Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ismeri valaki a Zeptol cipőket? fórum

Ismeri valaki a Zeptol cipőket? (tudásbázis kérdés)


13. trapiti (válaszként erre: 12. - Ritmus)
2011. márc. 23. 14:51

Én láttam élőben Zetpol cipőt, annyirra rugalmas a talpa, hogy össze lehet tekerni. Semmi tartása nincs, a kérgét egy ujjal be lehet hajtani a talpához.


A mezítláb járásnak csak görönygyös talajon (természetes talajon) van értelme, a padlón való mezíŧlkáb járás nemhogy javítja, hanem nehezíti a lábboltozat kialakulását.


Persze ízlés dolga, de nekem semmi gondom a szupis cipők küllemével, de az első szempont mindenképp az egészség szerintem.


Nálunk nem volt soha gond, szemmel látható szép lábolttozata van a kislányomnak. A télen úgy jártunk, hogy téli cipőből Asso-t vettem, mondván hogy szebb mint a szupinált, és arra gondolva, nem fog hiányozni, hiszen az oviban 8 órában szupináltat hord. Egyszer beteg volt, 3 hétig nem volt oviban, tehát csak az Asso-t hordta. A 3. héten már láttam, hogy kezd befelé csámpázni az addig hibátlan járású gyerekem. Azóta szigorú vagyok magunkkal, semmilyen más cipőt nem vagyok hajlandó ráadni, lehetnek rajta tőlem gyémántok is...

12. Ritmus (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2011. márc. 23. 14:16

Ez a márka is rugalmas talpú a leírások szerint. Az én kislányom is elephanten és siesta cipőt hordott, de járni mezítláb tanult meg, és direkt figyeltem erre, h sokat legyen mezítláb, azóta szupináló cipőket hordunk, mégis lúdtalpas lett. Nálunk nagypapának akkora a lúdtalpa, mint egy ház. Állítólag lehet örökölni is, bár az ortopéd orvos azt irta a leletre, h "szerzett lúdtalp"

Nekem spec. nem tetszenek a szupináló cipők, annyira gyógycipő kinézetük van, alig tudok választani. Persze a Szamos tetszene, de az méregdrága :(

11. Ritmus (válaszként erre: 9. - Suzanne7)
2011. márc. 23. 14:13
voltatok már a gyerekorvosnál? amikor elvittem a gyereket, h befelé áll a lába, azt mondta, h erős lúdtalpa van, és 3 éves koráig nem ad beutalót. így mi magánba mentünk dokihoz, igaz a tornán kívül, meg a szupináló cipőn kívül ő sem javasolt mást.
10. trapiti (válaszként erre: 6. - Ritmus)
2011. márc. 23. 10:58

Sziasztok!


Szerintem semilyen gyereknek sem szabadna ilyen cipőt a lábára adni.

A minimum, hogy jó felépítésű, magas kérgű, rugalmas talpú cipője legyen, bár én a legjobbnak a supinalt sipőket tartom (Supy, Supi+, Salus, Dr Leo, Szamos egyes modelljei).

Az másodlagos, hogy mi tetszik, bár nekem ezek legtöbbször kifejezetten tetszenek is :)


Nálunk nem volt soha lúdtalp-bedőlő boka probléma, az első évben Siestát hordott a lányom, utána végig szupinált cipői vannak. Hajmeresztő, hogy alig látok gyereket akinek normálisan áll a lába, nincs lúdtalpa stb. És ez a szülők felelőssége... csillivilli topánka van a lábukon ahelyett hogy egészséges cipő lenne.

2011. márc. 23. 09:53

Akkor nekünk se nagyon kellene vennünk,mert a bal lábacskáját néha befele viszi,most megyünk majd ortopéddokihoz.

Köszönöm,hogy elmondtad a véleményed.

8. Ritmus (válaszként erre: 5. - Suzanne7)
2011. márc. 23. 09:49
még annyi, h hamar itt a jó idő, zokni, majd mezítláb? Mi így jártunk anno, pedig sok a köves felület, de sohasem fázott meg....
7. Ritmus (válaszként erre: 5. - Suzanne7)
2011. márc. 23. 09:47
:) Nekem tetszenek ezek a cipők, de sajna nekünk fennállnak az előző problémák, így mi spec. cipőt veszünk. :(
2011. márc. 23. 09:46
általában vászon cipők, szerintem olyan gyereknek, akinek nincs semmi baj a lábával. Nincs befelé dőlő sarok, lúdtalp...
5. suzanne7 (válaszként erre: 4. - Ritmus)
2011. márc. 23. 09:44
1 éves a kislányom és bentre szeretném neki,már 2 hónapja megy!
2011. márc. 23. 09:43
hány éves gyereknek szeretnéd? én még kicsinek sohasem hallottam senkitől, h ezt a márkát favorizálná...
3. suzanne7 (válaszként erre: 2. - Tina87)
2011. márc. 23. 09:37

Igaz,félre írtam!

Ha csak első lépés cipő lenne akkor miért gyártanak nagyobb méretekben is?

2011. márc. 23. 09:35
Zetpol, és csak annyit, hogy természetes lenvászonból van meg plusz harmadik réteg van a saroknál, de nem tudom konkrétan, hogy milyen a belső talpa.Első lépéses cipőnek hallottam.
2011. márc. 23. 09:31
Ismeri valaki a Zeptol cipőket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook