Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvőre zenék fórum

Esküvőre zenék (beszélgetős fórum)


13. 1e8f358d6a (válaszként erre: 1. - Dodo0812)
2009. jún. 26. 13:45

a mi esküvőnk három hét múlva lesz, a zenéink:


Bevonulás


Szinetár Dóra - Bereczki Zoltán: Szívből szeretni


Aláírás-gyűrűhúzás: Bonbon - Köszönöm hogy vagy nekem (csak a dallam, ének nélkül)


Szülőköszöntés: Kovács Kati - Úgy szeretném meghálálni


Pezsgőbontás: Az Igazából szerelem betétdala - All you need is love

2009. jún. 26. 13:42

A Delibes: Flower Duett (a Lakmé c. operából)nálunk is nagy esélyes volt bevonuló zenének.

[link]

Én egy reklámban hallottam először, meghatóan szép.

2009. jún. 26. 00:08

Sziasztok! Tavaly szeptemberben volt a barátnőmék esküvője, és a polgárin élő zene volt. Remélem hamarosan az enyém is eljön. :-)

Úgy emlékszem, egy zeneakadémista lány hárfázott (nem is került sokba nekik, mivel diák volt), annyira különleges és megható élmény volt. Játszott mindenfélét, komolyzenéket, de néhány könnyűzenei számot is.

Néhánynak(amiket felismertem) megjegyeztem a címét: Pachelbel: Canon, Bach: Korál - Jesu Joy Of Man's Desiring, Delibes: Flower Duett (a Lakmé c. operából), Schumann: Álmodozás.

Az egyházin a templom orgonistája zenélt. Az is szép, de olyan hagyományosabb volt, élményként a hárfa maradt meg jobban.

2009. máj. 27. 16:31

Nekünk a polgári esküvőn a következő zenék szóltak:


Vendégek gyülekezése alatt:

Henry Mancini - "Moon River" by Frank Sinatra

[link]

A youtube-on a Sinatra-s változat nincs fenn, a WMG letiltatta.(örökzöld klasszikus, aki szereti Audrey Hepburn-t, az felismeri, hogy ez a 'Breakfast at Tiffany's' zenéje)


Elvis Presley - "Memories"

[link]

tökéletes zene+szöveg az élet nagy pillanataihoz


Bevonuláskor:

Mascagni - Cavalleria Rusticana (Intermezzo)

[link]

Ahogy az a Keresztapa III-ban is hallható...


Gyűrűhúzás:

Charles Aznavour - "She" (nagyon ajánlom!!!)

Jó az Elvis Costello változat is, de Aznavour hangja annyira romantikus, libabőrös leszek tőle.


Szülők köszöntése:

Dvorzsák Szláv táncok(No. 2 in E minor op. 72)

Az Itzhak Perlman & Yo-Yo Ma változatot ajánlom, Perlman lélegzetelállító, Yo-Yo Ma pedig a legérzelemgazdagabb japán zenész.


Pezsgőzés:

Original Rag by Scott Joplin

[link]


A templomi esküvőn Pitti Katalin énekelte a Schubert-féle Ave Maria-t.


A bevonuláshoz szerettem volna az orgonistával egyeztetni, végül ez nem valósult meg, nem ismertem fel amit játszott, arra emlékszem csak, hogy monumentális hangon szólt.

2009. máj. 27. 15:47
ha van még akkor írjatok :))))) Légyszike
2009. máj. 26. 18:33
aranyosak vagytok ...
7. Porc (válaszként erre: 6. - Porc)
2009. máj. 26. 16:44
Mármint persze nem ezek szóltak egész este, csak kiírtuk belőle az abszolút kedvenceinket.
6. Porc
2009. máj. 26. 16:41

Szerintem a miénk szép volt, bár nem tudom, szeretik-e a könnyebb fajta komolyzenét. Ha igen, érdemes válogatni belőle:

Gyülekezésre: Antonio Vivaldi: E-dúr hegedűverseny, 1. és 3. tétel


Bevonulásra: Vivaldi: Nulla in mundo pax sincera, ebbe tényleg érdemes belehallgatni, engem mindig kiráz tőle a hideg, szerintem gyönyörű, pl. itt: [link]


aláírás: Pachelbel: Canon and Gigue in D, ez tipikus esküvői zene, pl: [link] (ezt a youtube-on perfect versionnak hívják, és tényleg nagyon szép...)


Szülőköszöntés: Mendelssohn: Song without words, op. 109., pl: [link] (bár ez az előadás kicsit lassú, de szintén szép)


Pezsgőzésre: Balázs Elemér Group: Desire, pl: [link] (persze a legjobb változat ebből is a saját cd-jük)


Gratulációra:

Cesaria Evora: Sao Vincente di Lounge pl: [link]

(mondjuk ez sajnos nem egy nagyon szép koncertfelvétel)

Charles Aznavour: For me... formidable, pl:

[link] (imádjuk Aznavourt, meg ezt a számot is pláne)


A lagzi helyszínén a megérkezésünkkor pezsgőpukkanások közepette:

Frank Sinatra: Love and Marriage. Ja, ez talán Rém rendes család vagy mi zenéje, de mi ezt nem tudtuk, és amúgy meg egy édes és poénos esküvői zene... Pl: [link]


Nyitótánc (na ez vicces volt, beleszerettünk ebbe a számba, aztán kiderült, hogy erre bizony slow foxot kell táncolni, dehát mindketten falábúak vagyunk. Sebaj, azért az illem kedvéért botladoztunk egy kicsit):

Silje Nergaard: Let there be Love (ebből nem tudok eredeti előadást. Illetve eredetileg ez egy Nat King Cole szám: [link] , ezt dolgozta fel Silje, borzasztó édes, szaxis-szexis változat.


Összeírogattuk a szertartás és a buli számunkra kedvenc számait, ezt írtuk meg jó sok példányban, és ez a cd lett a köszönőajándék a vendégeinknek. Sokan mondták azóta, mennyire szeretik, meg hogy a kocsiban hetekig csak az szólt.

Az van rajta, amit eddig írtam, és a többi, ami most következik, a buli számai:


Afric Simone: Hafanana [link]

Des'ree: Life

[link]

Jazz+Az: Mit tehet a sejt, hát azt hiszem, ezt mindenki ismeri

Besh o Drom: Tortapapír (erre nem találtam jó linket, a youtube-on csupa szörnyű kalózfelvétel van, nem ezt érdemlik...)

Palya Bea: Hoppá [link] (ezt többször is játszani kellett a bulin)

REM: Nightswimming [link]

Silje Nergaard: Two sleepy people [link]


(Bocs a sok linkért, ha valakinek fáj. Hátha ad ötleteket. Ha pesti vagy, írhatsz privit, szívesen írunk neked egyet a cd-ből, ha valamelyik szám érdekel. Persze mindet rendes felvételről másoltuk, nem netről, és szigorúan magáncélra.)

Sok boldogságot!

2009. máj. 26. 16:31
Szerintem a Nászinduló a legszebb.
2009. máj. 26. 11:42
Szia! nekünk györben volt a Zichy palotában, ha a google-ba beírod hogy Zichy palota, és az esküvőszervezésre kattintasz akkor ottvannak hogy milyen zenéket ajánlanak, bevonulo zene, aláíró zene. szülököszöntö zene...stb és ottvannak a címek is ott kedvetekre mazsolázgathattok:) küldöm a linket [link]
2009. máj. 26. 11:31
Szia!Nekünk a Rómeó és Júlia volt a bevonuló,és magyarul.arról a cd-ről válogatunk.De még Andrea Boccelli is volt.
2009. máj. 26. 11:30
Ha lehet akkor magyar legyen , de írhattok külföldit is. Valami szépet :)))))
2009. máj. 26. 11:29
Sziasztok! Nővéremnek a közeljövőben lesz az esküvője és nem tudjuk milyen zene legyen. Légyszíves segítsetek :):):)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook