Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Farokcsont ciszta! fórum

Farokcsont ciszta! (beszélgetős fórum)

1 2 3
79. Ágio8405 (válaszként erre: 78. - Nezsuka)
jan. 13. 12:44
Hány éves? Mit látsz?
jan. 13. 10:15
Sziasztok! A fiamnál fedeztem fel a napokban ezt dolgot és segítséget szeretnék kérni hova lehet ezzel fordulni? Bőrgyógyászat vagy sebészet?Miskolcon szeretnénk hozzáértő orvost.Nagyon elvagyok keseredve!
77. Laciko
2020. máj. 31. 09:06
Nekem három éve kezdődött, olyan nagy volt már a ciszta hogy alig bírtam ülni, vezetni is csak fèloldalasan. Műtètet javasoltak. Mondtam nem. Feleségem minden héten kétszer kiszedte a járatból a szőrt, majd Mikulicz kenőccsel bekente alaposan és leragasztotta. Kb egy hónap után eltűnt a ciszta "csak" a járat maradt. Most ott tartunk hogy benőtt már a járat is.
76. Ágio8405 (válaszként erre: 75. - Horakulum)
2020. jan. 25. 16:27
Köszönöm.
75. horakulum (válaszként erre: 74. - Ágio8405)
2020. jan. 25. 15:53
Szia, az én kislányomnak is volt, most tiz éves, de hála istennek sosem lett belőle semmi.
74. Ágio8405 (válaszként erre: 73. - Akosakos)
2020. jan. 24. 22:25
Kisfiam fél éves neki van születésétől a végbél nyílás fölött két mélyedés. Ezért érdekelne hogy aki ilyennel küzd annak volt-e ilyen alapból. Ebből alakulhat-e ki idővel ez a ciszta?
73. akosakos (válaszként erre: 72. - Ágio8405)
2020. jan. 24. 20:36

Szia,

A felettét hogy érted?

Ha a csatorna épp kiürül, akkor igen.

Majd feltöltődik újra sajnos.

Doki mit mond?

Ne halogasd, mert ráfázol.....

2020. jan. 18. 19:33
Aki ezzel küzd annak volt esetleg kis mélyedés, mélyesdések a végbél nyilás fölött?
71. akosakos (válaszként erre: 70. - Adhoc)
2020. jan. 12. 21:07

Szia Adhoc,

Én két dolgot tartok (tartat az orvos) szem előtt

1: nedves sebkezelés, speciális kötszerekkel.

2: étkezés. Én vettem feherjeport, hisz az a bőr fő alkotója, marmint a fehérje. Napi 30 mg kell a testnek.

Olvass utána, megéri

70. adhoc
2020. jan. 8. 14:31

Helló!

Nekem tavaly áprilisban volt az első műtétem, végbéltályog feltárása miatt. Ezután júniusban volt a második műtétem, ahol fissurát/fistulát operáltak. A dermoid cisztát még nem tudták eltávolítani, mivel sajnos a második műtétem után fennmaradt seb lassan gyógyul, mai napig egy 3-4 cm nagy seb található. Eredetileg decemberben lett volna a 3. műtét, ám így az is kérdéses, hogy még tavasszal el lehet-e végezni.

Van valakinek esetleg hasonló tapasztalata, mit lehet ilyenkor azért tenni, hogy gyorsabban gyógyuljon a sebem? A vérvétel jó eredményt mutat, étkezésből adódó gondok nem valószínűek.

2019. dec. 10. 19:50

Sziasztok,

Engem a múlt héten műtöttek meg pontosan 1 év és 2 napra az első SZTK-s "feltárás" után.

Altatásban történt a mutatvány cca. 60 perc volt a műtét.

Most van egy 15 centi hosszú és 5 centi mély vágás a tipikus területen.

Félig van összevarrva, mint tudjuk ez a gyógyulási megoldás a legjobb ki-nem-újulási rátával bíró. Sarjasszák a sebet. És igen kicsit büdös.

Nekem feltöltötték a műtét elején metilénkékkel, majd addig vágtak, míg nem csak piros szín volt látható. Láttam a műtétről készült fotót, szép piros volt minden.

Az orvos mondta, viszonylag kicsi volt a dermoid ciszta, de viszont mélyre nyúlt a dolog.

Most minden este feleségem kötözi, ami azt jelenti hogy kiszedi, majd beleteszi az alginát kötszert.

El lehet viselni, de nem a legjobb.

Mozgásom elég darabos, de ez várható. Egyszóval fáj.

Sopron:

Mindenki aki tervezi a lézeres beavatkozást azt tartsa szem előtt, hogy ha valóban dermoid cisztája van és az mélyebbre nyúlik le - mint nálam - az nem fog sikerrel járni. Nem ússza meg a radikális beavatkozást.

Én kipengettem 150e forintot, de mint látjátok nem jártam sikerrel.

Technikailag nem kivitelezhető. Azt másra találták ki. A kórházban is csak csóválták a fejüket "...miért nem lepődünk meg..." mondták az orvosok... Magyarországon ilyen típusú jegyzett műtét nem létezik.

Ha van kérdésetek, várom őket.

Üdv

Á

2019. okt. 7. 12:40

Sziasztok!

Sajnos nekem is farokcsont cisztám van. Sajnos Sopron nagyon messze van. Érdeklődnék, hogy Nyíregyháza, Debrecen közelében tudtok e olyan kórházat, magánkórházat ahol lézeresen műtenek? Köszönöm a választ! Szép napot!

2019. szept. 21. 06:27

Régen voltam erre Mary9999...

Nem láttam a kérdésed.

Sopronban műtöttek, Lovas Tamás.

Azóta sem újult ki. Kb 3 éve volt.

Nem tudom, hogy műtenek e máshol co2 lézerrel, de a sok horror történethez képest semmiség... 2db fél cm átmérőjű lukacska.

Remélem tudtam valakinek seg(g)íteni.

;)

2019. szept. 17. 20:41
Sziasztok! Leírom én is a tapasztalatom habár én Németországban élek, itt is műtöttek. Az első műtétem januárban volt sürgősségi műtét keretében. 6cm hosszú, 4cm mély és 2cm széles volt. Műtét másnapján haza is mehettem volna de sajnos elég erős utóvérzés alakult ki így még 1 napot maradtam bent. Az első időben szépen gyógyult is de a fájdalom nem nagyon múlt el ezért júniusban újjabb műtéten estem át. Sajnos az sem sikerült. Még mindig elég nagy a seb és váladékozik is rendesen. 2 hete elküldtek MR vizsgálatra és kiderült, hogy mélyen a sebbe van egy elég nagy üreg ami nem fog így soha meggyógyulni akárhányszor felnyitják. Így jövőhét szerdán lesz egy Limberg Plastikos (sajnos nem tudom,hogy Magyaroszágon mi a neve ennek a beavatkozásnak)műtét és utána minimum 7 napos kórházi kezelés. Bízok benne, hogy ez már sikerülni fog mert ez az évem eddig csak erről szólt. 😣
2019. aug. 25. 21:29

Sziasztok!

Nem tudom,hogy pontosan ugyanarról beszélünk de én így születtem,hogy a farokcsontom 2-3 cm-el hosszabb az átlagosnál . Nem igazán éreztem fájdalmat emiatt de esztétikai célból sose voltam ezzel megelégedve így szerdán volt is egy műtétem,igaz egy urológus végezte el mivel azt mondta hogy ez csak egy 15 perces rutin műtét...pénteken megyek vissza varratszedésre de már most látom,hogy nem sikerült teljes mértékben megvalósítani amit én szerettem volna persze azért is mondta a doki,hogy jobb lesz ha ortopédiára is elmegyek ezután. Szóval a kérdésem,hogy ti tudtok ilyesmiről,hogy ez a farokcsont eltávolítható? Ha igen,mivel jár pontosan? Köszönöm szépen.

2019. jún. 21. 11:24

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a következő vizsgàlatom hétfőn lesz, a papíron az szerepel a következő vizsgàlat soràn, hogy jàratok szondàzàsa.

Ez mit jelent pontosan? Rémísztően hangzik!

Mennyire fàj? Nekem a kötözés, fertőtlenítés is borzasztóan fàjt. Köszönöm.

2019. jún. 17. 17:16
Sziasztok! Nekem 4 napja jelentkezett egy kisebb dudor a farokcsontomnál, ami eleinte csak kicsit fàjt, amikor hozzàèrtem. Egyre jobban megduzzadt, piros ès van rajta egy pici fehèr pötty. Fàj ès kellemetlen, ülni tudok, hàton feküdni nehèzkesebb. Ez csakis farokcsont ciszta lehet? Itthon kezelhető ha paradicsomozom ès jòl kinyomogatom kifakadàs utàn?
62. 9e9543800f (válaszként erre: 61. - DoriNana7)
2019. ápr. 15. 17:55
Tavaly júliusban családtagnak volt. Műtét altatásban történt, kb. 15-20 cm vágás. Harmadnap reggel engedték ki, előtte behívott az orvos és megmutatta hogyan kell kezelni. Reggel-este zuhanyzás után betadinnal alaposan "meglocsolni", steril gézlapot a sebbe helyezni, farpofától-farpofáig ragsztószalag. Ha jól emlékszem kb. 2 hónapig kezeltük. 1 hét múlva ment dolgozni, viszont kerékpárra csak szeptember végén ülhetett, futást sem javasolták.
2019. ápr. 15. 17:45

Májusban leszek 25 éves, augusztusban lesz egy éve, hogy irodában dolgozom.

Az első jelet, a csomót nagyjából 3 hete vettem észre, még csak a fenékvágatban, nem is fájt, így nem foglalkoztam vele.

Aztán 8 nappal ez előtt, vasárnap délután már már éreztem, hogy fáj, nem volt jó ülni, és ez a következő héten csak rosszabbodott.

Szerda este már sírva zuhanyoztam, feküdni, ülni nem bírtam, járni is csak annyira gyorsan, amennyire a fél lábára bénult nagymamám tudott. Szóval gondoltam, kibírom fájdalomcsillapítóval valahogy a hátralevő két munkanapot, aztán pénteken bemegyek az ügyeletre vele. (közben végig olvastam az itteni tapasztalatokat)

A szervezetem viszont máshogy döntött, mert csütörtökön kifakadt, én meg célba vettem a legközelebb eső sebészettel rendelkező intézményt, hogy lásson végre orvos. (Semmelweis I. Sz. Sebészeti Klinika) A dolog rizikó faktora az volt, hogy nem rendelkezem budapesti lakcímmel, körzetileg Székesfehérvárhoz tartozom, ergo nem biztos, hogy ellátnak. Jogosítványom még nincs, ezzel meg nem egy élmény tömegközlekedni.

De szerencsém volt az ambulancián; megvizsgáltak, helyi érzéstelenítéssel felnyitották 2 cm hosszan. Úgy gondolom ez a procedúra volt eddigi életem legfájdalmasabbika, a mandula műtét ehhez képest lópikula.

Másnap reggelre berendeltek átkötözésre, aznap kaptam egy gumiszalagot is bele, hogy kivezesse belőle a cuccot. Aznap már tudtam feküdni, de továbbra is sután jártam, az üléssel pedig véletlen sem próbálkoztam.

A hétvége otthoni átkötözésekkel telt. /Először megpróbáltam magamnak megcsinálni, de fizikai képtelenség megoldani még tükörből is./

Zuhanyozást erősen javasolták, csináltam is.

Ma kaptam megint egy gumicsíkot, mert az előzőt sikerült kihúzni a gézlappal együtt, három nap múlva kell visszamennem, de azt mondták egész szépen javul.

Az orvosok nagyon javasolják a műtétet, hogy ne újulhasson ki, viszont kicsit tartok a hosszú lábadozási időtől, ennyi időre nem szeretnék kiesni a munkából, de azt sem szeretném, ha kiújulna mert ez rettenetes.

Szóval általános a 3-4 hét gyógyulási idő, vagy van, akinek hamarabb rendbe jött műtét után?

2018. dec. 31. 21:17

Sziasztok, leírnám a saját történetem.

1. műtét 2,5 éve

- altatásban történt

- teljesen bevarrt

- utána fájt 3 hétig mozdulni nem bírtam

- volt drain cső

- 3 hét után csillapodott a vizesedés de nem állt meg

- ment ez így fél évig vagy 6 antibiotikumot sorba kipróbálva de egy sem oldotta meg

- penicillinre ami a leghatásosabb lett volna allergiás vagyok

- így jött egy újabb műtét

2. műtét 2 éve

- altatásban történt

- teljesen bevarrt

- utána semmit nem éreztem

- vagy 2 hétig vizesedett majd megállt

- 2 évig jó volt, néha néha éreztem picit mintha kezdődne megint de nem

- most újra vizesedett, fájt, begyulladt

3. műtét 10 napja

- altatásban történt

- teljesen nyitott most már!

- felkelés után azt hittem meghalok, belemet kihánytam forgott a világ jó 8 órát kb

- faromon semmit nem éreztem úgy 5 napig

- 5. napon elkezdett fájni és vizesedni

- azóta csillapodott

- látta az orvos ma és azt monda no gond, nem piros nem gyulladt, a vizesedés normális, szépen gyógyul nyugi, tudok is ülni rendesen no problem.

Amit erről az orvosról tudni kell az az, hogy a világ legjobb orvosa. Lekezel velem, állandóan ő kötözi, ő operálta, szabadnapján is beugrik 15 percre hogy nekem átkötözze, gyengéden bánik a sebbel de alapos!

Amit tudni kell még, hogy én Szlovákiából vagyok, nem magyar orvosról van szó.

Amiben én bízok, az az, hogy ezáltal hogy most már teljesen nyitott kezelés és gyógyulás lesz, már meg kell gyógyulnia rendesen.

+ infó amiket máshol is olvasgattam és az orvos külön nagyon hangoztatja az a következőek:

-Nagyon nagyon fontos a megfelelő szőrtelenítés! Nekem a szőrtelenítő krémet ajánlja Veet a neve, egyébként remekül működik, itthon használva 10 perc és tükörsima minden.

-Másik dolog a nagy vécézés utáni törlés szigorúan lefelé, és ha már tisztának tűnik akkor steril gyógyszertárban kapható antibakteriális törlőkendővel is meg kel törölni.

A lényeg, hogy mindig minden esetben a lehető legszőrtelenebb legyen és a lehető legtisztább a környéke is!

A szőr így kevésbé gyullad be és a nyitott mirigyeken nem tud bejutni fekália és baktérium ami szintén gyulladást csinálhat a bőr alatt, ezektől a dolgoktól van az egész.

Bízom benne, hogy ha ezekre most már fokozottabban odafigyelek akkor egy életre elfelejthetem ezt a betegséget. Meglássuk!

Aki akar egy picit elmozdulhat természet gyógyászat felé is, lehet az ottani csakrában nem áramlik jól az energia, csikung sem rossz dolog, meditáció, lényeg, hogy lélekben is legyünk egészségesek csak akkor lehet a test is. Egy próbát megér, csak nyerhet vele az ember.

Ja és BÚÉK! :)

2018. dec. 26. 14:47

Sziasztok

2 napja vettem észre hogy fáj az ülés.Tegnap hanyatfekvésből felültem és csillagokat láttam...akkor kezdtem el kitapogatni mi a fene lehet.A farkcsont végénél érzek egy borsónyi duzzanatot.Szőrtüsző nincs gyulladva vagyis nem látszik..lehet ez is ciszta??

Szinte csak fekszek de az átfordulásnis fáj ha nem figyelek :(..itthon bármivel tudok javítani a helyzeten?

Ha ciszta Debrecenbe tudtok ajánlani vagy Miskolcon lézeres kezelést?

Köszi

58. Rivendell88 (válaszként erre: 57. - StellaMarina)
2018. szept. 21. 18:15

Szia!

Engem hétfőn műtöttek, kb 2 éve kínlódom ezzel a betegséggel. Eleinte csak ritkán lobbant be, picit fájt, picit megdagadt, de pár nap múlva visszahúzódott.

Idén júniusban viszont diónyi nagysagúra dagadt, iszonyatosan fájt. SZTK-ban felnyitották, kitakaritották, kb egy hét alatt rendbe jött a seb.azt hittem, nem gyullad be újra, de sajnos egy honapot se bírt ki, megint metszeni kellett. Én ekkor döntöttem a műtét mellett.

Azt mondják a műtét sem biztosíték arra, hogy nem jön elő újra, de én nem akartam állandoan az SZTK-ba járni, igy inkább túlestem a műtéten, és reménykedem, hogy nem újul ki!

Ha bármi kérdés lenne szívesen válaszolok! 🙂

2018. szept. 20. 21:04
Pilonidal ciszta- bocs, a telefonom automatikusan kijavít mindent, amit nem "ért".
Rejtvényjáték - A demencia és az Alzheimer ellen
2018. szept. 20. 20:48
Sziasztok! Van közöttetek olyan, akinek a műtétet követően megint kiújult a polinoid ciszta? 37 éves férjemnek most durrant be először, eddig egy apró lyukon időnként vékony, hosszú szőrszálak jöttek ki, de panaszmentes volt. Most felnyitották neki, de a doki gyógyulás után műtétet javasol. Férjem nem tudja, érdemes-e megcsináltatni, milyen eséllyel újul ki? Vélemények?
55. mary9999 (válaszként erre: 52. - Robee)
2018. aug. 22. 15:12

szia, tőled is érdeklődnék, hogy azóta volt e gondod a cisztával?

Ez a 2-3 hét gyógyulási idő mit takar?

(Bocsánat, ha értetlen vagyok)de a felnyitás után is kb ennyi a gyógyulási idő,nem?

54. mary9999 (válaszként erre: 42. - Zács Felicián)
2018. aug. 22. 15:07

Szia,

Sajnos párom is ezzel a problémával szenved, már néhány éve. Időnként bedurran neki,de a sipolyon keresztül kitisztul. Nagyon ijesztő a sebészeti vágás, ezért is szeretnénk a lézeres megoldásnál dönteni.

Szeretném megkérdezni, hogy hol csináltattad, kivel, és hogy azóta volt e vele valami gondod?

Köszönöm szépen

53. norma2
2018. ápr. 5. 15:55

Sziasztok

Milyen trimmelőt tudnátok ajánlani férfinek, (erősebb ugye a szőr, vastagabb) a végbél nyillás környékének szőrtelenítésére?

Vettem a rosman-ból egy Isane vagy milyen márkát, de ez abszolút nem vágja , csak huzza..

Azért tettem itt fel a a kérdést, mert témába vág.

52. Robee (válaszként erre: 51. - Nagymer)
2018. febr. 15. 18:39
Sziasztok!èn 2 èvig szenvedtem ezzel a problèmával!mig elmentem dokihoz nagyon fèltem mert rengeteget olvastam mi a protokolja ennek a műtètnek, mèly vágás nehèz gyogyulás!! Ezt mondták a pècsi sebèszeten is!! Kèrdeztem nincs e valami humánusabb modszer azt mondták hidjem el hogy nincs!!de èn addig olvastam erről a betegsègről mig rá nem akadtam Dr lovas Tamás honlapjára! Lèzersebèsz ! Fèl ora alatt meg műtött semmit nem fájt!! Mèg az èrzèstelenitőt is alig èreztem úgy adta be!! Full profi!! Egy fogtömès kellemetlenebb mint ez a műtèt!! 2-3 hèt alatt begyogyult azota sincs vele semmi bajom!a műtèt: akkor 150 be kerűlt! De nekem nagyon meg èrte!! Remèlem tudtam segiteni!!
2017. jún. 16. 14:25
Szia norma2. Nekem ugyanígy volt egy babszem, ami sokszor fájt. A végén sipoly is lett. Tegnap műtöttek gerincétzéstelenítővel. Semmit nem éreztem. Ma hazaengedtek egy kifolyoval. Nekem megérte kiműteni, mert a kisbab az a ciszta burka és nekem sokat fájt
50. norma2
2017. jún. 11. 01:19

SZiasztok

Sajnos csatlakoznom kell.

Tavaly figyeltem fel ülés közben, hogy a végbél nyílásom mellett egy kis dudor van, ülésnél zavaró volt. De semmi komoly. Végül januárban bedurvult és be is gyuladt (tályogot mondtak nekem)

Belázasodtam nagyon rossz közérzet, gyengeség.

Elmentem orvoshoz (sztk) és felnyitották. 2 hétig jártam kötözésre.

Nem sokkal a gyógyulás után ahogy a seb begyógyult egy pici talán bab nagyságú kis valami lett a bőr alatt. Nem gyulladt még be, de mintha folyamatosan ott lenne és nyomásra érzékenynek mondanám. Ülésnél nem zavar egyelőre de ha úgy helyezkedem azért érzem. Aggódok hogy megint ki fog újulni. Érdemes lenne orvoshoz visszamenni? tudnak valamit kezdeni vele, valami vizsgálat netán? Vagy várjak háta vissza húzódik? ((bár szerintem nem fog). De hátha van akinél hasonló helyzetet élt át.

1 2 3

További ajánlott fórumok:

ORGANIC SHOP BIO VANÍLIAHAB HIDRATÁLÓ TESTÁPOLÓ 450 ML
Minden jog fenntartva © 2005-2021, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook