Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Farokcsont ciszta! fórum

Farokcsont ciszta! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
92. liliom10 (válaszként erre: 91. - Petrus997)
2022. nov. 14. 22:36

Szia ! Segíteni nem tudok, sajnos, de nekem is volt ilyen műtétem pár évtizeddel ezelőtt, és akkor sem volt ilyen panaszom, és azóta is minden rendben.

Mekkora volt a ciszta ? ( Az enyém tyúktojásnyi, és a seb kacsatojásnyi.) Nálam is tályoggal kezdődött, úgy derült ki. Aztán felvágták a sebészeten, kitisztították, begyógyult, és mondták, hogy ezt műteni kell, mert mélyebben egy ciszta van. Szóval nem a tályog a ciszta. Bocs, ha félre értettelek.

Jobbulást !!!

2022. nov. 14. 20:07

Sziasztok!

fél évvel ezelőtt alakult ki keresztcsonti tályogom (dermoid ciszta) melyet 3 hónapja megműtöttek. A műtét jól ment, nem gyűlt be azóta újra, illetve sipoly sem alakult ki láthatólag (pár nap múlva megyek dokihoz, akkor mondja biztosra). Sajnos a műtét óta folyamatos farokcsonti fájdalommal küzdök: nyomás hatására, pl: ha neki dőlök valaminek, vagy hátradőlök a székben, vagy puha ülőfelületre ülök (kanapé). Volt már esetleg valakinek hasonló? Ha igen, mivel tudta orvosolni?

Köszönöm előre is a segítséget!

90. prstms
2022. szept. 28. 21:57

Sziasztok!(ismét)

Tudtok olyan orvosról vagy intézményről itt Magyarországon, ahol az ún. "Cleft Lift", durva fordításban hasadékemeléses technikával műtenek?

89. Misi3
2022. júl. 13. 13:30

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy kinek végezte a műtétet sebész és kinek bőrgyógyász?

88. liliom10 (válaszként erre: 85. - Prstms)
2022. jún. 20. 12:38
Nekem már több, mint 40 éve volt ilyen műtétem, azóta sincs semmi probléma. Akkor mondta a sebész, hogy esetleg kiújulhat, de nem történt meg. ( Igaz, szuper sebész volt, és nagyon rendes ember, azóta is áldom az emlékét.)
87. Anita0027 (válaszként erre: 86. - Anita0027)
2022. jún. 20. 12:30
bocsi, 2008-ban
86. Anita0027 (válaszként erre: 85. - Prstms)
2022. jún. 20. 12:27
Szia! Nekem 2010-ben műtötték, azóta nem újult ki. Nagyon bízom benne, hogy már így is marad. :D
85. prstms
2022. jún. 7. 10:19
Sziasztok! Ugyanezzel a betegséggel küzdök, még műtét előtt állok. Van itt olyan, akinek a műtét után nem újult ki?
84. ZsErika (válaszként erre: 83. - Benszus)
2022. jan. 2. 18:28

Kedves Bence!


A lányomnak is sajnos ilyen problémája van, mi elkezdtük inni a csalánteát és teszek bele 1 pohárba 1 teáskanál svédcseppet. Napi 3x issza. Nekünk is be volt gyulladva, szedettek 14 napig antibiutikumot, és mi már műtét előtt állunk, valamit ki kellett találni, hogy nyugalmi állapotban legyen, mert csak akkor műtik. Most ott tartunk, hogy kedden műtik. Reméljük örökre elfelejthetjük ezt a rettenetet, mert ez egy időzített bomba. 2018-ban volt először, amikor gyulladtan kiszedtek, nagyon szépen be is gyógyult. Most 2021. májusában megint előjött és azóta napi szinten érzi.

Kitartást kívánok Önnek és remélem segítettem valamit, és így gyorsabban begyógyul.

2021. nov. 28. 20:40

Sziasztok!


-PYLONIDALIS CISZTA TÁLYOG NÉLKÜL-


Az én történetem egészen általános iskolás koromig nyúlik vissza. Egy edzés alkalmával fájdalmat észleltem a farokcsontom környékén felülésezés közben. Otthon kisebb csomót tapintottam, de pár nap múlva elmúlt. Ezután nagyot kell ugranom az időben egészen 2014 nyaráig, amikor is vérző, váladékozó "valamik" jelentek meg a farokcsont körül, elég rossz helyen. Ekkor még nem tudtam, hogy ezek sipolyok. Mivel szégyelltem nem szóltam senkinek sem, szüleim sem tudtak róla. Utólag persze okosabb az ember, de nem szabadott volna eltitkolnom. Egészen szeptember 1-ig tudtam húzni a dolgot, mert az ezt megelőző pár napban már elég bűzös váladék hagyta el a sipolyokat. Ezután sebészet, ahol feltárták a cisztát, kitisztították a sebet és kötözték. Mindennap kötözésre jártam, de egy idő után már itthon is meg tudtuk oldani a dolgot. Ha jól emlékszem az a seb 3 centiméter hosszú volt. Reggel sebzuhany, szárazra törlés és betadin gézlappal, este ugyanez a program. Amikor kezdett szebb lenni a seb műtéti várólistára tettek, de műtét előtt 3 hónappal egy reggeli kötözés előtt észrevettük, hogy nincs mit kötözni. Boldogság. Ez volt 2015 tavasza. Egészen 5 évig, -ha lehet így mondani- tünetmentes voltam, majd újra fájdalomra lettem figyelmes. Lett egy kis sipoly, ami aztán 2021 tavaszán vérezni kezdett, ekkor ismét sebészeten jelentkeztem. Azt mondták minden sipoly vérzik, kötözés, sebzuhany. A sipoly nagyobb lett a nyár alatt, alkalmanként vérzett is, de figyeltem arra hogy tiszta legyen a környéke, illetve betartottam az utasításokat is amiket kaptam. Ennek ellenére 3 hete ismét vérzés jelentkezett, ami már mondható volt jelentősnek is, így ismét sebészeten jelentkeztem. Azt, hogy férfi létemre milyen megaláztatásban volt részem a bicskei rendelőintézetben hagyjuk is. A sipolyt feltárták, kitisztították majd közölték, hogy annyira vérzik hogy nem tudják ellátni. Ezután a székesfehérvári SBO-ra küldtek, ahol viszont megnyugtattak és elmondták, hogy a seb alig vérzik, kitisztították majd várólistára vettek. Most van egy körülbelül 4 cm hosszú sebem, ami folyamatosan váladékozik. Kedden meglátogatom az egyik közelben levő sebcentrumot, viszont az lenne a kérdésem, hogy ki hogyan kezelte a sebeket? Mi a legjobb megoldás? Létezik esetleg olyan vitamin vagy táplálékkiegészítő, ami gyorsítja a gyógyulási folyamatot? Sebzuhany és betadin lenne az egyetlen választás?


Illetve ami kihívás számomra az az, hogy lelkileg is megfelelő állapotba kerüljek. Nagyon megvisel másodjára ez az egész, pedig együtt kell vele élnem egy darabig ismét. Ti hogyan próbáljátok nyugtatni magatokat? Én elég szarul viselem, bele fogok betegedni előbb vagy utóbb. Legutóbb amikor ez problémát jelentette középiskolás fiatal voltam, most már dolgozom, háztartást tartok fenn. Rossz.


Üdvözlettel,

Bence

82. Ibanez1234 (válaszként erre: 42. - Zács Felicián)
2021. okt. 11. 02:29
Szia! Érdeklődnék h neked mekkora volt a tályogod, és azóta kiújult-e újra?
81. Ibanez1234 (válaszként erre: 67. - Zács Felicián)
2021. okt. 11. 02:24
Szia! Érdeklődni szeretnék h neked mennyi ideje volt előtte bajod, és mekkora volt a tályogod?
2021. okt. 4. 18:54

Sziasztok..


Meg szeretném osztani a történetemet, bár még nem értem a végére, de reményem szerint a nehezén túl vagyok.


Kb 3 honapja észrevettem egy kis duzzanatot a farokcsontom és a végbélnyílásom között, de nem foglalkoztam vele. Aztán kezdtem érezni h apránként, de növekszik.


Rögtön ugrok 1 héttel ezelőttre, amikor ezen kívül a farokcsontom felett elkezdett fájni, majd dagadni valami. Azt hittem, hogy beütöttem valahova. Aztán rá 1 napra már nem tudtam háton feküdni, és kitapintható volt ott valami, de bekentem krémmel és gondoltam elmúlik.

5 nappal ezelőtt volt a döntő nap, mikor egész nap már tűrhetetlen fájdalmon voltam, de gondoltam majd elmúlik, mert nem szeretem az orvosokat (ezek után mégjobban nem). Addig vártam, amíg aznap éjjel olyan mértékűvé nem vállt a fájdalom, hogy szinte fogcsikargató volt. Ez volt eddigi életem legnagyobb fájdalma. Elmentem éjjel az ügyeletre, szerencsére nagyon nagyon kedves orvost kaptam, aki hát elmondta, hogy a dolog egy tályog, amit fel kell abban a pillanatban vágni, különben csak mégrosszabb lesz ettől is. Kegyetlen kínok között beleszúrt a gyulladt 4 centis tályogba egy érzéstelenítőt, akkor a fájdalmam akkora volt, hogy majdnem összeestem. Aztán kiderült, hogy nem sikerült eltalálni a gócpontját, bele kellett szúrni még egyet. Már nem bírtam, mondtam h kezdje el nem érdekel, elkezdett vágni, szerencsére hatott a szer, és abban a pillanatban, amikor a tályogot felnyitotta, az összes fájdalmam egyszerre elillant. A doktor úr kivette a benőtt szőrszálat, bekötötte, tett bele egy csövet, ahol a váladék ki tud folyni, majd azt mondta, hogy 2 hétig kötni/kezelni kell. Szerencsére tegnapra (4-5 nap alatt) begyógyult, nem kell kötni. Azt hittem itt végeztem. Azonban a ciszta, amiről az elején beszéltem, ott a legrosszabb pontban kb, elkezdett begyulladni, pont most. Ezt már nem hagytam szétgyulladni, úgy döntöttem, hogy majd ma reggel elmegyek a sebészetre újra, jöjjön, aminek jönnie kell. Közben a ciszta éjjel kifakadt, így csak ki kellett tágítani a lyukat, meg nem is volt akkora a gyulladás, egyszóval az előbbihez képest türhetőbb volt.


Jelenleg ott tartok, hogy be van kötve, el kell mennem még kötözésre, de remélem, hogy ez is ilyen gyorsan be fog gyógyulni. Azonban itt nincs vége a storynak, mert az orvos azt mondta, hogy végleges gyógyulás akkor várható, ha kiműtik az egészet, különben újra meg újra ki fog újulni.


Azoknak, akik ide jöttek rákeresni erre a problémára, azok ne ijedjenek meg, mert ez elég gyakori eset, fiataloknál főleg.

Amit én mindenképpen ajánlok, hogy tanuljatok a hibámból, és ne engedjétek meg magatoknak, hogy végigjárjátok ezt a kínkeserves utat, hanem amint érzitek, hogy baj van, vagy valami rendellenesség van, mindjárt másnap, vagy akár aznap el kell menni megmutatni! Ne féljetek tőle, mert ha haboztok, csak ezerszer rosszabb lesz. Én ezt a fájdalmat nem kívánom senkinek.


Ennyi volt az én történetem, de még folytatódik, remélem kiállom ezt az egészet és meggyógyulok.

Mindenkinek erőt, egészséget!

79. Ágio8405 (válaszként erre: 78. - Nezsuka)
2021. jan. 13. 12:44
Hány éves? Mit látsz?
2021. jan. 13. 10:15
Sziasztok! A fiamnál fedeztem fel a napokban ezt dolgot és segítséget szeretnék kérni hova lehet ezzel fordulni? Bőrgyógyászat vagy sebészet?Miskolcon szeretnénk hozzáértő orvost.Nagyon elvagyok keseredve!
77. Laciko
2020. máj. 31. 09:06
Nekem három éve kezdődött, olyan nagy volt már a ciszta hogy alig bírtam ülni, vezetni is csak fèloldalasan. Műtètet javasoltak. Mondtam nem. Feleségem minden héten kétszer kiszedte a járatból a szőrt, majd Mikulicz kenőccsel bekente alaposan és leragasztotta. Kb egy hónap után eltűnt a ciszta "csak" a járat maradt. Most ott tartunk hogy benőtt már a járat is.
76. Ágio8405 (válaszként erre: 75. - Horakulum)
2020. jan. 25. 16:27
Köszönöm.
75. horakulum (válaszként erre: 74. - Ágio8405)
2020. jan. 25. 15:53
Szia, az én kislányomnak is volt, most tiz éves, de hála istennek sosem lett belőle semmi.
74. Ágio8405 (válaszként erre: 73. - Akosakos)
2020. jan. 24. 22:25
Kisfiam fél éves neki van születésétől a végbél nyílás fölött két mélyedés. Ezért érdekelne hogy aki ilyennel küzd annak volt-e ilyen alapból. Ebből alakulhat-e ki idővel ez a ciszta?
73. akosakos (válaszként erre: 72. - Ágio8405)
2020. jan. 24. 20:36

Szia,


A felettét hogy érted?

Ha a csatorna épp kiürül, akkor igen.

Majd feltöltődik újra sajnos.


Doki mit mond?


Ne halogasd, mert ráfázol.....

2020. jan. 18. 19:33
Aki ezzel küzd annak volt esetleg kis mélyedés, mélyesdések a végbél nyilás fölött?
71. akosakos (válaszként erre: 70. - Adhoc)
2020. jan. 12. 21:07

Szia Adhoc,


Én két dolgot tartok (tartat az orvos) szem előtt


1: nedves sebkezelés, speciális kötszerekkel.

2: étkezés. Én vettem feherjeport, hisz az a bőr fő alkotója, marmint a fehérje. Napi 30 mg kell a testnek.


Olvass utána, megéri

70. adhoc
2020. jan. 8. 14:31

Helló!


Nekem tavaly áprilisban volt az első műtétem, végbéltályog feltárása miatt. Ezután júniusban volt a második műtétem, ahol fissurát/fistulát operáltak. A dermoid cisztát még nem tudták eltávolítani, mivel sajnos a második műtétem után fennmaradt seb lassan gyógyul, mai napig egy 3-4 cm nagy seb található. Eredetileg decemberben lett volna a 3. műtét, ám így az is kérdéses, hogy még tavasszal el lehet-e végezni.

Van valakinek esetleg hasonló tapasztalata, mit lehet ilyenkor azért tenni, hogy gyorsabban gyógyuljon a sebem? A vérvétel jó eredményt mutat, étkezésből adódó gondok nem valószínűek.

2019. dec. 10. 19:50

Sziasztok,


Engem a múlt héten műtöttek meg pontosan 1 év és 2 napra az első SZTK-s "feltárás" után.

Altatásban történt a mutatvány cca. 60 perc volt a műtét.

Most van egy 15 centi hosszú és 5 centi mély vágás a tipikus területen.

Félig van összevarrva, mint tudjuk ez a gyógyulási megoldás a legjobb ki-nem-újulási rátával bíró. Sarjasszák a sebet. És igen kicsit büdös.

Nekem feltöltötték a műtét elején metilénkékkel, majd addig vágtak, míg nem csak piros szín volt látható. Láttam a műtétről készült fotót, szép piros volt minden.

Az orvos mondta, viszonylag kicsi volt a dermoid ciszta, de viszont mélyre nyúlt a dolog.

Most minden este feleségem kötözi, ami azt jelenti hogy kiszedi, majd beleteszi az alginát kötszert.

El lehet viselni, de nem a legjobb.

Mozgásom elég darabos, de ez várható. Egyszóval fáj.


Sopron:

Mindenki aki tervezi a lézeres beavatkozást azt tartsa szem előtt, hogy ha valóban dermoid cisztája van és az mélyebbre nyúlik le - mint nálam - az nem fog sikerrel járni. Nem ússza meg a radikális beavatkozást.

Én kipengettem 150e forintot, de mint látjátok nem jártam sikerrel.

Technikailag nem kivitelezhető. Azt másra találták ki. A kórházban is csak csóválták a fejüket "...miért nem lepődünk meg..." mondták az orvosok... Magyarországon ilyen típusú jegyzett műtét nem létezik.


Ha van kérdésetek, várom őket.


Üdv


Á

2019. okt. 7. 12:40

Sziasztok!

Sajnos nekem is farokcsont cisztám van. Sajnos Sopron nagyon messze van. Érdeklődnék, hogy Nyíregyháza, Debrecen közelében tudtok e olyan kórházat, magánkórházat ahol lézeresen műtenek? Köszönöm a választ! Szép napot!

2019. szept. 21. 06:27

Régen voltam erre Mary9999...

Nem láttam a kérdésed.

Sopronban műtöttek, Lovas Tamás.

Azóta sem újult ki. Kb 3 éve volt.

Nem tudom, hogy műtenek e máshol co2 lézerrel, de a sok horror történethez képest semmiség... 2db fél cm átmérőjű lukacska.

Remélem tudtam valakinek seg(g)íteni.

;)

2019. szept. 17. 20:41
Sziasztok! Leírom én is a tapasztalatom habár én Németországban élek, itt is műtöttek. Az első műtétem januárban volt sürgősségi műtét keretében. 6cm hosszú, 4cm mély és 2cm széles volt. Műtét másnapján haza is mehettem volna de sajnos elég erős utóvérzés alakult ki így még 1 napot maradtam bent. Az első időben szépen gyógyult is de a fájdalom nem nagyon múlt el ezért júniusban újjabb műtéten estem át. Sajnos az sem sikerült. Még mindig elég nagy a seb és váladékozik is rendesen. 2 hete elküldtek MR vizsgálatra és kiderült, hogy mélyen a sebbe van egy elég nagy üreg ami nem fog így soha meggyógyulni akárhányszor felnyitják. Így jövőhét szerdán lesz egy Limberg Plastikos (sajnos nem tudom,hogy Magyaroszágon mi a neve ennek a beavatkozásnak)műtét és utána minimum 7 napos kórházi kezelés. Bízok benne, hogy ez már sikerülni fog mert ez az évem eddig csak erről szólt. 😣
2019. aug. 25. 21:29

Sziasztok!


Nem tudom,hogy pontosan ugyanarról beszélünk de én így születtem,hogy a farokcsontom 2-3 cm-el hosszabb az átlagosnál . Nem igazán éreztem fájdalmat emiatt de esztétikai célból sose voltam ezzel megelégedve így szerdán volt is egy műtétem,igaz egy urológus végezte el mivel azt mondta hogy ez csak egy 15 perces rutin műtét...pénteken megyek vissza varratszedésre de már most látom,hogy nem sikerült teljes mértékben megvalósítani amit én szerettem volna persze azért is mondta a doki,hogy jobb lesz ha ortopédiára is elmegyek ezután. Szóval a kérdésem,hogy ti tudtok ilyesmiről,hogy ez a farokcsont eltávolítható? Ha igen,mivel jár pontosan? Köszönöm szépen.

2019. jún. 21. 11:24

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a következő vizsgàlatom hétfőn lesz, a papíron az szerepel a következő vizsgàlat soràn, hogy jàratok szondàzàsa.

Ez mit jelent pontosan? Rémísztően hangzik!

Mennyire fàj? Nekem a kötözés, fertőtlenítés is borzasztóan fàjt. Köszönöm.

2019. jún. 17. 17:16
Sziasztok! Nekem 4 napja jelentkezett egy kisebb dudor a farokcsontomnál, ami eleinte csak kicsit fàjt, amikor hozzàèrtem. Egyre jobban megduzzadt, piros ès van rajta egy pici fehèr pötty. Fàj ès kellemetlen, ülni tudok, hàton feküdni nehèzkesebb. Ez csakis farokcsont ciszta lehet? Itthon kezelhető ha paradicsomozom ès jòl kinyomogatom kifakadàs utàn?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook