Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Essek kétségbe? Miért nem kéri meg a kezem? fórum

Essek kétségbe? Miért nem kéri meg a kezem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
39. Anuk76 (válaszként erre: 38. - Bcicus)
2010. nov. 10. 20:38

:) Ez igaz, de nálunk már a szakítás ténye forgott kockán emiatt. A babának meg szüksége van apukára és nem vasárnapit szeretnék neki (amúgy tervezett volt a leányzó)


Nem értette meg az istennek sem, hogy én azért nem akarom felvenni a nevét, mert baromi büszke vagyok a sajátomra.

Nem akarom felvenni, mert utálom az utánamászkálást.

Nem akarok házasodni, mert egyszer már megégettem magam.

38. Bcicus (válaszként erre: 36. - Anuk76)
2010. nov. 10. 20:36
Mondjuk ez elég rossz indok volt, mert azt nem kötelező felvenni. Ha netán valami miatt muszáj lenne férjhez mennem akkor sem venném fel soha a nevét én én vagyok és nem leszek más attól sem h netán férjhez megyek. De ez szinte kizárt.
2010. nov. 10. 20:34
Én azért akartam az esküvőt, hogy minden szerettem lásson álmaim ruhájában, ennyi volt a lényeg.Mi 200e-ből megúsztuk plusz szülőktől egy-egy 100e-s.Nekünk 400 jött vissza mert tudták, hogy jogsit és kocsit akarunk és mindenki megkérdezte, hogy pénz vagy ajándék.70 fő volt gyerekekkel együtt.Ja sátras falusi lagzim volt anyukáméknál mert mindig erről álmodtam.
36. Anuk76
2010. nov. 10. 20:32

Hja kérem nem én akartam :)


De mivel a párom mindenképpen házasodni akart, viszont anyagi keret híján voltunk (lakásvásárlás, baba) no meg egyikünk sem bulizós típus ezért volt egy szerény szűk családi esküvő. Csak a kötelezőt fizettük...


Nálunk évekig azért nem volt, mert nem akartam felvenni a nevét a sok papírozás miatt. Legalábbis ezzel indokoltam :) De annyira odavolt, hogy csak beadtam a derekam...úgyhogy most szépen kísérget mindenhova és fizet mindent :P


Visszatérve a topiknyitóhoz. Szerintem is meg kéne beszélni. De nem úgy, hogy te így szeretnéd meg úgy. Hanem, hogy na itt a gyerek, s te úgy gondolod, hogy jó lenne házasodni. Aztán pedzegetni, hogy valamikor szó volt róla. Nem szabad nekitámadni hogy mi van. Húúú nehéz leírni...de kerülgetni kell.

Csak úgy mellékesen...mondjuk főzés közben mit tudom én amikor együtt vagytok csak úgy jöjjön szóba :) Hátha kiderül, hogy miért húzódozik vagy hallgat nagyokat.

35. Anita0027 (válaszként erre: 32. - Cippora)
2010. nov. 10. 20:21
Szia! Ő mondta magáról. Én csak helyeseltem:)
34. Bcicus (válaszként erre: 29. - Revesz.reka)
2010. nov. 10. 20:20

Azt, hogy szeret nem azzal fogja bizonyítani, hogy ad egy gyűrát, hanem átllaában az életben, attól, hogy elvsz még ugyan úgy szakíthattok késöbb mint papír nélkül csak bonyolítja a dolgot.


És ne írd, hogy ez egy nőnek fontos, max azt, hogy neked, mert nagyon sok nőnek nem fontos, vagy kimondottan nem is akarja.

33. Bcicus (válaszként erre: 27. - Anuk76)
2010. nov. 10. 20:18

De annak mi értelme van. Én mondjuk az egészet tök felesgesnek tartom, de az esküvő lényege, hogy 1 napig csak veetek foglalkozik mindenki Azért, hogy egy papírt kapjon az ember és még buli se legyen egy fillért is feleslgs kiadni szeirntem.

Én azt gondolom, hogy az esküvő egy baromi felesleges dolog, attól nm lesz jobb egy kapcsolat sem.

32. Cippora (válaszként erre: 30. - Anita0027)
2010. nov. 10. 20:16
Ezt azért így kemény kijelenteni,hogy maradi.Van akinek fontos,és van akinek nem.Nekünk pl.nem,de mi elvagyunk így.Baj akkor van ha az egyik igen,de a másik nem akarja.
31. martamay (válaszként erre: 27. - Anuk76)
2010. nov. 10. 20:11
Erre is van megoldas... Maradjon a neved a lanykori! :D Nekem is az maradt, nem is volt gondom vele. :)
30. Anita0027 (válaszként erre: 29. - Revesz.reka)
2010. nov. 10. 20:10
Maradi vagy és álomvilágban élsz. Jól látod. Nagyon sokan élnek esküvő nélkül. Én másfél éve vagyok a párommal, de mondtam neki, hogy ne is próbálkozzon ilyenekkel, pedig ő akarná. Ha boldogok vagytok, akkor papír nélkül is azok lesztek. Minek erőltetni meg mondogatni? Egyszer üljetek le és beszéljétek meg, de szerintem nem szabad folyamatosan ezzel a témával jönni. De ha neked ez a vágyad, akkor tisztázzátok le, hogy ki mit szeretne.
2010. nov. 10. 20:00
a gyerek az övé, ebben soha senki nem kételkedett. nem több millio forintos álomesküvőt szeretnék, csak egy pár gyűrűt. a nőknek ez fontos, igen. talán mert ez egy vallomás hogy csak te vagy és senki más, a sírig. lehet hogy maradi vagyok és álomvilágban élek, de nekem ez fontos lenne. őszinte boldog kapcsolatban élünk egyébként, minden rendben, de nem szeretném ezt elmondani neki, mert ha ennek hatására tenné meg nem lennék benne biztos hogy ő akarja, vagy azért teszi mert én szeretném...
2010. nov. 10. 19:58
az én pasimnak sem állt a feje házasságon...s most vége....azt olvastam, hogy akkor házasodj össze valakivel amikor azt érzed, h nem tudsz meglenni nélküle, de ő sem nélküled...én egy életre akarom tenni majd, s ha 2 év után,mert nálunk is ennyi volt, persze nem volt baba, nem tudja, h szeret-e annyira, h egy életet töltsön velem, akkor úgy érzem nincs is értelme:(
27. Anuk76 (válaszként erre: 23. - Bcicus)
2010. nov. 10. 19:57

Nem kell egy esküvőnek milliókba kerülnie...csak aki a rongyot rázza.


Mi 6 éve vagyunk együtt, van egy 17 hónapos lányunk és 15 hónapos volt mikor összeházasodtunk. Megvolt az egész 20 perc és 15.450 Ft-ból :D Annyi volt ugyanis a terembérlet-anyakönyvvezetődíj. A gyűrűk már megvoltak.


Nálunk a párom volt enyhén szólva erőszakos az esküvő miatt. :) Most meg majd fizetheti a nevem átírását mindenhol ahol fizetős. (személyi, lakcím, végzettségem szerinti azonosítók átíratása ez utóbbi többe fog kerülni, mint maga az esküvő :) )

26. 06718ca650 (válaszként erre: 23. - Bcicus)
2010. nov. 10. 19:54
na igen, nálunk is pont ez a gond, a több milla, de nem attól fogjuk egymást jobban szeretni, akkor meg ez mégsem probléma. :)
2010. nov. 10. 19:53
az a véleményem,akkor van itt az ideje a házasságnak, amikor mindenféle praktika nélkül akarja mindkét fél. Vannak megrögzött agglegények, vagy épp vénlányok. Én megfogadtam, hogy egyszer megyek férjhez. Ha valaki már elvált és nem akar többször megházasodni ezt is meg lehet érteni. Ha azt mondta, hogy elvesz, akkor valószinű ez igy is lesz... vagy ki tudja, lehet csak mondta, hogy megnyugtasson. A pasik sokkal egyszerűbbek, mint mi nők.
24. 06718ca650 (válaszként erre: 1. - Revesz.reka)
2010. nov. 10. 19:53
11 éve vegyunk együtt, szeretnénk esküvőt majd egyszer. :) elkésve nem vagytok, de ha zavar igenis hozd fel a témát, csak tudtok róla beszélni. :)
23. Bcicus (válaszként erre: 1. - Revesz.reka)
2010. nov. 10. 19:50
Mert tudja, hogy az semmit nem jelent? Több millió ft kiadás a semmire? Már volt benne része és tudja, hogy ttól semmi nem fog megváltozni.
2010. nov. 10. 19:46
Az egyik ismerősünk most 10 év után vette el a párját két gyerek van!
2010. nov. 10. 19:45

ennyire fontos hogy egy nöt feleségül vegyenek?

mert akkor ott már rég gond van ha papir nélkül nem boldog valaki szerintem

2010. nov. 10. 19:45

Lassan 8 éve vagyunk együtt ő is volt nős, én is voltam férjnél, kapcsolatunkból születtek ikerlányaink akik januárba 3 évesek! Tökéletes a kapcsolatunk, pedig házasság nem hiszem hogy lesz! De hidd el nem a papír számít!

Ha te nagyon szeretnéd, miért nem ültök le megbeszélni hogy pl te jövő nyáron szeretnéd menjetek el nézelődni hátha kedvet kap!

2010. nov. 10. 19:42
6,5 év és 2 gyerek után vett el feleségül a párom.
2010. nov. 10. 19:39
Ha jó a kapcsolat,és a pasi őszinte akkor nehezen lehet logikus magyarázatot adni hogy miért fél a házasságtól.Lehet hogy a gyermek nem rá hasonlít, és ezt nem meri elmondani?
17. Cippora (válaszként erre: 15. - 828429ecdc)
2010. nov. 10. 19:35

Nézd,tuti nem azért kérte meg a kezed mert sóhajtoztál,meg magazinokat olvasgattál.Valószínüleg ő is ugyanúgy szerette volna.Sőt...tuti!

Viszont aki nem akarja,az nem akarja,és egy 30-as pasit már nem is fog az ember tudni befolyásolni.A praktika oké,de amit írsz,az inkább taktikázás.Az meg szerintem nem jön be egy komoly kapcsolatban.De ez csak az én véleményem.

2010. nov. 10. 19:32
Ja mi már elváltunk.De ezek teljesen más dolgok miatt.Formailag, ugyanis ugyanugy együtt vagyunk.
2010. nov. 10. 19:31
Nekem az eljegyzésnél volt így neki is volt már egy házassága ahol igen pórul járt.Mondjuk abból a gyerek miatt lett házasság igen fiatalon.Megcsalás lett a vége és válás.Sokáig nem bízott bennem sem.Én szerettem volna hogy eljegyezzen nem bántam hogy hosszú jegyesség lesz.Megálltam az ékszerbolt előtt, gyűrűt néztem és csak sóhajtottam egy nagyot.Egyszer amikor nem is gondoltam volna megkért.2 évig voltam menyasszony nem bántam és a lagzit ő hozta fel hogy mikor meg ilyenek.És nagyon rajta volt talán még jobban mint én.
14. costarika (válaszként erre: 6. - 828429ecdc)
2010. nov. 10. 19:22
Ez biztosan nem fog sehova vezetni. Én lapozgathattam akár előtte is, mégsem történt semmi. Aztán a sokadik nyavajgásom után megkérte a kezem, de már nem tudtam örülni neki teljes szívből. Sajnos akármennyire rossz, nem jó erőltetni, mert aztán azt érzed, csak azért vett el, mert te akartad, még ha nem is így van.
2010. nov. 10. 19:21

Egyik ismerosomeknel is ez volt a problema. x eve egyutt voltak, a csaj szeretett volna eskuvot, a pasi nem. Vegul nagy nehezen lett eljegyzes, a csaj kb. 6 evig volt menyasszony...

Aztan a nyaron talalkoztam vele jo par honap utan..... es a csajnak mar mas pasi volt az oldalan!!

Ha neki ez a fontos (Rekanak), akkor nem tudja elfelejteni, tultenni magat rajta.

12. andi6020 (válaszként erre: 6. - 828429ecdc)
2010. nov. 10. 19:20
Medve anyám, de rafinált. :-)
11. 828429ecdc (válaszként erre: 9. - Cippora)
2010. nov. 10. 19:19
Köszi igen naív vagyok és optimista, de hátha bejön neki.Mindig azt mondják a nők praktikákhoz folyamodnak, hát folyamodjunk!
10. 8285925b39 (válaszként erre: 6. - 828429ecdc)
2010. nov. 10. 19:18
:DDD
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook