Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fájó szívvel, de arra nevelem a lányom, hogy bárhol állja... fórum

Fájó szívvel, de arra nevelem a lányom, hogy bárhol állja... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
58. tumbo2 (válaszként erre: 57. - Globus)
márc. 22. 09:27
szerintem a húgom ilyen.annyira kötődnek egymáshoz,mondja,ő elfogatna bármilyen nőt.ja,amikor szerinte én nem tudok rendesen mosogatni,a poharakat utánam rendezi,nem hiszem,hogy ezt valaki bírná.az anyám két hét házasság után pattant meg,még jó,hogy az apám utána ment.az anyám szerint tiszta anyósa.
57. globus (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 22. 09:14
Persze, hogy fáj. De ez az élet rendje. Gond abból van, ha valaki nem tud beletörődni.
56. tumbo2 (válaszként erre: 26. - Alnisa)
márc. 22. 09:12
nemrég voltak a lányomék a féltésterénél.mondja a vejem,három okos,kedves,szép gyerek,mindegyik külföldön van.
55. tumbo2 (válaszként erre: 40. - Csillagszem38)
márc. 22. 09:07
ennél borzasztóbb nincs.de a külön lakás?
54. tumbo2 (válaszként erre: 52. - Violet18)
márc. 22. 09:05
ez a normális,láttad a Pacsirtát?mindent megtettek volna hogy megszabaduljanak tőle,annyira rátelepedett az életükre.a lányom 18 éves kora óta nem lakik itthon.Pesten kollégium,utána albérlet,aztán saját lakás. általában havonta jönnek.Polcz Alaine írta,hogy szomorú az,akinek a szülei a társai.nem tudom,ha engem fúvel-fával csalna,kit választanék.mint ,ahogy őt.
53. 33d9e639ec (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 22. 08:37
Ez nem egy adottság, ezt magadban kell lerendezned, hogy így legyen. Ha nem megy, nem szégyen pszichológus segítségét kérned, sőt, kellene is.
52. Violet18 (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 21. 20:24
Pedig az baj. Akinek kutyája van tudnia kell h 15 év es megdöglik. Gyerek 20 éves és elmegy. Saját életét kezdi, nyilván hazajár, hív, de neki már nem te vagy az első. Így normális. Az első 10 év a tied. Utána már egyre kevesebb. Fogadd el. Olyan ez akár a halál. Ha akarod ha nem ez a vég 🤷‍♀️🤷‍♀️
51. Violet18 (válaszként erre: 15. - Csillagszem38)
márc. 21. 20:20

Köszönöm, pont ezen gondolkoztam h ez miért fáj. Pont ez a jó. Nélkülem állja meg a helyét, nem leszek mindig ott, sőt. És nem csak 18éves kortól kell ezt kezdeni...


Annyi emberrel találkozom, és elmondani nem tudom hányszor kérdezhetném meg h te h maradsz életben?!

50. 33d9e639ec (válaszként erre: 42. - Birebora)
márc. 20. 09:41

Ez a normális. Számtalan országban az emberek százmilliói, milliárdjai élnek így.


Ezért nem kell fájni a szívnek, hanem örülni kell, hogy olyan emberré lett, aki boldog és képes a saját útját járni.


Jelen korunkban látni valakit nem helyrajzni kérdés a technikai eszközök segítségével. Persze, nem ugyanaz, mint személyesen, de mit szólnátok, ha 1960-ban történne ugyanez?


Jobb lenne, ha képtelen lenne a sjaát lábára állni, megvalósítani az álmait a gyereketek, de legalább a szomszéd faluban ülne?


Saját életet kell élnetek nektek is. Ez a normális.

49. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 19. 05:32
Számomra az volt a legfontosabb, hogy jó embereket neveljek a gyerekeimből. (Ez sikerült is - nekem. Nekik viszont az átlagosnál nehezebb a sorsuk, mert ebben a megváltozott világban a többség csak a maga hasznát nézi.)
márc. 19. 05:17

Igen, ez teljesen természetes.


De a fájó szívet mèg mindig nem èrtem! Mit sajnalsz ezen? És ez az egész téged miért aggaszt? Gondolom az egész sztorit nem ismerjük.

márc. 18. 23:06

Nos, nem így hangzott, hanem úgy, hogy rám vetíted a problémádat, úgy éreztem, hogy azonosítasz vele, és nem esett jól, és igazságos sem volt.

Nekünk baráti és bizalmi kapcsolatunk van, de tudom, hogy felnőttként azért terelgetni kell. Meg kell találni az egyensúlyt, hogy ne telepedjek rá, de azért érezze azt, hogy bármilyen problémája megoldásában igyekszem segíteni.

márc. 18. 19:35
Ne is haragudj de én kérek elnézést hogy minden rossz indulat ellenére megosztottam hogy a saját szemszögemből inkább minek örülnék így felnőtt fejjel is amit az anyám soha nem adott meg. Javasolni szerettem volna ezzel hogy a saját káromból tanulva te ne okozz ilyen fájdalmat a gyerekednek. Egyébként amit lent is írt valaki, nem ezzel fogod megtanítani az önállóságra ez csak egy gátat fog közöttetek okozni. A játszmázást anyámra értettem ez kimaradt, nála jobban senki sem volt sem nárcisztikus sem képmutató..
45. birebora (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 18:44
Ne magyarázkodj. Mindenki érti akiben van egy kis anyai jóérzés, féltés, és aggódás. A többi kekeckedés. Az nem érti aki nem akarja.
márc. 18. 18:41
Egyszerűen nem értem, mit nem lehet ezen érteni.
márc. 18. 18:38

Csak arra, hogy legyen bátor döntéseket hozni.

Mert tudom, hogy csak akkor lesz elég erős és határozott, hogy önállóan, ne mások kénye-kedve szerint éljen. Nagyon sok kihasznált nőt látok, azt szeretném, hogy ne essen ilyen csapdába.

márc. 18. 18:38
Aki nem érti a "fájó szivet" az tulajdonképpen mit ért, mit gondol? Nehogy már annak örülni kelljen, hogy a gyerek, majd az unoka távoli országban és látja őket évente kétszer sem. Vannak kolléganőim akiknek nincs itthon a gyerekük, unokájuk. Az egyik konkrétan belebetegedett, neki mindkettő másik földrészen. 80+os. Mindkét gyereke megpattant 20 évesen. Gyakorlatilag közel 40 éve alig látja őket. Nehogy már ne fájjon a szive.
márc. 18. 18:35
Dehogy akarom.
márc. 18. 18:24
Magadhoz akarod láncolni?
márc. 18. 18:22
Akkor mire gondolsz pontosan??? Miben nyilvánul meg, hogy fájó szívvel de arra tanítod, hogy nélküled is boldoguljon? Ha szereted, ezt teszed alapból. Nem értem!!
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - 33d9e639ec)
márc. 18. 17:44

Aki azt mondja, hogy nem fáj, hogy elmennek a gyerekek, az abból a szempontból nagyon rendben lehet, hogy az öregedés és az elmúlás fajdalomments a számára, valamint a búcsú, az elválás is.

Én ilyent nem tudok.

37. Piroska52 (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 17:04
Mindenkinek a saját gyereke a legfontosabb. És aztán jönnek az unokák, ahogy nőnek, de ez már a gyerekeink dolga lesz. Ha jót láttak, jót adnak tovább.
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Piroska52)
márc. 18. 16:49

Igazad van.

Én azert veszekedtem, mert nem kell belemagyarázni olyant, ami ott sincs, és még én szégyelljem magam.

márc. 18. 16:36

Mért kell ezen veszekedni, minden szülő arra törekszik, hogy a gyerekeik megállják a helyüket az életben.

Amig élünk úgyis aggódunk értük, és azt is tudják, hogy addig van hová hazajönni.

Mért is kell ezen veszekedni?

márc. 18. 16:16

Óriási kultúrára vall, hogy szorakozást és játszadozást vágsz a fejemhez, majd megsértődsz azon, hogy számon kérem az alaptalan vádakat.

Persze, én vagyok a helikopter.

Az nem furcsa, hogy mindenki értette, csak te vetítesz bele olyant, amiről nincs szó?

Szóval ennyit arról, hogy kinek van problémája.

33. Egy lány 789900 (válaszként erre: 19. - Anyagi)
márc. 18. 12:00
Így van, egyetértek.
márc. 18. 11:59
Ne haragudj de én nem ilyen stílussal beszéltem veled, és megkövetelem hogy ne is folytasd. A másik dolog hogy higgadtan meséltem el a véleményem. Ha nem tetszik mások (jelen esetben az enyém) véleménye akkor miért írtad ki? Vagy csak simán váll veregetés? Akinek itt személyi problémája van az egyedül te vagy, más mindenki kulturáltan beszélt egyedül te nem.
31. 33d9e639ec (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 11:26
Ha ez neked csak fájó szívvel megy, akkor magadban kell rendet tenned. Az a normális, ha a gyerek elmegy. Ami marad, az a diófa.
30. globus (válaszként erre: 27. - Semleges)
márc. 18. 10:24
Idővel minden "gyerek" megtanulja, akár 60 évesen is. De jó érzés a szülőnek még életében látni azt, hogy sikeresen kirepült, önállósodott.
29. 55Judit (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 10:13
Jó anya vagy te nyugi!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook