Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eső fórum

Eső (beszélgetős fórum)

2010. jún. 4. 13:00

Köszönjük aranyosak vagytok.

Sajnos most rendesen rákezdett esni.15 percenként rohangálok ki és közben az órát nézem mikor kell jönni a gyerekeknek.Bár még nem szakad addig nincs nagy veszély(ezt már kitapasztaltam)viszont ha elkezd ömleni 10 perc alatt megtellik a garázs.Legutóbb 6-an húzták ki a kocsinkat.Sajnos mélygarázs van a ház alatt egyébként csak a kertre jelentene veszélyt.De gondolom a legtöbb embert ez most érinti valamilyen formában.Ha másba nem hát abba,h mindent a csillagos égig fognak emelni.

9. Cservenák Vali (válaszként erre: 7. - 480b578442)
2010. jún. 4. 12:44
Remélem már n egyelőre nem fog esni az eső,izgulok,hogy ne történjen veletek semmi baj és,hogy elmenjen az árhullám baj nélkül. Komolyan szivbe markoló dolgok ezek. Siralmas látvány amikor mutatja a TV,hogy mik vannak. Én az ipoly folyónál lakom de messze de ipolyszögnél kint van az uton a viz meg Szécsénynél is arra lakom egyik oldalon is meg a másik oldalon is viz van az uton Ha Pestre kellene menni vagy ha Starjánba akkor is csak kerülövel lehetne menni.
8. berhukri (válaszként erre: 7. - 480b578442)
2010. jún. 4. 11:46
Nagyon sajnálom. Hát most már tényleg itt pityergek.
2010. jún. 4. 11:38

Ez borzalom.Pont az ország kritikus részén Borsodban lakom.Nálunk is van víz,a kert végén van egy patak utána hegyoldal .Most is hallom ahogy jön le a víz pedig most csak szemerkél.A garázsunkat,szenest,szuterént 2 hónap alatt 3-szor öntötte el a 80 centis víz.A kertünkben majd méteres,a kutyánkat a szomszéd mentette ki a kenelből mert akkora volt az átfolyás,h nem tudtam lemenni a kertvégére.De tőllünk fentebb még rosszabb a helyzet,ott a lakásokba is bemegy.Most is az eget pásztázom mert ha elkezd szakadni lezárják a hozzánk vezető utat mivel kiönt a patak(ami normál esetben csak bokáig ér)és a gyerekek,h jönnek haza iskolából?

A többi településhez képest nincs olyan nagy baj nálunk mégis engem nagyon megvisel.Hátmég azok az emberek akiknek a házát,földjét,állatokat ami nekik a megélhetésük hisz ott aztán végkép semmi munkalehetőség.Istenem de sajnálom őket.

6. Cservenák Vali (válaszként erre: 5. - Berhukri)
2010. jún. 4. 11:35
Pontosan tegnap beszéltem egy 65 éves bácsival és azt mondtuk,hogy sirás fog el amikor látjuk a TV-ben,hogy mit tett az eső az emberek házával ,nekem is kicsordult a könny a szememből mert teljes mértékig együtt érzek velük.Borzasztó ,hogy egy élet munkája seperc alatt menjen a semmibe,iszonyatos dolgok ezek. Mi is magasabban lakunk mint a városunk nagyobbrésze ugyhigy innen csak lefolyik a víz. Nekünk agyagos a kert és igy csak napok mulva léehet belemenni. A fű meg nő. Remélem ,hogy a hétvégén már nem fog esni az eső.
5. berhukri (válaszként erre: 1. - Cservenák Vali)
2010. jún. 4. 11:25
Nálunk pont a bosró az egyetlen ami bírja, az gyönyörű. Meg a bab. De ubit már2-szer vetettem újra, de nem adom fel. De úgy vagyok vele, hogy le van sz.va, mi az én kertem azokhoz képest, ahol elönti a emberek élete munkáját a víz. Sírni tudnék hiradók alatt. Katasztrófa. Úgyhogy valahogy túléljük, hogy idén se gyümi, se zöldség nem lesz a kertünkből, de nem akkora katasztrófa, mint annak aki ebből él.
2010. jún. 4. 11:18

Még valami: méhészkedünk. Akácméz alig lesz, mert az eső miatt nem volt nektár, leverte a virágot a fáról. A hideg,esős idő miatt a méhecskék ki sem dugják az orrukat.


Aranyára lesz a méznek. Ha egyáltalán lesz...........

2010. jún. 4. 11:17

A kertemben már nem látszik a virág a sok gaztól. De bárcsak ez lenne a legnagyobb bajunk!


Nagymamámék dombon laknak, mégis ömlik befelé a víz a házba. A hegyről már lassan igazi patak jön lefelé és utat tört magának a ház felé, be a lakásba. Alsó szinten lapátolják avizet kifelé..... Mamám 77 éves, papám 88..... Segítünk, ahol csak tudunk!

2010. jún. 4. 11:15
Igen sajnos,most nagyon sok zöldség elrohad emiatt az idő miatt:( Szomorú ez a helyzet nagyon
2010. jún. 4. 11:14
Kire milyen hatással van vagy volt a sok eső,kinek okozott sok bajt,kárt az eső.Szeretném ha megirnátok,lehet,hogy tanulni és okulni lehet belőle,a tapasztalatokból.Nekem a borsó fog tönkre menni.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook