Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvőt ki-hogy finanszírozta? A szülőkkel hogy beszéltetek? fórum

Esküvőt ki-hogy finanszírozta? A szülőkkel hogy beszéltetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
82. Anka71
2009. szept. 5. 11:31

De egyébként döbbenet, nem? Ahogy visszaemlékszem, régebben nem volt ekkora érvágás egy lagzi:(((

Simán belefért egy család költségvetésébe még 10-15 éve.

Most meg, én ledöbbentem, kolleganőm lánya pont egy éve ment férjhez, kb. 60-an voltak, és Egymillában volt a szülőknek (úgy, hogy az ara nagyon ügyes és kreatív, és saját maga csinálta a meghívókat, ültető kártyákat, köszönet ajándékokat).

Ha tényleg ilyen összegek vannak, mi a fene van???:(((

81. Anka71 (válaszként erre: 78. - Nikletty)
2009. szept. 5. 11:28
Jó, rendben:))))
80. Myrthil (válaszként erre: 72. - Nikletty)
2009. szept. 5. 08:00

Na látod! Nálunk amikor szóba hoztuk felajánlották a segítségüket.

Most azért ülünk össze, hogy elmondhassák, mennyiben tudnak segíteni.

Mi pedig úgy érezzük, ha már anyagilag segítenek, legalább annyival tiszteljük meg őket, hogy ezt egy finom ebéd után tegyük, hallgassuk meg a véleményüket, és beszéljük át, hogy mi az amibe "bele akarnak" majd szólni, és mi nem érdekli őket.


Mondjuk úgy mint a vendéglistánál. Mi állítottuk össze, de nem zárkóztunk el olyan kéréstől sem, hogy anyukám legjobb barátnője hadd jöjjön, mert az csak plusz két fő. :)

79. nikletty (válaszként erre: 74. - Varga.nora)
2009. szept. 4. 22:35

igen a lakás fontosabb, de valahogy mi úgy is vagyunk vele, hogy valahogy csak magára az esküvőre úgy mond nem szeretnénk éveket rászánni, addig pl gyűjtögetni... babát szeretnék, azt házasságban szeretném, s nem hiszem hogy lesz több pénzünk az esküvőre.


Talán egyszer ha vén trottyok leszünk, majd egy évfordulóra csaphatunk nagy bulit...ebben még mindig reménykedhetek... :P

78. nikletty (válaszként erre: 77. - Anka71)
2009. szept. 4. 22:31
Anka nincs jelentősége, csak az utsóra kattintottam, ezer bocs!
77. Anka71 (válaszként erre: 70. - Nikletty)
2009. szept. 4. 22:15

"Szóval, most nem tudok sajnálkozni, hogy nektek olyan szüleitek vannak, hogy mindent meg szeretnének adni, és ez nem tetszik..."


Jó, de ezt miért nekem címezted?

Én elárulom, hogy anno két tanúval esküdtünk:))

76. varga.nora (válaszként erre: 75. - 874eb11dfd)
2009. szept. 4. 22:04
Ez jó kérdés! Hitelt biztos,h nem vennék fel egy esküvő miatt!
75. 874eb11dfd (válaszként erre: 62. - Gyöngyi)
2009. szept. 4. 21:58
minek házasodnak,ha nincs pénzük..?
74. varga.nora (válaszként erre: 72. - Nikletty)
2009. szept. 4. 21:57
Teljesen megértelek, mi is ezért vagyunk úgy vele,h inkább várunk, nekünk per-pillanat a lakás fontosabb, h előbb azt vegyünk, aztán majd ha lesz pénzünk egy olyan lagzira amilyet szeretnénk, majd akkor tartjuk meg.
2009. szept. 4. 21:56
nikletty..kérdezz rá , hisz szüleid..
72. nikletty (válaszként erre: 59. - Gyöngyi)
2009. szept. 4. 21:50

Hú gyöngyi...

őszintén szólva nekem ehhez nem lenne képem... nekem sem természetes, hogy a szülők fizessenek mindent, meg nagy óhajokat, nekem a gondom azt volt, hogy nem tudom, hogy tudhatnám meg, hogy ők szeretnének-e csatlakozni, vagy nem, és akkor megoldjuk magunk.

Bár kicsit bánt persze, mert minden körülöttem lévőnek szép, lagzis esküvője volt a szülők által...


Szóval úgy döntöttem, hogy szépen elkezdjük szervezni, aztán az időpont miatt úgyis hallani fognak a dolgokról, és ha szeretnének valamit, akkor majd jön magától. De ez hogy leültessem őket, szinte falhoz állítva, hogy figyu mi házasodni akarunk, van rá zsé vagy nincs.... ha nem is így mondjuk, de ez a lényeg...

Ez nem megy. S mivel ők eddig nem kérdeztek rá, párom szerint azért, mert ha szóba hozzák hátha fizetniük kell.

71. Myrthil (válaszként erre: 70. - Nikletty)
2009. szept. 4. 21:48

Inkább cserélnék veled.

Nem túl kellemes, amikor azt is meg akarják szabni, hogy milyen legyen a ruhád....


Ezért is lesz most ezért ez a beszélgetés....

70. nikletty (válaszként erre: 69. - Anka71)
2009. szept. 4. 21:46

Hát, én indítottam a topicot, elég messze elmentünk a témától...

Nekem pont az ellenkezője volt a gondom, hogy nem tudom a szülők hogy gondolnánk, s több mint valószínű magunk fogunk egy szerényet szervezni, de persze én is álmodtam lagziról, szép ruháról...

Szóval most nem tudok sajnálkozni, hogy nektek olyan szüleitek vannak, hogy mindent meg szeretnének adni, és ez nem tetszik...


Hitelt erre nem vennék fel semmiképp!Nagy nap, de hogy egy napot fizessek több évig?? Hát inkább házra, amit élvezhetünk életünk végéig együtt.

69. Anka71 (válaszként erre: 68. - Myrthil)
2009. szept. 4. 21:36

Hát, lehet, hogy a sarkadra kellene állnod akkor kikérés ügyben.

Különben a barátnőm, amikor az anyja elkezdte, hogy még a Juci nénit meg a Lajos bácsit is és még az akárkicsodáékat is meg kéne hívni Mucsáról, akkor a barátnőm kijelentette az anyjának, hogy "Akkor nem lesz esküvő!"

Na, erre az anyja megjuhászodott, mert úgy megijedt, hogy a lánya mégsem megy férjhez, hogy tudomásul vette, hogy a meghívottakról a fiatalok döntenek.

Jó, nem azt mondom, hogy ilyen drasztikusan kell megoldani, de azért szerintem mindenbe ne menjél bele, főleg, ha Neked kellemetlen, ha érzed a bámuló szemeket, ha kínos, stb.

68. Myrthil (válaszként erre: 67. - Anka71)
2009. szept. 4. 21:26

Mi a párommal kicsit visszahúzodóbbak vagyunk. Nem szeretjük a felhajtást.

Vendéglistánál is már volt veszekedés, mert az elején megbeszéltük, nem hívunk meg olyat, akit a másik ne ismerne.

Mert ha eddig nem vette arra a fáradtságot, hogy megismerje a választottunkat, akkor semmi keresnivalója nincs ott.... :S


Nekem a kikérés már túl sok. Ne jöjjenek oda idegenek bámulni, vagy csak kalácsért és borért.....

67. Anka71 (válaszként erre: 66. - Myrthil)
2009. szept. 4. 21:23

Meg tudlak érteni, hogy elég.

Ez a kikérés lehet, hogy azért olyan fontos, hogy a szomszédok előtt is demonstrálni tudják, hogy "elkelt" a lányuk:))

De azért tényleg megértem, hogy nem szeretnéd.

66. Myrthil (válaszként erre: 59. - Gyöngyi)
2009. szept. 4. 21:02

Szia!

Fordított esetet mesélek: mi szervezzük a lagzi, szüleim 70 km-re laknak. Ragaszkodnak a kikéréshez.

Lassan egy éve együtt élek a párommal, és jövő lenne a lagzi.

Se én, se a párom nem akar.

De ők nem tesznek le róla. Úgy tervezték, hogy én előtte este hazamegyek, párom délelőtt eljön a vendégekkel, kikér, és utána visszautazunk múlatni. Minden szolgáltatás, a ruhától elkezdve a kozmetikusig a lakhelyemről való.... :S

Ráadásul a kérésükre áttettük az időpontot már egyszer, szóval elég!

65. 40163fd81d (válaszként erre: 62. - Gyöngyi)
2009. szept. 4. 21:02
Én biztos nem tenném:)))
64. Myrthil (válaszként erre: 58. - Nikletty)
2009. szept. 4. 20:59

Igen, mert amikor bejelentettük, és leesett nekik, hogy komolya, felajánlották, hogy az egészet ők állják.

Csak azért tudni szeretnénk, hogy hol a határ :)

63. Anka71 (válaszként erre: 62. - Gyöngyi)
2009. szept. 4. 17:05
Hát, akkor megoldják ők, szerintem ne nyitogasd a pénztárcádat.
62. gyöngyi (válaszként erre: 60. - 40163fd81d)
2009. szept. 4. 16:31
Tudod, nászút nem lesz, mert nincs rá pénzük, az esküvőre pedig kölcsönt vesznek majd fel a meglévő két hitel mellé.
61. Anka71 (válaszként erre: 21. - Nikletty)
2009. szept. 4. 15:04

Figyu, nem azt mondom, hogy feltétlenül ez a követendő példa, de van, aki elmegy két tanuval, és megházasodik.

Nálunk is van "eladó lány" a családban, férjem első házasságából a fiatal harmincas nagylánya. Hát, húznám a számat, ha nekünk kellene finanszírozni a lagzit.

(Szerencsére a férjem vaskalaposabb annál, hogy a bankban lévő vésztartalékunkat erre kivegye.)

60. 40163fd81d (válaszként erre: 59. - Gyöngyi)
2009. szept. 4. 14:54

Szerintem nem kell fizetned:))

Viszont ahhoz joguk van,hogy úgy tervezzék ,az esküvőt,a nászutat ,ahogy akarják,arra az időpontra ,amire tervezték.

Ma már más világ van.

Együtt élnek ,önálló életet,innentől kezdve maguk irányítják az életüket ,és ha esküvőt akarnak,akkor azt is.

2009. szept. 4. 14:45

Sziasztok!

mesélek...én úgy tűnik jövőre anyós leszek.A fiunk 3 éve él együtt a baréátnőjével.Néhány hete közölték, hogy augusztus x-én lesz az esküvő.Nekünk kb. 10 éve van egy üdülési jogunk Horvátországban arra az időpontra. Ezt ők is tudták, mégis akkor lesz. Hiába kértük Őket, hogy tegyék egy héttel előbbre, nem voltak hajlandóak. Még szt is felajánlottuk, hogy menjenek el ők oda, nászútra, fizetjük a költségeket. Ez sem volt jó, nem kell.Az esküvő Gödöllőn lesz, mindenki Pesti.Pénzük nincs rá, de igen nagy igények vannak...

Tényleg az én dolgom csak az , hogy fizessek?

58. nikletty (válaszként erre: 57. - Myrthil)
2009. szept. 4. 10:40

Szia!


Ez így egész jónak tűnik.


De akkor ha jól látom ti eleve úgy szervezitek, mintha ők finanszíroznák, csak leültük velük megbeszélni, hogy ez belefér-e nekik? Akkor azt már tudjátok hogy számíthattok rájuk, csak azt nem, milyen mértékben?


Nekünk azt hiszem úgykéne, hogy elkezdjük szervezni ami nekünk kijön, ezt elbeszélnénk nekik, és ha ők pl több embert más formában szeretnének, na ott akkor már egyértelmű, hogy nekünk az nem megy már, csak velük...

57. Myrthil (válaszként erre: 56. - Nikletty)
2009. szept. 4. 09:51

Dehogy lesz kínos!


Nekünk megvan az időpontunk, nagyjából összeállt, hogy mi lesz: pl polgári a vacsi helyszínén lesz. Megvan a vendéglista stb.


Összegyűjtöttünk étteremre, zenekarra, fotósra stb egy csomó árajánlatot. Megmutatjuk nekik, elmondhatják a véleményüket, aztán párommal kettesben eldöntjük, mit akarunk.


Csináltunk egy tervezett összköltséget, és elmondhatják, bírják-e ezt anyagilag vagy sem, és ha nem, akkor szerintük min lehetne spórolni :)


Mindent átbeszélünk, megmondják, ők mire gondolnak. Azon belül semmit nem döntünk el biztosra, mert az úgy is a mi dolgunk lesz.


Próbáljuk az összhangot megtalálni. Ne is hagyjuk ki őket, de ne is kapjanak szabad kezet bármire :)

56. nikletty (válaszként erre: 47. - Myrthil)
2009. szept. 4. 09:40

Szia myrthil


Ilyenre gondoltam én is, ez a legegyszerűbb, konrkétabb.

Csak félek, hogy nem -e lesz kínos nagyon.


MYrthil, és hol tartatok, minden elkezdése előtt teszitek ezt, vagy időpontot már kértetek???

(Én bármi elkezdése előtt gondoltam esetleg.)


Most három verzió között vagyok:

1. elkezdjük szervezni, ahogy mi tudjuk finanszírozni, ahogy mi akarjuk, aztán közben majd kiderül felajánlják-e

2. szoktam anyós jelölttel msn-en is beszélgetni, és ott finoman rákérdezni, hogy szeretne-e a szervezésbe valahogy csatlakozni, apumat talán jobban megmerem kérdezni

3. hogy konkrétan meghívni őket hozzánk, és megmondanánk, hogy házasodni szeretnénk, és ők mit gondolak...

2009. szept. 4. 09:36

Ha előkerül csak, az olyan mintha tereznétek-terveznétek, de ti sem vagytok benne biztosak.


Beszéljétek meg, hogy mikor és hol tudtok leülni. Persze azért előre szóljatok, mi lesz a téma :D

54. varga.nora (válaszként erre: 53. - 01c8755c79)
2009. szept. 4. 09:35
Rendben, megfogadom a tanácsokat.
53. 01c8755c79 (válaszként erre: 52. - Varga.nora)
2009. szept. 4. 09:35
Hallgass Mirthyl-re... ne előkerüljön róla a szó, hanem egy közös vacsora után szépen le lehet ülni az érintetteknek, és megbeszélni. Valóban ez lenne a legjobb megoldás.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook