Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Étkezés közben igyunk, vagy ne? fórum

Étkezés közben igyunk, vagy ne? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2014. ápr. 8. 14:30
Lehet közben is inni, miért ne?
2013. ápr. 25. 14:02
Én szoktam inni közben és azért tartom jónak mert így kevesebb ételt eszem meg. Mivel a víz közben is eltelít.
2013. ápr. 25. 13:56
ne es utana se kozvetlenul csak kb fel-1 orara ra,igy jobb az emesztes.
2012. szept. 18. 06:45
Nagyon régen vagy 50 éve:),azt mondta az ÉdesApám...ne igyak evés közben mert elveszi az étvágyat...
72. Gingi1
2012. szept. 17. 22:52
Persze,de ha lenyeltük a falatot.Annál gusztustalanabb nincs,ha teli szájjal iszunk.Szerintem.
2012. szept. 6. 23:51

Nah, én jelenleg fogyókúrázom és imádok evés közben inni, általában vizet, néha szörpöt, kólát. persze mióta fogyókúrázom csak vizet, csakhogy olvastam, h a folyadék feéhigítja a gyomorsavat és nehezíti az emésztést.

Álitólag csak akkor vagy szomjas evés közben, ha annak amit eszel nincs elég folyadéktartalma, de kérdem én, ha "szárazat" eszek, akkor ahhoz miért nem ihatok, h meg legyen a folyadéktartalma?

A leves meg eleve folyadék, akkor azzal most mi van a leves emészthetetlen, mert egy csomó folxadék, amit kanállal viszünk be?


jelenlegi fogyókúrám lényege, h 3óránként eszek napi 5-ször keveset, viszont, ha minden étkezés előtt fél órával ihatok csak és minden étkezés után 1,5-2órával, akkor hogy lögyböljem be azt a rohadt 2-3liter folyadékot?


Elég nehéz próba elé lettem állítva, már a kajálásért is a telefonom csörög, el sem tudom képzelni, hogy pavlov kutyájaként egyek-igyak, csörrenésre, ez valami őrület.


Sztem nem fogok leszokni erről a szokásomról, sőt sztem kevesebbet eszek, ha iszok, nem is a víz, de a kóla a legjobb példa, ha megiszok két pohár kólát kaja utána alig gördül le, mert megtölti a gyomromat...persze fogyókúrám alatt nem kólázok...

70. winny
2009. febr. 2. 19:15
Mindig kell az asztalra vizet tenni.Jó ha iszunk is:)
2008. dec. 31. 21:59
Én nem tudok úgy megenni egy ebédet, hogy ne igyak közben kétszer-háromszor legalább! De állítólag egy pohárnál többet nem szabad, és utána sem, mert romlik az emésztés hatásfoka!
68. supin
2008. dec. 31. 12:30
Attól függ mire gondolsz? Alkohol? Víz?
67. Yulcsy
2008. dec. 31. 09:16
Ha jól esik, akkor igyon.Én nem tudok.Ha iszok evés közben, akkor nem tudok tovább enni egy falatot se.
2008. dec. 31. 02:30

Amikor jól esik..

De a leves is folyadék-Drága Apám azt mondta ( vagy 50 éve)..elQbb egyek levest.. utána igyak vizet-mert elveszi az étvágyamat a viz..


BUÉK MINDENKINEK :)

2008. dec. 30. 23:15

én azt hallottam nemrég rola hogy evés elött kell inni mert utána a teli gyomrot mégjobban megterheli.

de én evés közbe és után is iszok ez van.szerintem mindenki akkor igyon mikor kedve van:)

2008. dec. 30. 21:20
Én szoktam:)
63. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 60. - 5796fb1dbf)
2008. dec. 30. 21:19
Miért ne? Ki találta ki ez a marhaságot.
62. imibolya (válaszként erre: 51. - 0a6ce1d48d)
2008. dec. 30. 16:27
Egészségedre.
2008. dec. 30. 16:15
én nem tudok evés közben inni
2008. dec. 30. 15:57
ne
59. VIKI01
2008. ápr. 7. 22:08
nem tudnék innivaló nélkül enni!
58. gyopárka (válaszként erre: 50. - Apokrif)
2008. ápr. 3. 13:28
ez nagyon igaz.
2008. ápr. 3. 13:24
Evés közben nem ajánlatos inni
2008. ápr. 3. 13:22
én nem bírom ki h evés közben ne igyak....ezért jóval kevesebbet is eszem....de egy sima ebédnél(leves és vmi második) símán megiszom 3-4 pohár innivalót(legyen az víz,vagy akármi más)
2007. dec. 17. 17:02
atol függ hogy mit eszel
2007. dec. 12. 11:53
Lehet inni,csak a forró leves után nem ajánlott hideget inni,mert megrepedhet a fogzománc!Legalábbis ezt hallottam.
2007. dec. 12. 06:58
Én szoktam.
52. 9778ca1817 (válaszként erre: 51. - 0a6ce1d48d)
2007. okt. 12. 17:05
:DDD
2007. okt. 12. 06:55
Igyunk, az angyalát.
2007. okt. 12. 05:58

ÉN így tudom


Tudatos vízivás


A mérsékelt égöv alatt (pl. Magyarországon) egy felnőtt szervezetéből - légzés, izzadás, kiválasztás következtében - naponta 2-3 liter víz távozik. Hogy a szervezet víz- és só-háztartása fel ne boruljon, a vesztességet megfelelő, „tudatos vízivással” időben pótolni kell.


A – tudatos vízivással időben pótolni kell – azt jelenti, hogy nagyon fontos lenne meg sem várni azt, hogy szomjúságérzetünk legyen. Mert, mire az információ eljut az agyba, a sejtek – a felgyülemlő-végtermékek, salakanyagok miatt – már fuldokolnak. Ha nem történik meg időben a folyadék utánpótlás, akár el is pusztulnak. A „szomjúság” a szervezet vészjelzése, amely a kiszáradás fenyegető közelségére figyelmeztet. Ha a folyadékháztartás felborul, a vér a sejtek víztartalmát vonja el, s emiatt azok anyagcseréje megváltozik. Így romlik a szövetek vérellátása, amire az agy is érzékenyen reagál, akár tudatzavar vagy eszméletvesztés is kialakulhat. Igyunk tehát időben és bőségesen.

„A bölcs ember nem akkor kezd kutat ásni, amikor megszomjazik, hanem sokkal előbb!” /Régi kínai mondás/


Mikor igyunk vizet?

- Reggel – még mindenek előtt 2 pohárral. (A méregtelenítést, székletet segítendő.)

o Az elsőt egyszerre igyuk ki.

o A másodikat kortyonként.

- Minden étkezés előtt fél órával. (Hogy az emésztőnedvek előállításához a szervezet rendelkezésére álljon a megfelelő folyadék mennyiség, ne a vérből kelljen kivonnia. Ne sűrűsödjön be a vér.)

- Nem evés közben, vagy nem közetlen evés után. (Hogy ne híguljon fel az emésztőnedv, megzavarja az emésztést.)

- Egyébként napközben többször, nem megvárva a szomjúságérzetet, tudatosan!

- Ha nassolni kívánnak, mielőtt nass után kutatnának, igyanak egy pohár vizet. Dupla haszon: egyben elmúlik az ingerünk az egészségtelen, hizlaló nasstól is.

- Legyen a táskában mindig egy kisebb utántölthető vizespalack. Ezt minden „üresjáratnál” húzzuk meg: amikor buszra, villamosra, metróra várunk, sorban álláskor a boltban, hivatalban.

- Lefekvés előtt 1 pohárral.


Mennyit igyunk?

- Ha túl sokat, akkor a sejtek telítődnek vízzel és „vízmérgezés” léphet fel.

- Ha túl keveset, akkor a sejten kívüli folyadék mennyiségének kóros csökkenése, kiszáradáshoz vezethet.

Az a tapasztalat, hogy akkor ideális az életmódunk, táplálkozásmódunk, vízfogyasztásunk, ha a vizeletünk tiszta, átlátszó; nem szúrós szagú, nem habos, nem opálos, nem zavaros.

2007. okt. 12. 05:38
Vizet. Kevesebbet tudunk enni.
48. adri25
2007. okt. 11. 21:10
étkezés közben nem jó inni,csak utána,mert így könnyebben megy az emésztés
2007. okt. 11. 19:07
Lehet inni ,de én a vízet ajánlanám !
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook