Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Túlsúly vagy csak étkezési probléma? fórum

Túlsúly vagy csak étkezési probléma? (beszélgetős fórum)


1 2 3
79. Györgyi73 (válaszként erre: 78. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 15. 17:22

Jól letámadtak itt téged!!

Felesleges volt elindítanod ezt a fórumot, hiszen nálad senki sem tudja jobban, hogy táplálkoztok otthon.A diétás él

78. bbe8e56e9e (válaszként erre: 76. - Zebracsikó)
2016. júl. 15. 16:37
Jó ötlet köszönöm! Írjuk és megmutatjuk egy dietetikusnak!
77. bbe8e56e9e (válaszként erre: 75. - Insecure)
2016. júl. 15. 16:36
Anyuka ha késne a munkahelyéről páros lábbal rúgnák ki! S nem tudna enni adni a gyerekének! Sőt ha hasonló hangnemben beszélne simán bejelentenék! Még apróbb problémákért is a felettes szervnél állnak meg a klienseim hozzátartozói! A szervek erre vannak fenntartva! Tudomásom szerint ma Magyarországon szabad szólás van! Nem tudok mindent jobban ezért vittem a gyereket kivizsgálásra, endokrinológushoz mentünk, nem pszichológusos! De lehet a doktornő pályát tévesztett! Vagy nem tudtam olvasni és rossz szakrendelőbe mentem! Ki tudja az okos tojások már csak ilyenek! De azt te nem tudhatod mert nem vagy okos tojás!
76. zebracsikó (válaszként erre: 68. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 14. 19:32

Írd le az utolsó 3 napi étkezését. Nyári szünet van, valószínűleg a Te főztödet eszi.


Abból látható , hogy nagyjából milyen típusú konyhát vezetsz.

És akkor már van kiindulóalap!

2016. júl. 14. 18:50
Itt az van, hogy anyuka egy okostojás, úgy véli, hogy ő szarta a bölcsek kövét. A doki már ott elásta magát, hogy késett a rendelés. Anyuka mindent jobban tud, mégis neki van túlsúlyos gyermeke.
74. massalhangzo (válaszként erre: 71. - Gribedli***)
2016. júl. 14. 18:38

szerintem mar a szandek is nagyon jo, mert milyen sok elhizott gyerek van, akinel a szulok nem tesznek semmit, meg szerintuk igy jo


de ha ugyis mennek maganrendelesre, erdemes egy dietetikussal osszeallitani az etrendet, sokkal konnyebb lesz betartani, tudni, hogy mit szabad, mit nem

73. 388b941089 (válaszként erre: 47. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 14. 18:27
látod ezt is támadásnak vetted, gondolom az orvos(ok) segítségét is egyből támadásnak vetted, pedig hidd el, többet segítesz a gyereknek azzal, ha úgy cselekszel, ahogy az orvosok javasolják. Ezzel a hozzáállással nem fogsz. Lehet, h az orvos elvesztette a türelmét, és csúnyábban beszélt, ebben hibázott, de szakmailag a legjobbat akarta, ebben biztos vagyok.
72. 388b941089 (válaszként erre: 47. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 14. 18:25
Igen, kettő van. Az egyik kamaszlány és kicsi kora óta odafigyelünk a folyamatos mozgásra és egészséges életmódra nála. Nem szeretnénk, h túlsúlyos legyen.
71. gribedli*** (válaszként erre: 69. - Massalhangzo)
2016. júl. 14. 18:12
Ugye? Nekem is úgy tűnik, hogy ez a szitu.
70. gribedli*** (válaszként erre: 68. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 14. 18:09

Ha sportol, akkor nem értem, hogy miért szénhidrát csökkentett, de a dokidra bízom. Az ennyi idős sportoló fiam nem szénhidrát csökkentett étrenden van (de ez persze nem azt jelenti, hogy cukrosan zabál vagy fehér lisztet), mert a gyerekeknek szükségük van több szénhidrátra mint a felnőtteknek és ha még sportolnak is, akkor pláne.


Magyarán a gyerekeket nem úgy szokták diétáztatni ahogy a felnőtteket, hanem a gyerekeknél a zsírt szokták kerülni (és persze az édességeket is mert ez cukor is meg zsír is), mert nekik egyrészt kisebb a májuk, ezért a sok zsír nem jó, de kevesebb fehérjére van szükségük (mivel náluk a fehérjeszintézis még nagyon nagyon gyors és jó, ezért kis mennyiségű fehérje is jól felszívódik).


A gyerekek (és a kamaszok) nem kis felnőttek. Ezért még a hoxán keringő okosságokat sem húzhatjuk rájuk mert azok felnőtteknek működnek jobban.


És ha fehérjéből kevesebbet kell nekik enni, a zsírokból is mert nekik nem jó a sok zsír, a cukrokat szintén kerülni kell, marad a lassú felszívódású szénhidrát. Amiből átlag 3 adag zöldség és 2-3 adag gyümölcs, plusz főzelékek, teljes kiőrlésű dolgok, durumtészta, stb.


Nem akarok vitatkozni a dokiddal, csak azt mondom, amit a fiamék csapatának a táplálkozási szakértője adott nekünk, természetesen ők mind járnak sportorvoshoz is. És az ő korosztályukban a diétázás nem szénhidrát csökkentett, hanem inkább zsírszegény és kalóriacsökkentett. Én nem ismerek kamaszt, aki ch csökkentett étrenden van (kivéve, aki cukorbeteg).


Persze ez is biztos szénhidrátban szegényebb mint a hagyományos étrendek, de teszem azt, a kamaszoknál még bőven 60-65% szénhidrát van, amit nem neveznek csökkentettnek.


Nem akartam kiselőadást tartani csak kezdem azt gondolni én is, amit zebracsikó írt.

69. massalhangzo (válaszként erre: 68. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 14. 18:07
akkor ezt a dietat ti, a csalad talaltatok ki neki, ugy gondoljatok, amit egeszsegesnek veltek, azt eszi, de nem dietetikus altal osszeallitott, a gyerekre szabott etrendet kovet, igaz?
68. bbe8e56e9e (válaszként erre: 67. - Gribedli***)
2016. júl. 14. 17:22
Szénhidrát csökkentett!
67. gribedli*** (válaszként erre: 65. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 14. 14:33

Ha nem volt kivizsgálás, akkor milyen alapra készült a diéta.


Meg ugye az nem diéta, hogy csak ezt és ezt eszik. De mennyit? Az orvos által felírt diéta az a mennyiségeket is meghatározza a gyereked adatai alapján (ezt pedig a testalkatából és a napi energiafelhasználásából fogják kiszámolni)


Konkrét mennyiségekkel, nemcsak irányelvek, hogy milyen táplálékokat egyen, mert ahol túlsúly van, ott a mennyiség is meghatározó.

66. massalhangzo (válaszként erre: 65. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 14. 14:31

de ez meg nem jelenti azt, hogy a gyerek nem eszik tobbet, mint amire a szervezetének szuksege van, nem eszik tul sok kenyeret, tesztat, szenhidratot, zsirt, akarmit. attol, mert a kenyer teljes kiorlesu, meg ugyanannyi a kaloriaerteke


ha soha nem vizsgaltak ki, akkor a gyerekorvos is biztos abban, hogy a taplalkozassal van a problema. egy gyereknel, aki tulsulyos, nehez betartani a dietat, ha a csalad maskent taplalkozik, az oviban, suliban is mas es siman nasizhat ott is meg ihatja a cukros uditoket. ha az otthoni etkezesen valtoztattok, szerintem a mennyiseggel lesz gond, csomagolsz neki kajat, es elkezd rendszeresen sportolni, akkor lemegy a tulsuly


ahhoz drasztikus es szigoru fogyokura kellene, hogy lemenjen egy gyereknel mozgas nelkul a tulsuly, nem fog neki, ha eddig sem sikerult. ra kene venni valami olyan sportra, amit szeret, rendszeresen csinalna

65. bbe8e56e9e (válaszként erre: 63. - Massalhangzo)
2016. júl. 14. 14:20
Nem még soha ne vizsgálták ki! Ezért mentünk most szakorvoshoz! Se labor,se terhelés se intolerancia, se UH se cardiológiai státisz felmérés nem történt! Elkönyvelték, hogy étkezési probléma! Holott évek óta teljes kiőrlésü kenyeret és péksüteményt eszik, fehér lisztet csak pótlásnak használok itthon! Nincs édes üdítő! Nem nasizunk chipszet, csokit! Rengeteg salátát készítünk, nagy divat mostanában a magvak és a csíra natúr joghurttal. Este hat után nincs kaja!
64. zebracsikó (válaszként erre: 43. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 14. 14:20

Utálni fogsz, de én is magam, ha igaztalanul vádollak, de nekem úgy tűnik, ez az egész dietetikus által összeállított étrend évek óta, meg sport -valahogy lódításnak tűnik.


Eleve az első hsz-ban leírtad volna ezt, ha így lenne. Úgy kezdted volna, hogy szakember által összeállított diéta és sport ellenére is duci a gyermek, de az orvos nem tesz semmit.


De Te inkább felháborodtál és kiakadtál azon,hogy napi 5-szöri étkezést javasoltak és ebédet.


Kötve hiszem, hogy ha elmondod az endokrinológusnak, hogy milyen speciális diétán van a gyerek és mennyit mozog, akkor nem mondta volna, hogy bizony, ide kivizsgálások kellenek, mert valami nem stimmel.


Szóval van itt csúsztatás.


Mindezek ellenére szívből kívánom, hogy rendeződön a súlya a gyermekednek és remélem, hogy a bánásmóddal kapcsolatos panaszod miatti betegjogi lépések kissé észhez térítik az illető orvost.

63. massalhangzo (válaszként erre: 55. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 14. 14:12

azert ez nem igaz, hogy nem gond a tulsuly, ha egeszseges es kontrollaljatok. ez lelkileg is teher, es nem is egeszseges, hosszutavon jonnek majd a problemak


biztos sok szulot nem zavar, ha kover a gyereke, mert akkor nem lenne ennyi tulsulyos gyerek, de ha te orvoshoz akarod vinni es kideriteni az okat, akkor ne ugy allj hozza, hogy ez nem gond.


gondolom, mielott dietat irtak elo neki, megvizsgaltak, egy nem valoszinu, hogy valami betegseg allna mogotte, csak azert kuldte tovabb a gyerekorvos, mert nem valtozik a helyzet. nem csinaltak etelallergia vagy intolerancia vizsglatot? hatha valami ilyesmi all a hatterben

62. gribedli*** (válaszként erre: 61. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 14. 14:06

Bocs, de te meg sem cáfoltad. Bich írta először a 7. hozzászólásban, hogy "kisfiad". Ebből következtettem, meg abból, hogy nem cáfoltad meg, hogy jaj, lány ám!


Jó, végülis csak arra válaszolsz, amire kényelmes, szerintem ilyen kevés infóból semmit nem tudunk hozzászólni, mert sem azt nem írod, hogy mit eszik, sem azt, hogy mit sportol.


Eleve, ha régóta diétázik, nem értem, miért van a fórumcímben az, hogy "vajon étkezési probléma", hiszen ha te biztos vagy benne, hogy tartjátok a diétát, fel sem merül benned, hogy étkezési probléma, mert kipipálod, hogy oké, diétázunk.


A fórumcímben kérdezed, hogy vajon mitől lehet, de infót még kérdezésre sem akarsz adni (ez a magánügyed), de akkor miért kérdezed, hogy mitől lehet?


Csak az orvosról beszélsz, ennyi erővel azt is adhattad volna címnek, hogy "nem mondom meg, miért, de csúnya bánásódban részesültünk az orvosnál".


Sok sikert a magánrendelésen, és remélem, hogy kiderül, mi a baj, és sikerül lefogynia. Szerintem egyáltalán nem volt rosszindulatú a hozzászólásom, mégis úgy felkaptad a vizet mintha én lennék az oka, hogy a doki így bánt veletek vagy hogy nem sikerül lefogynia a gyereknek (lány vagy fiú gondolom, ezt sem tudjuk meg)

61. bbe8e56e9e (válaszként erre: 57. - Gribedli***)
2016. júl. 14. 13:53
Bocsi de szerintem azt sem írtam, hogy fiú! Itt mindenki hozzá tesz egy két sort és így gyűlik az ítélet ! Nem gond maradok az előző mottónál!
60. Bekacomb (válaszként erre: 57. - Gribedli***)
2016. júl. 14. 12:07
Jól mondod, sport, diéta. Apropó diéta, neki megfelelő!!! diéta kell, ezért is kell a kivizsgálás. Ha ne adj Isten valamilyen betegség áll a háttérben, akkor szó lehet speciális diétáról.
59. igazság hol vagy? (válaszként erre: 55. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 14. 12:07
Egy jó tanács a további orvos látogatás előtt:Írj étkezési naplót kb.egy hétig,ebbe minden elfogyasztott ételt írj be,vigyétek magatokkal az orvoshoz.
58. Bekacomb (válaszként erre: 56. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 14. 12:04
Na de ennyire? ;-)
57. gribedli*** (válaszként erre: 43. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 14. 12:03

Hát ez az, kérdeztük, hogy mit eszik, de nem írtad le, sem azt, hogy sportol-e. Így mi honnan tudhatjuk, hogy igen, sportol és igen, diétázik, hiszen kérdeztük, de nem írtad.


A fiam egyik barátja 6 éves kora óta diétázik, most 14 éves, én kb tavalyig semmi változást nem láttam rajta sem, tudtam, láttam, hogy az anyja betartja a diétát és a gyereknek mindennap volt edzése télen nyáron, karate, tenisz, sí, plusz az iskolai tesióra.


Ehhez képest a fiamnak heti 4 edzése van, igaz, versenyszinten, 2 órás edzések, plusz a hétvégi meccsek. Szóval mindig néztem, hogy a másik gyerek milyen ducika mégis, pedig több edzése van és fogyózik is. Lehet alkat is, de a következô történt. Az idén meglátom, mint a piszkafa, helyes kis arca is lett, meg is dicsértem, hogy hûha, hogy lefogytál, milyen szép szál nagyfiú lettél, az anyja rögtön eldicsekedett, hogy bizony, most vizilabdázik és úgy néz ki, hogy végül ez lett a szerelem, mert imádja és van is tehetsége hozzá.


Szóval nem zárom ki, hogy alkati kérdés is, de nem írtad, hogy mit sportol és mennyit, sem azt, hogy mióta diétázik. Lehet, hogy az a sport, amirôl azt gondolod, hogy elég, az a fiadnak nem elég, a diéta pedig még nem hozott eredményeket.


Nem kétlem, hogy a dokinak meg valamilyen felelôsségrevonás jár a rossz modorért, remélem, hogy nem ússza meg, de elsôsorban rajtad múlik, hogy mennyire támogatod a fiadat, hogy betartsa továbbra is a diétát, de bíztatnod kell a több mozgásra is, vinni stb.


Ha hormonális betegsége van, akkor is ez a két dolog a fô. Mert pl nem is minden pajzsmirigy alulmûködô hízik, van, aki alulmûködés mellett is vékony marad (csak errôl kevesebbet beszélnek, mert nincs súlyprobléma, nincs mirô).


Ha viszont a tesztoszteronszintje alacsony, az megintcsak a mozgástól IS fog rendbejönni, mert ahogy ebben a korban a túlzott tesztoszteronra szinte orvosság a sport, az ellenkezôje is igaz.

56. bbe8e56e9e (válaszként erre: 53. - Bekacomb)
2016. júl. 14. 12:00
Nemrég hallottam egy pszichológustól:" A hülye emberekre szükségünk van, nélkülük unalmas lenne az életünk!"
55. bbe8e56e9e (válaszként erre: 52. - Igazság hol vagy?)
2016. júl. 14. 11:59
Nem gond, ha egészséges és tudjuk kontrollálni!
54. massalhangzo (válaszként erre: 50. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 14. 11:56
az a legbiztosabb, es a gyerekkel is beszeld meg, hogy meg fogjatok talalni a megoldast, ne aggodjon es ne erezze rosszul magat, mert milyen remek gyerek stb.
2016. júl. 14. 11:49
A hoxán ne indíts fórumot, mert rögtön szétcincálnak. Élvezik.
52. igazság hol vagy? (válaszként erre: 48. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 14. 11:46
Elhiszem,hogy örülsz,de a gyermeked szépen fogalmazva még túlsúlyos marad.
51. PöttyösPanka (válaszként erre: 43. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 14. 11:44
Sajnos az is általános, hogy ha egy túlsúlyos ember megy el az orvoshoz valamilyen panasszal, kapásból azt mondják, hogy "kövér, fogyjon le!" És nem is törődnek vele. Édesapám is túlsúlyos volt, ezért nem foglalkozott vele az orvos. A kövérség tünetének vette a légszomjat. Mire kiderült, hogy a túlsúly nem az ok, hanem a betegsége okozata volt, addigra már az intenzív osztályon feküdt lélegeztető gépen.
50. bbe8e56e9e (válaszként erre: 49. - Massalhangzo)
2016. júl. 14. 11:40
Igen viszem magán alapon kivizsgálásra!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook