Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Farsangra gyermekjelmezek? fórum

Farsangra gyermekjelmezek? (beszélgetős fórum)


9. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 22. 07:28

Akárhogyan is kutatok, én a régből származó "népi farsangi" szokást a busójáráson kívül nem találok.

Márpedig azokat a rémísztő álarcokat értelmileg sérült gyermekeknek nem igazán mutogatnám, nemhogy beleöltöztessem őket.


Mese alakok, mese figurák inkább valók ekkora gyerekeknek, mint olyan jelmezek, amelyektől anno a törökök is megfutamodtak.


Miért nem lehet egy síma jelmezbált csinálni nekik, és minden gyerek aranyos, kedves kis jelmezekben jelenhetne meg.

8. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 21. 17:48

Jól feladták a leckét. Szőrmekucsma, kisködmön, bőrcsizma, nagykendő.

Nehéz beszerezni, talán lehetetlen gyerek méretben és szerintem felesleges is, hiszen nem ismerős ez ilyen kicsi gyerekeknek.

Biztosan jobban örülnének a kicsik a kedvenc mesefigurájuk jelmezének, ami ráadásul könnyen beszerezhető és könnyű viselet.

Amennyiben ennyire népit akar, akkor választana a magyar népmesék témakörből. Az is aranyos.


Én lebeszélném a tanárt a népi farsangról.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Charlize)
2021. jan. 21. 16:46
Igen ezt adták meg, hogy ebben gondolkodjunk:))
2021. jan. 21. 16:22
Esetleg a népmesék alakjait, mint Hófehérke és a törpék, vagy Piroska és a farkas, hasonlókat tudok elképzelni.
5. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Charlize)
2021. jan. 21. 16:17
Igen, erre nem figyeltem. Bocsi!
4. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 21. 16:10
A népi farsangi szokásokkal kapcsolatos jelmezeket kerestek, jól értelmezem a kiírást?
3. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 21. 16:08
2021. jan. 21. 15:51

[link]


Beírtam a keresőbe: farsangi jelmezek


Ezeken kívül még kismillió találatot lead, ha itt nem találsz nekik valót, tudsz még válogatni.

Az igazság, hogy szerintem ahhoz kellene választani, amiről ők is tudják, hogy kinek a jelmezét veszik fel.

2021. jan. 21. 13:39

Sziasztok!


Tudnátok ötleteket adni valami kreatív farsangi beöltözésre iskolás mozgás és értelmi sérült gyermekeknek? (8 évesek lányok és fiúk is vannak a csoportban) Népi farsangi szokások az alapötlet, még mi is nézelődünk a neten hogy mit lehetne.


Köszönjük előre is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook