Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jelmezötletek az iskolai farsangra? fórum

Jelmezötletek az iskolai farsangra? (beszélgetős fórum)


30. megryan (válaszként erre: 29. - Megryan)
2012. jan. 27. 20:51
nahát, most nézem, ezt pont 3 éve beírtam :)
2012. jan. 27. 20:50

Én Donald kacsa jelmezzel nyertem kiskoromban:

- csőr kacsaforma kartonból, rá egy réteg filc, hátul gumival lehet feltenni

- fehér harisnya, rá sárga filcből kacsatappancs forma

- nagymama óriás bugyogója kitömve, rávarrva 3 toll a popójára

- felül csíkos póló, matrózsapi

2012. jan. 24. 12:17
Sziasztok!Az én kisfiam padödönek öltözött be a barátjával.Következő éven frédi és béni voltak.Meg is nyertük.Tudok képeket felrakni ha valakit érdekel a jelmez!!
27. dyoo
2010. febr. 8. 15:27
Fifinek is öltözhetne:sárgára kell festeni a kis arcát,kartonból a virgszirmokat amit a fejére tűzöl,persze a szirmok kék szinüek,egy szép kis ruha és kész is van.
2009. febr. 5. 08:28
ez a Tom&Jerry-s ötlet nagyon jó ;)
25. Dina2
2009. febr. 5. 07:39

Változások álltak be a témában, a tegnapi ötlet - ami még nekem is nagyon tetszik, hogz Tom és Jerry lesznek. vagyis a fiam lesz Tom, a kislány meg a kisegér. hozzáteszem, esetünkben nem iskolai hanem kultúrházas buli lesz.

szerintem aranyosak lennének így, párban.

valamelyik előttem szóló bejegyzésben olvastam, hogy a gyereket ráfekteti a dupla textilre, körberajzolja, és összevarrja az anyagot. tényleg ilyen egyszerűen kivitelezhető?

24. c066a749d7 (válaszként erre: 20. - Dina2)
2009. febr. 4. 18:30

esetleg fekete melegítő legalábbis fekete gatyi amire esetleg fölvehet vmi sárgás rövidgatyót.

Föntre lehet h fehér poló kéne és egy fekete női boleró.

Nem ismerem egyébként a mesét,csak ahogy rákerestem neten erre a kungfu pandára igy néz ki :)



-----------------------------------------------



Ezekkel a mesehősökkel nem mindig lehet nyerni ám...jó pár évvel ezelőtt mikor a fiúk körében a Dragon Ball mese hódított,akkor öcsém Shongoku volt, elfogultság nélkül neki volt a legjobb shongoku jelmeze...a többieken nem volt semmi álarc neki még az is volt....persze a fiúk fele Shongoku volt....de egyik sem nyert, mert az a menő, és talán a tanárok mivel nem ismerik,nem értékelik...vagy nem tudom... Az egyedibb dolgok nyerőbbek...Persze a gyerekeknek az a lényeg h annak öltözzön aminek ő szeretne és nem a nyeremény a fontos hanem h jól érezze magát... ;)

2009. febr. 4. 17:34
Egyszer dominó voltam. Fehér szoknya, fekete ing, volt kalapom is, és ezekre rögzítették a megrajzolt dominókat. Tortát nyertem vele!
2009. febr. 4. 12:17

Én általánosban háremhölgy voltam. Anyukám függönyből vart egy nadrágot, ami bő volt a bokánál pedig passzolt. Aztán varrt egy kis topot amire gyöngyöket tett, és a szám elé csinált még a függönyből egy kicsi eltakarót. Gumiból volt amit meg lehetett hátul kötni

Aztán voltam menyasszony. A régi esküvői ruháját szabta át és egy függönyből csinált nekem fátylat

Voltam még angyalka. Egy fehér hálóinget megcsinált anyu az én méretemre, és volt egy fejdíszem.

21. Franc22 (válaszként erre: 19. - Magdi8)
2009. febr. 4. 12:11
nagyon kreatív:)
20. Dina2
2009. febr. 4. 11:27

Sziasztok! Én valami ötletet-tanácsot szeretnék a fiam ötletéhez, aki Kung-fu Panda akar lenni a farsangon.

Szerintetek hogyan tudnám ezt s.k. elkésziteni?

Köszi!

19. Magdi8
2009. febr. 2. 23:12
A lányom tavaly ebédlőasztal volt. Egy nagyobb kartonból kivágtam egy kört, amibe a feje belefért. Rávarrtam egy nagy terítőt, ami jól lelóg, azt is kivágtam középen, és tűzőgéppel rátűztem papír tányérokat és villákat. A fejére egy fejpántot tettem, ebbe tűztem selyem virágokat, ez volt a váza. Nagyon egyszerű elkészíteni, másodikok lettünk vele.
2009. jan. 20. 21:45
Az én lányom tavaly dalmata kutyus volt. Fehér pamut overálra/pizsije volt régebben/ foltokat szineztem filccel,varrtam rá farkat kötélből. A haját felcopfoztam és kifestetem az arcát. Mindenkinek tetszett.
17. wheat
2009. jan. 20. 21:07
Az én sulimban volt olyan, hogy az egyik lány teknősnek öltözött. Régi gyerekkádat kötöttek a hátára, amit persze kifestettek és barna harisnyát és pulcsit adtak rá.
16. b018180286 (válaszként erre: 14. - Megryan)
2009. jan. 20. 17:36
köszi,és mindenki másnak is
2009. jan. 20. 16:31
Amikor mi kicsik voltunk, az egész osztály beöltözött hupikék törpikéknek. Fehér nadrág, vagy harisnya, kék pulcsi. Farkincának egy ping-pong labdát bevontunk valami kék anyaggal, lehetőleg olyan színűvel, mint a pulcsi. És odavarrtuk a nadrághoz. Fülek karton papírból lett kivágva, amit egy karton papír pánt kötött össze, így a fejünkre lehetett tenni és megállt úgy ahogy kell. Persze kékre festve. Az arcunk kék táblakrétával lett befestve. Elsők lettünk. Persze nem muszáj osztállyal, meg lehet egyénileg is csinálni.
2009. jan. 20. 16:10
Egyébként ha beírod a keresőbe a farsang szót, 15 fórumot dob ki, azok is tele vannak ötletekkel, át kell böngészni.
2009. jan. 20. 16:08

Én 25 évvel ezelőtt Donald kacsa voltam.


A tappancsot és a csőrt narancssárga filcből vágták ki a szüleim. A nagymamám bő, párnával kitömött bugyogójára varrtak 3 tollat hátul. Kaptam egy csíkos pólót és egy kék matrózsapit, nagy siker volt.


Másodikban pedig zenebohóc voltam apukám bakancsában, színes ruhában, kifestve, a nyakamba akasztva mindenféle műanyag zeneszerszámot amit otthon leltünk :)

2009. jan. 20. 15:32
Az én kislányom /az idén már 30 éves/ volt doktornéni, apja fehér ingében, játék sztetoszkóppal a nyakában, a fejére meg papír pántból és alufóliávan borított kerek lapból olyant csináltunk, mint a szemésznek van. Aztán volt kínai kislány, egy mintás pizsama, egy nagy sárga kartonból műanyag lavór segítségével egy nagy kőrt kivágsz, egy cikket kivágsz belőle, akkor össze lehet húzni kalapnak, széles piros szalaggal az álla alatt nagy masnit kötni, kis tálkában főtt rizs, benne két pálcika. Száját pirosra, szemét feketével japánosra kihúzni. Volt egy év, amikor éppen akkor volt eltörve a keze és nem akart lamaradni a farsangról, hát befásliztuk az egyik lábát is, a fejét is bekötöttük, az arcára meg mindenféle sebesüléseket festettünk. A tanárnő majd elájult amikor meglátta, hát veled meg még mi történt?
2009. jan. 20. 15:31

faroknak

jó egy drót bekreppapírozva esetleg és a végére fonalból lehet bojtot csinálni....és így akkor hajlítható a farok

10. Tacus
2009. jan. 20. 15:28

Milyen mesét szeret?


Az én fiam 6,5 éves, a mostani sztár mese a Madagaszkár. Ő zebra lesz (Martin). Könnyü elkészíteni fehér polo, nadrág, vagy harisnya rajzolok rá fekete csikókat, valamiből csinálok hozzá farkot, arcát meg kifestem zebrára.


Ha éppen nem akar zebra lenni, akkor farkas, vagy tigris lesz hasonlo megoldással arcfestéssel.

2009. jan. 20. 15:28

Én kb. 4.ben szőlőfürt voltam. vmi sötét vagy lila naci volt rajtam és zöld póló, a pólómra felfújt zöld lufikat erősítettünk biztosítótűvel, és a fejemen volt egy zöld kalap kartonból, aminek a végén volt egy kacs...mint egy igazi szőlőn. Megnyertem a jelmezversenyt ;)

Ketten voltunk a barátnőmmel, ő lila szőlő volt lila lufikkal. Persze kicsit időigényes volt, mire fölfújtunk egy rakás lufit, de nyertünk vmi jó kis társast meg egy csomó csokit.



Ugyanezen a farsangon két osztálytársam milkatehénnek öltözött, így úgy megvolt a 4láb is, csak szegény hátsónak végig lehajolva kellett mennie :)

2009. jan. 20. 15:27

Szia!


A húgom egyszer sajtba szorult egér volt. Beöltözött egérnek, és csináltunk neki szivacsból egy úszógumi szerűséget :D

Abban az évben ő nyert! :D

7. Zsuzsa88 (válaszként erre: 2. - Hisztikirálynő)
2009. jan. 20. 15:21
Ez nagyon édes!!!! :D :D :D
2009. jan. 20. 15:21

Én voltam pl cica is kartonból lett kivágva a fülek szemceruzával lehet rajzolni bajuszt.

A ruha sima fekete poló és fekete sztrecs nadrág és a farok pedig drótra volt rátéve vatta amit belevarrsz egy fekete anyagba majd rögzíted a nadrághoz.

5. rebeka74 (válaszként erre: 2. - Hisztikirálynő)
2009. jan. 20. 15:20
Jah a régi szép idők.Sajnos ez ma már kivitelezhetetlen.És nem a gyerkőcök miatt...
4. Zsuzsa88 (válaszként erre: 3. - Rolvisa)
2009. jan. 20. 15:20
Én is voltam szaloncukor! XD Csak sajna senki sem találta ki, mi vagyok... :(
2009. jan. 20. 15:16

Szaloncukor,Szines krepp, vagy fényes sztaniol(papirboltba kapható) a hasi részre, alul felül bevagdosott fehér papir.

Aztán hóvirág. Zöld levelek a derékrészre,ebből induljon ki a fehér szirom. fejre sárga bibe.Kemény papirt bevonod a krepp papírral, nagyon egyszerű.

2009. jan. 20. 15:16

jaj, erről nekem mindig az jut eszembe, hogy amikor én anno első osztályos kisiskolás voltam, az egész osztály egy jelmezbe bújt: mi voltunk a százlábúak:D Egy iszonyat hosszú lepedőbe bújtunk bele, jóvót:)

Aztán volt egy olyan is, hogy mi voltunk a gombócok (az egész osztály) és egy kisfiú volt a szakács, aki fazékkal rohangált:D jó nagy pocakunk volt:)

Tudom, hogy ez neked nem túl nagy segítség, de ha mondjuk egy osztály egyvalaminek öltözik, akkor jó móka ez is:)

2009. jan. 20. 15:11
Kislányom 8éves és semmi ötletem az iskolai jelmezbálra.Kölcsönözni nem szeretnék.Ha valakinek van valami jó,kreatív (otthon is elkészíthető)jelmezötlete megköszönném.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook