Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Így fogyok én. Őszinte szívvel ezt nem ajánlom senkinek... fórum

Így fogyok én. Őszinte szívvel ezt nem ajánlom senkinek... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Így fogyok én. Őszinte szívvel ezt nem ajánlom senkinek...

1 2 3 4
110. Böce
2017. okt. 10. 22:06

Hát szerintem nyugodtan dobja ki a kétszer is kihangsúlyozott diplomáját, mert ész nélkül sz@rt sem ér.


Márpedig akinek diplomával sincs annyi esze, hogy olyan helyre költözzön, ahol van jól fizető munkára esélye, inkább nyomorog és nélkülözik a gyerekekkel (krumpligombóc kaja mellett akkor nem kell fogyózni, ha nincs belőle elég), sőt a gyerekeknek is ezt a sorsot szánja, na az ne villogjon a diplomájával meg a sok eszével.


Szerintem.

109. júliusi (válaszként erre: 108. - Futóbajnok)
2017. okt. 10. 09:44

Van benne igazság,de még mindig jobb,mintha alkoholra,cigire,és egyéb más luxuscikkre

költené..Pl. drága telefon,márkás cipő, szolárium, műköröm...stb..


Lehet,hogy ez a kikapcsolódása, szórakozása.Neten filmet néz, kapcsolatot tart,telefonálás helyett ott a messenger, mobiltelón ingyenes sms küldési lehetőség, ebank, utalás, és még sorolhatnám...

2016. júl. 20. 20:11
Kövezzetek meg érte, de én azt gondolom, ilyen "fogyókúra" mellett, ilyen létre kárhoztatva az Internet luxusszükséglet... A cikkíró be tudja küldeni, jelen van a hoxán. Elgondolkodtató. Inkább vennék akkor a gyerekemnek banánt, narancsot, csokit. Ha van internet otthon, ne tessék mártírt csinálni magunkból. Sarkos voltam, bocsánat érte!
107. kálisa
2015. márc. 8. 11:15
Annyira időszerűnek tűnt a cikk,hogy csak most vettem észre a dátumot!Annyira feleslegesek a rosszindulatu hozzászólások,mert tényleg senki nem tudhatja,mit hoz a jövő,és az aki a munkakeresés egyszerűségéről osztotta az észt,könnyen lehet most ő is találkozhat ezzel a problémával!2001-ben találkoztam ezzel a problémával,amikor is a 37 éves szomszédasszonyomnak azt mondták valamilyen butikban,hogy fiatalabbra gondoltak!De a családunkban is volt olyan,ez már frissebb,kb.4 éves történet,hogy a 30 éves lánynak mondták ugyanezt.Szóval ne ítélkezz,hogy ne íteltess.
106. kálisa (válaszként erre: 45. - Mkjudit)
2015. márc. 8. 10:54
Mi van akkor,ha mások voltak a körülmények a gyerekek születésekor?Adják őket zaciba?Sajnos manapság senki nem látja a jövőt!Ilyen alapon senki ne szüljön gyerekeket,mert változhatnak a körülményei,és akkor mi lesz.Nem kellene ítélkezni,és főleg észt osztani látatlanban.Aki a cikket írta nem panasznak szánta(az én olvasatomban),hanem tényszerűen leírta mi a helyzet.Annak a hölgynek is igaza van,aki azt írta így lenne jó élni sok mindenkinek.aki így szeretne,nem csak kényszerből.Az a bizonyos szakácskönyv nekem is megvan,én is főztem már tökből hamis húslevest,nem feltétlenül azért,mert nem tellett húsra,hanem mert a lányom és a férje vega volt.Nem utolsó sorban pedig finom!A régi háziasszonyok,legalább is az én anyukám mindig is úgy vásárolt,pl. húst,hogy vett egy nagy darabot és azt otthon szétosztotta,hogy miből mi lesz.Pedig nem voltunk szegények,csak ez így volt észszerű:-)
105. Luijza
2013. okt. 8. 17:36
Nagyon jó ötlet ez a tökleves! Remélem, azért a későbbiekben lesz olyan, hogy gondolkoznod kell a fogyókúrán, ha érted, hogy mire gondolok!
2012. dec. 20. 15:46
Neked tanácsokat kéne adnod a tv-ben! Szuper ötletek! Garatulálok!!!!
2012. júl. 9. 16:58
Bocsi ha tolakodó lennék de törökbálinton a cora felé még mindig van szedd magad-ra lehetőség azt hiszem barack.. én is törökbálinti vagyok ezért tudom... elolvastam az írásod és szerintem irigylésre méltó az amit a családodért a megélhetésért teszel :) más már rég feladta volna :) gratulálok a kitartásodhoz :))
102. be749d73f9 (válaszként erre: 31. - Emil zola-nana)
2012. máj. 28. 01:33
És hidd el, bár tudom, neked ez nem vigasz, sajnos nem ez a legrosszabb. Nekünk sokszor 4ünkre marad ugyanennyi!
101. Popppy
2012. máj. 14. 11:28
Elkeserítő ez az egész, teljesen mindegy kinek az élete.
100. Mariann63 (válaszként erre: 97. - Zitácska89)
2012. márc. 5. 10:32
Azért kíváncsi lennék rá, Te hogyan élnél meg ennyi pénzből, egy ekkora családban.23 évesként már te se ma voltál kisgyerek, és még néhány évvel ezelőtt is jobb volt a helyzet.Tiszta szívből kívánom , hogy ne kelljen ennyi pénzből gazdálkodnod.
2012. márc. 5. 09:50

Nagyon ügyes, talpraesett asszony vagy. A jég hátán is megélnél.

Ezért nem értem én, ha valaki 70.000 Ft-os jövedelemmel, egyedülállóként inkább a hajléktalan szállóra megy, mert ott nem kell fizetni, minthogy megpróbáljon belőle - ha szerényen is - de megélni.

Kívánom, hogy alakuljon anyagilag jobban a sorsotok!

98. kneseva (válaszként erre: 97. - Zitácska89)
2012. márc. 4. 16:20
Ebben a történetben a 72 000 nem csak kajára van. Ebből kell venni az iskolás és munkába járók ruháját, néha egy könyvet( használt piacon ), gyűjteni az iskolakezdésre, fizetni az iskolai kiadásokat, vetőmagvak, ház körüli eszközök, javítások. Ha szerinted ez könnyedén megoldható, add közre tapasztalataidat, bevált módszeredet, tippjeidet.Nem tudom mennyi idős vagy, mikor voltál kis iskolás, én a máról írtam, nagyon közeli valóságról. Nem hinném, hogy ez túlzás.
2012. febr. 28. 21:46
Szerintem a 72000 kajára, úgy hogy van némi otthon termelt dolog, nem kevés. Emlékszem, mikor még általános iskolás voltam, és anyát leszázalékolták, a bevételünk kb 120000 volt(mindennel) 5 emberre és 200nm-es házra. De joghurt meg rudi azért volt. Persze mi is sok befőttet és lekvárt csináltunk, de nem túl sok félét, állataink nem voltak. Szóval szerintem ez enyhe túlzás.
96. bettike2007 (válaszként erre: 95. - Kneseva)
2012. febr. 23. 17:20
hát nem mindenki Pest környékén lakik...
2012. febr. 22. 19:11
Biztos, hogy ingyen semmi nincs. A Keletinél ( ha jól emlékszem József krt út végén is) van igen olcsó méteráru bolt. Nagyon sokféle anyag kapható. Akkoriban, Budához közel, Törökbálinton volt " szedd magad " lehetőség. Valóban nem ingyen, de nem is pénzért: felesbe szedtük. Csinálta az egész család.Ma olyan helyet tudok, ahol almát lehet így szedni. Ha szükségem lenne rá, biztos megtalálnám a lelőhelyet. Jó kis buli volt ez akkoriban.
94. bettike2007 (válaszként erre: 92. - Kneseva)
2012. febr. 22. 17:53
ma már a ruhaanyag sem olcsó,és mire gondolsz hogy szedd magad?Honnan kitől?Városban,no meg ingyen tuti nem..
93. f758a7200f (válaszként erre: 92. - Kneseva)
2012. febr. 22. 17:21
Huuu a szedd magadra en is emlekszem pedig fiatalabb vagyok, sargabarack/oszibarack...
2012. febr. 22. 12:05
Az ember gondolatait nem kizárólag saját élményei alapján fogalmazza meg.Helyt kap benne tapasztalata, környezete életének látható része,tudatos világa, ismeretei, intuíciói és még nagyon sok minden. Hogy milyen keretben foglalja azt, lényegtelen, hisz maga a gondolat a fontos. Tudód, kb.. 45 éve , ifjabb koromban, volt módom megtapasztalni, hogyan kell spórolni lakótelepi lakásban, 3 kicsi gyerekkel élve.Amikor az volt a szlogen: kicsi, vagy kocsi, mi a kicsiket választottuk. Olyan nehéz, mint ma , nem volt, de minden fillérnek a fenekére kellett néznem. Mi nem vettünk ágyneműt, törülközőt, konyha ruhát, gyerek ruhákat--még kabátot se--mert mindent én vartan , este 9 után, amikor a munka után végeztem az otthoni munkával is.( varrni magamtól tanultam meg, mert muszáj volt )A lekvár, befőtt jó részét a " szedd magad " mozgalom keretében leszedett gyümölcsökből főztem be.Amit tudtam akkor is megcsináltam. Később, persze sokkal jobb lett.Amire biztos lehetett számítani, volt munkák és minden hónapban biztos jövedelmünk, amit be lehetett osztani. De ez már más téma.
91. 2a69f78972 (válaszként erre: 89. - Tótágas)
2012. febr. 21. 22:50

"Azt írom le, egyes szám első személyben, amit a menyem legjobb barátnője mondott el nekem a címben feltett kérdésre. Nevetve mondta? Nem. Elkeseredve? Nem. Iróniával, amibe benne volt öröm, bánat; s egy kicsit talán az is, hogy nem ilyen életet képzelt el magának, amikor átvette a diplomáját."


Így kezdte a cikket! Hogy igaz vagy sem, nem is érdekes.

Beszélgettünk, elgondolkoztunk...

90. Mókinca (válaszként erre: 89. - Tótágas)
2012. febr. 21. 22:48

A cikk első 3 sora, vastag betűvel.....

Én úgy értelmezem, hogy más történetét adja elő. Tehát nem vele történik..., hanem egy ismerősével.

89. Tótágas (válaszként erre: 88. - Kneseva)
2012. febr. 21. 22:25
Olvastam a többi cikkedet is,jó fantáziával vagy megáldva.Csak nem értem mire jó kiadni magad annak ami nem vagy?Fiatal gyermekes asszonynak aki milyen jól tud sporolnoi és milyen ügyes beosztó!Felnőttek már az unokáid is,ha jól emlékszem valahol írtad 70 körül vagy.Jó felkavartad az állóvizet,sokaknak nincs 72 ezer ftjuk a megélhetésre,és "példamutató"sporolási technikádat se albérletben, se kakótelepi, se belvárosi bérházban élők nem tudják alkalmazni.
2012. febr. 21. 21:40

Köszönöm, a jobbára, kellemes véleményeket.Előre szeretném bocsájtani, nem panasznak szántam amit leírtam, sokkal inkább valami olyas félének: így is lehet, ha muszáj.

Ami kimaradt: Született városi ként kerültünk a város közeli kistelepülésre.Bizony a kert művelés-beosztás-befőzés-télire tárolás ismeretlen volt nekünk is. MEGTANULTUK.Könyvekből, szomszédoktól, az élettől.Mint ahogy azt is megtanultuk, hogy az időjárás nagy úr, de lehet segíteni magunkon:fúrt kút, magunk csinálta fólia,"szélfogó" rőzse-palánk", a fák kérgének védelme stb.

A család együtt végzi a munkát, a gyerekek is segítenek, nem büntetésből, hanem erre szoktatjuk Őket.Válaszolnék két hozzászólásra.

-Ajánlanám, hogy a fagyasztó ládát felejtse el, mert sokat fogyaszt, és így már nem is olyan olcsó, amit télire eltettünk: helyette van a befőzés.

-a gyerekek születése előtt-utolsó kivételével-mind ketten bejártunk dolgozni a városba, vittük a gyerekeket bölcsibe, oviba. Ezek a gyereke nem éheznek, szűkösen élünk, de boldoga. Nem vagyok biztos, hogy sokkal boldogabbak lennénk, ha sokkal több lenne, csak gondtalanabbak.

Mivel ez egy" diétás "oldal ajánlom figyelmetekbe a következő kiadós, spórolós receptemet. ( még sok van )

Húsos csontot elkészítek zöldséggel levesnek. Nagyon puhára födőm . Még melegen lekoppaszton a húst,"pörköltöt " készítek belőle, szitán átszűröm és lesz belőle pörkölt szaft és az ízek hús. Krumplis gombóc tésztát készítek, megtöltöm a hússal, kifőzöm, s ha kész, leöntöm a tejföllel izésített szafttal.Olcsó és remek.

2012. febr. 21. 20:23
Nagyon tetszett a cikk. Én szoba konyhás régi bérházban lakom, még előszoba és spejz sincs. Van egy kis telkünk, a párom munkanélküli én már nyugdíjas vagyok, nővérem és édesanyám is. A telek és a rajta lévő "ház" rendbetételére kéne elég sok pénz, amit nem tudunk előteremteni, pedig jó lenne. A telek homokos, kéne trágya meg termőföld is, hogy tudnánk valami értelmeset is kezdeni rajta.Az "átkosban" - még élt édesapám is - mégis telt sokkal többre, mint ebben a gyilkos-kapitalista világban. Szóval nem panaszkodom.
2012. febr. 21. 17:58

Nagyon jó a cikk,igazán ötletes vagy ezért gratulálok!


Ez szép és jó,addig amég kertes lakásban élsz és tiéd a ház.


Mer bizony mint jómagunk is panellban élünk,mivel kertesre nem volt keretünk,de azért az 55m2-es lakásért is szép summát kell fizetnünk,havonta 120ezret.210ezer családi pótlékkal az össz jövedelmünk.Ebből ugye -120a hitel.Marad 90ezer,a fűtés télen 30ezer-ebből nincs spórolási lehetőség.Marad 60.Ebből a villany 10ezer,gáz 3havonta 5ezer,közös költség 6600,telefon,tv,net-10ezer(ez a luxus),lányom ebédje,az én ebédem a bölcsiben(kötelező!)13000.Marad kajára semmi.Ha nincs falusi ismerősöd lehet cseszni a zöldséget,befőttet.Erkélyen nem lehet termeszteni.

85. CsillagTM (válaszként erre: 51. - C14bfda162)
2012. febr. 21. 14:04

1. ez bunkó beszólás volt


2. és hülyeség is...ki sírt?...!

84. CsillagTM (válaszként erre: 45. - Mkjudit)
2012. febr. 21. 14:03

kikérem magamnak az összes olyan ember nevében, aki úgy nőtt fel, h össze kellett húzni a nadrágszíjat. (mondjuk szerencsére nekünk azért nem volt ilyen nehéz helyzet, mint a cikkben)


OK, legyen meg az a minimum, h kapjon tápláló és elég kaját a gyerek, legyen meleg és tiszta ruhája, fedél a feje felett...de azért ez fennáll a cikkben leírtak alapján!!


azt meg nem hiszem - és sosem hittem -, h sajnálni kellene azt a gyereket, aki úgy nő fel, h takarékoskodást lát. én így nőttem fel, és én is megfogom a pénzt (pedig nálunk még nincs gyerek, viszont mindketten dolgozunk a férjemmel, szóval az egy főre esőnk ötször annyi, mint anno a családomban). a férjemék sokkal jobban éltek, de zéró takarékoskodás...hát, kínkeservesen áll rá az agya (bár egyre ügyesebb:))

és sosem szenvedtem hiányt semmiben. nem mondom, h néha nem irigyeltem a márkás cuccot tiniként, de könyörgöm...szerintem irigylésre méltó volt a gyerekkorom, mert mindenem megvolt, ami számít: szerető szülők, biztonságos, szereteteli háttér, három olyan tesó, akikkel tűzön-vízen átmennénk egymásért a mai napig, olyan értékrendet kaptunk, ami példaértékű...én szerencsésnek érzem magam nagyon!!!

83. CsillagTM (válaszként erre: 31. - Emil zola-nana)
2012. febr. 21. 13:50

nálatok akkor havi 20e/fő, náluk 14e/fő.

jó, nyilván a rezsi egy része nem arányos a létszámmal...


maradjunk annyiban, hogy egyik esetet sem irigylem :( de kitartást kívánok nektek, és mindenkinek, aki ilyen helyzetben van!

82. mkjudit (válaszként erre: 81. - Zefex)
2012. febr. 21. 11:53
Ja, kinek mit jelent a rendes ellátás... Nekem azt, hogy ha felnőnek tudjam őket valamivel az életnek indítani. Ne csak a mindennapos túlélésért kelljen harcolni!
81. zefex
2012. febr. 21. 10:48
Még előző miatt, mert nem nélkülöznek nap, mint nap a gyerekek, sőt, nagyon rendes ellátást kapnak, és példamutatást :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook