Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Éves foglalkozási tervezeteket keresek Nagy-, és Középső csoporthoz! fórum

Éves foglalkozási tervezeteket keresek Nagy-, és Középső csoporthoz! (beszélgetős fórum)


22. márti59 (válaszként erre: 21. - Sabomian)
2013. szept. 30. 16:00
Szia köszönöm a segítségedet.Megveszem köszönöm szépen.Márti
2013. szept. 30. 11:30

Szia!

Tervezetet nem tudok küldeni, viszont egy nagyon jó kis könyvet fel tudnál használni....Dr. Hegyi Ildikó: Fejlődési lépcsőfokokóvodáskorban..Okker kiadó, 1200 Ft körül van az ára...leírja többek között a fejlettségi mutatókat a korosztályra nézve...abból meg már azt megtudod, hogy hol kéne nagyjából állniuk...viszonyítasz,hogy ehhez képest hol tartanak...és meg is van a fejlesztési terv....nagy munka,de megéri:)Sok sikert!

20. márti59 (válaszként erre: 13. - Anyuci91)
2013. szept. 29. 11:52
Kedves anyuci91!Tudnál nekem segíteni kis középső csoportos éves tervvel.Előre is köszönöm Márti
19. márti59 (válaszként erre: 15. - C7bd5835c2)
2013. szept. 29. 11:50
Kedves pp1905! Tudnál nekem segíteni kis-középső csoportos éves tervvel? Előre is köszönöm.Márti
2013. szept. 29. 11:26
Nagyon szépen kérlek benneteket segítsetek kis-középső csoportos éves tervet keresek.Előre is köszönöm Márti
2010. okt. 24. 10:04

Kedves pp1985


Lenne egy olyan kérdésem, hogy amikor te suliba jártál nektek is kellett foglalkozási tervezetet írni egy szabadon választott egészségtanos témából???

Pl fogmosás, tisztálkodás, helyes táplálkozás.....stb.

Nekünk most kell, és gondoltam megkérdezem hogy ha van ilyened akkor ezt hogyan építed fel.......ugyanis ugyebár ilyen foglalkozás nincs az óvodában....persze van szerepe az óvodai életben számos egészséges dolognak, és foglalkoznak is vele, de nem mélységekbe menőkig!

16. szandianya (válaszként erre: 15. - C7bd5835c2)
2010. okt. 23. 10:27
Igen átjött, és még egyszer nagyon szépen köszönöm! Nagyon hasznos dolgokat kaptam!!! :D
15. c7bd5835c2 (válaszként erre: 14. - Szandianya)
2010. okt. 18. 20:08
Szia! átment az email??
2010. okt. 12. 16:05
köszönöm, megoldottam magamtól az ének-tervezetet, bár nehezen de összejött...már csak a megvalósítás és az értékelés van hátra. nagyon megköszöntem volna egy kis segítséget, hiszen még halvány sejtelmem sincsen mit hogyan kell, hiszen erre az iskola levelező szakán nem nagy hangsúlyt fektetnek...old meg ahogy tudod alapon működik minden, mégis mindennek tökéletesnek kell lennie....Na mindegy, csinálom tovább a többit, hiszen van még mit...Üdv mindenkinek, és sok sikert a munkában való eredmények eléréséhez.
2010. okt. 12. 09:30

Nagyon örülök neki, és drukkolok sikerüljön összehozni ezt a fontos foglalkozási tervezetet a nagy és középső csoporthoz. Kívánok sok szerencsét

hozzá szív.Üdv.Ágnes

12. c7bd5835c2 (válaszként erre: 9. - Anyuci91)
2010. okt. 11. 23:01

Üdvözlöm!


Meg is feledkeztem erről a fórumról,mert sajnos nem írtak nekem...

köszönöm a tanácsát. Járnak hozzánk fejlesztők, de az az igazság, h a főnököm határozza meg év végén, hogy ki maradjon, ki menjen iskolába. Nem tudom, h ez szabad-e, de ez így van. Hiába járnak ki fejlesztő pedagógusok, hiába kérek tanácsot, ők se tudnak nekem többet mondani annál, amit tudok. Mellesleg én is idén fogok fejlesztő pedagógiából másoddiplomázni...

Nagyon nehéz középső és nagy csoportot egyszerre felkészítenem mindenre. Megoldom,mert muszáj, de ha tehetném menekülnék. Szerencsére találtam a www.canadahu.hu-n rengeteg jó ötletet, éves terveket, és a tavalyi középső csoportos tervezeteim is megvannak,azokat újra felhasználhatom.

11. c7bd5835c2 (válaszként erre: 5. - Anyuci91)
2010. okt. 11. 22:56
köszönöm szépen, h írt!
2010. okt. 10. 20:33
Köszönöm, és bocsika ha zavartam....
2010. okt. 10. 17:25

Minden információm a 25 éves kezdő óvonőnek szól, aki kétségbeesetten fordult hozzánk neki akartam jót, mert a nagycsoportosok való foglalkozásról és fejlesztésében kért tanácsot. Bocsánat, de még nem reagált rá, hogy mit sikerült neki utánajárni.

Üdv.Ágnes

2010. okt. 10. 17:17
A válaszom félreértés ne essék az első hozzászólónak szólt. Szívélyes üdv.Ágnes
2010. okt. 10. 17:15

Sajnos nem vagyok zenei szakértő bocsáss meg nekem.

Nézd akinek szüksége van némi információra fogalmam sincs kinek szól én csak jóindulatból próbáltam olyan személyt felvílágositani, akinek szüksége van rá. Én úgy tudtam, de lehet, hogy tévedek aki ezt a hívatást választja annak rendelkeznia kell ilyen tudással onnan tudom valamilyen hangszeren játszani tudni kell. Üdv.Ágnes

6. szandianya (válaszként erre: 5. - Anyuci91)
2010. okt. 10. 16:28

Szia!

Bocsika ha zavarlak, csak szeretném megkérdezni, hogy tényleg a kettes lüktetés nem való még nagycsoportosoknak???? Mert gondolom az előbbiekben írt nagycsoportosokra vonatkozó "hozzászólásod" sem nekem szólt....Kérhetném a segítségedet???

2010. okt. 10. 16:06

Kedves első hozzászóló mindenki kedvére nehéz tenni, nem tudom az Önkormányzattól próbálj segítséget kérni biztosan szolgálnak információval. Ami a nagycsoportosak illeti őket már felkészítik az iskolára és ez kötelező ezzel foglalkoznak, akik az utolsó évüket töltik ott. Nekik már fejlett az kézügyességük is esetleg, mint kivülálló mondom egy kicsit a betűkkel ismerkednek és valamennyit a számokkal, mielőtt tankötelesek lesznek és bekerülnek az első osztályba. Ezt úgynevezik iskolai előkészítő.

Vagy felhívsz egy tapasztalt kolleganőt, aki ebben segíthet neked és ezzel már korábban foglalkozott. Még annyit felmérik az érettséget a képességüket mielőtt belülnek az iskolapadba.

Van olyan, aki halaszthat egy évet, ha szakember úgy találja. Mindenjót neked és neharagudj rám ennyit tudtam mondani. Üdv.Ágnes

2010. okt. 10. 15:47

SOS!!!!!!

Valaki nem tudna nekem egy ének-zene tervezettel szolgálni???? Elvileg nagycsoportosokra kell írnom, meg van is egy nekem, de az állítólag nem jó, mert én a kettes lüktetésről írtam, ami ugyebár nem követelmény az oviban! És rengeteg tervezetet kellene írnom ezen kívül is....ha tudok visszasegíteném bármilyen másféle tervezettel.....

Légyszi, légyszi, mentsetek meg.....valaki !!!!!! :S

2010. szept. 14. 21:45

Nagyon szépen köszönöm!!! Megnézem!

Saját programot írtunk, a környezetvédelem és a hagyományápolás a legfontosabb az óvodai nevelésünk során.

Köszönöm a segítséget!

2010. szept. 14. 04:31

Szia

Nehéz így bármit küldeni, mert nem ismerjük az ovid sajátosságait, helyi programját, azt hogy nálatok mi a kiemelt tevékenységi kör. Viszont ajánlom figyelmedbe a következő oldalt, ahol sok sok hasznos dolgot találsz, amit felhasználhatsz a munkádban.

[link]

2010. szept. 13. 23:03

Sziasztok!

Én egy 25 éves óvónéni vagyok. :)

3. éve dolgozom, és most szorult helyzetbe kerültem. A munkahelyemen emberhiány miatt kaptam 29 gyereket, akik vegyesen nagy és középső csoportosok, és nekik kell naponta felváltva 30/30 percben foglalkozást tartanom, és így fog ez menni egy éven át,mert állandó délelőttös lettem. Ide bemásolva ha valaki egyszerű foglalkozási terveket tudna nekem küldeni, bármilyen témában nagyon hálás lennék. Tavaly középső csoportom volt, ahhoz van is anyagom, előtte évben kiscsoportom volt, oda ilyenre nem volt szükség, de nagycsoportot még nem fejlesztettem... Minden segítségnek örülni fogok! Köszönöm szépen! :)

Én is küldhetek,ha valami kellene, régi pár fősulis tervem nekem is van! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook