Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Farokcsont ciszta! fórum

Farokcsont ciszta! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
62. 9e9543800f (válaszként erre: 61. - DoriNana7)
2019. ápr. 15. 17:55
Tavaly júliusban családtagnak volt. Műtét altatásban történt, kb. 15-20 cm vágás. Harmadnap reggel engedték ki, előtte behívott az orvos és megmutatta hogyan kell kezelni. Reggel-este zuhanyzás után betadinnal alaposan "meglocsolni", steril gézlapot a sebbe helyezni, farpofától-farpofáig ragsztószalag. Ha jól emlékszem kb. 2 hónapig kezeltük. 1 hét múlva ment dolgozni, viszont kerékpárra csak szeptember végén ülhetett, futást sem javasolták.
2019. ápr. 15. 17:45

Májusban leszek 25 éves, augusztusban lesz egy éve, hogy irodában dolgozom.


Az első jelet, a csomót nagyjából 3 hete vettem észre, még csak a fenékvágatban, nem is fájt, így nem foglalkoztam vele.


Aztán 8 nappal ez előtt, vasárnap délután már már éreztem, hogy fáj, nem volt jó ülni, és ez a következő héten csak rosszabbodott.


Szerda este már sírva zuhanyoztam, feküdni, ülni nem bírtam, járni is csak annyira gyorsan, amennyire a fél lábára bénult nagymamám tudott. Szóval gondoltam, kibírom fájdalomcsillapítóval valahogy a hátralevő két munkanapot, aztán pénteken bemegyek az ügyeletre vele. (közben végig olvastam az itteni tapasztalatokat)


A szervezetem viszont máshogy döntött, mert csütörtökön kifakadt, én meg célba vettem a legközelebb eső sebészettel rendelkező intézményt, hogy lásson végre orvos. (Semmelweis I. Sz. Sebészeti Klinika) A dolog rizikó faktora az volt, hogy nem rendelkezem budapesti lakcímmel, körzetileg Székesfehérvárhoz tartozom, ergo nem biztos, hogy ellátnak. Jogosítványom még nincs, ezzel meg nem egy élmény tömegközlekedni.


De szerencsém volt az ambulancián; megvizsgáltak, helyi érzéstelenítéssel felnyitották 2 cm hosszan. Úgy gondolom ez a procedúra volt eddigi életem legfájdalmasabbika, a mandula műtét ehhez képest lópikula.


Másnap reggelre berendeltek átkötözésre, aznap kaptam egy gumiszalagot is bele, hogy kivezesse belőle a cuccot. Aznap már tudtam feküdni, de továbbra is sután jártam, az üléssel pedig véletlen sem próbálkoztam.


A hétvége otthoni átkötözésekkel telt. /Először megpróbáltam magamnak megcsinálni, de fizikai képtelenség megoldani még tükörből is./

Zuhanyozást erősen javasolták, csináltam is.


Ma kaptam megint egy gumicsíkot, mert az előzőt sikerült kihúzni a gézlappal együtt, három nap múlva kell visszamennem, de azt mondták egész szépen javul.


Az orvosok nagyon javasolják a műtétet, hogy ne újulhasson ki, viszont kicsit tartok a hosszú lábadozási időtől, ennyi időre nem szeretnék kiesni a munkából, de azt sem szeretném, ha kiújulna mert ez rettenetes.


Szóval általános a 3-4 hét gyógyulási idő, vagy van, akinek hamarabb rendbe jött műtét után?

2018. dec. 31. 21:17

Sziasztok, leírnám a saját történetem.

1. műtét 2,5 éve

- altatásban történt

- teljesen bevarrt

- utána fájt 3 hétig mozdulni nem bírtam

- volt drain cső

- 3 hét után csillapodott a vizesedés de nem állt meg

- ment ez így fél évig vagy 6 antibiotikumot sorba kipróbálva de egy sem oldotta meg

- penicillinre ami a leghatásosabb lett volna allergiás vagyok

- így jött egy újabb műtét


2. műtét 2 éve

- altatásban történt

- teljesen bevarrt

- utána semmit nem éreztem

- vagy 2 hétig vizesedett majd megállt

- 2 évig jó volt, néha néha éreztem picit mintha kezdődne megint de nem

- most újra vizesedett, fájt, begyulladt


3. műtét 10 napja

- altatásban történt

- teljesen nyitott most már!

- felkelés után azt hittem meghalok, belemet kihánytam forgott a világ jó 8 órát kb

- faromon semmit nem éreztem úgy 5 napig

- 5. napon elkezdett fájni és vizesedni

- azóta csillapodott

- látta az orvos ma és azt monda no gond, nem piros nem gyulladt, a vizesedés normális, szépen gyógyul nyugi, tudok is ülni rendesen no problem.


Amit erről az orvosról tudni kell az az, hogy a világ legjobb orvosa. Lekezel velem, állandóan ő kötözi, ő operálta, szabadnapján is beugrik 15 percre hogy nekem átkötözze, gyengéden bánik a sebbel de alapos!

Amit tudni kell még, hogy én Szlovákiából vagyok, nem magyar orvosról van szó.


Amiben én bízok, az az, hogy ezáltal hogy most már teljesen nyitott kezelés és gyógyulás lesz, már meg kell gyógyulnia rendesen.

+ infó amiket máshol is olvasgattam és az orvos külön nagyon hangoztatja az a következőek:

-Nagyon nagyon fontos a megfelelő szőrtelenítés! Nekem a szőrtelenítő krémet ajánlja Veet a neve, egyébként remekül működik, itthon használva 10 perc és tükörsima minden.

-Másik dolog a nagy vécézés utáni törlés szigorúan lefelé, és ha már tisztának tűnik akkor steril gyógyszertárban kapható antibakteriális törlőkendővel is meg kel törölni.

A lényeg, hogy mindig minden esetben a lehető legszőrtelenebb legyen és a lehető legtisztább a környéke is!

A szőr így kevésbé gyullad be és a nyitott mirigyeken nem tud bejutni fekália és baktérium ami szintén gyulladást csinálhat a bőr alatt, ezektől a dolgoktól van az egész.


Bízom benne, hogy ha ezekre most már fokozottabban odafigyelek akkor egy életre elfelejthetem ezt a betegséget. Meglássuk!


Aki akar egy picit elmozdulhat természet gyógyászat felé is, lehet az ottani csakrában nem áramlik jól az energia, csikung sem rossz dolog, meditáció, lényeg, hogy lélekben is legyünk egészségesek csak akkor lehet a test is. Egy próbát megér, csak nyerhet vele az ember.


Ja és BÚÉK! :)

2018. dec. 26. 14:47

Sziasztok

2 napja vettem észre hogy fáj az ülés.Tegnap hanyatfekvésből felültem és csillagokat láttam...akkor kezdtem el kitapogatni mi a fene lehet.A farkcsont végénél érzek egy borsónyi duzzanatot.Szőrtüsző nincs gyulladva vagyis nem látszik..lehet ez is ciszta??

Szinte csak fekszek de az átfordulásnis fáj ha nem figyelek :(..itthon bármivel tudok javítani a helyzeten?

Ha ciszta Debrecenbe tudtok ajánlani vagy Miskolcon lézeres kezelést?

Köszi

58. Rivendell88 (válaszként erre: 57. - StellaMarina)
2018. szept. 21. 18:15

Szia!


Engem hétfőn műtöttek, kb 2 éve kínlódom ezzel a betegséggel. Eleinte csak ritkán lobbant be, picit fájt, picit megdagadt, de pár nap múlva visszahúzódott.


Idén júniusban viszont diónyi nagysagúra dagadt, iszonyatosan fájt. SZTK-ban felnyitották, kitakaritották, kb egy hét alatt rendbe jött a seb.azt hittem, nem gyullad be újra, de sajnos egy honapot se bírt ki, megint metszeni kellett. Én ekkor döntöttem a műtét mellett.


Azt mondják a műtét sem biztosíték arra, hogy nem jön elő újra, de én nem akartam állandoan az SZTK-ba járni, igy inkább túlestem a műtéten, és reménykedem, hogy nem újul ki!


Ha bármi kérdés lenne szívesen válaszolok! 🙂

2018. szept. 20. 21:04
Pilonidal ciszta- bocs, a telefonom automatikusan kijavít mindent, amit nem "ért".
2018. szept. 20. 20:48
Sziasztok! Van közöttetek olyan, akinek a műtétet követően megint kiújult a polinoid ciszta? 37 éves férjemnek most durrant be először, eddig egy apró lyukon időnként vékony, hosszú szőrszálak jöttek ki, de panaszmentes volt. Most felnyitották neki, de a doki gyógyulás után műtétet javasol. Férjem nem tudja, érdemes-e megcsináltatni, milyen eséllyel újul ki? Vélemények?
55. mary9999 (válaszként erre: 52. - Robee)
2018. aug. 22. 15:12

szia, tőled is érdeklődnék, hogy azóta volt e gondod a cisztával?

Ez a 2-3 hét gyógyulási idő mit takar?

(Bocsánat, ha értetlen vagyok)de a felnyitás után is kb ennyi a gyógyulási idő,nem?

54. mary9999 (válaszként erre: 42. - Zács Felicián)
2018. aug. 22. 15:07

Szia,

Sajnos párom is ezzel a problémával szenved, már néhány éve. Időnként bedurran neki,de a sipolyon keresztül kitisztul. Nagyon ijesztő a sebészeti vágás, ezért is szeretnénk a lézeres megoldásnál dönteni.

Szeretném megkérdezni, hogy hol csináltattad, kivel, és hogy azóta volt e vele valami gondod?

Köszönöm szépen

53. norma2
2018. ápr. 5. 15:55

Sziasztok


Milyen trimmelőt tudnátok ajánlani férfinek, (erősebb ugye a szőr, vastagabb) a végbél nyillás környékének szőrtelenítésére?

Vettem a rosman-ból egy Isane vagy milyen márkát, de ez abszolút nem vágja , csak huzza..

Azért tettem itt fel a a kérdést, mert témába vág.

52. Robee (válaszként erre: 51. - Nagymer)
2018. febr. 15. 18:39
Sziasztok!èn 2 èvig szenvedtem ezzel a problèmával!mig elmentem dokihoz nagyon fèltem mert rengeteget olvastam mi a protokolja ennek a műtètnek, mèly vágás nehèz gyogyulás!! Ezt mondták a pècsi sebèszeten is!! Kèrdeztem nincs e valami humánusabb modszer azt mondták hidjem el hogy nincs!!de èn addig olvastam erről a betegsègről mig rá nem akadtam Dr lovas Tamás honlapjára! Lèzersebèsz ! Fèl ora alatt meg műtött semmit nem fájt!! Mèg az èrzèstelenitőt is alig èreztem úgy adta be!! Full profi!! Egy fogtömès kellemetlenebb mint ez a műtèt!! 2-3 hèt alatt begyogyult azota sincs vele semmi bajom!a műtèt: akkor 150 be kerűlt! De nekem nagyon meg èrte!! Remèlem tudtam segiteni!!
2017. jún. 16. 14:25
Szia norma2. Nekem ugyanígy volt egy babszem, ami sokszor fájt. A végén sipoly is lett. Tegnap műtöttek gerincétzéstelenítővel. Semmit nem éreztem. Ma hazaengedtek egy kifolyoval. Nekem megérte kiműteni, mert a kisbab az a ciszta burka és nekem sokat fájt
50. norma2
2017. jún. 11. 01:19

SZiasztok


Sajnos csatlakoznom kell.

Tavaly figyeltem fel ülés közben, hogy a végbél nyílásom mellett egy kis dudor van, ülésnél zavaró volt. De semmi komoly. Végül januárban bedurvult és be is gyuladt (tályogot mondtak nekem)

Belázasodtam nagyon rossz közérzet, gyengeség.

Elmentem orvoshoz (sztk) és felnyitották. 2 hétig jártam kötözésre.

Nem sokkal a gyógyulás után ahogy a seb begyógyult egy pici talán bab nagyságú kis valami lett a bőr alatt. Nem gyulladt még be, de mintha folyamatosan ott lenne és nyomásra érzékenynek mondanám. Ülésnél nem zavar egyelőre de ha úgy helyezkedem azért érzem. Aggódok hogy megint ki fog újulni. Érdemes lenne orvoshoz visszamenni? tudnak valamit kezdeni vele, valami vizsgálat netán? Vagy várjak háta vissza húzódik? ((bár szerintem nem fog). De hátha van akinél hasonló helyzetet élt át.

2017. jún. 10. 15:51

Szia nagymer!

Munkahelytől függ, de biztos van 2-3hét

2017. jún. 3. 09:18

Sziasztok!


Én nagyjából 4 éve élek vele és szenvedek. Kezdem az elejétől. Még 2013-ban egyik eete arra lettem figyelmes, hogy van egy nagy csomó a farokcsontomnál. Nem tudtam mi lehet, azt hittem eltört a farokcsontom. Nagyon fájt és nagyon nagy duzzanat volt. Elmentem a sebészetre ahol mondták, hogy farokcsont ciszta. Néztem is, hogy mi a manó az. Kaptam rá betadinos fedkötést és mondta a doki pàr nap múlva menjek vissza. Anyukám vitt, ráérezhetett, mert a doki beadta az érzéstelenítőt és már vágott is. Iszonyatos fájdalmaim voltak, minden egyes vágást és nyomást éreztem. 2 hétig kötözésre kellett járnom és meggyógyult. Azóta volt, hogy többször nyomást éreztem de mondom biztos rakoncátlankodik. 2013-ban majdnem meg is műtöttek de sajnos az egyetem miatt le kellett mondanom. 2015-ben mentünk nyaralni Görögországba. Hát nem előtte gyulladt be megint. A doki elengedett nem vágott fel, azt mondta a sós tenger víz jó lesz neki. Ami igaz is volt de a 18-ás út hát borzalmas. Idén márciusban megint begyulladt de már sipoly nyílást is csinált magának. Ez volt az amikor begurultam és felkerestem egy dokit a kórházban akit mindenki javasolt. Június 15-én műtének. Nem mondom, hogy nem félek. A tegnapi napon megint nagyon fájt, de szerintem a sipolyokon keresztül kiürült mára a váladék.


Örülök, hogy találtam ezt a fórumot mert mindenki furán néz rám mi bajom van, de nem csak én küzdök vele. Remélem a műtét után nem jelenik meg újra. 4 év elég volt belőle.


Ki mennyi idő után tudott dolgozni? Köszönöm

47. Bekszi29 (válaszként erre: 42. - Zács Felicián)
2017. ápr. 12. 21:10

Szia.

Hoxàn olvastam a cisztádról és sajnos nekem is ilyen problèmám van. Szeretném lèzeresen megműtetni.

Megtudnád adni az orvos nevét esetleg szàmát aki lézeresen megműtött?

Elküldöm az emailem:

jupy88@gmail.com

Köszi

46. gabortot89 (válaszként erre: 44. - 4e4f212a4d)
2017. márc. 25. 21:44
Debrecen kenezi kórház sebészeti ambulancia.
2017. márc. 25. 21:42
Műtét után a varrathuzódáskor gyakoriak az idegi húzódások is? Mert ma vatték ki a csövet belőlem és olyan tónusú húzódásaim vannak hogy bele gebedek. A válaszokat előre is köszönöm.
2017. jan. 7. 13:43

Illetve azt is szeretném megkérdezni, Nyíregyházán Debrecen vagy ország eme térségében végeznek ilyen lézeres beavatkozást? esetleg magánklinikán...

(tudom hogy TB nem támogatja)

Köszönöm

2017. jan. 7. 11:15

Sziasztok


Hát én is bele kerültem ebbe az állapotba.

Nem tudom mi ez, egyszer már pár éve volt ilyenem, akkor az elmúlt.

A következő (elnézést ha kicsit "paraszt" nyelven írom le).

A farokcsontom mellett , pontosabban közvetlenül ahol véget ér a végbélnyillás nál, bal oldalt egy duzzanatot tapintok. Fájni nem fáj, de ha ülök azért érzem. Nehéz belőni hogy ezért vagy nem, de közérzetem is rossz. (mintha lázas lennék, azonban 37.5 mértem csak) Valami mellhártya gyulladásom is lehet, a torkom is meg van fázva és mély száraz köhögés (valszeg ez utóbbiak a szilveszter eredménye, szál ingben kint).

Utóbbival már szedek gyógyszert (tegnap voltam dokinál).

Enyém nem fakadt ki akár mi is ez...a multkor is így volt emlékszem, aztán elmúlt magától, az sem fakadt ki.

Hozzá kell tegyem, munkámból adódóan sokat ülök ha dolgozom kb 10 órát is egyhuzamban.


Mit gondoltok? milyen orvoshoz menjek el vele megnézetni?

42. Zács Felicián (válaszként erre: 37. - Katyuska 511)
2016. nov. 22. 20:48

Nagyon megéri.

Nem sima lézer, CO2. Nem tudom, mi a különbség 😃

150 ropi.

Én utaztam még plusz 500km-t, egy hetet voltam otthon, azóta semmi gáz... Ez fél éve volt kb.

41. Birik
2016. szept. 8. 20:49

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy a műtét után mennyit kellett várni, hogy ujra munkába állhassatok?

40. borzalmas (válaszként erre: 39. - Borzalmas)
2016. szept. 5. 11:34
Az még lemaradt és fontosnak tartom, hogy a vizsgálat nem volt fájdalmas és ti ne ijedjetek meg mikor azt mondja a doki, hogy szondát kérek. :) A második műtét után még nagyobb vágást ejtettek és annak a kötözése nagyon mélyen és szorosan volt, így az átkötése is nagyon kellemetlen volt, de utána már a kötözéseket sem éreztem egyáltalán.
2016. szept. 5. 11:30

Sziasztok!

Először is kitartást mindenkinek! :) Másodszor pedig megosztanám veletek a tapasztalataimat. 2014 év végén felfedeztem magamon, a farkcsontom tájékán egy lyukat, amelyről akkor még nem tudtam, hogy mi az. Nem nagyon akartam elmenni vele az orvoshoz, de végül túltettem magam az ijedtségen és kiderült, hogy egy dermoid cisztám van. Elmondta a doki, hogy nem nagyon tudják, hogy mitől alakul ki, de legnagyobb eséllyel a begyulladt szőrtüsző okozza. Abban maradtunk, hogy kenni kell a sebet és ha nem lesz jobb, akkor műtét lesz. A kapott kenőcs kezdetben segített, a nyílás eltűnt, de rövid időn belül ismételten megjelent. Ahogy a doki mondta, műtét lett belőle. 2015 februárjában megműtöttek altatásban, de altatás nélkül is lehetett volna. 2 napig feküdtem benn, majd probléma nélkül haza engedtek. Ezt követően 3-4 hetes semmittevés következett, járni nem nagyon tudtam a székelés pedig nehézkes volt. Célszerű lazább székletet generáló ételeket enni :). A műtét alatt kivágtak egy 4 centis részt, amely elég mély is volt, de nem varrták össze. Hagyták, hogy a gyógyulás során keletkező váladék (ami már nem összekeverendő a ciszta váladékával) folyamatosan kiürüljön. Egy kis varrat azért bekerült, de szabadon maradt kb 3 hétre, csak a kötés került a vágatba. 3-4 hét után kivették a varratokat, utána már egyszerűbb volt járni, székelni, már nem húzódott a varrat. A műtét utáni fájdalom nagyjából 2-3 napig tartott, de elviselhető volt, igazából csak az összetartó varrat húzódott. Ezt követte egy nagyon hosszú időszak. Nyár végén még mindig nem volt gyógyult teljesen, de normális a hosszú felépülési időszak, hiszen egy folyamatos traumát szenvedő területről van szó (ülni kell jó sokat, mert iskolába és munkába jártam a 3. héttől). Lassan rá kellett jönni, hogy nem sikerült a műtét, ez volt kb. októberben. Felírtak ismét a listára, 2016 februárjában ismételten megműtöttek. A műtét ismételten altatásban történt, gond nélkül. A felépülés azonosan zajlott. Most ott tartok, hogy még mindig megvan a seb, de egyre szebben gyógyul. A szövettan szerint most már végleg sikerült eltávolítani a cisztát. A lassú gyógyulás hátterében pedig az áll, hogy egy viszonylag izzadós területen van a nyitott seb, amely a gyógyulás miatt váladékozik és így nehezen gyógyul, de már látszik a vége. A két műtét után kb. 3-4 hét volt az az idő, amíg nem tudtam menni sehová és ülni sem tudtam igazán. Sima kivágás volt a műtétek során és a seb nyitott maradt mindvégig. Az első két három nap nem javasolt a fürdés, utána azonban nem probléma, ha a nyílt sebet tiszta víz éri. Mivel ha nincs segítség, nehéz ápolni a területet, így érdemes valakit megkérni, hogy folyamatosan kötözze, egyébként napi 1-2 kötözés és folyamatos az elején heti, majd 2-3 heti kontrollra járok már 2015 februárja óta. A műtétet egyébként Székesfehérváron csinálták, egy fiatal és nagyon megbízható orvos. Lelkiismeretes és le a kalappal előtte. A 2. műtét várható volt, már az elején is jelezte, hogy nagyon nagy a kiújulás esélye az ilyen betegségnél. A székesfehérvári műtő egyébként remek, felújított állapotban van, a hotel rész talán az ország egyik legjobbja lehet. Ha valakit ott műtenek, fel a fejjel és bízzon az orvosban, tudja, hogy mit csinál. Kitartást mindenkinek! Még én is gyógyulok.

38. Birik (válaszként erre: 37. - Katyuska 511)
2016. aug. 31. 02:34
Sajnos én már több ilyen gyulladáson tul vagyok. Edig kb 4-5 alkalommal volt és mindig kifakadt a végén. Az utolsókb 2 hónapja volt azota ha neki dőlök ugy valaminek hogy megnyomja azt a részt érzem hogy váladékozik. De hálistennek ez már fájdalommentes. Családi kenyérkeresőként nem tehetem, hogy pár hétre kiessek a munkából, és az asszonynaknis elég egy gyereket (1 éves) pátyolgatni. Aki teheti műtesse ki mielőbb. Csak annyit tudok javasolni, hogy kerüljétek a microtraumákat azon a területen. Hideg ne érje stb...
2016. ápr. 14. 21:40

Sziasztok! Nálunk a férjemnek alakult ki ilyen cisztája...Szerintetek a lézeres beavatkozás jobb, vagy a "sima" műtéti? Hallottatok Lovas Tamásról, aki Sopronban csinál ilyet? Nem tudjátok, mennyibe kerül?

Köszi a segítséget!

2016. jan. 20. 10:33

Sziasztok!

nekem kb. jó két hónapja van ilyen bajom, de csak most derült ki, hogy mi is ez.

Pénteken kell mennem az ideggsebészhez, de már nagyon nehezen viselem.

Szeretném tudni a gyógyulás esélyét!

Ti sem nagyon tudtatok csinálni semmit sem a fájdalomtól? Sokszor muszáj lefeküdnöm. A fájdalomcsillapító, ami hatna, meg székrekedést okoz, ami amúgy is egy kínlódás. Nagyon várok valakitöl választ a kérdéseimre, hálás köszönettel

2014. aug. 28. 09:57

Sziasztok.

Nekem 18 éves koromban alakult ki a farokcsont cisztám. Jó nagy durorom lett, ülni-feküdni alig bírtam. El is mentem sebészetre, másnap meg is műtöttek. Nem tartottak bennt, de naponta jártam vissza kötözésre. Szépen begyógyult szerencsére. Azóta nem volt gondom vele.

Most 27 éves vagyok , szóval 9 éve történt ez az eset.

Mostanában kicsit érzékeny a vágásom :S Elhatároztam, hogy végleg ki fogom műttettni. Nem tudom egy ilyen műtét hogyan zajlik?? Mennyi idő?? Bennt tartanak utána?? Köszi a válaszokat előre is :-)

2014. jan. 14. 17:24

Sziasztok!

Először is megosztom a saját történetemet. kb 12éve volt egy sportbalesetem amely úgy végződött,hogy a palánknak ütődött a hátsóm, utána 3-4napig nem tudtam ülni sem annyira be volt vérezve-zúzódva a farokcsontom,mert ugye azzal ütköztem és akkoriban nem volt olyan védőfelszerelés mint manapság (jégkorong). Röntgen szerint levált egy kisebb darab,de felszívódott a gyógyszerektől.

Meggyógyult a zúzódás...eltelt 2-3év és utána egyik napról a másikra lett a farpofák közötti felső részen egy dudor...fájt fájt....de ugye én a sportnak köszönhetően minden hónapban a balesetin kötöttem ki,tehát nem volt kedvem ismét a kórházba menni emiatt. Majd jött egy nap amikor fürdés után odakaptam és éreztem hogy valami nem stimmel. Ekkor fakadt ki és búzös genny távozott belőle. 1-2napig "becsomagolva jártam dolgozni" mert ugye váladékozott. Utána eltelt 1-2 év és semmi. Most azt vettem észre az utóbbi években,hogy amikor beteg vagyok és fekszem akkor kiujul,de már nem ürül ki,hanem visszahúzódik. Amikor beteg vagyok ott ugye van gyulladás meg fekvés. Természetesen kocsiban vagy íróasztalnál töltök napi 10-12órát minimum. Ilyenkor felduzzad olyan meggy nagyságra és piros is...

Eddig nem tudtam,hogy ez ilyen komoly dolog,csak idénre megfogadtam,hogy rendbe teszem a testem. Lefogyok, fogászat,mindenféle kezelések, egészséges életmód.

Olvastam sokat az elmúlt napokban erről,hogy mindenki orvos, műtét...hónapok a gyógyulás..aztán ujra.

Nekem 4orvos akarta műteni az orrom, aztán az ötödik mondta,hogy kb évente kell a polipot...orrspray és azóta semmi bajom.

Pedig ott is csak a 2hetes gyógyulás miatt vaciláltam,mert vállalkozó vagyok és ott ugye nem lehet 1napot sem kihagyni. Most is csak hétvégén vagyok beteg :)

Olyan praktikákat nem lehet olvasni amely nem műtét...vagyis ahol olvastam ott törölték a felhasználót.

Ti tudtok ilyet?

Azok elött meg le a kalappal akik a műtéten túl vannak, elég horror...én tudom az mi mert én túl vagyok sok mindenen...

Pl varrás érzéstelenítők nélkül...de mégis ez a nyitott műtét most nagyon "megfogott" és csak ámulok a képeken meg a videókon...

Mindenkinek kitartást!

2011. szept. 25. 19:08
Van, de nekem eddig még magától kifolyik és néha szokott viszketni
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook