Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Farokcsont ciszta! fórum

Farokcsont ciszta! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
32. Bucóka20 (válaszként erre: 31. - Pikaccsu91)
2011. szept. 25. 14:00

Szia!

Én ezt nem értem,hogy azt írod,hogy félsz hogy pont akkor fog megdagadni.

Most akkor van ciszta vagy nincs ciszta?

Nekem is volt több mint 2 éve,pontosabban nekem ciszta és már inkább tályogos volt.

Nekem első nap amikor kijött csak viszketett,utána egyre jobban viszketett,utána elkezdett bedagadni...és akkora lett..h húhh... belázasodtam,bementünk a sebészetre,már aznap azt hiszem haza se engedtek...

Másnap kérdezték h altatás v gerincbe érzéstelenítő?

Én mondtam,h engem el nem altatnak....

Másnap megvolt a műtét,rendesen műtőbe,...minden volt,ekg-tol kezdve a vérnyomás mérőn át ..minden...


A műtét azt hiszem olyan 40-50 perc volt max.Az érzéstelenítéssel együtt(ha jól rémlik).


Utána 1 hét v még több kórház,fájdalmas kötés cserék....és elég kellemetlen az egész szitu,h mindenki a te fenekedet nézi.Főleg vizit alkalmával.:):S


Hát nekem kb ennyi volt.Túléltem,de azóta is van amikor begyullad,de hála Istennek nem újult eddig ki.

2011. szept. 25. 12:33

sziasztok

Nekem is farokcsonti cisztám van, kb 3-4 éve, voltam is sebésznél, aki azt mondta, hogy szőrtüsző gyulladásom van, ami ha megdagad műteni kell.1 hete jöttem rá (rákerestem a neten), h ez nem az, hanem ciszta.A jövőhéten megyek orvoshoz -pedig nagyon félek-, de muszáj lesz megműteni, mert így nem tudok állást keresni.Félek, hogy pont akkor fog megduzzadni.

Az lenne tehát a kérdésem, hogy hogyan is zajlik a műtét?Rendes műtőben végzik el, le kell öltözni teljesen xd, stb?

Én egyszer voltam kórház, 2 éjszakát töltöttem bent, de én nem akarok ott maradni többet.Kötelező a ,, bevonulás" a műtét előtti napon?

Valami jó orvost akarok keresni, akki a műtét után haza enged, ahogy olvastalak titeket, látom, hogy van ilyen doki.Ilyen kell nekem is.Majd itthol mi elvégezzük a kötözést.Kb. mennyi ideig fáj ez a seb?

Köszönöm a tájékoztatást előre is!:)

2011. szept. 9. 21:10

sziasztok betegek.

a minap mütöttek meg erre a betegségre, és megosztom veletek a tapasztalataimat.

nálam is egy keményedéssel indult majd kifakadt és egyre csak nöt a daganat vagy ciszta vagy minek nevezzem.

mindenképp a mütét a megoldás vagyis ki kell vágatni valami jo sebésszel. a tisztitással csak ideiglenes megoldást értek el.ugy is vissza nö.

mindenképpen az altatást válasszátok, és ne a gerinci érzéstelenitést, mert az rohadt nagy fejfájással jár. nekem elég mélyen kellet kivágni a cisztát és egész a farokcsontig kellet hatolni a szikének.a mütét után rohadtul fáj majd a seb. nem tudsz majd ülni sem rajta feküdni csak oldalvást tudok aludni+ erös fájdalom csillapito+antibiotikumok hada.

egy csö lesz majd kivezetve a genyes váladék elvezetésére, ami vagy 5 napig lesz bennetek. engem a mütét után másnap haza küldtek, de otthon persze egy segédre lesz szükség, aki majd cseréli a kötést.vagy maradsz a körházban. dokitol függ.

hosszan gyogyulo sebre készüljetek fel, ez pár honapot jelent.én is csak reménykedem hogy nem jön elö többé, mert nincs kedvem még egyszer ezt átélni.

remélem tudtam nektek segiteni.

irjatok bátran a mail cimemre ha zudok valamiben, segitek.

2010. márc. 27. 09:33
:)
28. gyöngyszemü (válaszként erre: 27. - Mazzzsidrazzzsi)
2010. márc. 25. 19:56
Nyugi ha kitisztítják nyugodtan ülhetsz, hátradőlhetsz, persze csakha már begyógyúlt!! Jó lesz meglátod!!
2010. márc. 25. 19:26

Egyik porcikám sem kívánja, h egy hetet kórházba töltsek...:S

Hát remélem ,h nekem sem fog fájni, bár altatással biztos nem, csak utána se legyen semmi gond.


Én pillanatnyilag el sem tudom képzelni, h még egyszer teljes popsival hátradőlve ülhessek:D

26. Anita0027 (válaszként erre: 24. - Mazzzsidrazzzsi)
2010. márc. 24. 20:55
Szia! Hétfőn bementem, kedden műtöttek, egy cső volt a sebnél, amit csütörtökön vagy pénteken vettek ki (már nem emlékszem pontosan). Egyáltalán nem fájt, de komolyan. Életemben először voltam kórházban és nagyon paráztam. Gerincérzéstelenítővel műtöttek, délután, este már éreztem a lábaimat, ami nagyon megnyugtató volt:) De a kötözés sem fájt, szépen gyógyult. Nekem is azt mondták, hogy bármikor kijöhet újra, de lassan két év telt el és még nem újult ki. Azt hozzá kell tennem, hogy azóta a műtét hege sokszor bezsibbad, egy mozit nem tudok rendesen végigülni, mert zsibbad, de szerintem ez mindenkinél így van.
2010. márc. 24. 20:30

Szia!

Nekem is volt,tavaly nyáron.Először csak olyan furaságot éreztem utána hőemelkedés,sebészet..befektettek és másnap műtöttek.Kérdezték h altassanak v érzéstelenítés legyen?!Én az érzéstelenítést választottam.30-40 perc volt,nagyon izgultam,de nem fájt.Utána 1 hét kórház.Majd 1 hónap kötözés.Kellett jó pár hónap mire teljesen begyógyult.Azóta semmi,szerencsére.

24. mazzzsidrazzzsi (válaszként erre: 23. - Anita0027)
2010. márc. 24. 20:18

köszönöm szépen a válaszod.

nekem sincs begyulladva, szintén csak dudor van.

hogyhogy ilyen sokat kellett kórházban maradnod?

fájt nagyon?

2010. márc. 24. 20:01
Szia! Engem két éve műtöttek a sebészeten. A műtét gerincérzéstelenítővel történt, kb. fél óráig tartott, egy hétig feküdtem bent, aztán még 3hetet otthon. Addig nem tudtam csak állni vagy az oldalamon feküdni.:) Ez két éve januárban volt, azóta nem újult ki. Viszont nekem nem volt begyulladva, csak ott volt egy dudor és ennyi. Szólj, ha még valami érdekel. A nők lapjás fórumon van még egy kifejezetten ilyen fórum, sok tapasztalattal.
22. 71e454bee5 (válaszként erre: 19. - Gyöngyszemü)
2010. márc. 24. 19:02

nekem is égett, mert valami cuccot öntöttek rá:S és szó szerint pezsgett!


engem sztk-ból elküldtek, hogy menjek vissza pár nap múlva mert még nem olyan érett, aztán már amikor visszamentem akkor durranásra kész volt!:S

2010. márc. 24. 19:02

igen, osztálytársamnak is csak tisztították, de neki műteni is fogják, valamikor mostanság.

hát azt én is remélem:)

2010. márc. 24. 19:00

én amúgy az utóbbi 2 alkalmat itthon kezeltem sok algopyrinnel, és paradicsomot kötöztem rá! amikor kifakadt akkor jól kinyomkodtam, és megint ment rá a paradicsom! jól kiszívta és sokkal hamarabb be is gyógyult. Persze ez elég undis, de sztem még mindig jobb, mint a szadista orvosok!:)


amúgy a műtét és a tisztítás között van különbség! ahogy hallottam, mert a műtéttel teljesen kiszedik a gyökerét is, a tisztítással meg csak a gennyet szedik ki belőle...


de remélem egészségesen mész haza a műtétről:)

19. gyöngyszemü (válaszként erre: 15. - 71e454bee5)
2010. márc. 24. 18:57
Nagy lehet, nekem kicsi a fájdalomküszöböm lehet azért fájt (égett) a tisztítás. Engem az sztk-ból egyenest a kórházba utaltak mert nagy voltmár.... De fura, mert az egyik pillanatról a másikra alakúlt ki, nem volt semmi előjele..
2010. márc. 24. 18:55

hát remélem sikerül altatással megoldani, most ezen fogok izgulni addig, amíg nem mondják azt, h elaltatnak. hétfőn megyek sebészetre, ahova a háziorvos beutalt. Akkor majd kiderül, de a műtét időpontját húsvét utánig mindenképpen halasztani szeretném. Ha 3hónapig nem gyulladt be, akkor ezt a 2-3 hetet már csak kibírja..

Köszönöm szépen:)

17. 71e454bee5 (válaszként erre: 16. - Gyöngyszemü)
2010. márc. 24. 18:54
bizony, szorítunk, aztán "élménybeszámolókat" várunk!:P
16. gyöngyszemü (válaszként erre: 11. - Mazzzsidrazzzsi)
2010. márc. 24. 18:53

Bizony ha nem muszály ne kapkodd el keress egy jó orvost! Azért túlélhető, ne félj!

Szorítunk neked! :-)

15. 71e454bee5 (válaszként erre: 14. - Gyöngyszemü)
2010. márc. 24. 18:48

hú, akkor csak ugyan azt csinálták mint nekem... de én csak az sztk-ba járkáltam 2 naponta először, majd csak hetente...

milyen nagy lehet akkor a fájdalomküszöböm, hogy én 16 évesen egy könny nélkül kibírtam és saját lábon buszoztam(!) haza. bár majdnem behánytam a szagtól! na meg amikor először vágtak fel, szinte egy henteshez mentem!:S meg is járta:D

14. gyöngyszemü (válaszként erre: 13. - 71e454bee5)
2010. márc. 24. 18:43
Nem, minden nap tunkolták, tamponálták és úgy leragasztva engedtek haza, mondván had tisztúljon..
13. 71e454bee5 (válaszként erre: 12. - Gyöngyszemü)
2010. márc. 24. 18:42
összevarrtak, nem?
12. gyöngyszemü (válaszként erre: 8. - Mazzzsidrazzzsi)
2010. márc. 24. 18:41
Érzéstelenítéssel :-( De anno akkor elég rossz körűlményű kórházba kerűltem Újpesten... :-(
11. mazzzsidrazzzsi (válaszként erre: 6. - 71e454bee5)
2010. márc. 24. 18:39

hát elhiszem, h fájdalmas.

Remélem megtalálom azt a normális sebészt!:)

Az utolsó mondatod az elég biztató, már nem is félek annyira:)

10. gyöngyszemü (válaszként erre: 6. - 71e454bee5)
2010. márc. 24. 18:39

Pontosan, sajna a tisztítás iszonyúfájdalmas, én bent feküdtem vele a kórházba egy hétig, deamikor jöttek kötözni ....huu legszivesebben elszaladtam volna.... :-(((

Helyi érzéstelenítéssel csinálták a "műtétet", de elájúltam közbe... Az altatás jobb lehet!

9. 71e454bee5 (válaszként erre: 7. - Gyöngyszemü)
2010. márc. 24. 18:39
szerencsés van, nekem 16 évesen jött ki először, 2 év szünet és azóta évente:( most szerencsére már 1,5 éve semmi, de gyorsan lekopogom!
8. mazzzsidrazzzsi (válaszként erre: 7. - Gyöngyszemü)
2010. márc. 24. 18:38
és altatással vagy érzéstelenítéssel műtöttek?
2010. márc. 24. 18:35
Nekem volt két nap alat alakúlt ki, második nap megkelett műteni doónyi ciszta volt, nemtudtam ülni... Kitisztították és azzal bíztattak akármikor kiujúlhat, :-( szerencsére azóta sem jött elő, ez már rég volt 89-90ben.
6. 71e454bee5 (válaszként erre: 5. - Mazzzsidrazzzsi)
2010. márc. 24. 18:33

Olyan sebészt kell keresni, aki normális, és altatással műt. Meg kell vele beszélni.:)

Amúgy érzéstelenítéssel a tisztítás nem olyan vészes, csak az a rossz, amikor már 1 hónapig járkálsz vissza és még mindig nem forrt össze a seb, és belenyúlnak a sebbe úgy tisztítják. Nekem az alkalmak néha annyira fájtak, hogy már sírtam!

A műtétnél viszont tuti összevarrnak, és nincs fájdalom utána, nincs szenvedés.:)

2010. márc. 24. 18:29

Még soha. Osztálytársamnak volt ugyanez novemberben, csak onnan gondoltam, h nekem is az van, mert amúgy előtte nem is hallottam ilyenről.


Osztálytársamnak azt mondta a közös háziorvosunk(persze más szavakkal), h jó hülye, h hagyta érzéstelenítéssel, mert elvileg ezt is altatással kéne, vagyis lehet úgy is kérni. Máshogy bele se merek menni.

Mindenki mást mond, félek, h nem fognak el altatni.

Nagyon parázós vagyok egyébként, 10évesen a sima orrmandula műtétemet elszúrták, ráadásul ott is csak érzéstelenítettek, és rettenetesen fájt, még ma is fáj, ha rá gondolok. Ezért szeretném mindenképp altatással.

4. 71e454bee5 (válaszként erre: 3. - Mazzzsidrazzzsi)
2010. márc. 24. 18:23

húú, nekem max 2-3 hét alatt annyira be szokott gyulladni, hogy ki is fakad:S nekem amik beváltak, azok az aloe vera spray, és főként a paradicsomos borogatás volt!:P


a műtétről azt hallottam, hogy 20-30 percig tart és csak érzéstelenítenek. neked még soha nem fakadt ki?

2010. márc. 24. 18:21
Szerencsére még nincs begyulladva, de így is azt javasolta az orvos, h minél hamarabb műttessem meg magam. Az üléstechnikát már volt időm kifejleszteni, kb. 3 hónapja fáj, csak mindig halogattam:)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook