20 percenként duplázódnak, azért lesz rövid időn belül kegyetlen fájdalom-véres vizelet, hidegrázást stb.

Megelőzésre tőzegáfonya és min. 2 liter víz fogyasztása javasolt.

Ami még nekem segít, ha kicsit érzem a baj, az a D mannóz por. Egy spec. cukor amihez hozzátapadnak a bacik és távoznak.

Medveszőlő levél tea, éves szinten 3-4 kúrát lehet csak végigcsinálni, azaz 5 napon át iszol kb. 3-4dl teát belőle ízesítés nélkül. Hidegáztatásos tea, este beáztatsz 2-3 teáskanálnyit 4dl vízbe, lefeded és reggelre fogyasztható.

Figyelni, hogy ne ül j hidegre, hideg padlózaton mindig papucs...

Hirtelen ennyi. Jobbulást!

13. Piroska52 (válaszként erre: 10. - Globus)
2022. febr. 24. 15:36
Nálunk a lányom ilyen ,,,felfázós,,, neki jó szokott lenni, meg még az Ursinol de az borzasztó ízű.
12. Hekate (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 15:19

Lehet.


Nekem volt olyan, hogy egyik napról a másikra.. elviselhetetlenül csípett, égett.. és konkrétan a holyagomat éreztem minden pár csepp pisi után. Na meg vért pisiltem.


Egyből mentem is a dokihoz. Kaptam rá antibiotikumot.. illetve ultrahanggal is megnézett mindent. Veséket, hólyagot.. ott megállapította, hogy öröklötten homokos a vesém..pang benne a vizelet, ezért hajlamosabb vagyok a hólyaghurutra, fertőzêsre.


Sokáig küzdöttem ezzel..mert időről időre mindig visszatért. Gyengébben..de újra és újra. Na akkor találtam rá a D-mannózra. Hónapokig, kúraszerűen ittam.. és láss csodát...rendbe jöttem! Azóta tozegafonya-d mannoz tablettát szedek..megelozeskeppen..nekem ez így bevállt. Teljesen természetes.. és működik.


Ja, meg sok folyadék.. és mindig időben pisilni. Nem szabad tartogatni...

2022. febr. 24. 13:51
Lehet
10. globus (válaszként erre: 6. - Piroska52)
2022. febr. 24. 13:50

Tőzegáfonyát sokan mondják. Én akkor ábrándultam ki, amikor kikúráltam gyógyszerrel, és elhatároztam, hogy mostantól megelőzés gyanánt fogom szedni. Rakás pénz, mert nem olcsó, és a kúra alatt ugyanúgy elkaptam. Vagy visszajött.

Lekopogom, pár éve történt, azóta nem jött vissza. Annyit változtattam még, hogy téliesítettem a bicikli nyergét...

9. orgomari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 13:41
Ne felejtsétek el, hogy ez a csípő, fájdalmas vizelés NEM FELFÁZÁS! Baktériumos fertőzés. A partnerednek nem volt tiszta a keze, (vagy a tiéd), vagy a törölközőről is megkaphattad. Szóval a félreértések végett, ez sajnos bakteriális fertőzés! Nincs köze a felfázáshoz, csak így szebben hangzik. Csak tiszta kézzel engedd oda nyúlni a párodnak! Nagyon fontos!!!!!!!!!Ezt az orvosok sem mondják el így, mert kellemetlen, csak felírják az antibiót és kész! Vigyázzatok lányok, ez nem játék!
8. 8d00a82c06 (válaszként erre: 7. - Alnisa)
2022. febr. 24. 13:38

Nekem nem olyan rég, nem hogy véres volt, konkrétan vért pisiltem.

El mentem a kórházba, kaptam receptet, antibiotikumot, de azt mondta a doki felesleges kiáltani, erre egy gyógyszer van, idézem: kurrrva sok folyadék, meg vörösbor.

Csak pislogtam!

2022. febr. 24. 13:32

Igen, nekem szinte sosem csíp, hanem görcsös fájdalmam van, ha felfázok.

Medveszőlőtea, Walurinal Max, rengeteg folyadék.

Ha nem javul 2 nap alatt, akkor házidoki.

Vagy ha véressé válik, akkor is gyorsan doki.

6. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 12:52

Lehet, tőzegáfony tea, sok tea.

Ha nem múlik orvos.

2022. febr. 24. 12:15
Az is. Sok minden.
4. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 11:47
Persze ! Általában antibiotikumot kell szedni. ( Volt régen nekem is húgyhólyaggyulladásom. Csípett, szúrt, fájt.) Menj orvoshoz ! És igen, igyál sok teát, vizet !
3. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 11:39

Igen.

Nekem pár hete volt egy durva...

Igyál sokat, ha nem javul akkor orvos!

2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 11:38
Lehet.
2022. febr. 24. 11:32
Lehet felfazas ha vizelés után fájdalmat érzek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook