Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nem kéri már meg a kezem? fórum

Miért nem kéri már meg a kezem? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. márc. 31. 19:54
Ja, és a pasi, akiről szó van, már 35 éves!!! Sosem szabad arra várni, hogy majd változni fog a kedvemért. Nem fog! :/
2015. márc. 31. 19:53
Sziasztok. 4 év után most mentünk szét. De 2 év után lehetett látni, hogy nem ok. Amolyan anyuci meg öcsike legfontosabbja vagyok típus, én sosem voltam, és nem is leszek(más se) ennek a "férfinak" az első. Anyucinak képtelen nemet mondani, öcsike meg 10 évvel fiatalabb, de befolyásolja. Na ennyit erről. Próbálkoztam 4 évig, tűrtem, de már megbántam, hogy nem léptem hamarabb. Egyszer még lehet kísérletezni, de erőltetni nem szabad, ha a másik fél nem tud kompromisszumot kötni, és ebben nem partner!
2015. febr. 20. 02:35
sok pasi ezt sosem teszi meg.
66. Shadow Angel (válaszként erre: 60. - Mazsola81)
2014. szept. 4. 22:32

De előfordult válás régen is. Például dédnagymamám az 1920-as évek elején vált el, s nem is ment férjhez többet (arról sem tud senki, hogy egyáltalán lett volna ffi az életében) . S bár az akkori norma szerint az asszonynak sokmindent tűrni kellett, ő nem tette.

Az tény, hogy sokan manapság tényleg megfutamodnak, azonban vannak olyan helyzetek is, amikor nincs mese, "válni kell".

65. unom (válaszként erre: 64. - Mazsola81)
2014. szept. 4. 22:19
Persze, nem panaszkodtak, nekik az volt a természetes. De az elbeszélésük alapján nem cserélnék velük.
64. mazsola81 (válaszként erre: 63. - Unom)
2014. szept. 4. 22:16
Rokonságban, ismerettségi körben sok időssel beszélgettem már az életükről. Senki sem panaszkodott. Akkor nekik az volt a jó. Ahogy nekünk a mostani.
63. unom (válaszként erre: 62. - Mazsola81)
2014. szept. 4. 22:13
Nekem nem tetszik az a hangulat, szeretek most élni, szeretem, hogy jóval több lehetőségem van, mint 50 éve lett volna, hogy a régebbi korokról ne is beszéljünk. Túl sok szociográfiát olvastam ahhoz, hogy higgyek a régi idők romantikájában. 100 év múlva a mai kort emlegetik majd ugyanígy :)
62. mazsola81 (válaszként erre: 61. - Unom)
2014. szept. 4. 22:10

Bizony... mert mindig az asszony tartotta rendben és simította el a dolgokat.

Nem is elvárás szerint kell élni. De azért a régi időknek is megvolt a maga szépsége és hangulata.

Ma is sok látszatkapcsolat van...

61. unom (válaszként erre: 60. - Mazsola81)
2014. szept. 4. 21:55

"Az asszony köténye sokat eltakar" Nekem nem vonzó ez a hozzáállás.Akinek igen az ma is megteheti, hogy így él.

Abban egyetértek, hogy sok a meggondolatlan házasság, rossz a problémakezelés, hiányos a kommunikáció a párok közt. De nem sírom vissza a régi időket, nem szeretnék úgy élni, ahogy anno elvárták.

Igen, régen meghatározó volt a "mit szólnak majd hozzá". Sokszor emiatt azt mutatták kifelé, hogy minden rendben, míg belülről másképp nézett ki.

60. mazsola81 (válaszként erre: 59. - Unom)
2014. szept. 4. 21:48
Miért számított annak? Mert a falubeliek megszólták... Férjhez megyek, mert mit fog szólni a szomszéd... De válás mégsem nagyon volt. Megtanulták egymást kezelni, megtanultak együttélni.
59. unom (válaszként erre: 58. - Mazsola81)
2014. szept. 4. 21:43

Van, akiknek fontos, és van akiknek nem. Az, hogy házasság, vagy együttélés semmit nem mond el a kapcsolat minőségéről.

Régen sem volt több szerintem az "igazi" szerelmi házasság, mindig voltak egyéb indokok, ráadásul a társadalmi nyomás is erősebb volt, főleg vidéken. 20 évesen egy lány már vénlánynak számított.

2014. szept. 4. 21:29

Ha tudod előre, hogy el fogsz esni, akkor leülsz.

Ha mindig mindenhez úgy állunk hozzá, hogy minek, mert úgysem lesz jó vége akkor ne is csináljunk inkább semmit. Minek házasodjunk, úgyis válás lesz a vége... Így nem lehet.

A házasság egyre jobban kimegy a divatból, sajnos, ha szabad így fogalmazni. Alapvetően szociális okokra vezethető vissza. Előbb a karrier, előbb az egzisztencia stb. Nagyszüleim korában fiatalon házasodtak, fiatalon alapítottak családot, és aranylakodalmat ünnepeltek. De a mai rohanó, stresszes világban ez egyre későbbre tolódik és jóval rövidebb ideig tart. Baj az is, hogy sokan meggondolatlanul, túl korán kötik össze az életüket a párjukat és csak utána jönnek rá, hogy az együttélés, a családi élet nem fenékig tejfel. Nézeteltérés van? Gondok vannak? Megoldandó problémák vagy nehézségek vannak? Nem minden úgy alakult, ahogy szerettünk volna? Torpanjunk meg, váljunk el. Meneküljünk, ahelyett, hogy megoldanánk. Nagyanyáink idejében is voltak gondok, mégsem váltak rögtön az első problémánál... a századiknál sem...

De vannak emberek, párok, akiknek ez fontos. Ettől még nem maradiak és igenis működhet nekik.

Az a baj, hogy a tiszta érzelemből köttetett frigyek egyre kevesebbek. Becsúszott a gyerek? Vegyél el, mert a gyerekemnek család kell... Hitel kell? Vegyél el, mert házasoknak egyszerűbb (egyébként nem...)... Sok házasság "érdekházasság". Viszont nincs annál szebb, amikor egy pár szűk családi/baráti körben, egy romantikus helyen, mindenféle csinnadratta nélkül őszinte szívvel fogad örök hűséget egymásnak. Akkor ők ezt komolyan, őszintén és meggyőződéssel akarják. Az, hogy sikerül-e, hogy működni fog-e az már rajtuk múlik.

57. 3a5c305959 (válaszként erre: 56. - Unom)
2014. szept. 4. 10:50
Ertem. Har nalunk egyik sem igaz. Mi egy het egyuttlet utan hazassagrol beszelgettunk a férjemmel pedig elotte soha meg nem fordult volna a fejemben semmelyik pasimmal. Aztán sokaig azt hittuk nem fogunk tudni osszehazasodni mert o muszlim en meg pogany vagyok, de hala istennek az Anglikan egyhazat ez nem erdekli. Na mondjuk ez egy vicc, hogy templomban osszeadnak egy muszlimot meg egy poganyt :-) De csodalatos volt a szeremonia, a pappal azota is koszonoviszonyban vagyunk, a gyuruinket meg le nem vennenk a vilagert sem.
56. unom (válaszként erre: 55. - 3a5c305959)
2014. szept. 3. 16:45

Mert a házasságokat elnézve nem az elköteleződés magasabb foka... Hagyománytisztelet, modellkövetés, megfelelni vágyás a sztereotípiáknak. Nekem egyik se fontos.

Eddig csak egy ember... Ne érts félre, nem személyes: a válási statisztikákat nézve nem biztos, hogy végleges ez az állapot. Kívánom, legyen úgy, de nem jellemző.

55. 3a5c305959 (válaszként erre: 50. - Unom)
2014. szept. 3. 13:16

Akkor lehet hogy ti ritka kivetelek vagytok. En nem ertem hogyha jol munkodik egy kapcsolat akkor miert nem vagyik ra a ket fel hogy az elkötelezettség egyel magasabb fokara lépjenek. Szamomra csak az a magyarazat hogy felnek az elkötelezettségtol vagy ezzel az emberrel nem akarnak csak.

Engel sok mindenki hivhatott a baratnojenek, ketten az elettarsuknak de felesegemnek csak egy ember. :-)

54. 82d45dcd14 (válaszként erre: 53. - Angelic smile)
2014. szept. 3. 13:12
ez a legjobb:))
2014. szept. 3. 12:43

Az alábbi installációra nehéz szavakat találni... Talán csak a lábbeliket emeljük ki: gyerekek, ne strandpapucsban és ne edzőcipőben! De tényleg ne...


[link]


:DDDDDDDDDDDDDDD Na jó, már könnyezek a röhögéstől! :D

52. angelic smile (válaszként erre: 48. - Angelic smile)
2014. szept. 3. 12:41
Bár ilyenbe is lehet esküdni, pár Ft-ból legalább az esküvőt meg lehet úszni: [link] :DDD
51. 82d45dcd14 (válaszként erre: 49. - 3a5c305959)
2014. szept. 3. 12:39

Mii??

Nem hazudok,magamnak meg főleg nem....

Nincs az a pénz amiért megtenném,nagy lagzi vagy kicsi...soha

50. unom (válaszként erre: 49. - 3a5c305959)
2014. szept. 3. 12:20

Miből gondolod?

Sose érdekelt a házasság, nem vágytam rá, és ez az évek során sem változott. Attól még másnak lehet fontos.

49. 3a5c305959 (válaszként erre: 46. - Siba22)
2014. szept. 3. 12:15
Szerintem az a no aki meg nem volt ferjnel de azt mondja hogy neki nem kell a papir az hazudik sajat maganak is. Miert kene 7 orszagra szolos dinom-danomot rendezni? Lehet pici eskuvot csinalni, ket tanulval es kesz. A mienk kicsi eskuvo volt egy tobb szaz eves temploban, kb 20 vendeggel, aztan koccintas utana meg fenykepezkedes a parkban. Mivel mindenkitol penzt kaptunk mi kerestunk az eskuvon :-)
48. angelic smile (válaszként erre: 46. - Siba22)
2014. szept. 3. 09:33

Ezzel én sem értek egyet. Van, akinek a lelkének kell az a papír és azért mert egy évszázados (vagy évezredes? :D) hagyományt tisztel még nem hisztizik.


Én nem kérdeztem a házasságról a férjemet, de ő más érzelmileg, magától jutott eszébe és ez így volt jó, meglepetés volt. :)


Egyébként a fórum indítónak csak azt tudom javasolni, hogy ne erőltesse, mert lehet, hogy a párja nem csak egy gyűrűben gondolkozik, egy lagzi pedig nem 2 Ft-ba kerül.


Valaki írta, hogy azt kell éreztetni, nincs szükséged arra a papírra. Mindig az van nyerő helyzetben, aki kevésbé akarja a kapcsolatot. Igaza van!

47. kriszta773 (válaszként erre: 46. - Siba22)
2014. szept. 3. 08:41

bocsi, de ebben nem értek egyet :) mi nők hajlamosak vagyunk mindent csak érzelmi oldalról megközelíteni, de egy család jóval több, mint pusztán érzelmi közösség. általában azok, akik túl vannak egy rossz házasságon, váláson, azért nem akarnak újból házasságot (ha nem akarnak), mert nem akarják újból végigcsinálni a cécót, és ha nincs házasság, könnyebb kilépni (ebből is látszik, hogy a házasság nem csupán egy papír, szorosabb, komolyabb elköteleződés, és nemcsak érzelmi szinten)


persze a papír nem garancia arra, hogy két ember kapcsolata boldog lesz, és igazad van abban, hogy sokan könnyelműen, pusztán a romantikus gesztus miatt házasodnak, nem gondolva át ésszel is, hogy vajon a megfelelő partnerrel teszik-e :)

46. siba22 (válaszként erre: 41. - Kriszta773)
2014. szept. 3. 06:16
ki mondta,hogy másé is az lesz??elég egy rossz döntés eleve és kisiklik az élete bárkinek.nekem benőtt a fejem lágya így tudom ha szeretem a párom és viszont felesleges a papír.de sokaknak ez a legjobb dolga " házasodjunk össze mert úgy a jó "!!ez a legnagyobb hülyeség.most már szerencsére jól működő kapcsolatban élek.ez papír nélkül működik és egyikünk se pont egy papír fog hasra esni.aki össze házasodik majd gondoljon bele egy alap házasság kötés árát mi hasznosabbra költhette volna.pl nyugdíj előtakarékosság,egészség pénztár stb.na ezen kell törni a buksit és nem holmi " miért nem kéri meg a kezem " hisztin.mert ez már az.
2014. szept. 2. 23:46
Ja, az eredeti kerdesre valaszolva, nekem mindig az az erzesem ha egy baratnomnek nem keri meg a kezet a pasija, vagy ha meg is keri de elvenni nem akarja, hogy arra var hatha valami jobb jon. Vannak kivetelek pl ha jon a gyerek es nem akar nagy pocakkal lakodalmat a no, de ha csak a fefin mulik az szerintem gyavasag es az elkötelezettségtol valo félelem.
2014. szept. 2. 23:35
Mi a papirert hazasodtunk ilyen hamar. Nincs ebben semmi rossz. Igyis-ugyis egyutt eltunk mar meg egyutt terveztuk a jovot, de a ferjem nem egy romantikus tipus, nem tudom megkerte-e volna a kezem ha nem kell a papir. De nem bantuk meg, most volt az 5 eves hazassagi evfordulonk es egyenlore jóban-rosszban, egeszsegben-betegsegben egyutt :-)
43. anya4005 (válaszként erre: 21. - 744b775692)
2014. szept. 2. 23:03

Ha istentelenűl megkergül a gyerek,én ezt szoktam mondani a páromnak! (Tényleg gyereket kért karácsonyra,meg is kapta!!! :-D)



Amúgy 5 év és 2 gyerek után sem akar elvenni. Néha,csak úgy mellékesen megkérdezem,a válasz mindig nem,és nézzük tovább a tv-t.

Persze,nekem sem jelentene a papír semmit,de épp elhagytam egy gyűrűt,pótolhatná!

2014. szept. 2. 20:48
Öt éve vagyunk együtt a párommal. Előtte ő már kétszer volt nős. Ebből az első szerelemből volt, a második úgymond kényszer. Eleinte én is pedzegettem az eljegyzés dolgot. Mindig az volt rá a válasz, hogy majd, majd. Jött az is, hogy nincs pénz. Persze nem értettem, hogy ha kétszer már volt rá pénz, akkor rám miért nincs?! Aztán rájöttem, hogy minél inkább görcsölök, ő annál jobban ellenáll. Így leálltam a témáról. Erre kb. egy év elteltével (szóba sem került az alatt az egy év alatt) jött a lánykérés. Váratlanul. És így volt jó :) Azóta évek teltek el...nem vett el. Majd, majd :) Kivárásra játszom. És neked is ezt ajánlom. A folytonos nyomás feszültséget kelt, hatására ellököd őt magadtól.
41. kriszta773 (válaszként erre: 37. - Siba22)
2014. szept. 2. 20:23

azért, mert neked volt egy rossz házasságod, még nem jelenti, hogy mindenki másé is rossz és felesleges, és "csak papír". ezzel az erővel egy gyerek se vegye fel az apja nevét, mert az is csak papírmunka eredménye, és még lehetne sorolni

nem kell feltétlenül házasodni, a gondok csak abból szoktak jönni, ha az egyik félnek fontos, a másiknak nem. ebben is jó, ha közös a nevező és az igény, akarat :)

2014. szept. 2. 14:26

Volt párom három év után megkérte a kezem. Csinnadratta, Stb. Egy hónap múlva neki gondolkoznia kellett. Egy másik nő mellett. Hónapokkal később megint összeakadtunk, idővel újabb lánykérés, kitűzött esküvő. Ismét közbeszólt valami hölgyemény. Innentől Köszi, én tartózkodom a házasságtól.

Párommal 5 éve vagyunk együtt, 1 éves a kisfiúnk. Mikor kiderült, hogy terhes vagyok, én kértem, ne vegyen el. Ha eddig nem tette, ne most jusson eszébe. Ne legyen az, hogy csak a gyerek miatt.

Ha el akar venni, később is lesz alkalma rá.


Ha szeretitek egymást, boldogok vagytok, előbb vagy utóbb meg fog kérni. Ne froclizd. Ne érezze a kényszert. Türelem.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook