Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba tervezése cisztákkal fórum

Baba tervezése cisztákkal (beszélgetős fórum)


1 2
55. PinkSoda (válaszként erre: 34. - FuriosoNorthStar)
2020. júl. 9. 14:21

Nekem 39-42napos ciklusaim vannak. Elsőre terhes lettem. Ezzel csak azt mondom hogy peteérés arról még lehet

..

2020. júl. 9. 11:44
Sziasztok. Azért jöttem hogy elmondjam,hogy velem mi történt, nem riogatni szeretnék csak ez egy annyira ritka eset,hogy leírnám nektek én hogy jártam, ha valami hasonlót tapasztalatok akkor tudjatok mire gondolni. Tehát terhes lettem, előtte nem volt cisztám, a 6 hetes uh-n azonban a doki észrevett egy ártalmatlan,de elég nagy kb4-5centis cisztát. Azt mondta terhesség elején gyAkori hohy megjelenik, nem okoz gondot de elég nagy így szemmel kell tartani. Ebből az lett hogy rá egy héttel irgalmatlan hasi fájdalmaim lettek, kizárólag egyoldalú, olyan pokoli fájdalom amit soha nem éltem meg át. Kórház, azt hiszik vakbél, kiderül ,hogy nem. További vizsgálatok,semmi eredmény,kicsit emelkedett gyulladási szint de más nincs. Nem tudják. Belső szervek ultrahangja, nőgyógyászati uh, semmi eredmény. A ciszta még látszik semmi más nem. Két napja kórház,nem ehetek mert lehet műtét lesz,terhesen. MRI vizsgálat és ott derül ki hogy petevezeték/petefészek csavarodás. Hasi műtét,kiegyenesítés hála istennek a baba jól volt, egészséges gyönyörű kisfiú lett. Azt mondták még időben műtöttek,.mert ha tovább vártak volna a petefészek elhal a csavarodás miatt,nem működik vérellátás. A ciszta okozta,a súlya lehúzta. Remélem senki nem éli át. Olyan fájdalomcsillapítót kaptam amit szülésnél adnak. Ebből következtetni lehet a fájdalom szintjére
2020. júl. 7. 08:44

Sziasztok!

Tegnap voltam a 12. hetes genetikai ultrahangon, úgy néz ki minden rendben, még nem tudni a nemét, viszont elhagyom ezt a fórumot, mert végülis összejött a baba, leírtam mit szedtem így most egyenlőre már nem aktuális a dolog. Mindenkinek sok sikert, ha valaki kérdezni szeretne esetleg privátba tegye mert nem fogom nézegetni ezt a fórumot már :)

52. Juditta2019 (válaszként erre: 51. - Ágio8405)
2020. máj. 12. 13:48
Köszönöm, majd 22-én megyek este 8-ra :)
51. Ágio8405 (válaszként erre: 50. - Juditta2019)
2020. máj. 11. 21:45
De jó. Drukkolok 😍
2020. máj. 10. 20:46
Sikerült :) A 4. ciklus alatt. :) Bár nőgyógyásznál még nem voltam remélem minden rendben lesz de már 3 teszten túl vagyok. Leírom miket szedtem vagy mivel próbálkoztam ha valakit érdekel: 1 hónapja kb. Rezveratrol és Áfonya kapszula (Yiya), Babaváró vitamin (GAL) mikor az elfogyott pár napig LadeeVit (ez volt itthon és még fizu előtt nem volt pénz GAL-ra :D ) Gynex cseppek 1 hónapja. Tejmentes, tojásmentes étkezés az érzékenységem miatt, sok zöldség. Ritkán eszek húst (bár ez szerintem senkit nem érdekel :D) Remélem minden rendben van és hamarosan hallhatom a szívdobogását is :)
49. Ágio8405 (válaszként erre: 48. - Juditta2019)
2020. máj. 5. 19:24
Hát valtozo de sokunk épp az elején viselte nehezebben mert akkor még nagyon remél, évek után meg már az van az ember én hogy á ugysem sikerul vagy miért pont most sikerulne amikor eddig sem. Na meg belefárad az ember a remenykedésbe. Én legalábbis így voltam.
2020. máj. 4. 09:40
Még jó, hogy beszéltünk róla, ma kezdtem el Szafi diétáját, amit az instán tett közzé. Mellette a Gynex cseppeket szedem és most tervezek venni vagy inofolicot vagy valami ahhoz hasonlót :) Ez a 4. hónap... és kicsit kezdem nehezen viselni, hogy nem jön össze. Nem is tudom mit érezhet akinek már évek óta nem sikerül. :/
47. Ágio8405 (válaszként erre: 46. - Juditta2019)
2020. ápr. 16. 10:14
Egy fokkal könnyebb amióta vannak a Szafis cuccok meg már a bakefree is.
46. Juditta2019 (válaszként erre: 45. - Ágio8405)
2020. ápr. 15. 13:55
Köszi a tanácsot :) Igen, Babavárót szedek, abban van szelén is, a gluténmentes étkezést lehet megpróbálom :) Nehéz bizony, már volt h próbálkoztam vele :/ de az nem most volt.
45. Ágio8405 (válaszként erre: 44. - Juditta2019)
2020. ápr. 15. 13:43
Amit még tehetsz addigis pm ügyben hogy szedsz szelént, hatha segít, na meg ami viszont bizonyítottan javít rajta az a gluten mentes étkezés, nem egyszerű de sokunknak hozta az meg a végső sikert.
2020. ápr. 15. 08:44
Nálam mi a helyzet? Igazából semmi, ez lesz a negyedik hónap próbálkozásunk, eddig 3 bedőlt. Pedig múlt hónapban más miatt el kellett szaladnom a dokihoz (nyilallott már 2 hete az egyik petefészkem) de nem látott semmit, egy nagy tüszőt igen, voltunk is együtt utána de semmi. Bár mondta, hogy ha kiszabadul már elöregedettnek számít mert a ciklusom hosszú és na nem ragozom. Annyit mondott, hogy ha 5 hónapig nem sikerül akkor szedjek inofolicot. Ágio8405 én is gondoltam erre, de még rá is kérdeztem tőle mikor meglett az eredmény és nem tanácsolt semmit, talán azt mondta ha teherbe esek majd foglalkozunk vele. Légyszi ne írjátok le h de menjek el hozzáértő endokrinológushoz az ország másik felére mert egyenlőre nem fogok, főleg a vírus miatt sem de egyébként is most nagyon elfoglalt vagyok és remlnykedem, hogy nem a 2,7 TSH miatt nem esek teherbe. Persze ha nem jön össze még hónapokig akkor el fogok menni. Utálom egyébként, hogy a dokik "nem hozzáértőek" és az embernek magának kell kutatómunkát végeznie. Elkeserítő! De próbálkozunk tovább, most egyébként Gynexet kezdtem el szedni, volt hogy már segített a cilklusomon és egy eléggé túlsúlyos, hormonproblémás ismerősöm egy hónap szedés után teherbe esett a segítségével. Kitartás mindenkinek, vigyázzatok magatokra!
43. Ágio8405 (válaszként erre: 37. - Juditta2019)
2020. ápr. 14. 15:10
a 2,7 is sok föleg babához. máris ott a hormon gond. persze van akinek sikerül igy is és babával nem is lesz gond, de sokan vetélnek miatta :-(
42. Ágio8405 (válaszként erre: 40. - Fluorescent)
2020. ápr. 14. 14:28
majd keres hozzáértö endokrinologust. elöszöris kell inzulin is mert ha jó is a cukor lehet ahhoz hogy jo legyen sokkal több inzulinra van szüksége a szervezetnek mint kéne. Másik hogy ez a tsh nem kicsit magas. Tudom a ref határ 4-ig van de az elavult, meg babához eleve max 1 körül ajánlott. Addig is sokat tudsz tenni amig el jutsz az orvoshoz, kezdd el az ir diétát és sportolj. ha pl a pcos okozza a pajzsmirigy alulmüködést az is javulhat, de az is lehet hogy a pm okozza a pcos-t és amig az nincs kezelve utobbi sem javul. Sajnos kevés a hozzáértö orvos de van pár jó. pl Dr. Naszody Péter Kecskeméten (a világbol kb mindenhonnan járnak hozzá magyar nök) vagy pl Bp endocare is jó lehet. Amugy az hogy ki mikor hogy javul egyéni ahogy az is mikor siekrül a baba. Van akinek 1-2 honap kezelés után másnak meg csak évek mulva. nincs két egyforma eset.
41. Panna07 (válaszként erre: 40. - Fluorescent)
2020. ápr. 9. 10:09
Szia! A TSH elég magas, gyógyszert kaptál rá? T3, T4, Anti-Tpo, Anti-Tg, ezeket nem nézték? Ezek is kellenek a pajzsmirigy értékeléséhez.
2020. ápr. 9. 08:10

Sziasztok!


Csatlakoznék. Én is pcos vagyok, jelenleg annyit javasolt az orvosom, hogy fogyjak pár kilót és 3 hónap múlva kontroll 🤷‍♀️ mondtam azt is, higy szeretnénk gyereket. Mondjuk most minden borul emiatt a vírus miatt.

A tsh februárban volt 5,86

Az LH is magas azt hiszem, negyedik ciklusnapon volt 13,67.

Cukorterhelés eredménye jó lett de inzulint nem néztek.


23 éves vagyok de úgy érzem hosszú út áll előttünk.


Juditta, mi a helyzet? 🙂

2020. márc. 2. 08:50
Valakit érdekelne LadeeVit terhes vitamin? Én mást használok már. Írj üzit ha érdekel :)
2020. febr. 18. 13:54
Valaki tud mondani valamit arra, hogy elkezdtem szedni a barátcserjét és mintha azóta több pattanás jönne az államon. Ez vajon jót vagy rosszat jelent? Éppen csinál valamit a cisztáimmal? :D vagy ne legyek naív?
37. Juditta2019 (válaszként erre: 36. - Ágio8405)
2020. febr. 13. 07:47
Igen volt már cukorterhelésem 2x is és nagyon enyhe IR-em van, valamint a pajzsmirigy is magától javul nálam mert 1,5-2 éve 4 körüli volt most már 2,7 és ahányszor nézetem mindig jobb (tudom, hogy nem csak a TSH-t kell nézni):) Hormon problémáim a labor lelelt szerint nincsenek, progi hiányom sem. És még 40től igencsak messze vagyok. Úgyhogy remélem nem kell éveket várni de majd ha nem jön össze elmegyek hycosyra. Úgy tűnik, hogy "csak" a ciszták jelenléte akadályoz, más nem nagyon. Legalábbis nem tudok róla. Köszönöm a tanácsaid.
36. Ágio8405 (válaszként erre: 35. - Juditta2019)
2020. febr. 12. 22:11
Dehogynem fizetős helyen miért ne fogadnának, 40 felé vegekepp nem kell annyit várni mert tényleg gyorsan romlanak a dolgok. Bár a pco pont javul a korral. Én is így jártam. 34 évesen fogant meg 9,5 év várakozás után. Na nem mintha nem a legramatyabb időszakban lettem volna ciklusilag, de neki akkor volt itt az ideje 😊 Csomó mindent meg tudsz nézetni addig is. Pl AMH szint, inzulin, cukor terhelésed remelem volt és kezelve van az ir.... pajzsmirigy alulmuködés is sajnos kéz a kézben jár vele. Elmehetsz hycosyra hogy átjárható vagy-e. Párod is vizsgálatra ha még nem volt. Akinél amúgy csak a Pcos a gond 99% spontán babás lesz ha az ir pm helyre jön/javul.
35. Juditta2019 (válaszként erre: 34. - FuriosoNorthStar)
2020. febr. 12. 20:50
Bocsi de 1 hónapja próbálkozunk még csak,ez a 2. Ha ennyi mindenen túl vagy tudhatnád, hogy csak a 2 szép szememért nem kezdenek el rögtön stimulálgatni, meg inszeminálni.. átfújni is esetleg majd 1 év után. Szóval mivel nem várnál?
34. FuriosoNorthStar (válaszként erre: 33. - Juditta2019)
2020. febr. 12. 11:55

Nekem PCOS mellett általában nem is volt peteérdem. Eleve hosszabbak a ciklusok, így évi 10-11 van csak, és magától talán ha egyszer jön össze peteérés. Kimutatni csak úgy sikerült, hogy támogatott ciklusban, pl. inszeminációhoz. Én ezt úgy fordítottam le magamnak, hogy a PCOS (Azaz sok tüsző kezd el érni egyszerre) nincs elég hormon a szervezetben a peteéréshez, gyakorlatilag "elzabálják" egymás elől, egyik sem jut elegendőhöz, így nem lesz domináns tüsző.

Nekem ehhez alacsony d-vitamin és vas, valamint magas prolactin szint is társult, ezeket már sikerült beállítani.


Úgyhogy sok éves próbálkozás és tesztelgetés, 3 inszemináció után következett a lombik. A petesejtek minősége miatt az idő nagy ellenség (egyre kevesebb az egészséges embrióra az esély, 35 éves kor fölött átlagban már 3-ból 1 már abnormal), én nem várnék..

2020. febr. 12. 10:20
Hali :) Jöttem megírni a fejleményeket :D (magamnak). A doki azt mondta, hogy jó a hormon laborom, tehát csak szerkezetileg PCOS a petefészkem. (?) megdícsérte a D-vitamin szintem (köszi GAL) :) javasolt 1 év fogamzásgátlót mondtam, hogy NEM!... Akkor próbálkozzunk és szedjek terhesvitamint (egyébként már szedek egy ideje, szintén GAL, más szóba sem jöhetne nálam). Kérdeztem: akkor a pattanások mitől vannak 28 évesen ha a hormonjaim rendben? Erre azt a választ kaptam, hogy : valaki lehet, hogy vendégségben illedelmesen viselkedik de nem biztos, hogy otthon is. Tehát az alapállapot jó de napközben történhetnek dolgok amik nem jó irányba viszik.De nagy baj nem lehet mert jó az alap. A lényege az egésznek: Lehet, hogy nekem egy évben csak 3-4x adatik meg, hogy időben kiszabadul a petesejt, mert általában elöregedve szabadul ki túl későn. Tehát egy évben mondjuk negyed annyi az esélyem a teherbe esésre, mint akinek minden hónapban időben szabadul ki. Türelem, próbálkozások időszaka következik. Izgalmas ez, remélem hamarosan beköszönt a kis cukorborsó :)
32. Nevemnincs97 (válaszként erre: 31. - Juditta2019)
2020. jan. 17. 11:06
Olvastam a könyvet... Ez alapján elgondolkodtam már ezen, viszont a párom semmi ilyet nem támogat, sőt konkrétan el is zárkózik. Azért kíváncsi lennék egy pszichológus véleményére.
31. Juditta2019 (válaszként erre: 29. - Nevemnincs97)
2020. jan. 17. 10:59
Hűha. Érdekes dolgok ezek, de ha jól emlékszem Ördög Nóráéknál is úgy nem jött össze a dolog, hogy nem volt probléma. Aztán egy pszichológus segített neki végül oldalni valamilyen "gátat" és összejött a gyerek. Ilyen irányban elmentetek már? Kineziológus vagy pszichológus? :)
30. Nevemnincs97 (válaszként erre: 25. - Juditta2019)
2020. jan. 17. 10:37

Szia!


Én 3 hónapig próbálkoztam vele... Tök mindegy mikor csináltam meg, hány db tesztet használtam fel mindig csak 1 csík jelent meg. :D Szóval feladtam. :D :D

2020. jan. 17. 10:36

Sziasztok!


Nekem 2014-ben mondák először, hogy inzulin rezisztens vagyok és 2018-ban diagnosztizálták először a PCOS-t. (pedig nem '18-ban kezdetem el nőgyógyászhoz járni)

Laborvizsgálat, endokrinológia minden megvolt, ami csak lehetett. Az értékeimre minden orvos azt mondta, aki látta őket, hogy olyan tökéletesek, hogy ha nem a saját szemükkel látják akkor el sem hiszik, hogy megvannak ezek a problémák...


A tökéletes eredmények ellenére sem akart összejönni a baba (5 éve próbálkozunk vele), így most ott tartunk, hogy lombik lesz februárban. 1,5 éve járunk meddőségi centrumba, az első 3 alkalommal amikor mentünk ott is megkérdezték, hogy biztos jó helyen járok-e ilyen eredményekkel.

2020. jan. 17. 09:38
Nos nem vagyok szakértő, de megmutattam a leletemet egy lánynak itt a Hoxán aki már bőven benne van a témában és azt mondja jók az értékeim, a TSH még 2 felett van de ez már haladás mert 4 felett is volt 1-2 éve, ehhez képest nem szedek rá semmit és megy le :) Elvileg peteérésem is volt (erős). Kíváncsi leszek a doki mit mond majd ha kb 2 hét múlva visszamegyek. Így, hogy jók az értékeim és cisztáim vannak nekem ez extra érdekes :P Valami biztos nem klappol ha erős peteérés mellett nem estem teherbe. Majd jelentkezem :)
27. simple (válaszként erre: 26. - Juditta2019)
2020. jan. 14. 09:02
Nem baj írjál csak, engem érdekel mi lesz a vége. Bár saját tapasztalatom nincsen amit leírjak.
2020. jan. 14. 08:29
Kicsit meghalt a fórum, de sebaj addig is írok magamnak :D :P Voltam nőgyógyásznál rákszűrésen, mondtam hogy babát szeretnénk. Az ultrahang mutatta körben a cisztákat plusz 24. napon még látható volt egy elöregedett tüsző is, aminek már nem lett volna szabad ott lennie. Hormonlabor holnap és utána eredménnyel vissza s megbeszéljük a továbbiakat. Nem tudom mire számíthatok így első körben. Clostyra? Hm... kíváncsi vagyok.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook