Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvőt ki-hogy finanszírozta? A szülőkkel hogy beszéltetek? fórum

Esküvőt ki-hogy finanszírozta? A szülőkkel hogy beszéltetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. szept. 4. 08:29

mostmár egyre több fiatal házaspár saját maguk állják..

De szerintem a szülök "kötelessége" ,hogy segítsenek, ha van miből (!!!). Persze nem úgy értem,hogy csak a szülők állják az egészet, hanem valamit..

De hát ha nincs miből, nincs mese, szerény esküvő kell :)

2009. szept. 4. 08:24

á nem tudom, igen ez csak plussz gond, minek találták ki ezt is, igen.

De valahogy mégis zavar, hogy a leendő gyermekem apja, csak a barátom, nem mondhatom, hogy a férjem, és úgy kell nyilatkoznia az apaságról, mikor ki más lenne az apa?? Meg a társadalom is zavar kicst, meg engem is zavarna ha nem lenne, de valahogy az a nagy szervezősdi engem sem tud felizgatni.

20. nikletty (válaszként erre: 18. - 01c8755c79)
2009. szept. 4. 08:22

szia camea


igen, akkor legalább ha jó szerény is lenne, akkor legalább nem kell anyósjelölt elképzeléseihez igazodni.

Nem persze, hitel semmiképp, mi sem vennék erre, sokkal fontosabb a ház...

Csak pl tudom, hogy párom anyja a nővérének rendeset szervezett/tek, és nem tudom, hogy a fiának mit szeretne, nem tudom mi lehet a gondolkodás, mert soha nem volt róla szó, s főleg mert már igen külön élünk és a másik mert párom elvált, bár akkor sem volt semmi, mert anno titokban mentek az anyakönyvezetőhöz, mert rossz volt az ex és a szülők viszonya...

19. 01c8755c79 (válaszként erre: 7. - Nikletty)
2009. szept. 4. 08:00
Hjaaaa... ha ti finanszírozzátok, akkor viszont nincs anyuci rokonság meg apuci rokonság meg nemtom ki, csak akit Ti meghívtok... ez természetes!
18. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2009. szept. 4. 07:59

Mi annak idején magunk álltuk a költségeket. Nem voltunk sokan, de meg se fordult a fejünkben, hogy ne mi fizessük. Elég gyorsan önállóságra lettünk nevelve... nem bánom.


De szerintem simán kérdezd meg a szüleidet, mert ilyeneket szoktak ám mondani a szülők, hogy hjajjjj... nincs pénz rá, aztán alig várják, hogy esküvő legyen és fizethessék. :o) Persze, ha tényleg nem tehetik meg ezt a szüleid, akkor szerintem ne forszírozd. Pl. hitelből azért ne várd el, hogy állják a költségeket. ... szeeeeeeeerintem. :o)

17. Bcicus (válaszként erre: 16. - Nikletty)
2009. szept. 4. 07:45
Amíg nem házasodhat össze mindenki a szerelmével ebben az országban, mert nincs mindenkinek joga hozzá. Addig én sem fogok.
16. nikletty (válaszként erre: 15. - Bcicus)
2009. szept. 4. 06:37

"másrészt nem teszek olyan dolgot, amit nem tehet meg azzal akit szeret minden más állampolgár"



hú, ezt nem értem??

15. Bcicus (válaszként erre: 14. - Nikletty)
2009. szept. 4. 01:54
HOgy nicns értelme, egyrészt, másrészt nem teszek olyan dolgot, amit nem tehet meg azzal akit szeret minden más állampolgár. Szerintem ez egy elég hülye szokság, enm bántani akarlak, és tudom régen ez volt a divat. De ha valaki akar valamit azt oldja meg maga, ne a szülei.
14. nikletty (válaszként erre: 13. - Bcicus)
2009. szept. 4. 00:52

és mi az elvetek?


de ez nem elvárás részünkről, ezt így szokás, és nem tudjuk, hogy ők akarják e szokást, vagy sem. Amúgy akkor lesz olyan, amilyen lesz.

13. Bcicus
2009. szept. 4. 00:29
Nem kell férjhez menni és nincs gond:) Mi nem akarunk esküvőt elvből, de ha akarnánk, akkor tuti nem várnám el a szüleimtől, hogy bármit fizessenek, rendeznénk magunknak egy nagy lagzit. De szerencsére egyikünk sem akar esküvőt.
2009. szept. 4. 00:01

hát, ilyesmit én is hallottam...

De kicsit izé szerintem, ki az a mai világba, a sok válást hallva, hogy együtt lakás nélkül előbb házasodik. Ha meg együtt laknak és komolyan belekezdenek egy saját lakásba, házba ott nem igen jut lagzira...

Eddig minden ismerős körülöttem együtt lakás után házasodott és a szülők is segítettek, és mintha ott ez természetesebb lett volna.


Amúgy 2 éve lakunk együtt, és külön.

2009. szept. 3. 23:56

Őszíntén kell beszélned a szülőkkel.

Sajna mostanában már a szülők nagyon nem tudnak segíteni,pláne ha nagy lagzit terveznek a fiatalok.Persze meg kell adni a módját,de nem attól függ a boldogság,hogy 100-150 vendég...

10. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2009. szept. 3. 23:50

Régen ez úgy volt,hogy ha onnan,a családi fészekből kért meg egy fiú,akkor finanszírozták az esküvőt,meg a lakodalmat a szülők.

Ha elmentél már a háztól és együtt éltek már jó ideje,akkor nektek kell megoldanotok,persze,ha a szüleitek nem segítenek.De így nem is kötelesek segíteni.

9. nikletty (válaszként erre: 8. - A6d5a14c21)
2009. szept. 3. 23:41
egyéb vélemények kíváncsi lennék, mások még hogy csinálták?
8. a6d5a14c21 (válaszként erre: 7. - Nikletty)
2009. szept. 3. 23:27

Szerintem ez így jó hangzik,és így mindent meglehet beszélni,direkt és kínos kérdések nélkül.

Jah és persze sok boldogságot Nektek a pároddal:)

7. nikletty (válaszként erre: 5. - A6d5a14c21)
2009. szept. 3. 23:23

hú ez jó ötlet, csak nem tudom, tudnám-e kivitelezni... ez olyan nyilvánvaló ráutalós....


de erről a tanácsról az jutott eszembe, hogy akkor szépen mi elkezdjük szervezni ahogy tudjuk, és ugye első az időpont az ugye a legközelebbi családtagokkal úgyis közli az ember, no és akkor ott csak kiderül, rákérdeznek a továbbiakra, és pl akarja-e Párom anyukása xy-t is meghívni, no mert akkor szépen megmondjuk neki, hogy annyi embert nem tudunk... Mert azt tudom, ő olyanokat is meghívna ha rajta áll, akit maga a párom nem ismer, de rokonság, ha mi fizetjük, olyan emberek mi semmiképp nem szeretnénk meghívni, nem csak a pénz miatt.


Ez?

6. 00346cf747 (válaszként erre: 3. - Nikletty)
2009. szept. 3. 23:16
Igen, régebben egyértelmű hagyományok voltak, azóta változtak a dolgok, másabbak a fiatalok is, korábban kezdenek önálló életet, és ezután nehéz fellépni a szülőknél segítség igényével, de nem lehetetlen :)
2009. szept. 3. 23:13
Szerintem kezd el velük beszélgetni az esküvőről,hogy mikor szeretnétek,hogyan,kb hány ember lenne jó ha ott lenne,menü,stb...csak általánosságban,hogy mik az elképzeléseitek...ha segíteni akarnak anyagilag,akkor megfogják kérdezni,hogy kb mi mennyi,vagy majd mondják,hogy pl a kaja részét ők szeretnék állni,vagy a terem bérlést,stb...ha maguktól nem ajánlják fel,akkor az elég egyértelmű jele annak,hogy nem akarnak anyagilag segíteni nektek,viszont elkerülöd,hogy kínosan rákérdezel,ők meg nemet mondanak rá...
4. nikletty (válaszként erre: 2. - 00346cf747)
2009. szept. 3. 23:12
hát akkor úgy gondoltuk hogy olyat szervezünk amit mi biztosan ki tudnánk fizetni, jó szerényet persze :S
3. nikletty (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2009. szept. 3. 23:11
jah, még hozzáfűzném, hogy azt tudom, hogy apumék esküvőjét is a szülők támogatták...
2. 00346cf747 (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2009. szept. 3. 23:11
Véleményem szerint egyáltalán nem kínos előre tisztázni a dolgokat. A legkínosabb az lenne, amikor fizetésre kerülne sor, és lenne zűrzavar... :D
2009. szept. 3. 23:09

A gondom az, hogy nem igazán tudjuk, hogy a szüleink úgy mond össze akarnak-e adni minket, vagy pedig csak magunkra számíthatunk az esküvő finanszírozásában.

Úgy mond tudomásul vették az eljegyzést, gratuláltak, talán már nem lepődtek meg, 6,5 éve vagyunk együtt. Sőt párom anyukája tudta előbb mint én, hogy lesz eljegyezés, ill. ő már pár évvel ezelőtt tőlem kérdezte, hogy lesz-e esküvő, mire én azt mondtam, hogy hát Páromnak kéne ahhoz előbb kérdezni egyet...

Még azt kell tudni, hogy párom anyukája tesóját férjhez adta, dicsekedni is szokott vele, hogy milyen jól meg lett szervezve... viszont apum még fiatalabb koromban úgy nyilatkozott ő neki ilyenre nem lesz pénze, de ezt nem tudom komolyan gondolta-e akkor, vagy azért mondta hogy nehogy már esküvőn törjem a fejem fiatalon az akkori kapcsolatomban...


Szóval mit tegyünk, szervezzük ahogy tudjuk aztán meghívjuk őket, vagy valahogy meg kell előtte kérdezni őket, vagy hogy van ez??? Ők nem kérdeztek semmit, hogy akkor hogyan tovább... de olyan kínosnak érzem, ha belegondolok, hogy figyu össze akarunk házasodni, ti hogy gondoljátok, és akkor benyögik, hát hogy nekik nincs rá pénz...

Hogy van ez?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook