Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyeden vagyok és azt szeretném tudni, mi jár nekem akkor ha a második baba az első 3 éves kora előtt, vagy ha utána jön?Köszi a válaszokat fórum

Gyeden vagyok és azt szeretném tudni, mi jár nekem akkor ha a második baba az első 3 éves kora előtt, vagy ha utána jön?Köszi a válaszokat (tudásbázis kérdés)


2008. júl. 2. 14:24

Mintha dolgoznál jár minden a három évvel ezelőtti fizetésed szerint, bár annak is van módja, hogy megeeltesd infláció követően azt az összeget, hisz ma már nem annyit kapnál mint 3 éve!

A GYES és a GYED munkaidőnek számít!! Te most dolgozol! otthon a babával


Ha pont betölti a 3 az első akkor szülésig vetesd magad táppénzre és akkor addig kapod a táppénzt míg megnem szűlsz..( dolgozni visszamenni úgyse tudnál) , ha megszületik a baba akkor minden jár utána is- gyed, gyes stb..

Én így csináltam. munkajogi jogász tanácsára

2008. jún. 20. 10:44
köszi eddigi válaszaitokat
2008. jún. 20. 07:42

Ha GYES alatt, vagyis az elsőszülötted hároméves kora előtt szülöd a következő gyermekedet, az ő jogán ismét igénybe veheted a terhességi-gyermekágyi segélyt, majd ezt követően a Gyed-et.

Ha még két éves kora előtt megszületik a kistesó, akkor az az általános szabály érvényes, hogy ha a szülők egyidejűleg több gyermek után lennének jogosultak a gyermekgondozási támogatások formáira, a támogatást csak egy jogcímen vehetik igénybe. (Vagyis vagy a nagyobb gyermek után járó GYED-et, vagy a kisebbik gyermek után járó ellátást.)

Ha már három éves elmúlt a csemetéd, amikor újabb gyermeked születik, akkor meg szerintem ugyanazok a szabályok érvényesek, mint az első gyereknél.

2008. jún. 20. 06:13
Én úgy tudom ha 2 éves koráig születik meg csak akkor kapod a gyedet tovább.(nállunk igy volt)
2008. jún. 20. 05:05
Ja és én a Bigiboy felesége vagyok :-)
2008. jún. 20. 05:04

Nekem úgy volt, hogy még a 2 éves kora előtt megszületett, tehát még gyeden voltam és így azt is kaptam tovább.

A következőnél visszajelentkeztem dolgozni, gyesen voltam, majd mikor kiderült, hogy baba lesz táppénzre mentem és le kellett mondani agyest, de utána ismét, szülés után, a gyedet kaptam.

Úgy tudom ha átlépsz a gyesbe és nem dolgozol, akkor a szülés után a gyes marad csak.

De én nem vagyok bérosztályos, csak gyakorló anyuka, remélem találsz nálam okosabbat ebben a dologban. :-)

2008. jún. 19. 21:59
Gyeden vagyok és azt szeretném tudni, mi jár nekem akkor ha a második baba az első 3 éves kora előtt, vagy ha utána jön?Köszi a válaszokat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook