Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fejre kapott sugár után meddig ajánlott a táppénz? fórum

Fejre kapott sugár után meddig ajánlott a táppénz? (tudásbázis kérdés)


2011. dec. 3. 19:19
Szia ! Hogy vagy, felvettek tp-re?
11. Hanata (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2011. nov. 14. 11:28

Köszönöm!

Holnap megyek vissza a szakorvoshoz, majd nekik is elmondom, hogy írja rá a papíromra, hogy meddig javasolt a táppénz.

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Hanata)
2011. nov. 14. 11:24

így már más, nem írtad milyen okból kaptad, és mekkora dózisban.


Természetesen akkor más a helyzet. A szakorvos nem adott javaslatot a háziorvosodnak...persze gondolom nem, ha így állt a dologhoz. Próbálj a szakorvossal beszélni, hogy írja le a kezelésednek milyen mellékhatásai lehetnek, vannak.


Jobbulást!!

9. zseba (válaszként erre: 2. - Hanata)
2011. nov. 14. 10:59

Elég érdekes a hozzáállása a háziorvosodnak!

Az eléggé egyén függő hogy kit mennyire visel meg a sugárkezelés, tehát egyéni elbírálás alá esik hogy mennyi ideig tart táppénzen az orvos! Érdemes lenne konzultálnod a sugár kezelést indikáló orvossal.

8. zseba (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2011. nov. 14. 10:52
Azért ez nem így van! Kicsit olvass utána!
7. Hanata (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2011. nov. 14. 10:08
A fülemen lévő keliod miatt kaptam, a szövettan eredménye még nincs meg. Holnap kezdem a szteroid kezelést. A varratok még a fülemben vannak, majd jövő héten veszik ki. Nálam a hányástól a szédülésig minden volt a kezelés után. Kb 10-kor voltam a gép alatt, és este 6 körül voltam jobban, addig széthasadt az egész fejem, és az arcom is feldagadt a kezelt területen. Megkérdeztem az ottani kezelőorvosomat, azt mondta, ez vele jár, amíg enni tudok, nincs nagy baj. Ez mind mellékhatás volt.
6. Hanata (válaszként erre: 3. - 432d0af620)
2011. nov. 14. 10:04
Köszi a kedves hozzászólást! Igazán építő jellegű volt. Még egyszer köszi!
2011. nov. 14. 09:13
Az alapbetegség döntő, amire kapod. Ez támasztja alá a tp. szükségességét.
2011. nov. 14. 09:07
Elvileg a sugarnak a potenciális rakkeltő hatasan kivul semmi mas hatasa nincs, tehat a munkaban nem akadalyoz, az mas, hogy mire kaptad es azzal javasolt vagy sem dolgozni.
2011. nov. 14. 08:56
a orvost kérdezd meg, mi ezt honnan tudjuk? minden eset más és más, amikor úgy érzed tudsz dolgozni akkor menj, ha az orvos másként nem rendelkezik.
2011. nov. 14. 08:50
Múlt héten 4 alkalommal kaptam a fülemre/fejemre közép mély besugárzást. A fülemet műtötték, a varratok még bent vannak. Ha a háziorvosomon múlt volna, éjszakás műszak után mentem volna a sugárra, még az utiköltséget sem tartotta indokoltnak, 150 km-re lakom pesttől.
2011. nov. 14. 08:48
Fejre kapott sugár után meddig ajánlott a táppénz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook