Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fél kiló lisztből szeretnék palacsintát sütni, le tudja valaki írni a receptet így? :-) fórum

Fél kiló lisztből szeretnék palacsintát sütni, le tudja valaki írni a receptet így? :-) (tudásbázis kérdés)


12. 33aa509d53 (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2009. szept. 14. 15:55

én is 3-4 tojással, meg ízlés szerint cukor(az első palacsinta kisülése után meg szoktam kóstolni, és ha kell, teszek még bele cukrot).

igen, és min. fél órát hagyni kell állni(nem fontos hűtőben)

11. agis
2009. szept. 14. 15:50
Én gyakran sütök paalcsintát, de nem tudom mennyi aza fél kiló liszt..én is érzésre keverem :)
2009. szept. 14. 14:09
előtt és
2009. szept. 14. 14:08

Szia!


Én így szoktam:


Fél kg liszthez 2 db tojás, csipet só, csipet cukor, kiskanál olaj, fele-fele arányban tej és víz és pár csepp citromlé.


Isteni tőle!


Az első előttés minden 3.-4. tészta után egy csepp olaj a palacsintasütőbe.

2009. szept. 14. 13:39

Szia!

Legalább 1 órát állni kell hagyni a hűtőben.

2009. szept. 4. 21:33
4 tojással csiálnám
2009. szept. 4. 21:26
Köszönöm szépen mindenkinek!
2009. szept. 4. 17:31

Szia.

Üss hozzá 3 tojást tejet ásványvizet pici cukrot(ha sokat teszel ragadni fog sütéskor), pici sót, pici olajat, keverd addig míg csomómentes nem lesz. A tészta állaga kicsit hígabb kell hogy legyen mint a mézé amikor csurgatod.


Lassan adagold a tejet meg a vizet hogy ne legyen túl híg.

2009. szept. 4. 17:31

nekem nincs receptem de leírom hogy én hogy szoktam....

2 tojás + 2 van.cukor + 2 evőkanál cukor + só

jól eldolgozom, aztán adagolom hozzá a lisztet, mikor már nem bírom csuklóval, öntök hozzá tejet...majd megint liszt, megint tej.

A tej mellett még szódavizet is szoktam beletenni, attól jó laza lesz a tészta. Szóval addig adagold, amíg el nem fogy, szerintem konkrét recept nincs, hogy miből mennyi, az állagán úgyis látod....

2009. szept. 4. 17:30
Én úgy szoktam hogy 2 tojás,fél l szódavíz,fél kg liszt,pici sütőpor,1 vaníliás cukor,1 csipet só!Haa túl sűrű a tészta tehetsz hozzá még szódavizet!Lehet szódavíz helyett tejet is használni!
2009. szept. 4. 17:29

Adjál hozzá 3 tojást amit egy kis sóval felversz.

Fokozatosan hígitsd szódavízzel!Jobb ha nem az üvegből hanem egy bögréből adagolod.

2009. szept. 4. 17:26
Fél kiló lisztből szeretnék palacsintát sütni, le tudja valaki írni a receptet így? :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook