Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Farfekvéses babánál mindenképpen szükséges a programozott császár? fórum

Farfekvéses babánál mindenképpen szükséges a programozott császár? (tudásbázis kérdés)


17. elizabeth89 (válaszként erre: 14. - Eufrozika)
2013. febr. 26. 11:40
szerencses vagy hogy beindult magatol, es azota van is eleg tejed?
16. elizabeth89 (válaszként erre: 13. - Esther78)
2013. febr. 26. 11:37
sajnos nekem is igy volt az elsovel hogy a tejem csak az 5. napon indult be mar otthon, es utana sem tudtam sokaig szoptatni, vegig kellett a tapszer ezt akarnam most elkerulni, de vitatkozni sajnos nem lehet az orvosokkal mert ugye az o felelossege ha barmi baj tortenne... :-(
15. eufrozika (válaszként erre: 6. - Elizabeth89)
2013. febr. 26. 07:33
És nekem se volt semmi előzménye még éjfélkor sem annak, hogy itt bő másfél óra múlva valami lesz...
2013. febr. 26. 07:29
Szia! Én január 21-én szültem császárral. Végig farfekvéses volt a kislányom és a 37. héten az orvos azt mondta, hogy 28-án megcsászároz, a 39.héten. (Február 4-re voltam kiírva.)Erre a 38.hét 3. napján hajnal 3/4 2-kor elfolyt a magzatvíz. Bementünk a kórházba, ahol reggel 7-ig még hagytak vajúdni, az orvos szerint ilyenkor is jó várni a tágulást, mert akkor oxitocin termelődik, ami segíti a méhösszehúzódást és fokozza a tejtermelést. (Bár szerintem a 7 órás váltást is várta az éjszakás orvos, mert a nappalos rögtön vitt 7-kor műteni, de ez csak enyhe sejtés:), mivel saját orvosom nem volt, így lehet csak egyszerűen lepasszolt. Szóval a programozott császárból nem lett semmi, a kislányom ahhoz képest egy héttel korábban érkezett, makkegészségesen:)Aggódtam én is a programozott császár miatt, nagyon sokan agyaltam azon, mi lesz, hogy lesz, a "természet" pedig mindent szépen megoldott.
2013. febr. 25. 21:10
Szia! Én január 22-én szültem császárral, a 30. héttől farfekvéses volt a baba, de a doki várt, hogy hátha megfordul. Én is teljesen zárt voltam és jóslóim se nagyon voltak. 1 nappal a kiírt előtt voltam nst-n, ami jó lett, viszont csináltak flowmetriát, ahol már kevés magzatvizet láttak, ezért már haza se engedtek és programozott császárral másnap reggel megműtöttek. Nem hagytak vajúdni. Az én orvosom már a 30 hetes ultrahangon mondta hogy nagy valószínűséggel császár lesz, de kivárta a legutolsó pillanatot. De ahol én szültem még a műtét napján is elvittek ultrahangra, hogy nem fordult-e meg a baba. A császártól viszont kevés a tejem, úgyhogy muszáj az első naptól tápszerrel etetni a babót.
12. dina32
2013. febr. 25. 19:05
Szia!Ez dokifüggő.nekem a kislányom 6 éves szintén farfekvéses volt a dokim bevállalta hogy simán szüljek.Én rettegtem a császár gondolatától is.Jó ötlet volt tőle.Sajnos manapság sok esetben indokolatlan lenne a császár.
2013. febr. 25. 16:49

Sziasztok! Nekem is farfekvéses volt a lányom. Programcsászárnak indult,azt mondta a doki kiveszi két héttel a kiírás előtt. Én sem értettem,miért kell előbb kivenni. De aztán úgy alakult,hogy elkezdett fogyni a magzatvizem,a babám nem tudott nőni és mozogni se nagyon,ugyhogy még előbb lett császár a 37. héten. De szerencsére minden rendben volt és a kislányom is jól van. :)

Mindenesetre ma már nem kockáztatnak a dokik,ami persze nem azt mondom,hogy baj,de sok esetben felesleges a császár. De ne félj tőle,én is féltem,hgoy milyen lesz,de pozitív csalódás volt,és örültem,hogy azért kicsit így is részese votlam a születésnek,hallottam ahogy felsír,odahozták egyből,maszatosan,megpuszilhattam. Szeretném a kistesótsimán szülni,azt is átélni,de ha a dokim úgy ítéli,hogy inkább császár,az se fog már zavarni.

10. 117b1693d0 (válaszként erre: 2. - Elizabeth89)
2013. febr. 25. 10:43

Szerintem ezt pont a császár indoka határozza meg, hogy hagynak-e vajúdni.


Nekem pont az volt a lényeg, hogy elkerüljük az egészet, ami a keringést megerőlteti. Így programozottra készültünk.


Van, akinél megvárják, hogy a folyamat beinduljon, mert mások a szempontok.


Úgyhogy ezt a te dokid fogja eldönteni az eseted alapján.

2013. febr. 25. 07:42
nem vagyok fius anyuka, de mivel 2 eve mar vagtak ezert nem is kerult szoba a huvelyi szules, viszont abban igazad van hogy szerintem is neki egyszerubb ha elorehozza, nekem az elso utan alig volt tejem es szerintem azert mert akkor sem hagytak vajudni... :-(
2013. febr. 25. 07:38

Nnem értem a dokid...attól h volt egy császárod már,hova siet? Sztem csak ő akarja megkönnyíteni azzal h tudja mikor szülsz...bocs,de ez a véleményem...láttam már faros fiús anyukákat nem első baba és szülték simán mint a pinty:-) :-) :-)

Sok sikert:-)

7. 95kg
2013. febr. 25. 07:35
Nekünk az mondta a doki hgoy csak akkor ajánlott a császár ha kisfiú hogy nehogy megsérüljenek a érzékenyebb részek, a kislányok megszülethetnek simán is
2013. febr. 25. 07:33
az ugy akkor egesz mas helyzet, nekem most van hatra 2 hetem, de nem ugy nez ki mint aki elobb akarna jonni, teljesen zart a mehszajam is, es meg joslo fajasaim sincsenek, ezert nem ertem miert szukseges siettetni a dolgot...
5. dorkadorka (válaszként erre: 4. - Elizabeth89)
2013. febr. 25. 07:30
Igen,két héttel előtte elfolyt a magzatvíz,5 perces fájásaim voltak.
2013. febr. 25. 07:25
Szerencses vagy, nekem a 39. heten ki akarjak venni 1 hettel a kiiras elott, akkor elfolyt a magzatvized?
3. dorkadorka (válaszként erre: 2. - Elizabeth89)
2013. febr. 25. 07:22
Szia! Nekem mindkét fiam farfekvéses volt,elkerülhetetlen volt a császár egyéb okok miatt is.Én nem kaptam időpontot,nem engedélyezték a programozott császárt..
2013. febr. 25. 07:09
Sziasztok erdeklodnek hogy masokat hagytak-e vajudni ha amugy is csaszarra keszultek, nekem sajnos mindenkeppen az lesz mivel 2 eve mar volt egy csaszarom... de nem szeretnek programozottat de a dokim adni szeretne idopontot... :-(
2013. febr. 25. 07:07
Farfekveses babanal mindenkeppen szukseges a programozott csaszar?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook