Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Essek kétségbe? Miért nem kéri meg a kezem? fórum

Essek kétségbe? Miért nem kéri meg a kezem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
69. NomNom (válaszként erre: 68. - New(l))
2020. júl. 23. 11:24

Pontosan, a nőt lehet, hogy megnyugtatja egy időre de én nem ugranék ki a bőrömből egy olyan eljegyzéstől ami tudom, hogy csak azért történt meg mert annyira akartam. Szerintem mind láttunk már olyan válást ahol a férfi házasság és X gyerek után találta meg élete szerelmét...

Vagy bízol benne, vagy nem. Nekem úgy tűnik az utóbbi. :S

Főleg, hogy úgy tűnik nem a család az elsődleges célja a jövőtökre nézve. Mi akkor is tudtuk, hogy szeretnénk családot mikor házasságról még szó nem volt. Őszintén én azt hittem hamarabb lesz gyerekünk mint gyűrű az ujjamon - mondjuk nem így történt végül de mindegy is.

68. New(l) (válaszként erre: 66. - Sörmustár)
2020. júl. 23. 11:19

Most őszintén, ha elvesz feleségül, szerinted egy életre be vagy biztosítva, hogy nem hagy el másért? Valamiért nem bízol benne, és ezen csak ideig-óráig segítene az eljegyzés, utána lenne más, ami miatt visszatérő rémálmaid lennének.

Azt nem értem, miért fogtál bele vele egy közös életbe, ha még a jövőbe mutató terveitek sem rímelnek nagyjából?

67. Scherlock (válaszként erre: 62. - Mikkmókus)
2020. júl. 23. 11:15
Ahol nincs bizalom, ott mire akarsz építeni? Bármit is mire?
66. Sörmustár (válaszként erre: 65. - NomNom)
2020. júl. 23. 10:45

Valószínűleg annyi változna,hogy nem ébrednék fel zaklatottan egy olyan visszaköszönő álomból, amiben elhagyott egy másik, egyébként végtelenül szimpatikus nőért, mert én nem voltam elég, de csak egy évtized után volt képes ezt közölni. Ez egy visszatérő, valós félelmem.

Alapvetően úgy gondolom, minden rendben köztünk, jó együtt élni, jól tudunk együttműködni és talán még a jövőről alkotott elképzelésünk sem áll távol egymástól. (Bár erre nem mernék mérget venni. Úgy fél éve volt egy beszélgetésünk, hogy egyébként hogyan képzeljük el magunkat 5-10 év múlva, milyen céljaink vannak. Ő csak olyanokat tudott felsorolni, hogy ezt és ezt a játékot kiplatinázza.. Persze mikor én kerültem sorra, látszólag elszégyellte magát, hogy én családon gondolkodom, hogy egy szerető és biztonságos pontja legyünk a családunknak, barátainknak. Erre csak annyit tudott mondani, hogy hát igen, szívesen részt vállal az efféle terveimben-mert csak nekem vannak.)

A tudat, hogy tett egy ígéretet, amire hirtelen aztán nem is emlékszik és eszébe sem jut, hogy szeretném 10 év után hivatalosan is felvállalni (Ő 32, én pedig 28 éves vagyok, tehát ebben az életkorban már nem ördögtől való eldönteni, hogy mi legyen.), igencsak elbizonytalanít, hogy ő talán mégsem így érez és csak úszik az árral.

65. NomNom (válaszként erre: 64. - Sörmustár)
2020. júl. 23. 10:11

Szerintem ezekkel az "odaszúrkálásokkal" csak távolabb kerülsz az egésztől. Boldogok vagytok? Jó együtt élni vele? Ha igen, akkor mire fel sietsz? Valami megváltozna tőle?

Mi is majdnem 8 év után házasodtunk össze, komoly hullámvölgyek után. Én már nem is számítottam házasságra, nem is különösebben izgatott már a dolog (előtte sokszor gondolkodtam rajta, miért nem házasodunk össze...) és akkor megkérte a kezemet.

Talán ő is megtette volna, ha nem piszkálnád vele. A férfiak nem szeretik ha nyomás hatására kell valamit.

Lehet, hogy már elrontottad a meglepetését, úgyhogy most megint vár.

64. Sörmustár (válaszként erre: 60. - Mikkmókus)
2020. júl. 23. 09:46

Szia!

Sajnálattal olvasom, hogy Te is ebben a cipőben jársz.

Mi lassan 10 éve vagyunk együtt, melyből 2 éve ténylegesen együtt lakva, saját ingatlanban, amit rendkívül kedvező módon a családból vásároltam ki, így még jutott keret a felújításra és bebútorozásra is. (Ezt azért írom le, mert így érzékelhető, hogy nem az egzisztencia építés az, ami bármit is gátol jelen pillanatban.) Egy igazi első, közös otthont sikerült kialakítani, ahol a párom is jól érzi magát.

A tüske ott van, hogy az összeköltözés előtt egy évvel kijelentette, hogy ha működni fog az együttélés, ő egy fél éven belül megkéri a kezem. Erre azóta sem került sor. Most áprilisban eléálltam, hogy ok drágám, mikor jegyzel legalább el, ha már ilyen ígéretet tettél? Hát ő erre nem is emlékszik, nem gondolta volna, hogy házasodni szeretnék. (Ha az összeköltözés óta egy tucatszor nem jött fel olyan formában, hogy felvenném-e a nevét, milyen torta legyen és honnan rendeljük a menüt, egyszer sem..) Már a jövőbeli gyerek nevét is kiválasztottuk. De ő nem gondolta, mire megerősítettem, hogy de bizony szeretnék. "Állok elébe!" Ennyi volt a válasz. Azóta semmi.

Én hülye még azon is agonizáltam egy sort, hogy nem akartam őt megfosztani a meglepetéstől és remélem, nem érzi magát megfosztva a férfiasságától, hogy egyenesen rákérdeztem- elvileg nem.

Körülöttünk mindenki házasodik, olyanok, akik jó, ha 1-2 éve ismerik egymást, az ő ismerősei is, amire rendszeresen rá is csodálkozik.

Én meg csak zsörtölődöm magamban és egy-egy hírre való reakcióként odaszúrok, hogy lám, más 3 év után el tudta dönteni, amire neked 10 év sem elég.

63. unom (válaszként erre: 60. - Mikkmókus)
2020. júl. 23. 01:15

Legközelebb válaszolj a kérdésre.

Pl. mondd meg, hogy jövőre esküvőt szeretnél. Ebből már kialakulhat egy beszélgetés

62. mikkmókus (válaszként erre: 61. - Scherlock)
2020. júl. 22. 23:50
Nem magamban bizonytalanodtam el, hanem az Ő szavában...
61. Scherlock (válaszként erre: 60. - Mikkmókus)
2020. júl. 22. 22:49

"Szeretem őt, de nagyon elbizonytalanodtam az elmúlt pár hónapban minden tekintetben... "



Nem szereted.

2020. júl. 22. 22:44

Mi a párommal 8,5 éve vagyunk együtt... ebből 5 éve együtt élünk. Még mindig csak néhai téma a házasság, gyerek. Jelenleg sajnos nincs munkám, véleményem szerint egyébként is nehéz találni, pláne ha az ember nem azt csinálja, amit szeretne. Szóval a lényeg hogy ennyi év együttélés után is csak témaszinten van jelen a közös jövőnk, azt is én hozom fel. De ez engem baromira zavar.


Amikor megemlítem neki, hogy mikor lesz esküvő, akkor mindig visszakérdez: "Mikor szeretnéd?"


Nem az a kérdés, hogy én mikor szeretném, hanem hogy MI mikor szeretnénk?!


Mondom ez nemcsak rajtam múlik, persze tudom, hogy fontos lenne az is, hogy két fizetésből éljünk meg. De egyáltalán ennek a munka témának mi köze van ahhoz, hogy megesküdjünk? Mert még a gyerekvállalást meg tudom érteni, hogy munkához kötjük.


Szeretem őt, de nagyon elbizonytalanodtam az elmúlt pár hónapban minden tekintetben... :'( arra is gondoltam ideje akkor tovább lépni, hova várjak 30 évesen?


Én pl. azt sem díjazom túlzottan, ha valaki 2 hónap után már megházasodik, de azért több mint 8 év után az ember szeretne egy magasabb szintre lépni a párjával. Én így gondolom.


Ti hogy gondoljátok?? :)

2015. júl. 11. 09:21
Másba ess bele,aki megkéri :)
2015. júl. 10. 19:14
kétségbe nem kell esni. Várj.
2015. ápr. 4. 11:24
gondolod,hogyha ketsegbe esel akkor megkeri a kezedet?!
2015. márc. 31. 20:10

Áh, ne ess. Hagyd a fenébe.

Majd lesz olyan akinek te leszel az első és a minden.

2015. márc. 31. 19:55
Sziasztok. 4 év után most mentünk szét. De 2 év után lehetett látni, hogy nem ok. Amolyan anyuci meg öcsike legfontosabbja vagyok típus, én sosem voltam, és nem is leszek(más se) ennek a "férfinak" az első. Anyucinak képtelen nemet mondani, öcsike meg 10 évvel fiatalabb, de befolyásolja. Na ennyit erről. Próbálkoztam 4 évig, tűrtem, de már megbántam, hogy nem léptem hamarabb. Egyszer még lehet kísérletezni, de erőltetni nem szabad, ha a másik fél nem tud kompromisszumot kötni, és ebben nem partner! Ja, és a pasi, akiről szó van, már 35 éves! Hiba azt hinni, hogy változni fog a kedvedért a férfi! Nem fog! :/
2013. jún. 20. 22:35
Köszi a válaszokat, mindegyikőtök üzeijében találtam igazságot, csak hát ez nem változtat azon, hogy valamiben nyilván nem biztos a párom, és ezért nem történt még semmi sem 2,5 év után...
53. 9b68993820 (válaszként erre: 50. - 581c677a42)
2013. máj. 19. 14:32
Nem hiszem, hogy házasságra alkalmas lenne az a kapcsolat, ahol egy férfi azért nem kéri meg a nőt, mert neki nem vonzó, ami könnyen megkapható, a nő pedig azért nem akarja, mert ne csak azért kérjék meg, mert neki fontos. Talán nem kéne erőltetni, mert láthatóan te nagyon szeretnél férjhez menni és gyereket szülni, biztos, hogy a párod az, akivel le akarnál élni egy egész életet, vagy már itt az idő, mert együtt élnek, 30-asok vagyok, és főleg ezért? A házasság és a lánykérés sem büszkeségi játszma kellene hogy legyen. :( Fontos döntés, nem szabadna hülyeségeknek befolyásolniuk, a szereteten, szerelmen kéne alapulnia.
52. d878fb6317 (válaszként erre: 50. - 581c677a42)
2013. máj. 19. 11:51

Tedd félre ezt a témát magadban is. Csak arra koncentrálj, hogy működik-e a kapcsolatotok.

Nem a házassági papiroktól lesz jobb vagy rosszabb.

Én 35 évesen mentem férjhez, 3 évi együttélés után.

Most volt a 10. házassági évfordulónk, ha nem kéri hogy menjek hozzá nekem úgy is jó lett volna.

Ne görcsölj ezen.

51. bc257fd221 (válaszként erre: 50. - 581c677a42)
2013. máj. 19. 11:24
Ne siettesd,meggyőződésem,hogy ami nem hosszútávú,holtomiglan kapcsolat 3-4 év alatt kihűl.
2013. máj. 19. 10:52

Sziasztok,


Nálam az a szitu, hogy 30 vagyok, a párom 33, 2 éve járunk, és másfél éve élünk együtt. Kb. egy éve voltunk Horvátban és reméltem, hogy ott, egy év után megkérik a kezem. Nem történt meg, közben egyre több ismerősöm, barátnőm lett eljegyezve, elvéve, sokan kérdezgették tőlünk a családból, hogy mikor már, és én annyira frusztrált lettem, én is nyösztettem,kérdezgettem sokszor, miért már nem... bevallása szerint már akarta, de akkor látta, hogy rágörcsöltem, akkor már csak azért sem, beijedt, meg mondta is, hogy ez így annyira nem jó, mikor a lány akarja előbb, és neki nem vonzó, ami könnyen megszerezhető, de közben tudom, hogy nagyon szeret, és nélkülem nem akar élni, és ő is házzasságpárti. Most közölte egy nagy beszélgetés után, hogy akkor idén már megkérne... csakhogy fordult a kocka, mert annyira "kiégtem" ebben a kérdésben, oda a hiúságom, a büszkeségem, a romantika mostmár bármikor megkérne úgy érezném, hogy ezt csak én akartam, és ő engedett a nyomásnak. Mit tegyek, hogy újra hozzá akarjak menni, anélkül, hogy keserűség legyen bennem? Ja, és gyereket is szeretnék már, mert korban vagyok, de azt meg házasság nélkül nem szeretném...

49. Sensitiv (válaszként erre: 1. - Revesz.reka)
2010. dec. 16. 13:27
ne veszekedjetek azon hogy elhiszed-e vagy sem, hanem egyik nap menjtek el az önkormányzatba és kérjetek egy időpontot amikor megkötitek a házasságot. ennyi.
2010. nov. 29. 10:51

Amúgy érdekes dolgok ezek. Nálunk a családban is volt most egy esemény:

Unokahúgom 30 éves, 12 éve járnak együtt. Még csak össze sem költöztek, nekem ez volt a fura, hogy az elköteleződésnek még a gyanúja sem merült fel.

Teltek az évek, karácsonyok, Valentin napok, de se eljegyzés, semmi:( Ki-ki lakott a saját szüleinél.


Aztán most pár hete a lányt elvitte a srác egy nagyon romantikus helyre, egy nagyon elegáns étterembe, gyertyafényes vacsorára. Az egész éttermet lefoglalta kettőjüknek, kaják, pezsgő, gyűrű, lánykérés.

Megjegyzem, a lány soha, de soha a 12 év alatt még csak célzást sem tett rá, hogy őt miért nem jegyzi el. (Közben barátnői már férjhez mentek, gyereket szültek).

Szép és romantikus dolog, és nem is akarom elvenni a jelentőségét, de ebben az esetben mi az, amiért 12 évet kellett várni arra, hogy hollywoodi díszletek között megkérje a kezét, nem tudom.

Bár anyuci egyszem gyereke, apja nincs, lehet, hogy 12 évig tartott legyőzni a kedves mamát, ki tudja.

47. 25a27430dd (válaszként erre: 46. - Revesz.reka)
2010. nov. 29. 10:46
Szívből gratulálok! :)
2010. nov. 29. 10:31

ha esetleg valaki olvasná még a fórumot:


egy bevásárlás alkalmával találkoztunk ismerősökkel, akik büszkén mutatták a gyűrűt az ujjukon.

hazamentünk, és cigizés közben mondtam a páromnak, hogy szeretnék gyűrűt. És tudjátok mit mondott??

hogy ő már régóta szeretné, és már sokszor mondta, de azt hitte én nem szeretném, mert mindig olyan hülyén reagáltam. boldog voltam. ennyivel lezártam a témát, nem hoztam fel utána, ugy voltam vele majd lép. 2 nappal később reggel felkeltünk és közölte hogy készüljek, mert megyünk gyűrűt nézni. megrendeltük. még kb 2 hét és kész. :D

45. cbe6ba1fa9 (válaszként erre: 20. - Bun Csilla)
2010. nov. 11. 21:22

Egyébként szerintem elsősorban mindig azok a nők mondják azt, hogy nem a papír számít, és hogy élettársi kapcsolatban is nagyon jó lehet együtt, akik már egyszer elváltak.


Elváltak, s utána tudták, mekkora felelősség az, hogy házasember vagy, és hogy valójában a papír csak egy szép nagy burok az egészre. Mellesleg házasságpárti vagyok, de szerintem nincs baj azzal a mentalitással sem.


:)

44. Boléna (válaszként erre: 1. - Revesz.reka)
2010. nov. 11. 21:11

szia!


meg kellett volna mondanod neki anno h neked fontos a papír és csak akkor szülsz,ha elvesz.

/nálunk így volt,nagyon szeretett volna babát már az elején,de nekem fontos volt h elvegyen előtte./


most sztem a legrosszabb az ha erölteted.


ülj le vele és mond neki:


drágám,minden vágyam h a feleséged legyek,ország világ elé állva megmutatni,h mit jelentesz nekem.


nekem ez fontos. kérlek gondold át. ha döntöttél,szólj.


ha mégis azt mondja nem akarja,akkor tudakold meg h mi az oka? fél valamitől? nem te vagy az igazi? jogod van tudni

2010. nov. 11. 14:29
Miért baj az, ha nem kéri? Mi változik azzal? Ha szeretitek, megbecsülitek egymást, akkor totál nem számít az a darab papír. Az a fontos, hogy mit éreztek belül.
42. e28c748947 (válaszként erre: 40. - Revesz.reka)
2010. nov. 10. 21:52

Szia

Egyáltalán nem maradi az, aki házasságban él.Sőt...Ha mindenki úgy gondolkodna, hogy ez maradi dolog és nem kell, nos akkor változna a világ.Mindenki nem gondolkodhat így szerencsére.Én a házasságot alapvető normának tartom.

41. agis
2010. nov. 10. 21:46
HOgy az indito kerdesre valaszoljak, azert nem keri meg, mert nem akarja. Lapozgathastz ujsagot, sohajtozhatsz az ekszerbolt elott, nyelhetsz nagyokat, ha eskuvorol van szo a TV-ben, NEM FOG MEGKERNI, mert NEM AKAR. MOndhatod, hogy nem erdekel, hogy te nem is karasz ferjhez menni, akkor sem teszi majd meg, es akkor meg vegkepp nem, ha elmeseled neked ez mennyire nagyon fontos. Nyugodj bele. Majd megker, ha O UGY GONDOLJA.
2010. nov. 10. 21:17
akkor helyesbítek. nem minden nőnek fontos. nekem igen. nem veszem sértésnek ha valaki maradinak nevez. igaz a maradinak olyan negativ csengése van. nevezzük inkább ebből a szempontból konzervatívnak.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook