Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Étkezés közben igyunk, vagy ne? fórum

Étkezés közben igyunk, vagy ne? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2007. szept. 4. 11:20
Nyugodtan igyál akármikor, hiszen ha ebéd után iszol, akkor is egy helyre kerül.
45. Donyta
2007. szept. 4. 07:34
Én mindig iszom vizet étkezés közben is! Ha sürű nehéz a leves, akkor ahoz is.
44. gyopár (válaszként erre: 30. - Tibike)
2007. aug. 23. 17:52
Nem mindegy, hogy mi az a valami, amivel "leöblítünk" . Én pl. ebéd közben a másodikhoz szinte mindig megiszom egy pohár vizet, mert szomjas vagyok. De kizárólag vizet. És teljesen normál testsúlyom van és volt (167 cm, 53,5 kg jelenleg). Persze a kóla az más.
43. mano1
2007. aug. 23. 16:38
Én mindig akkor iszom, amikor szomjas vagyok és neked is ezt tanácsolom.
2007. júl. 28. 21:37
Szerintem fulladjunk meg,az a jó megoldás!:) Én tápklálkozási tanácsadással foglalkozom már néhány éve,de ilyen kérdéssel még nem találkoztam!Ne igyál,ha szűkíteni akarod a gyomrod,de igyál,ha élni akarsz!:) Ne legyünk ennyire irracionálisak!Igyál,ha szomjas vagy....
2007. júl. 28. 21:32

Pickosul nagy dillema ez...

Mindenesetre, ha étkezés közben ránktör a szomjúság, akkor nyugodtan és tiszta lelkiismerettel igyunk.

2007. júl. 28. 20:07
Evés közben nem jó,mert nehezebben lehet az ételt megemészteni,puffadást okoz.Inkább elötte,vagy evés után.
2007. júl. 28. 19:17
Szerintem ne! Én mindig étkezés előtt minimum egy fél órával iszom, étkezés után minimum fél óráig nem. Néha nagyon nehéz kibírni, főleg ha egy picit elsózom az ételt :( De a napi 2,5-3 liter bubimentes víz az lecsúszik :)
38. Évice
2007. júl. 28. 19:08
Sehol senki?
37. Évice
2007. jún. 22. 23:54
Én előtte mindig iszom(telít)!Utána állitólag 2 óráig nem szabad a zavartalan emésztés érdekébe inni.Úgy hallottam,ha közvetlen evés után iszunk felhigítja az emésztő nedveket.Próbálom betartani néha sikerül,néha nem!
2007. jún. 9. 00:05
Eves kozben nem jo inni,inkabb elotte
2007. jún. 8. 23:23
HA KELL MERT KIVÁNOM AKKOR ISZOM ÉS ESZEM AMIG JOL ESIK,DE EGY CSEPPET SEM TÖBBET.
2007. jún. 8. 22:42

Ismerem az összes tanítást, amit fölsoroltatok.

Ismerem mindegyiknek az érvrendszerét.

Egyiket sem magyarázom meg, és nem vitatkozom egyikkel sem.


Ha rám hallgatsz, azt csinálsz, ami NEKED jólesik!


A szervezetednek több "esze" van, mint a sok tévhittel telitömött fejednek, éppen ezért VÍZre, és nem folyadékra van szüksége.


Ha BÁRMIKOR szomjas vagy, igyál - bizserementes, tiszta VIZET!

Ha éhesnek érzed magad, amikor elvileg nem kellene annak lenned, evés HELYETT igyál VIZET!

Ha fogyni akarsz, minden étkezés ELŐTT igyál VIZET!


Igyál annyit, mint az állat! :-)))


Az állatok ugyanis csak VIZET isznak, és csak annyit, amennyire szükségük van - azért viszont mindenre képesek...



TAPASZTALAT

2007. jún. 8. 21:53

én mindig iszom,de csak a másodiknál,mert jól esik

vhol azt olvastam hogy evés előtt kell inni,nem közbe és utána

hát én pont közbe és utána szoktam :)


egyébként hol azt lehet hallani,hogy nem jó evésközbe inni,hol azt hogy igen :) szóval..

32. inci47
2007. jún. 6. 21:51
Ha jól esik, miért ne.
2007. ápr. 8. 23:41
szerintem kinek hogy kivánja a szervezete,a lányom pici korától iszik majd minden kanál után,és semmi káros nincsen benne.ha csak az nem hogy hamarabb jóll lakik mint mi.utánna persze hamarabb is éhezik meg,de csak ennyi és még egy kis túl súllya is van.
30. tibike
2007. ápr. 7. 00:15

Ha fogyni akarsz, ne igyál közben. Azt vettem észre, hogy duci barátaim és ismerőseim egyfolytában, minden falatot leöblítenek egy korty valamivel. Én így nem tudnék jóllakni sose, ahogy belegondolok: a finom ízt minél tovább érezzem, ne mossam le rögtön kólával, vagy ilyesmivel, nem? Még meg sem rágja rendesen, le sem tudná nyelni, dehát a folyadék segít, és mint óriási kapszulák, lenyelhetetlen gyógyszerek, úgy csúsznak le a falatok, hogy jöhessen a következő.

(ez az én megfigyelésem)

2007. ápr. 6. 22:45
Én azt olvastam h felhigul a gyomorsav ha iszunk evész közben,ezért étkezés előtt-után fél órával lehet inni...
28. dobos
2007. ápr. 6. 22:41
Szerintem nem szabad inni ,mert a szervezet nem tudja a tápanyagot úgy hasznosítani ahogy kell.Ovastam valahol.
27. dogiz
2007. jan. 31. 22:03
Én nem szoktam inni, csak nagyon ritkán, de a fiam az minden féle ételhez mint egy kacsa annyit iszik, legyen az leves vagy száraz ennivaló, neki mindegy. Ő kicsi gyerkkorától már nagyon sok folyadékot iszik.
2007. jan. 31. 21:59
Van amikor iszom, de ez inkább ha hideget eszem, szendvics stb...de igyekszem kerülni a folyadékot addig menet közben.
2007. jan. 7. 05:06

Én visszatértem a régi jól bevált módszerre. Sose iszom közben és utána se..

Minimum 1 óra eltelik mire a szémhoz veszek egy vizes üveget..

2007. jan. 6. 17:05
Vacsora közben mindég iszunk. Mindegy hogy tea vagy tej.
23. kft
2007. jan. 6. 15:15
gyerekkoromban csak úgy tudtam enni,ha ittam sok VIZET.ma már csak kaja után,de a gyerekeim lőtyölnek evés közben is.szerintem mindegyik oké.
22. Venes
2006. dec. 13. 15:09
Álítólag evés után kell, szabad inni. Az okát most így hírtelen nem is tudom, csak hallottam.
2006. dec. 12. 21:15
Szerintem is kell inni mert egyrészt kevesebbet eszünk.másik meg nem leszünk közben szomjasak.
2006. okt. 3. 08:12
Igyunk de vízet nem mást mert az telít és kevesebb hely kell a kajának.
2006. aug. 9. 11:53

jaj,nem is mondtam, azóta iszom kajálás közben, persze nem sokat 2-3 decit kortyonkét...és úgyveszem észre...segiti az emésztésem;)

És sokkal kevesett is eszem:P

18. Mókica (válaszként erre: 16. - Mikormarta)
2006. aug. 9. 11:51

persze, tényleg ez is nagyon fontos;)

Próbálok ,tudatosan is figyelni, hogy ne vigyem túlzásba! Eleve nem veszek koncerv dolgokat,előre elkészitett hamikat mert ezekbe amúgy is 10× annyi van....

17. Mókica (válaszként erre: 15. - 'szti)
2006. aug. 9. 11:49

Köszike :)


3 liter megvan bőven..igy nem lehet gond;)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook