Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ez a Deichmann milyen ócska cipőket árul. Vagyis hogy a... fórum

Ez a Deichmann milyen ócska cipőket árul. Vagyis hogy a... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
40. VendrinerPiroska (válaszként erre: 6. - Globus)
2022. szept. 26. 18:34
Én nagyon szeretem az enyémeket. Az egyik a legkellemesebb téli csizmám. Igaz, ezek már nem olyanok, mint a régi gumicsizmák.
39. Miss Angel (válaszként erre: 38. - PöttyösPanka)
2022. szept. 26. 15:50
össze -vissza méreteznek sajnos,régen csak kínaiban voltak ennyire elméretezve a ruhák,cipők,ma már mindegy ,hova megy be az ember,mindenütt ez van 😒
38. PöttyösPanka (válaszként erre: 37. - Miss Angel)
2022. szept. 26. 08:32

Nem tudom, hogy a méretezés változott meg, vagy az emberek méretei, de tényleg érdekes. Az én méretem 36-38, a lábam 37-es. Tegnap vettem magamnak egy csizmát, amiből a 36-os volt jó. Valamint vettem két pólót és egy pulcsit. Mind S-es, és kicsit sem feszül 🤷‍♀️

A gyereknek meg a pulcsik, amik elvileg pont a méretei, az ujja hossza jó, de keresztben kétszer beleférne, olyan bő 🤦‍♀️

37. Miss Angel (válaszként erre: 36. - Nancy Ann)
2022. szept. 25. 13:34

ezen így még sosem gondolkodtam el :)

valóban,én is elég alacony vagyok 160-162 centivel/nem tudom pontosan/:) ,de anno suliban nem voltak 180 as magassággal fiúk sem,ez igy igaz.


És azt vettem észre,a gyerek méretezés is hatalmas,fehérneműben-itt pamut franciaalsóra,lány "boxerre"kell gondolni elsősorban-találok magamra valót-persze azt veszem meg amin nem látszik hogy gyerek,nincs tele mesefigurával ,meg mit tudom én:D

van olyan alsóm amibe 128-140es méret van beleírva ,a tinédszer méret már megfelel egy nem túl testes fiatal felnőtt méretének is.Ekkorák lennének a mai gyerekek?:))

ezek szerint :) ez nem feltétlen hátrány,vagy baj,de nekik sem lesz könnyű öltözködni majd késöbb,felnőtt korukban.

36. Nancy Ann (válaszként erre: 35. - Miss Angel)
2022. szept. 25. 06:50

Portugália paradicsom lenne neked.A portugálok alacsonyak,így a lábuk is pici.Minden egyes cipőboltban 35-östől kezdve vannak kirakva a női cipők.

Ráadásul a cipőgyártásuk első osztályú:háromszor jártunk ott,mindháromszor egy-egy korrekt árú,helyben gyártott bőrcipővel jöttem haza.

Szerintem a harminc-negyven feletti,meg idős generációból több a pici lábú nő,mert mi nem nőttünk még olyan magasra.Most akkora darab nők vannak, akik már tizenkét-tizenhárom évesen túlnőtték az anyukájukat és negyvenegyes lábon mászkálnak.

(Én negyven elmúltam,és a 158 cm-es magasságommal a generációm an is alacsonynak számítok,de nálunk a tornasor eleje is volt vagy 172 cm,nem 180…)

2022. szept. 23. 09:26

egy tipp annak akinek standard mérete van:érdemes megpróbálni a netes rendelést,a legtöbb helyen van lehetőség boltba rendelésre is,ilyenkor nincs posta sem,ha nem jo ,küldik vissza,tehát nem buksz semmit-már ha van a közeledben üzlet és meg tudod oldani...van ahol azonnal visszaadják a pénzt,van ahol visszautalják,,általában bankkátyás fizetés van.Én a nyáron kínomban megpróbálkoztam vele és egyszer szerencsével jártam mert sikerült vennem így egy magasabb,telitalpú szandált.

most mázlim volt,a netes rendelést én azért nem szoktam igénybe venni,mert nekem kb 35 feles a lábam,talán azért is jó a 6os bizonyos lapos fazonokbol,viszonyt annyira keskeny a lábfejem,hogy lötyög rajta minden :/ igy nehéz,mert hiába jó a hossza ,ha bő,kényelmetlen lesz,kicsúszik belole a lábam,felsérti,kikezdi stb stb és még csúnya is...csizmábol a vádlimra sem jó a 6os,eláll,bő...szóval ritkán van kedvem ezzel kinlodni hogy rendelgessek,aztán küldessem vissza,aztán próbáljam megint és megint...aztan egyszer hátha sikerül:/

tudok olyan boltokat is ahol 35ös csak webáruházban van,6ttól árulják üzletben,ezt is butaságnak tartom ,de ez van :(


szóval akinek stabil mérete van,és van türelme is ehhez,sztem érdemes próbálkozni :)

34. Miss Angel (válaszként erre: 32. - PöttyösPanka)
2022. szept. 23. 09:17
huhh hát látom ,senkinek sem könnyű,mondjuk meglepett,de ha ti mondjátok akkor biztos igaz :(( .o
33. LBO (válaszként erre: 28. - Miss Angel)
2022. szept. 23. 08:38
41-es mérettel is nagyon sokan vannak. Csak az ismerősi körömből kapásból 3-4 hölgyet tudok akiknek nagy lába van. Ők sem találnak olyan könnyen cipőt, hidd el.
32. PöttyösPanka (válaszként erre: 28. - Miss Angel)
2022. szept. 23. 08:12
Bezzeg nekem sztenderd 37-es lábam van, és ezért nem tudok náluk cipőt venni. Szinte mindenből hiányzik ez a méret, csak kisebb és nagyobb van. Gondolom sokan élnek ekkora lábbal, ezért elfogy. De akkor már rendelhetnének többet belőle.
31. Channa* (válaszként erre: 30. - Libikóka)
2022. szept. 22. 21:09

Igen, volt!


De nekem pont 37-es a lábam, deichmanék viszont a 37-est 36,5 re csinálják, ezért kicsi. A 38-as viszont pont 38-as, így a lábam előre csússzik és nyomja a lábujjaimat.


A lidl méretezést szeretem a legjobban, mert az akkora, amekkorának kell lennie.


A férjemnek is pont 43-as a lába, de az a bizonyos adidas, deichmanéknál csak 42,5-es, ezért kicsi neki.


Húúú, egyébként adidasban van negyedes, feles és háromnegyed is. Nekem pont 37-es kell. A fiamnak 46 3/4-es.

30. libikóka (válaszként erre: 19. - Channa*)
2022. szept. 22. 20:42
Ha emlékszel rá régen volt,feles cipő pl 37.fél,,,nem volt véletlen,,hová lettek🤨
29. Miss Angel (válaszként erre: 28. - Miss Angel)
2022. szept. 22. 20:08
*35 ezer,bocsi :))
28. Miss Angel (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 22. 20:08

hidd el,vagyunk páran,lehet többen ,mint 41-es mérettel...ezért nem is értem,miért kellett megszüntetni,olyan jó cipőim voltak ,főleg CCC-ből.

a papucsvásárlás talán kicsit könnyebb,mert előfordul,ha lapos akkor jó a hatos méret,magasból már nem.

A csizmavásárlás a legkeservesebb,mert ott a vádlira is passzolnia kell,a mostani csizmám 35 volt egy márkanoltban tudtam venni,választhattam hogy megveszem,vagy nem lesz csizmám.


Nemrég beszéltem egy eladóval CCC--ben,ő mondta,hogy előfordul azért még náluk az ötös,csak ha kapnak ,szinte azonnal elviszik.Megértem.....

27. Channa* (válaszként erre: 21. - Epresturmix)
2022. szept. 22. 19:58

Cipőt sosem vettem náluk. Azaz idén vettem egy adidas edzőcipőt.


Szandált eddig hármat vettem. Az első 1 hét alatt elszakadt, megjavították, azóta jó, de évekig nem mentem a boltba se, akkorát csalódtam.


Kb. 2 éve vettem még egy szandált, mert tetszett. És meglepett, hogy nem szakadt el, nem szorít, nem vág, nem dörzsöli a talpam és még hólyag sem lett a lábamon sehol, így múlt évben is vettem egyet, ami szintén jó.


Csizmát, és bakancsot a lidlben vettem. A bakancs bőr és nagyon kényelmes.

A csizmák is nagyon jók. Van köztük bőr és hótaposó is.

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Miss Angel)
2022. szept. 22. 19:51
Azta, az jó pici. Nem is hallottam még senki felnőttől hogy ilyen kis labon élne. De hat jóból nem kell sok. :)
25. Miss Angel (válaszként erre: 24. - Miss Angel)
2022. szept. 22. 19:45
*nélkül
24. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 22. 19:45

Szerintem nagyon gáz hogy a Deichmann beszüntette az xxs /35/méretű női cipők forgalmazását,bezzeg xxl /41/ van dögivel. A CCC szintúgy,talán még webfelületen árul ötös ciőket ,szandálokat,én meg próba nélköl meg nem rendelem.

nem járok lassan egyikbe sem...

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Epresturmix)
2022. szept. 22. 19:37
Jó, hát az egy jó marka. :) Nem pont erre gondoltam. Biztos lehet kifogni jó cipőket is. Pl en vettem egy szövetkabatot a héten 8 ezerért online egy webshopból amit meg par napja szidtam, ez volt az utolsó darab, kis méret is, gondolom azert volt ilyen olcsó. Most kaptam kézhez. Felvoltam rá készülve hogy vmi ócska valami, aztan majd ez is megy vissza, de kellemesen csalódtam. :)
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Channa*)
2022. szept. 22. 19:32
Jaja. Azokra. Bar ott is van, ami tetszik. Emailben jött egy hírlevél, abban volt egy pár mutatóba. Nem értem miert a csúnyabbjait reklámozzák. Mondjuk azt mondjak a jó bornak nem kell cégér. A csúnyáknak viszont kell. Vmi kis hátszél. :D
21. Epresturmix (válaszként erre: 19. - Channa*)
2022. szept. 22. 19:29
A CCC-Ben a saját dolgozóik nem ajánlják a cipővásárlást. 😀
2022. szept. 22. 19:28
Én ott vettem tavaly a Tom Tailor bakancsomat. Szeretem. És az összes márkás cipőm onnan van, semmi bajuk.
2022. szept. 22. 19:27

Ezekre a vastag talpú vackokra gondolsz?

Hát nem is tudom, tényleg nagyon randák.


Vettem már legalább 3x cipőt náluk, de egyiket sem tudtam hordani. Oda adtam a barátnőmnek, utána kidobtuk.


A méretezés is kriminális.

37-es lábam van, de a 37-es kicsi. A 38-as pedig nagy.

Nem tudom ezt, hogy csinálják.


Kínai cipőt nem veszek, mert nem akarok sem bütyköt, sem bőrkeményedést és tyúkszemet sem. Szeretném, ha a lábam ilyen maradna.


CCC-ben szoktam viszont lapos talpú szandált venni. Azok jók és kényelmesek nekem.

2022. szept. 22. 18:44
*gondoltam megnézem mi a felhozatal.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
2022. szept. 22. 18:44
Nem, mert nem ez volt a celom. Csak szembejött egy Deichmann reklám, aztan gondoltam mi a felhozatal. Nem marketing céllal írtam ki. Aki érti, érti, aki meg nem, az nem.
16. michelle.r (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 22. 18:32
Azt nem akarod reklámozni, hogy hol vettél jó cipőt, de a Deichmannt névvel fikázod? Vaslogikád van 😂
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - LBO)
2022. szept. 22. 18:29
Tényleg kínaiban betonbiztosabb papucsokat árulnak. Amit ott vettem 3-4 éve az még mindig jó, pedig márkátlan ruppós sz*r.
2022. szept. 22. 18:27
Az a 25 ezres nem innen van, nem a Deichmannból. De nem írnám ki a nevét honnan, mert egy; nem akarom reklámozni, 2; akarhonnan lehetne, nem ez számít.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2022. szept. 22. 18:26
Oke, de most nem a nyelvtani részére akartam rámenni. :) Nekem ócska, legutóbb 25 ezerért vettem egy félcipőt, mondjuk az még tavaly ősszel volt, de az tenyleg minósegi darab. Pedig hasznalom rendesen, de azóta sincs elkopva se a talpa, se a sarka, semmije. Rohadt kényelmes, tiszta bőr az egész es még jól is néz ki. Itt a D-ben ugyanilyen aron vannak most a műbőr cipők kb. Mondjuk azóta minden dragabb lett, biztos az én cipőm se ennyit érne már. De nem is szandekozom eladni senkinek, mert szerintem életem legjobb vétele volt. :D
12. andi6020 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 22. 18:19
A ronda, az olcsó meg az ócska, három teljesen különböző értelmű szó.
2022. szept. 22. 18:18
Deichmannban alig van bőrcipő.CCC-ben van műbőr is,bőr is.Én műbőr cipőt nem veszek,mert még ha tűrhetően is néz ki,egy-két szóból tönkremegy.Van pár bőr balerinám,bokacsizmám,csizmám,azokkal kihúzom,még ha nem is telik új cipőre a következő években.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook