Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Étkezés közben igyunk, vagy ne? fórum

Étkezés közben igyunk, vagy ne? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2006. aug. 8. 23:05
viszont, ha sok a vízfogyasztás,akkor nagyon oda kell figyelni a sófogyasztásra is. Mivel a só megköti a vizet és csak ödéma lesz, meg túlsúly. Úgy hogy sok víz, de kevés só.
15. 'szti (válaszként erre: 14. - Mókica)
2006. aug. 6. 20:10

Ezt találtam:

Naponta legalább 3 liter folyadék elfogyasztása szükséges, mivel a rostok a bélben vizet kötnek meg. Az összefüggés alapján tehát a nagyobb

rostfogyasztás mindenképp nagyobb folyadékfogyasztást igényel. Legideálisabb a víz, ásványvíz, csipkebogyótea, hársfatea, a különböző gyümölcsteák, világosra főzött fekete tea, nyers gyümölcs- és zöldséglevek, gyümölcsturmixok.


forrás: dietetika.hu

14. Mókica (válaszként erre: 13. - 'szti)
2006. aug. 6. 19:40
Mennyivel több vizet kell inni, ha rostosabban eszek? Olyan nagyon számottevően ???
13. 'szti (válaszként erre: 14. - Juniperus)
2006. aug. 6. 19:35
pont erről volt szó valamelyik fórumon, hogy rost mellé bőven kell a folyadék, mert különben székrekedést okozhat
12. Mókica (válaszként erre: 12. - Juniperus)
2006. aug. 4. 11:48

Köszike a választ:)) Igyekszem amúgy elég rostosan enni, amiket itt felsoroltál a lennmag kivételével majdnem napi szinten eszem,iszom;)

2 liter vizet és még + 1-1.5 liter folyadékot iszom mindenféle kajcsival)joghurt,kávé,leves...sbb)

Szal ez se lehet gond;) Nagyon odafigyelek a megfelelő folyadék fogyasztásra;)

...lehet a lennmagot majd kipróbálom;) vagy zabkorpát:)..

Puszika :D

2006. aug. 3. 00:48

Lehet esetleg ez az oka, hogy elég lassú az emésztésem?

Én sose ittam eddig kaja közben, és volt,hogy utáne se még pár órán keresztül...mert én is azt hallottam igy kell....

Több óráig fullra volt a hasam,mintha sose akarná megemészteni a pocakom....lehet mert nem ittam?


Szerintetek?

Megpróbálok ráállni, hogy minidg iszok kajálás közben:) ...kipróbálom

10. 'szti
2006. aug. 2. 15:21
Ha nem iszom evés közben megfájdul a gyomorszájam. Persze csak kortyokról beszélek, nem fél literekről :-)
2006. aug. 2. 13:53

Arra tanítottak, hogy nem szabad. Gyerekként nem is ihattam. Előtte se, nehogy ne egyem meg a levest.

Felnőttként akkor iszom, ha szomjasnak érzem magam, s ezt engedem a gyerekeimnek is, ahogy jólesik. Igaz, arra ügyelek, hogy ne a főételt helyettesítsék a folyadékkal. Pl. ebéd után lehet üdítőt inni, alatta csak vizet.

2006. aug. 2. 13:13
Én is az étkezés előtti verziót ismertem, de én iszom közben is és majd utána is. Egyszóval mindig :). De nekem már rá van szoktatva a szervezet, hogy kell a folyadék, így folyton kéri :).
2006. aug. 2. 12:54
Én is azt hallottam, hogy étkezés előtt igyunk, mert akkor nem lesz akkora étvágyunk, bár én mindig közben szoktam inni, sohasem utána vagy előtte.
2006. aug. 2. 12:09

...én ha közben iszom alig tudok enni, fáj a hasam...viszont igy sokkal kevesebb folyadékot tudok meginni egész nap, mert minden kajálás után mimimum 1-2 óra ivás nélkül telik el:(

Viszont többet szeretnék inni, és hátha igy tényleg kevesebbet is eszem majd....megpróbálom rászoktatni magam:)köszike mindenkinek:P

2006. aug. 2. 12:05

Sok mindent hallotam énis.Megoszlanak a vélemények.

-elötte 1/2 órával igyunk,

-étkezés közben mert kevesebbet eszünk,

-étkezés után mert az jó az emésztésnek,

....stb.Szerintem kinek,hogy jó vagy ahogy kívánja!:D

2006. aug. 2. 12:04
Arról nem tudok, hogy közben ne lehetne, de arról igen, hogyha étkezés előtt negyedórával iszunk egy nagy pohár vizet, kevésbé leszünk éhesek, így kevesebbet fogunk enni. Egyes szakértők szerint jó, ha minden étkezés után iszunk egy pohár folyadékot, lezárva ezzel az evést, és utána ne együnk. A szervezet állítólag megszokja, és kevésbé fogunk nassolni. Hááát...nem tudom.:D
2006. aug. 2. 12:00

Én is ugyanezt olvastam, mint Te. Állítólag fél órával evés után ajánlott inni.


Nekem evés közben muszáj innom, nem tudom nélküle lenyelni az ételt. Eddig nem lett bajom. :)

2006. aug. 2. 11:58

Sok helyen olvastam, hogy étkezés közben nem ajánlatos inni, mert sokkal nehezebben fog a szervezet emészteni...

Kinek mi a véleménye erről?

A párom minen étkezés közben megiszik minimum 1/2 liet folyadékot, neki az emésztését csak segiti, ahogy sokszor látom;)


Viszont ha nem lehet közben, akkor mennyi idővel érdemes a kajálás után inni?

2006. aug. 2. 11:55
Étkezés közben igyunk, vagy ne?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook