Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nem kéri meg a pasim a kezemet? fórum

Miért nem kéri meg a pasim a kezemet? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. dec. 1. 11:55
mert ugy latszik,hogy fel az elkotelezedsegtol.sajnos sok ilyen pasi van.
2011. okt. 2. 02:43

Szia Szívós,

Figyelj, millió oka lehet annak ha nem kéri meg a kezed...

Ha elolvasod az írásokat látod, hány és hány különféle verzió létezik együttélésre, fiúkérésre meg ilyesmi...

Ő a Te pasid neked kell ismerni a természetét, abból azért több mint 3év után már tudnod kellene, hogy mi az ok....

Hány évesek vagytok? Manapság a férfiak többsége általában 30 éves kora körül érzi azt, hogy meg kellene állapodnia.

Mi nem házasodtunk össze több okból. Az egyik, hogy "férjemnek" esküvő iszonyt diagnosztizáltak az orvosok :-)))) viccen kívül utálja, ha mindenki őt nézi és egy un. forgatókönyv szerint kell tennie a dolgokat.... a másik az anyagi oldal ami engem rettentően bosszant, mert nem várom el a szüleimtől, hogy leakasszanak 2-3 millát.... (mindkettőnknek nagy a családunk) Ez az alapösszege egy olyan esküvőnek amit én elképzelek. Persze biztos meg lehet úszni kevesebből is de ha nem olyan amilyet én szeretnék és kompromisszumokra épül akkor minek? Nekem a papír meg egy "buli" meg egy gyűrű nem jelent többet, mint a tudat, hogy akivel élek szeret, tisztel és nagyszerű apa!

Volt egy ismerősöm ódákat zengett arról, hogy neki milyen fontos a házasság, isten színe előtt a templomban kimondani az igent bla.bla.bla.... na ő 9 hónapig szervezte az esküvőt a szülei pénzén, majd a szerinte micsoda nagy változást hozó házasélet nem tartott tovább 3 hónapnál! Először az egyik, majd a másik csalta meg a párját... szóval nem az esküvő a lényeg!

DE ha neked ez valóban annyira fontos és ezt tudatod a fiúval akkor ha Te is olyan fontos vagy neki és valóban szeret akkor feleségül fog venni!

2011. okt. 2. 00:18

Mi 5 éve élünk együtt a párommal,és eszünk ágába sincs házasodni! Valaki kérdezte,miért nem akarjuk megpecsételni a kapcsolatot,ha annyira szeretjük egymást!Nos,mi megpecsteltük!Egy gyönyörű "Törpével"! És úgy gondoljuk,hogy vele a Jóisten áldását is megkaptuk (meg persze a szülőkét is!),máséra meg nincs szükségünk!:)

Még valami! Soha életemben nem vágytam sem esküvőre,sem fehér ruhára,sem bármi hasonlóra!

A nagy ceremónia gondolatától pedig kiráz a hideg!

Ha egyszer mégis rászánjuk magunkat,megegyeztünk,hogy Skóciába megyünk,mert ott,állítólag,még a kovács összeadja a szerelmeseket!!:)) És max. a gyerek(eke)t visszük!!:))

2011. okt. 1. 23:49
5 évig voltam együtt a párommal.. mésfél évig együtt éltünk, mégsem történt semmi.. Aztán szétmentünk! Egyik ismerősömnek fél év múlva kérték meg a kezét, most van egy nagyon aranyos kislányuk! Körülettem mindenki vagy terhes, vagy szült, vagy már egy ideje gyereke van, van megkérték a kezét, vagy házas! A mostani párommal még csak 8 hónapja vagyunk együtt.. egyenlőre cicát " vállalunk". Amikor szóba jön vhogy a házasságosdi, akkor csak elterelem a szót, meg hogy még korai lenne.. etc. Nem akarom megijeszteni..
2010. jún. 28. 00:05
Hát...lehet h én vagyok elrontva, avgy még csak simán "pici" vagyok... de most őszintén...semmi értelme egy rohadtnagy pénzkidobásnak,hercehurcának egy vacak papírért,ami aztán csak idegesítő,mint "megnyugtató". Értem én, hogy milyen jó, hogy hivatalosan is egymásé a két ember...De azt nem egy vacak papír határozza meg....Az annyira mulandó.... Attól ugyan úgy,vagy még jobban elfelejtődhetnek a nyugis pillanatok,amikor csak tisztán szerelem van és boldogság...nem? nem biztosít az semmit....sőt...
42. Anka71 (válaszként erre: 41. - De0bf0494c)
2009. dec. 7. 12:10

Egyet kell, hogy értsek Veled.

Nálunk a családban van olyan lány, hogy már 10 éve "járnak", de még nem volt lánykérés, sem összeköltözés. Azért furcsállom. Olyan, mintha a hapi nem merné elkötelezni magát, mert még valami jobbra várna:((

2009. dec. 7. 11:53
Sziasztok! Szerintem ha egy férfi és egy nő igazán szereti egymást (mélyen, és nem belehabarodással), komolyan gondolják a kapcsolatukat, akkor nem kell ennyit várni a házasságkötéssel, mert biztosak benne, hogy együtt akarják leélni az életüket. Mi most árpilis végén jöttünk össze (előtte ismertük egymást felszínesen), június végén megkérte a kezem, augusztus 7-én volt az esküvőnk, és most várom a babánkat! :) Tudom, hogy soha nem fogom megbánni, sé Ő se! :)
40. df2a740c00 (válaszként erre: 38. - Kriszti020)
2009. ápr. 22. 12:08
:) szerinted miért szeretné mindenki? Én ifjabb koromban se vágytam rá, és most sem. Ezekszerint csak becsapom magam:) vagy lehet, hogy én vagyok az egyetlen kivétel? Lagzit meg a hátam közepére nem kívánok.
39. mimmo33 (válaszként erre: 38. - Kriszti020)
2009. ápr. 22. 11:53

Teljesen igazad van!

Amikor 18-20 éves voltam Én is vágytam rá, és elképzeltem, hogy milyen lesz majd fehér ruhában bevonulni, és az egész család bőgni fog a boldogságtól:)

Aztán az élet máshogy hozta.

Lehet, hogy átlátszó, és süket duma, de Én (és ezt csak saját magam nevében mondhatom), nem érzem hiányát, és ma már nem érzek vágyat arra, hogy összeházasodjunk a párommal.

Sajnos az elmúlt pár évben számos olyan kapcsolatot láttam tönkre menni esküvő után, ahol előtte hosszú éveket éltek együtt...Valami megváltozik, ha akarjuk, hanem az után, hogy papír van a kezünkben.

Nem vagyok esküvő, és házasság ellenes, csak már vannak fontosabb dolgok az életünkbe annál, hogy kidobjunk több száz vagy akár milliókat az ablakon...

2009. ápr. 22. 11:44
bocsi csajok de ez az én nem akarom duma nagyon átlátszó.mindenki szeretné legbelül csak van aki megérti a másikat és inkább lemond róla.abban igazatok van hogy nem vagytok kevesebbek és tényleg nem egy papír tart össze benneteket.de azért szép volna az a lagzi.nem igaz?
37. reni79
2009. ápr. 22. 11:21
az enyémet sem,de egyetértek mimmo-val!
2009. ápr. 22. 10:27

Mi 9 éve vagyunk együtt, és nem vágyom rá, hogy megkérje a kezem...

Nem hiszem, hogy attól kevesebb vagyok, hogy nem vesz el. Sőt, sokkal jobban ragaszkodunk egymáshoz;)

35. reni79
2008. nov. 29. 19:14
kérd meg Te az övét:-)
34. Karina82 (válaszként erre: 33. - Júlia*)
2008. nov. 29. 16:05
:D ez igaz.csak a pasik ezt nem tudják
2008. nov. 29. 11:34

:-)


Mert amióta világ a világ,

a nők veszik férjül a pasikat.


:D

2008. nov. 29. 11:20
és nekem miért kérte meg?
2008. nov. 29. 08:49
Nálunk anno úgy történt a "leánykérés", hogy felvetettem - úgy futólag - egy romantikus film közben. Csak annyit kérdeztem, mi nem tartjuk meg az eljegyzést? Aztán nem is foglalkoztam a kérdéssel többet. Pár hónap múlva el kezdte nézegetni a gyűrűket.
30. 9df60c3431 (válaszként erre: 8. - Efa181b264)
2008. okt. 29. 14:27

Nálunk is itt a bibi :(

Érdemes várni, hogy változzon a dolog vagy veszett ügy?

2008. okt. 29. 14:20

Mi még csak 1,5 éve de még láthatáron sincs.

A legrosszabb amit tehetsz, hogy türelmetlenkedve utalgatsz rá. Ezt nem szabad, elmegy az összes kedve hogy megkérjen, azt fogja gondolni hogy rá akarsz akaszkodni, meg akarod mondani neki hogy mit tegyen. Nem szabad. Várni, várni és várni türelmesen...Ha fontos vagy neki, előbb utóbb megkér.

Az is fontos, hogy csak igazán jó kapcsolat esetén lehet ezt elvárni. Ha mindennap veszekedtek, nem jöttök ki egymással akkor ne várd hogy megkérjen az irreális lenne. A pasik jól meggondolják mikor és kinek az igájba hajtják a fejüket. A legjobb amit tehetsz, hogy igyekszel harmonikus kapcsolatban maradni vele és várni. Ha igazán fontos vagy neki, előbb utóbb meg fog kérni. Türelem. Sok sikert!

Üdv.

2008. okt. 29. 13:55
Nem a papír a fontos
2008. okt. 23. 10:54
mert egy fasz,pedig 26 hetes állapotos v.ok tőle,és 3 éve együtt vunk
2008. okt. 23. 10:23
Nem tudom. Az enyémet már megkérték. :-)
25. e16386a4e9 (válaszként erre: 24. - 2ce679405c)
2008. okt. 22. 20:07
Eröltetni semmiképpen nem szabad.De arról szerintem öszintén kellene beszélned, hogy te hogy képzeled el a jövődet.Persze minden függ attól is, hogy milyen családban nőtt fel, hogy befejezte-e a tanulást, hogy mennyire "kisfiú" még aki csak próbálgatja az önállóságot vagy csak egy számára megfelelő laza kapcsolatot akar fenntartani.Az, hogy "elriad-e" az előzőektől is függ.De szerintem csak azt lehet elriasztani aki nem vesz téged komolyan, mert az "elriadás" csak ürügy a lelépésre.Én biztos, hogy beszélnék az elképzelt jövőmről, elmondanám, hogy tudod, az a fiú, aki a férjem lesz, mennyire fog szeretni és a gyerekeim apja lesz...Addig álmodoznék hangosan, amig felébredne benne a kérdés, miért is ne lehetne ő ez a valaki?Ha pedig elunja és lelép, hát akkor nem is szeretett igazán.Ne félj attól, hogy akkor mi lesz!
24. 2ce679405c (válaszként erre: 23. - E16386a4e9)
2008. okt. 22. 19:34

Ez kedves történet!

Csak tudod, olyan nagyon szeretném... :-) Már utalgattam neki rá, de mintha falnak beszélnék. :-(

2008. okt. 22. 19:29
Szia!Mindennek eljön a maga ideje.Egy érdekes példát szeretnék elmesélni.A munkahelyemen van egy nagyon kedves asszonyka, van két felnőtt gyerekük.24 éve élnek együtt, közösen nevelték fel a gyerekeket.És most lesz az esküvőjük a közeljövőben.Amikor gyűjtöttek ajándékra én meg is kérdeztem, hogy nem a lánya megy férjhez?Szóval számukra ennyi év után jött el a megfelelő idő.Persze azt gondolom,mindenhez két ember közös döntése szükséges.Ha már az elején más-más az értékred, az egyik fél számára csupán formaság az ami a másiknak a kapcsolatuk nyilt és őszinte felvállalása, akkor talán érdemes "papir nélkül" várni, amig kiderül, a kapcsolat mennyire szoros.
22. lilimia (válaszként erre: 21. - 2ce679405c)
2008. okt. 20. 12:39

Remélem rövidesen arról számolsz be hogy menyasszony vagy :)

Szurkolok mert igazán csodálatos érzés! Az esküvőre való készülődés pedig nagyon izgalmas :)

Páromnak már megvettük az öltönyt, és a cipőt, de az én ruhám még várat magára, mert divattervező barátnőm tervezi, és készíti nászajándékba :)

Számunkra szuper lesz az esküvőnk :)


És biztos hogy egyszer nektek is eljön a nagy nap!!!!

2008. okt. 20. 12:36
bizony nagy álom...
20. 2ce679405c (válaszként erre: 19. - Lilimia)
2008. okt. 20. 12:36
:-)
2008. okt. 20. 12:28

Nehéz türelmesnek lenni ha egy nőnek az élete egyik álmáról van szó...És ahogy észrevettem a hozzászólásokból szívósnak ez nagyon nagy álma.

Próbálkozni megéri, de erőltetni nem :)

2008. okt. 20. 07:58
Lehet, hogy nem az a nősülős fajta. Az én férjem 7 év után kérte meg a kezem, magától. Türelem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook