Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Falfűtés fórum

Falfűtés (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 20. 08:51
Falfűtési rendszert mindenképpen alacsony hőmérsékletet előállító berendezéshez kell választani ( kondenzációs gázkazán,hőszivattyú) De a padlófűtési rendszerhez képest azért nagyobb hőmérsékletű fűtővíz is mehet benne. Míg a padlófűtésnél azért meghatározó a felületi hőmérséklet(ami ha nagy az érrendszeri megbetegedést is okozhat több év alatt)
2010. ápr. 20. 08:44
Szerintem meg nem annyira körülményes . Általában a külső falakon helyezzük el a fűtő csöveket de minden esetben hőszükséglet számítást kell végezni mert lehet hogy a meglévő felület kevés ahhoz hogy a helyiséget befűtse és kombinálni kell padlófűtéssel. Illetve képek felrakása lehet kapni hőfóliát ami kimutatja a falban lévő csővezeték nyomvonalát és általában azért 8-10 cm távolság azért van a csövek között.
2010. febr. 1. 08:00
Apukám falfűtéssel foglalkozik, szóljatok, ha kérdésetek van, megkérdezem tőle.
2010. jan. 26. 17:37

Szia Dzsimp !

Szerintem valamelyik másik portálon ,biztos jóval több útmutatót,tapasztalatot,javaslatot,tanácsot kapsz.Ahová több szakmabeli is benéz...ha többet szeretnél megtudni

7. Dzsimp (válaszként erre: 6. - Angel1221)
2010. jan. 26. 16:48

Hú köszi. Az ilyen hozzászólás jól jön, akinek tapasztalata is van. Tüzelős kazánotok van?

Nekünk is falfűtés van, az ebédlőben meg a a földszinti folyosón padlófűtés is van. Vannak képek a naplómban meg a képek között is. Csak szeptemberbe lesz az esküvőnk, és azért írtam, hogy tapasztalatokat olvassak.

6. angel1221 (válaszként erre: 1. - Dzsimp)
2010. jan. 26. 16:27

Szia!


Nekünk mindenhol falfűtésünk van, a kővel burkolt helyiségekben padlófűtéssel kombinálva. Ha újra építkeznénk, eszembe sem jutna másfajta fűtési mód, mint ez.

2010. jan. 26. 16:21
Sokkal melegebbnek hat a falfűtés által adott 20 fok mint a radiátorossal, tudom hogy abszurd, de így van. Egyszeri befektetés után a gázszámlát is jócskán csökkenti. Mi nemsokára építkezni fogunk, és tuti falfűtésünk lesz.
2010. jan. 26. 16:20

A fal fűtés valójában jól kitalált dolog, de szerény véleményem szerint körülményes.

azon a falon, amit fűtesz, nem lehet szekrény (még kép, vagy polc sem), mert a rögzítéssel kilyukaszthatod a csöveket, amibe a víz kering.

ha alternatív fűtési lehetőségek közül szereténtek választani, én a radiátoros és a padlófűtés kombinálását javaslom.

3. Dzsimp (válaszként erre: 2. - 5e76004fb5)
2010. jan. 26. 16:06
Mindenre. Mennyire hatékony? Van annyira jó mint a radiátoros fűtés?
2010. jan. 26. 16:04
Mire vagy kíváncsi? hatékonyság, vagy a bekerülés, vagy a működés?
2010. jan. 26. 16:00

Sziasztok!

Tapasztalatokat szeretnék kérni a falfűtésről. Kinek mi a vélemény?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook