Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Európai egészségbiztostást hogyan lehet elintézn? fórum

Európai egészségbiztostást hogyan lehet elintézn? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. szimba
2012. jan. 15. 19:48

Ha úgy mész ki külföldre, hogy nem dolgozol (vagy feketén), akkor vidd a magyar EU kártyádat. Szükséges ellátásokra elvileg el kell fogadni (a sürgősséginél azért tágabb fogalom), ha valamelyik német szolgáltatóval szerződött az eü. szolgáltató, akinél az ellátást igénybe veszed.

Ha nem fogadják el a kártyát (vagy mert nem szerződött partner, vagy mert "csak"), két dolgot lehet tenni:

-nem fizeted ki a számlát, itthon beadsz egy térítési kérelmet, és megpróbáljuk visszavonatni a számlát (sajnos ritkán jön össze)

-kifizeted (jobb mielőbb, mert pótlékoltatják), itthon beadod az eredeti számlát egy térítési kérelemmel (ne az OEP-hez, hanem a regionális eg.bizt.pénztárhoz), és ha nem "maszek" ellátónál vetted igénybe a szolgáltatást, akkor az önrészen felüli összeget (ez általában 10-20 euro, de azért lehet több is, tagállamtól függően) a magyar pénztár visszafizeti neked


Ha dolgozni mész külföldre, Mgyarországon semmilyen járulékot nem kell, sőt nem lehet fizetni. A magyar EU kártyát vissza kell küldeni/bevinni az ügyfélszolgálatra, hogy bevonják. Viszont kint kapsz ugyanilyen kártyát, amivel ha hazajössz látogatóba/szabadságra, igénybe veheted az orvosi ellátást szükséges esetben. Vagy kérsz a kinti biztosítótól E106 jelű nyomtatványt, amit a magyar pénztár bejegyez (fogad) a kinti biztosításod alapján, és azzal Magyarországon minden term.beni ellátásra jogosult leszel (feleséget, gyerekeket is rálehet jegyeztetni, ha nem folytatnak keresőtevékenységet), a külföldi biztosító rendezi a számlát a magyar pénztárral, neked nem kerül semmibe. Itt is csak az a lényeg, hogy ne "maszek" ellátást vegyél igénybe.

2012. jan. 15. 19:23

Azért írtam(és köszi,hogy szóltál),hogy én ezt kimondottan Magyarországra értem,és kimondottan nem megyek sehova(!!!!)

Bocsi::::)))))

2012. jan. 15. 19:15
de egyébként a linken, amit korábban linkeltem, ez le is van írva
44. 07c4794583 (válaszként erre: 43. - Pötyi84)
2012. jan. 15. 19:15
Úgy értettem, annak nem biztos, hogy jó ez, aki külföldön dolgozik vagy él.
2012. jan. 15. 19:11

Ja én ezt nem tudom.én Magyarországon élek,és itt is fizetek tb-t.

Nem is megyek külföldre.

A kérdés csak az volt hogy én ezt hogy kértem.

Kizárólag Magyarországon él ez amit leírtam.

42. 07c4794583 (válaszként erre: 41. - Pötyi84)
2012. jan. 15. 19:07

ezzel vigyázni kell azért, mert aki életvitelszerűen külföldön él, annak ezt nem lehet



és ami mégfontosabb, NEM LEHETSZ dupla biztosított


ha véletlen kiderül, hogy a németeknél is fizet az ember, meg otthon is, abból igen cifra büntetés kerekedik.

2012. jan. 15. 19:01

Bementem az apehba,mondtam hogy szeretném a tb fizetni magam után mert nincs munkahelyem.

Adnak csekkeket és minden hónapban feladom a többivel együtt.:::)))

Így ugyan olyan jogosult vagyok minden ellátásra mint akinek vonják a fizujából.

40. jujiabf (válaszként erre: 38. - Pötyi84)
2012. jan. 15. 18:58
És magad után hogyan fizeted a tb-t? Hol kell bejelenteni, hogy nincs munkahelyed és te fizeted?
39. 07c4794583 (válaszként erre: 38. - Pötyi84)
2012. jan. 15. 18:54
így van, sajnos
38. Pötyi84 (válaszként erre: 35. - 07c4794583)
2012. jan. 15. 18:53

hát ez rendben is van.

Nekem nincs itthon bejelentett munkám,de e tb-t fizetem magam után,nem egy nagy összeg.

Mondjuk azért az érdekes lenne itthon,hogy valaki keres netto 71000-et és levonnak tb-t 76-ot.

Egy szónak is száz a vége: Magyarország a nyugati országokhoz képest minden szinten a béka segge alatt van.

A rendszer nem működőképes itthon és sajnos nem csak a tb rendszerben.

2012. jan. 15. 18:51
ja és a bérpapíron a "KV-Beitrag" azaz a Krankenversicherungot keressétek
36. 07c4794583 (válaszként erre: 34. - Jujiabf)
2012. jan. 15. 18:47

Szerintem ha bejelentett munkahelye van, akkor elég a múlt havi bérpapírját megnézni. Azon eléggé fekete-fehéren ott van, hogy levonták-e a TB-járulékot.


elvileg azt a munkahely magától vonja, és akkor el is van intézve a dolog...

35. 07c4794583 (válaszként erre: 33. - Pötyi84)
2012. jan. 15. 18:46

Rendesek egyébként a német orvosok, de azt ők is tudják, hogy ha elszaporodna az ingyenes ellátás, akkor úgy nézne ki a német egészségügy is, mint a magyar.


Szerintem teljeséggel érthető, hogy a német állam nem kíván abba az irányba elmenni, mint a kelet-európai országok az alulfizetett orvosokkal meg a működésképtelen egészségüggyel.


Én svájcban élek, és csak a havi tb-m 300 frank. Azaz forintban havi 76 ezer (!) forint. Havonta.


És nem lázadozok ellene meg nem próbálom meg kicselezni EU-kártyával, mert megértem, hogy tönkreteszi az egészségügyet, ha az igénybevevők nem fizetik a járulékokat.

Ez az egész társadalmi belátás kérdése, az embernek túl kell látnia a saját kis pénztárcáján.

2012. jan. 15. 18:44
Szóval: Szerintem bejelentett munkahelye van, de ezt holnap tisztázom vele majd este skypon. Ezt abból gondolom, hogy minden bizonyítványát hitelesíttetni kellett.
2012. jan. 15. 18:42

Ez így van,és nem is mondom hogy nem jogosan jártak el kint,sőt az is csak a doktornő emberségén múlt,hogy ne kérjen pénzt a vizsgálatért.

Ezért is kötöttek itthon biztosítást,csak gondolom azt nem gondolták,hogy az uniós tb kártya nem lesz jó,hiszen itthon fizették rendszeresen.

Visszatérve.

Igen bátrak voltak,de ha azt nézed hogy a csaj 10 év munkaviszony után tanárként 110 000 forintot keresett...hát az nem túl sok.

32. 07c4794583 (válaszként erre: 31. - Pötyi84)
2012. jan. 15. 18:37

kiköltöztek munka és bevétel nélkül gyerekestül? az bátor...


továbbra is azt mondom, hogy ez szülői felelőtlenség, és nem lehet a német államra kenni, hogy hát miért nem kezel ingyen hétéves keleteurópai kisfiúkat


szeirntem őket is meg lehet érteni.. akkor már az összes arab meg török ott lakna, ha így működne


ingyenességgel még sose tudtak semmilyen jólétet fenntartani

2012. jan. 15. 18:34

még a szülei sem.itthon a csajszi tanárnő volt,tehát bejelentett munkával a férjének szintén mert buszsofőr volt.

Csak még nem kaptak kint munkát mert a csajszinak honosíttatni kell a bizonyítványát a srác pedig nem tud jól németül.

de mindent megtesznek..

egyébként 3 hónapja mentek ki.

30. jujiabf (válaszként erre: 5. - Burkuska)
2012. jan. 15. 18:34
Nagyon köszönöm Neked és a többieknek is a sok segítséget!!!
2012. jan. 15. 18:33

vagy netán úgy mentek ki németországba, hogy nem volt német jövedelmük?


miért kéne a német államnak támogatni a feketén dolgozókat?


ha nyugat-európában is olyan lenne a rendszer, mint nálunk, akkor hamar a fizetések meg az ellátás is olyan lenne... akkor hirtelen senki nem akarna odamenni


ilyenek a magyarok, a sok euró az kell, de a járulékokat befizetni, ahhoz már nincs kedv...

28. 07c4794583 (válaszként erre: 27. - Pötyi84)
2012. jan. 15. 18:31
hanem talán a szülei?
2012. jan. 15. 18:30

Persze,ezzel nekem nincs is bajom,és itthon sincs hogy bevezették,ha nincs jogosultságod akkor ne is használd vagy ha használod fizess.

Csak nem a 7 éves gyerek tehet róla,hogy nem jogosult az eu.n belül semmire.

26. 07c4794583 (válaszként erre: 24. - Pötyi84)
2012. jan. 15. 18:25
ez így van, nálunk egy lábtörés alsó hangon úgy 20- 30 000 frank :)
25. Burkuska (válaszként erre: 22. - Burkuska)
2012. jan. 15. 18:23

Ja,ezt a "nem dolgozik"-ezt magamra értettem!

Elnézést az off-ért topik indító:)

2012. jan. 15. 18:22

Egyébként én nem tudom mi,hogy van kint,de észrevételem szerint bármilyen uniós igazolvány nem működik kint.

Bár nem a témához kapcsolódik,de a cigi autómata se fogadja el a "mi" uniós jogsinkat és a személyinket sem.


Egyébként ők azt csinálják(ezt kint ajánlották nekik a munkaügyiben)hogy ameddig nincs munkahelyük addig kössenek itthon egy mindenre kiterjedő utasbiztosítást,mert baj esetén ingük-gatyájuk rámegy az ellátásra.

23. Burkuska (válaszként erre: 21. - 07c4794583)
2012. jan. 15. 18:22
Jó:)!!!!???:)))))))))))
2012. jan. 15. 18:21

Ha valaki nincs bejelentve külföldön,attól még nem azt jelenti,hogy feketén dolgozik. Lehet,hogy nem dolgozik.

Mindegy,bízom benne,hogy a topik indító leszűri a lényeget.

Elnézést,nem szeretném,ha félre értene bárki is,nem kell nekem esni,mert nem úgy írok,hogy mindenkinek tettszen.

Szép estét!

21. 07c4794583 (válaszként erre: 20. - Burkuska)
2012. jan. 15. 18:20

Akkor!!! Majd!!! Válaszolok így?!?!?! és akkor nekem lesz! több igazam!!! mert én több felkiáltójelet írtam!!!!!!!!


:D

20. Burkuska (válaszként erre: 19. - 07c4794583)
2012. jan. 15. 18:19
Nem,köszi!
19. 07c4794583 (válaszként erre: 17. - Burkuska)
2012. jan. 15. 18:18

Miért, és azt írta, hogy nem?


Nem tudnál normálisan írni, ahogy az iskolában tanítják, 1 darab írásjellel a mondat végén, és nem mint aki üvöltözik? Köszi.

18. 07c4794583 (válaszként erre: 14. - Pötyi84)
2012. jan. 15. 18:17

Erről van szó, aki tud 3 mondatnál többet értelmezni, az érti a linken szereplő információkat.


Az EU kártyát általában csak "sürgősségi" esetben szeretik elfogadni, tehát 38 fokos lázra, aranyérre, meg fülgyulladásra nem jó. Ugyanis a németek se szeretnek senkit ellátni, aki nem fizeti a rendes társadalombiztosítást. :)


Aki feketén nyomul odakint, annak EU kártyája van, ennek megfelelően nem feltétlenül kap ellátást apróságokra, nyavályákra, amiről úgy ítéli meg az orvos, hogy nem létszükséglet.


Aki BEJELENTVE dolgozik, annak kötezelező a NÉMET társadalombiztosítást fizetnie, a magyart lemondania, és ennek megfelelően ugyanúgy ellátják németországban, mint akármelyik német állampolgárt.


Ennyi az egész.

Innentől a topiknyitjó fia majd eldöntni, melyik utat akarja járni...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook