Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fehér-sárga arany karikagyűrű fórum

Fehér-sárga arany karikagyűrű (beszélgetős fórum)


30. Szeleszte22 (válaszként erre: 29. - Baatkaa)
2013. aug. 7. 08:21
Ohh többször... már három éve megy a balhé és az esetek 90 %-ban az após pajtás miatt, mert vagy szervez nekünk úgymond egy kötelező programot, ahova úgymond múszáj menni, mert különben kiabálni fog, vagy beleköp a levesünkbe. Holnap leszek 24 hetes terhes és az egész terhességem alatt a nyakunkra járnak, hetente látom őket hiába a 60 km és folyamatosan keserítik az életünket. Azt mondanám, ha két havonta csinál ilyen balhét az ember azt mondja jólvan, de már hogy az egész terhességem alatt a nyakunkra járnak. Komolyan azt hittem, hogy lemegy az eljegyzés, akkor lekopnak egy kicsit rólunk....Párom meg nem áll ki, sem a babaért, sem értem, sem pedig magáért... jött az öreg ilyen dumával, hogy a fiát elraboltam... HOgy a viharba lehet egy 33 éves felnőtt férfit elrabolni? másrészt rosszul esett páromtól, hogy azért ott nem állt fel és nem mondta meg a véleményét, hogy ez az ő döntése volt és fogadják el. Másrészt azért bőven át kellett volna értékelnie a szombati nap után, hogy segít-e neki hétfőn a történtek után. Ami meg végképp rosszul esik, hogy hétfőn nekem is nagyon húzós napom volt és meg sem kérdezte, hogy esetleg kell-e segítenie nekem valamit. Felpattant aztán rohant az apjához, úgy hogy velem meg sem beszélte ezt, csak bejelentette mint tényt. Azóta mosoly szünet van, nem beszélünk egymással, ha igen akkor is csak veszekszünk. Jah és remek az időzítés, de nem fogod elhinni már holnap megint itt lesznek.... mondom hurrá, csak én már nem vagyok rá kíváncsi. az hogy ő ugrál neki tegye, de engem babástól ne rángasson, mert egy jó szava nem volt az öregnek hozzám az elmúlt három évben.... ha találkozunk is csak nyír...13 hetesen úgy kiabált velem, hogy azt néztem megcsap a város közepén... nekem meg a babának sem hiányzik a stressz, nyugodtan szeretném tölteni még a hátralévő 16 hetemet. Főleg, hogy szív és cukorproblémák miatt amúgy is veszélyeztetett terhes vagyok.
2013. aug. 6. 16:19
Az ilyen apos egy isten csapasa :( Nem irigyellek. Es mondtad mar a parodnak, hogy allitsa le az apjat?
28. Szeleszte22 (válaszként erre: 27. - Szeleszte22)
2013. aug. 6. 12:36
Amúgy az eljegyzés is úgy jött, hogy miután 13 hetesen bejelentettük a babát, az apja kitalálta, hogy már pedig legyen karikagyűrűs eljegyzés, mert hát mekkora szégyen és nem megfelelő a sorrend, meg micsoda szégyen, hogy én terhes vagyok.... Akkor is a saját apjának akart megfelelni, én meg persze belementem mondván ha csak ennyi a baj legyen, és akkor hátha megnyugszik a kedves após és végre nyugi lesz. Én mindent megtettem azért, hogy végre béke legyen. Nem tartottam valami jó ötletnek ezt a karikagyűrű dolgot, mert szívbetegségem révén nyáron jobban vizesedek és most terhesen még jobban. Feleslegesnek tartottam a 40 fokos melegbe gyűrű méretet választani, egyáltalán gyűrűt, aminek a méretén nem lehet állítani. Természetesen akkor egyszer volt rajtam a gyűrű, többet sem jött rám a vizesedés miatt. Áthidaló megoldásként amikor jött a herce hurci, hogy nincs pénzünk a gyűrű elkészítetésére vettünk egy ezüstöt, ami jó ránk. Bár nem a gyűrűn múlnak a dolgok....
2013. aug. 6. 12:28
Az ember sokszor elgondolkodik, hogy egyszer fent, másszor lent és bizony nem fenékig tejföl az élet. Az ember boldogan, nyugodtan élne harmóniában, ha nem lennének olyan emberek, akik beleköpnek a levesbe, vagy lennének olyan emberek, akik ezt megpróbálják kezelni.... Épp két hete írtam mennyire felhőtlenül boldog vagyok, van egy párom, aki szeret, van egy karikagyűrűnk, vagy egy pocaklakónk, akire fél évet vártunk és rásegítéssel jött össze a meglévő betegségem mellett. Biztos minden kapcsolatban és házasságban vannak hullámvölgyek és mélypontok. Nálunk párom apukája keseríti az életünket. Röviden: párom az ő boltjukba dolgozott, mint egy rabszolga, fizetés nélkül 9 évig, amikor megismert engem. Idővel rájött, hogy nem jó a két város között ingázni, és hát máshogyan is lehetne élni, így tavaly átköltözött hozzám. Minden klappolna, de az apja nem tudja elviselni, az ő szavaival élve, hogy elraboltam a a jó kis melos fiát, amiről persze csak én tehetek, mert ugye egy 33 évesnek nincs önálló akarata, legalábbis így nevelték. Amíg ki voltunk szolgáltatva 2 évig az ő kénye kedve szerint ugráltatott minket és muszáj volt pattogni, mert különben egész héten nyírta lelkiekben a saját fiát a boltba. Azt gondoltam, ha átköltözik megoldódik, de amit beleneveltek rettegést 32 év alatt azt nem lehet eltüntetni. Engem is álladóan nyír az öreg...amikor két éve meghalt az anyukám azt mondta én vagyok a problémás és a fiát be is mutatta egy másik nőnek. Idén anyák napjakor 10 hetes terhes voltam idejön a saját lakásomba szidni a halott anyámat....20 hetesen csinál nekünk egy eljegyzést mond egy szép beszédet a közönségnek, majd amikor elmegyek pisilni a nyitott ablakon keresztül hallom, hogy szidd minket a párom testvéreinek. Tudom, hogy ő ilyen, de már azt hittem lenyeletem vele a békát, akármilyen keserű a szőlő. Szombaton leutaztunk mondván visszük az ajándékot mégis csak szülinapja van. Hát eléggé hűvös fogadtatásban volt részünk, majd elkezdett a kedves após kiabálni velem, hogy én elraboltam a fiát és nem vagyok családtag. Elgondolkodtató, akkor miért rendezett nekünk karikagyűrűs eljegyzést? És ha én nem vagyok családtag, akkor a születendő babám, sem lesz nekik unoka? Mondhatni szépen állunk. Persze amikor hazaértünk éjfélkor, még hajnali háromkor nem aludtam annyira felmart a gyomorsav. Miért kell nekem mindig mindent eltűrnöm? Egyáltalán miért kell nekem az ő társaságában lennem, ha sose tud viselkedni? És persze a bibi ott kezdődik, hogy a párom mivel retteg az apjától nem áll ki mellettem.... Tegnap meg a párom még ezek után lement hozzá dolgozni. Mondanom se kell emberségesen hajba kaptunk.... Tegnap hazaértem a munkából próbáltam rendet tenni a lakásba, három órán keresztül ganéztam a konyhát, mire rend lett. Csak azért, hogy ő fáradtan hazaér, ha már hamarabb végeztem, akkor megcsinálom az itthoni melot legyen időnk egymásra... Neki meg telozik az apja és már egy másik városban van...Persze én elvártam volna, hogy azok után amit velünk művelt egész évben, és szombaton is, hogy most az egyszer ne segítsen neki, majd ha tud viselkedni, és ha majd esetleg a segítségből visszafele is jön. Vehetjük a tavalyi melot ő egyedül három hónapon keresztül megcsinált neki egy melot kapott az öreg érte 1,8 millió forintot, amiért mi egy köszönömöt se kaptunk... persze még az ingyen melo mindig jó, közbe meg jön a baba, a hitelünkön nem enged a bank néha nézegetjük, hogy mit ne vegyünk meg, és csoda ha nem halunk éhen... Persze lojális vagyok a párommal nem zavartam el másodállásba, nem mondtam menjen ki külföldre, és veszélyeztetett terhesként már a hatodik hónapomat dolgozom végig, amikor négy orvos is azt mondta talán nem kéne... Nagyon rosszul esik párom hozzáállása, még mindig nem tanulta meg, hogy egy seggel nem ülhet két lovon. A fontossági sorrenden is változtatni kellene és jobban kiállni mellettem és a baba mellett. nem lehet úgy élni, hogy ő mindig az apjának akar megfelelni, ha csak nem ő vele akar élni...Azt hittem, hogy ha babás leszek akkor jobban kiáll mellettünk, és más lesz a fontossági és megfelelési sorrend.
26. Szeleszte22 (válaszként erre: 25. - Klarika5)
2013. júl. 18. 13:33
koszonjuk minden meg van a boldogsaghoz:-)
25. klarika5 (válaszként erre: 24. - Szeleszte22)
2013. júl. 16. 20:01
Sok boldogságot!:))
24. Szeleszte22 (válaszként erre: 23. - Klarika5)
2013. júl. 16. 10:47
Lehetséges, hogy nem. Vasárnap volt az eljegyzésünk, minden jól sikerült és a gyűrűink is tetszettek mindenkinek, legalábbis azt mondták:)
23. klarika5 (válaszként erre: 22. - Szeleszte22)
2013. júl. 13. 21:22
És vannak, akiknek hitele sincs, milliós gyűrűik is vannak - vajon boldogok is?
22. Szeleszte22 (válaszként erre: 21. - Klarika5)
2013. júl. 13. 20:55
A kép amit linkeltem az egy másik készítő. Nem költöttünk semmire egy milliót. Kaptunk a nagyitól 8 gramm aranyat, amit beszámítottak és 30 eft-os munkadíjért csinálták meg nekünk a gyűrűket, ami 7,1 gramm volt és a nőibe három cikória kő van. Ha lenne egy millióm megpróbálnám a hitelemet rendezni, hogy kevesebb kamatot húzzon le rólunk a bank:)
21. klarika5 (válaszként erre: 19. - Szeleszte22)
2013. júl. 13. 11:18

Hú! Vannak ott aztán árak! 1millió az ujjamon?!

Még szerencse, hogy csak avatott szem ismeri fel az értékét. Egyébként nézhetném bizsunak is:))

Milyen jól mutatna, ahogy a krumplis cekkert felemelem:))

Na, csak vicceltem!:))Ha lenne felesleges millióm, biztos az unokákra költeném, nem magamra.Persze egy biz. kor után más lesz a fontossági sorrend.

20. klarika5 (válaszként erre: 19. - Szeleszte22)
2013. júl. 13. 11:09
Igen, ezek a nagy problémák. Bár én is az utolsó hetekig dolgoztam állapotosan. Bennünk még a munkahely iránti hűség munkálkodott:)) Csak nem okozok problémát a kollégáknak?Elvileg járt akkor is a táppénz, de nem mertük meglépni.
19. Szeleszte22 (válaszként erre: 18. - Klarika5)
2013. júl. 13. 09:19

Az ember míg fiatal szeret csillogni, villogni. Amúgy hozzám közelebb áll az ezüst, de párom is szívesen hordja:) 39 év az nagyon szép idő.


Fennakadni nem szeretnénk rajta. Megbeszéltük párommal, ha jön az esküvő felpoliroztatjuk megnézzük úgy mit mutat. Jelenleg ez a legkisebb gondunk. Sokkal nagyobb problémába ütköztünk azáltal, hogy veszélyeztetett terhesként múszáj dolgoznom, mert a hitelemre kötött biztosítás kizárja a terhességgel kapcsolatos táppénzt, a bank mentőcsomagja meg nem vonatkozik táppénzre, mondván, hogy átmeneti állapot.... Ez egy nagyobb szikla hogyan oldjuk meg ezt a helyzetet. Köszönöm szépen a biztató szavakat.

Amúgy így lehet elképzelni a gyűrűinket:

[link]

2013. júl. 12. 17:58

Mikor eljegyeztük egymást, mindig úgy raktam a kezem, hogy látszódjon rajta a gyűrű:),mindenki lássa, hogy tartozom valakihez. Ma már nem az a fontos, hogy látja-e valaki, hanem hogy én érzem, hogy társak vagyunk immár 39 éve. És azt sem tudom, per pill. hol a jegygyűrűm.Ki kellene bővíttetni:))Egyszerű ezüstöt viselek.

Persze jó, ha tetszik, sikkes - de nem ez a fontos. Hanem a kis családotok egészsége, békéje. Ilyen kis kavicsokon ne akadj fel soha, jöhetnek hegyomlások, amikre kell az erő. Kívánok minden szépet, jót nektek!

17. Szeleszte22 (válaszként erre: 2. - Klarika5)
2013. júl. 12. 12:07
klarika en is a sarga fele hajlottam. mostanaban kicsit sok a valadztek es a csicsa ezrt is valasztottunk nehezen. annyira szep amit irtal nekunk is az egymashoztartozas a legfontosabb. az ezustot is azert vettuk meg mert bizonytalan volt az arany beszerzese3 het alatt. parom szulei tuztek ki az eljegyzes napjat. jelenleg 20 hetes kismama vagyok es a baba meg a legfontosabb. az ezustot athidalo megoldasnak gondoltuk valamint imadok uszni es oda nem vinnek ekszert de az ezustot megis hogy latszodjon az osszetartozasunk
16. Szeleszte22 (válaszként erre: 15. - F758a7200f)
2013. júl. 12. 11:21
hu akkor lehet nalunk ez maradr ki. mi po.t olyan fenytelen sarga kontra fenyes sarga tetszett larvanyra. azert vonzott eza dolog mert sarganak hatott de nem vilt annyira durva mintha sargaaranyat mattitatznk volna le....mi pont ezt a fenytelen sargas szint szerettuk volna a feher aranyra
15. f758a7200f (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 12. 11:05

Igen, mert a felso (kezelt) reteg az folyamatosan kopik a hasznalattol, es nincs a termeszetben feher arany, szoval minden feheret sargabol kell csinalni, es ugye emiatt idovel mar nem olyan szep. Nem draga maga a tisztitas, sot, ahova jarok, nekem ezt ingyen megcsinaljak mert mindenemet ott vettem. De az utanajaras tok idegesito egy ido utan, hogy evente, 2 evente csak el kell vinni, megvarni par napot, hogy sorra keruljon, mig vegeznek vele stb stb


15 evvel ezelott a mindenem volt a feherarany, es igy mindenem az volt, mostanaban kezdek visszaterni a sargahoz es a voros arany cuccaimat is szinten tisztittatni kell mert szurkulnek ott ahol dorzsolodnek (pl 2 karika fulbevalo vagy karikakbol nyaklanc, egymasba fuzve, azok folyton beszurkulnek egy ponton). Pedig a voros az mar termeszetes. Igy sok ev tavlatabol is latni, hogy csak a sarga allta ki a probat. A visszasargitas az egy furdovel tortenik (lehet ezt is koptatassal de csokken az ekszer sulya es fenytelen sarga lesz, szoval anyagilag sem a legjobb meg latvanyra sem), es az aranyfurdo utan a rakoltott penz annyiban megterul, hogy nem elvesznek a sulyabol, hanem hozzaadnak plusz latvanyra csodaszepek lettek, csillogoak es mintha vadonatujak lennenek.

14. Szeleszte22 (válaszként erre: 9. - F758a7200f)
2013. júl. 12. 10:54
en is ezert odzkodtam tole. a munkatarsnommek mindket gyuruje feherarany evente viszi tisztitatni meg idokozonkent rodiumoztatni. ha nem teszi olyan kopott hatasa van. en a sargaarany hive vagyok valami mintaval ha mattul fel lehet poliroztatni es egesz szepen csillog sokaig. parom azert ragaszkodott a ketszinuhoz mert a gyuru kozepen hullammintaval van elvalasztva es egyszinukent nwm jott volna ki a minta. o mar a kezdeti caalodastol megbaratkozott vele azt mondta ettol olyan egyedi. ot nem zavarja en meg naponta nezegetem hatha megbaratkozok vele
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - F758a7200f)
2013. júl. 12. 10:39
Én még ilyet nem is hallottam,hogy karban kell őket tartatni, nekem olyanok amilyennek kaptam őket ezüstszínűnek tűnnek és fényesek a fehérarany ékszereim.
2013. júl. 12. 10:39
Tudom hogy nem ettol fugg a boldogsag. de olyan nehezen szedtuk ossze az arat ed nem is a dragasagat kell tukroznie csak az a bibi hogy a sarga fenyes es ez a csunya feher matt efdekes kombinacio. onmagukban szepek a feheraranyak de nem ilyen csunya mattitassal. erre garanciat nem vallaltak bar nm ertem hogy amit az elado mutatott feherarany mattot annak hogy volt sargas fenye es a mienknek miert nem? vasarnap lesz az eljegyzes. amig nem szedtuk ossze a gyuru arat vettunk egy par vekony doboru ezust gyurut es a parommal azt mindketten szivesen hordjuk. kaptam meg februarban egy sargaarany koves leanykerot azt is szivesen hordom. annyi remeny van hatha kifenyesedne vagy egy ekszeresz tudna vele valamit csinalni.
2013. júl. 12. 10:35
A féjem elhagyta a gyűrűnket, így tetováltattunk, azt nem lehet elveszíteni:). Én a karikagyűrűm is hordom a középső ujjamon együtt a kísérővel.
10. f758a7200f (válaszként erre: 2. - Klarika5)
2013. júl. 12. 10:31
En is az egyszeruseg hive vagyok a jegygyuru temaban, a kiserogyuru az lehet barmilyen csicsas, de a jegygyuru az legyen minel egyszerubb
9. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Szeleszte22)
2013. júl. 12. 10:29

A feheraranyat mindig, idokozonkent ujra es ujra kezeltetni kell mert nem letezik a termeszetben es akarhogyan lett kezelve a sarga, nem idotallo.


En egyenesen meguntam ezt a tisztittatas mizeriat es mar visszaaranyoztattam 1 par fulbevalomat, es a tobbi feherarany dolgaimmal is ezt fogom csinalni, csak parat hagyok meg feheraranykent, jeggyurunk platina es bar azt is idonkent kezelni kell, de eddig nagyon jol birta. Egyebkent a sargara szavazok, de mi az elejen megegyeztunk, hogy minden 10 ev hazassag utan lesz egy-egy masik szinu arany, ezert nem akartuk leloni mar az elejen a poent egy vegyes szinu jeggyuruvel:)


Sajnalom, hogy nem tetszik a vegeredmeny de tudd, hogy barmilyen modon is feheritteted, idovel mindig szukseg lesz karbantartasra

2013. júl. 12. 10:11
A boldogság nem ettől függ. Nem törődnék vele.
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Klarika5)
2013. júl. 12. 10:09

De szép lett a mondandód vége! :)


Most olvastam csak el, mert elakadtam, hogy nem tükrözi az árat.......aztán csal elolvastam. :)...megérte.

2013. júl. 12. 10:06

Nekünk ezüstgyűrűnk van. Nabumm. Nem attól lesz tartós a házasság.

Menj el egy ékszerészhet, és add elő a problémát. Esetleg megpróbálhatnátok eladni és venni egy másikat.

SOKA ne hagyd, hogy rádumáljon valamire az eladó!

Neki az a célja, hogy minél drágábban eladjon neked.

Mi konkrét tervekkel mentünk az ékszerészetbe, végigjártuk a várost. Aztán megrendeltük neten.

[link]

Az ötödik sor harmadik a miénk, kő nélkül

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Szeleszte22)
2013. júl. 12. 10:04

Ha nem tetszik, nem szégyen visszavinni, hogy mégsem ilyennek képzeltétek, hiszen ideális esetben egy életen át fogjátok használni. Biztos van itt is szakember, de lehet nem olvassa éppen a fórumodat, azt javasolnám, ékszerész-ötvöstől kérj tanácsot.


Nem boldogít tudom, de sokan szeretik a fehéraranyat, nekem is jobban tetszik, mint a vörös, vagy a sárga arany. Sokkal egyedibbek. Az ezüst szín szerintem jobban érvényesül, mint az arany nem véletlenül teszik a drágaköveket is inkább fehéraranyba.

Kívánom hordjátok egészségben,boldogságban olyan sokáig, hogy fényesedjen ki az a matt felület!!! :)))

4. bc257fd221 (válaszként erre: 1. - Szeleszte22)
2013. júl. 12. 10:02
A ródiumtól nagyon szürke ,olyan,mintha ezüst lenne,amit már kicsit fogott az idő:8
2013. júl. 12. 09:59
Nekünk fehérarany karikagyűrűnk van, mert a sárga aranyat nem szeretem. A közepe kézzel lett mattítva, másfél éve hordjuk de még nem fényesedett ki.
2. klarika5 (válaszként erre: 1. - Szeleszte22)
2013. júl. 12. 09:40

Nekem van egy elvem, hogy a jegygyűrű legyen egyszerű, ne legyen rajta semmi extra faxni.

De a fehérarany első látásra nem mutatja az árát. Nekem van egy, első látásra egyszerű ezüstnek néz ki, ráadásul a matt fajta. Nem sokat viselem, így nem volt ideje kifényesedni. Egyébként divat a csillogó-matt keverése. Van egy gyűrűm, ilyen mágneses valami, abban gyárilag keverték a fényes sárgát a matt szürkével. Én nem foglalkoznék a polírozási technikákkal, nézd a gyűrű jelentését: szeret valaki, és vállaljátok az egymáshoz tartozást! Majd a gyermekeiteknek meg elmesélitek a gyűrű történetét, meg azt, hogy az őseitek szíve is benne dobog. Szép lehet az!Sok boldogságot!:)

2013. júl. 12. 09:07
Párommal úgy döntöttünk, mivel nagyon drágák a kész gyűrűk, hogy a nagymamától kapott két karikagyűrű beszámításával csináltatunk. Katalógusból lehetett választani bő választékkal. Sikerült egyet kiválasztani fehér és sárgaarany volt a katalógusban. Nekem annyira nem tetszettek a kétszínű gyűrűk, de az eladó rábeszélt, hogy ha a fehér aranyat lemattítatjuk, akkor ilyen szép sárgás csillogása lesz és csak a gyűrű belsejéből lehet megállapítani a valódi színét. Úgy egészen megtetszett a dolog. Az interneten nézelődtem, de úgy láttam, hogy kézi és gépi mattítás közöt van különbség, mert úgy néztem így a képek alapján, hogy csak a gépi mattításnak lesz ilyen sárgás fénye. Amikor elmentünk a gyűrűkért óriási csalódás volt, amikor kiborította, mert a sárgarany fényes, a fehér arany meg matt, de ilyen alumíniumhoz hasonló színe van, úgy látom, hogy az egész összképet rontja. Hiába csináltattunk egy 5 mm széles gyűrűt, a színe miatt olyan mintha a fele lenne.... Sajnos reklamálni nem tudtunk, hiszen mi kértük mattítva... Járt valaki már így? A fehér arany matt része valóban idővel kifényesedik? Ha simán felpoliroztatnák, akkor múszáj a fehér aranyat beródiumoztatni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook