Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Esküvő 1 millió alatt? Hogyan? fórum

Esküvő 1 millió alatt? Hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
117. 51f3cb471d (válaszként erre: 116. - Kicsimanóci)
2014. júl. 28. 17:30
Nem. 3 van leszázalekolva, a tobbi falusi egyszeru ember.
2014. júl. 28. 16:26
Jól értem? A rokonaid 95 százaléka mélyszegénységben él? És mindegyikük egészségügyi okból, leszázalékolva?
115. 51f3cb471d (válaszként erre: 114. - Milup2)
2014. júl. 28. 09:59
Az en kiadasaim? Talan a MI kiadasaink. Nem ertem amugy miert dontenem oket nyomorba, de latom nem sikerult a jol fizeto munkam van reszt ertelmezned....
114. Milup2 (válaszként erre: 113. - 51f3cb471d)
2014. júl. 28. 06:46

Hát, nem lennék a párod és családja helyében, még anyagi nyomorba döntöd őket az esküvői kiadásaiddal...:(

Csak nehogy válás legyen ebből az esküvő után..Szóval Sok Boldogságot :D

113. 51f3cb471d (válaszként erre: 111. - Milup2)
2014. júl. 26. 00:43
Egyreszt, en is elirok kb mindent plane mobilrol. Masreszt folosleges lelacsonyitanod a felfogokepessegem, az iromanyodbol, semmi nem volt magas :) Retteneteen sajnalom aposodat, barati korom csaladjaban is felkapta fejet az alkoholizmus, senkinek nem kivanom, hogy azt atelje...Legyel halas, hogy nalatok, mindenkinek megvan az osszes vegtagja, veseje, latasa es orvendenek olyan egeszsegnek, ami nem korlatozza oket a munkaban. En se megyek sehova ures kezzel. Egy vacsorara alap egy uveg bor, a haziaszzonynak eg csokor virag vagy bonbon. De akinek nincs mibol annak nincs. Ahogy az elottem irtak a szegeny rokon is rokon, akit en ugyanugy szeretek es megbecsulok az anyagi helyzetetol fuggetlenul. Szegenyeknek igy alakult. A parom csaladja van annyira ertelmes, hogy ne itelkezzenek a miatt, hogy nincs mibol adniuk, mert ismerik oket a multjukat es attol meg jo es szeretnivalo emberek. Ugye nyilvan nem az alapjan hivok meg egy rokont,akit szeretek,hogy milyen erteku ajandekot fog adni, hanem erezt hivom meg mert egy csalad vagyunk es az olyan oromoket, mint az eskuvo megosztjuk egymassal(szerintem evidens, nem szorul kulonosebb magyarazatra) A szegeny rokonaink ertelmisegi, diplomas emberek, egeszseugyi okobol lette a beka segge ala leszazalekolva.Szamos eskuvon voltam mar, tisztaban vagyok a hagyomanyokkal. Nyilvan nem buszkelkedunk az arakkal, nem vagyunk taplok, bar ha megis eljutna valamelyik szegeny rokon fulebe az vegosszek, az"orulok, hogy ilyen jol alakult nektek" mondat hangzana el. Amig nem diplomaztam le es lesz jol fizeto allasom csoro koleszoskent az unokanoverem meghivott az eskuvoje ami finoman szolva fenyuzo volt. Ajandeka keszitettem neki egy nyaklancot es azt mondta hogy nem tudom elkepzelni se mennyire sokat jelent neki ez, mert tudja, hogy szivbol jott. En meg nagyon orultem a szep eskuvojenek, a szerelmuknek es annak, hogy bejott neki az elet. Ha ures kezzel jonnek a rokonok, ha lekapnak egy vazat a szekreny tetejerol en szeretem oket, es nekem csak az szamit hogy velem vannak eletem egyik legfontosabb napjan. Akitol kapunk valami annak mg halas koszonoetem. A tovabbi csipkelodeseidre nem kivanok reagalni.
112. Milup2 (válaszként erre: 111. - Milup2)
2014. júl. 25. 19:16

lagzijuk = lagzitok (pardon, elírtam..:D)

elvinnég = elvinnéd

Oké, mára befejeztem itt az írást..:D

111. Milup2 (válaszként erre: 110. - 51f3cb471d)
2014. júl. 25. 19:13

Már ne haragudj, de a mi családunkban ilyen szegénység nincs, kivétel apósom, ő sajna alkoholista, s hát ja...De amúgy ilyen elő sem fordul nálunk, hogy bárki üres kézzel menne egy ilyen jeles eseményre..

Most ha elképzelem, hogy a párod rokonai sorba állnak, s adják át az ajándékokat, a te rokonaid mikor sorra kerülnek meg égnek, mint rongy, mert ne mondja senki, hogy nem....

Igenis, marha kellemetlen lesz nekik az egész, de ha elmennek, magukra vessenek..

Sztem te még esküvőn nem vettél részt, oké, rengeteg a szegény rokon, s nem is tartottak valszeg nagy lagzit..Csak könyörgök, legalább azt ne hozzátok szóba előttük, hogy mennyibe kerül a lagzijuk..

Én 1 szóval le nem írtam, hogy féltékenység vagy irigység miatt (magadból indulsz ki valszeg), hanem mert kellemetlen egy nagyon szegény embernek ez az egész...

Én 1 szóval nem írtam, hogy családon belül bármilyen féltékenykedés lenne nálunk...Honnan vetted??? Nálunk úgy még nem ment ember esküvőre, hogy nászajándékot ne vitt volna..Még a nagyon szegény apóson is ajándékkal ment (üveg-készlet), tehát ez, ami nálatok lesz, ez a már csakazértismegmutatom, hogy kitörtem a szegénységből, hát, ne haragudj, de visszataszítóóóóóó......

Kérdésedre válasz: Szerettem esküvőjét én nem hagyom ki, sosem hagytam ki, mert van pénzem ilyesmire....


Persze, nem a pénz a mérték családon belül, de látom, fiatal vagy még ehhez a témához, én a nászajándékról írogattam neked egészen idáig..De hagyjuk, mert neked ez magas....

Hiába hasonlítod az én családom a tiedéhez, mert nem ugyanaz...Csak azért ha fikarcnyit belegondolnál, hogy mondjuk meghívsz 20 mélyszegénységben élő gyerkőcöt ebédelni, mert jót akarsz tenni nekik, biztos nem a Gundelba hívnád őket puccos 7 fogásos fura és drága kajákra, hanem mondjuk elvinnég egy kis vidéki barátságos vendéglőbe őket rántott húsra..Na, tudom, már magas neked ez, hogy hogy jön ide..;) Szóval ugyanez a szitu a rokonaidnál is..De ne legyen igazam..Érezzék jól magukat, mert nem kevesebbek, mint más ember, sőt....És tán az ajándékozásokat ejtsétek meg intimebb közegben, hogy tényleg ne kelljen esetlegesen valakiknek szégyenkezniük...

Hajrá!!! :D

110. 51f3cb471d (válaszként erre: 103. - Milup2)
2014. júl. 25. 18:38
Figyelj en nem fogom a csaladot lemondani azert mert nincs mit hozniuk. Korabban irta, egy reszuknek az utat is mi fizetjuk, azert mert nekunk fontos, hogys ott legyenek, se cigire se alkoholra nincs penzb rokkantnyugdijbol, mi es a csaklad mas tagjai tamogatjuk oket havonta egy x osszeggel, hogy megeljenek. Elkepuzelni sem, hogy a mi orumunk zavarni fogja oket, hiszen egy csalad vagyunk, nem kategorizalunk kasztokba senkit. Mar ne haragudj es tenyleg nem szeretnelek megbantani,de eleg szomoru, hogy ha nalatok igy megy, hogy csaladon belul feltekenykedes van, vagy rosszul erzi magat az ember ha masiknak tobb jut valamibol. Arrol nem is bezelve, hogy ezek szerint kepes lennel egy szeretted eskuvojet azert kihagyni, mert teszem azt sehogysem tudnad megengedni magadnak a legminimalisabb ajandekot. Csaladon belul nem a penz az ertek mero az en elveim szerint lagalabbis.
109. 51f3cb471d (válaszként erre: 94. - Youlcsi)
2014. júl. 25. 18:31
Nalunk pontosan ez lesz. Egyik nagybatayamnak es nagynenemnek mi fizetjuk az utat es a szallast is es nagybatyamnak az oltonyt is.
108. 51f3cb471d (válaszként erre: 90. - Youlcsi)
2014. júl. 25. 18:28
Sajnalom ha a Te csaladodban ez a rosszindulatu megkozeleites felmerul, meg szerncse, hogy mi onmagunkert szeretjuk egymast, nem a masik anyagi helyzete miatt.
2014. júl. 25. 17:30
Szerintem egy lakodalomban nem azt kell nézni,hogy ki mit hoz.Ha ezt nézi valaki akkor ne lakodalomnak hívják,hanem jótékonysági estnek...A nagyobbik bátyám nem jött el a kisebbik bátyám lagzijára.(Nem volt nagy felhajtás.)Kitalált mindenféle indokot,de mi tudtuk,h miért nem jönnek.Hiába kérleltük,h ne hozzanak semmit,nem az a fontos,csak jöjjenek el és örüljenek velünk.Hasztalan volt.
106. youlcsi
2014. júl. 25. 13:42
már azt hittem, miután leírtam, hogy egyedül gondolom így... de látom nem :D
105. Milup2 (válaszként erre: 93. - Lilibe)
2014. júl. 25. 13:41

De azt írja, az ő rokonainak 90%-a szegény..ne mondd, hogy az ilyen valszeg mélyszegénységben élő rokonok, akik valszeg egy egyszerű edénykészletet sem tudnak majd nászajándékba adni, ruhát sem tudnak majd venni maguknak, amiben el tudnak menni az esküvőre, hogy ez a sok szegény ember az ilyen flancos esküvőn jól érzik magát, miközben várhatóan semmit sem tudtak ajándékba adni..Hátuk közepére nem kívánják most ezt az esküvőt, az tuti...

A menyasszonyi táncnál meg szabályosan ájuldoznak majd, mert az is égő, ha valaki semmit sem tud a kalapba dobni...


Szép egy esküvő, de a párnak nem csak magára kell gondolnia közben, hanem másokra is tekintettel kell lennie...

Azért mert nekik telik 3 millásra, bár gondolom azért nem a csaj részéről, nem jelenti azt, hogy ezzel pont ilyen szegény rokonok előtt fel kell vágni...:(

2014. júl. 25. 13:40
Milup2-nek teljesen igaza van!!Az emberek nagy része csóró,de akkor megfogja magát,leemel egy vázát a szekrény tetejéről és már is nem ment üres kézzel!!Sarkított példa,de szabályosan megszégyeníti a saját rokonait a rongyrázással.Senki nem fogja magát jól érezni!
103. Milup2 (válaszként erre: 89. - 51f3cb471d)
2014. júl. 25. 13:35

Aki nem tud egy minimális nászajándékot sem adni, az tényleg ne menjen esküvőre, ne égesse már magát....Igenis nagyon gáz ez..Mert érdekes módon, annyi szegény ember van, de piára, meg cigire mindig van pénz...

Egy edénykészletet már 3ezerért is lehet kapni..nekem ne mondja senki, hogy azt nem tudja kifizetni, vagy mondjuk egy nagyobb virágcsokrot, vagy mittoménmit..Így is enyhén gáz, mert mint írtam egy 10ezres lenne a normál a mai világban, sőt, ez még a minimum összeg, de istenem, tényleg vannak, akik nehéz helyzetben vannak, ez érthető..De egy 1000Ft-os pohárkészlet, vagy 100Ft-os étkészlet, vagy mittoménmi..., na, azt ne mondja, hogy nem tud venni, ha elmegy egy esküvőre...

Azért vmi nászajándék alap kell, hogy legyen...

Nemtom milyen family-ból származol, de normál esetben, mint már többször írtam, rokonlátogatásra sem megy az ember üres kézzel (persze nem azokhoz, akikkel naponta találkozik, hanem akikkel ritkábban), nemhogy egy esküvőre...


Ha pedig az ember tudja, hogy nagyon sok szegény sorban élő rokona van, akiknek a napi betevő falatra sincs pénze, akkor meggondolja ezerszer a nagy lagzit, a 3millás csinnadrattát, s nem csinál ilyen nagy lagzit, nem hozza kellemetlen helyzetbe az ilyen embereket...Lehet, ruhát sem tudnak venni, amibe a család el tudna menni ünnepelni...

Szóval megvan a véleményem rólatok..

102. Milup2 (válaszként erre: 81. - 51f3cb471d)
2014. júl. 25. 13:27

De már megint mit írtál? Ki beszélt itt ilyesmiről? Kiforgatod a szavaimat...Nem értem, mi nem érthető azon, amit leírok?

Annyira akarod a blokkozást, hát csináld!!!

Már többször leírtad,. úgy látszik boltos vagy...


Már beteges amiket írsz, komolyan....

101. Milup2 (válaszként erre: 79. - Youlcsi)
2014. júl. 25. 13:26
Ez is milyen jó ötlet :D
100. youlcsi (válaszként erre: 99. - Lilibe)
2014. júl. 25. 10:17
persze, szíve joga... de ha leírja, hogy 3milliót szánt rá, akkor felesleges kiírni egy ilyen fórumot... mert bizony 1 millió alatti költségvetéshez komoly megszorítások kellhetnek... mint pl meghívom a távoli csóró rokont... de elfogadom, hogy nem jön el, mert nem futja rá. mindjárt mínusz 1 család a vacsora költségéből :) nem szép dolog, de szűk ktg-vetéssel így megy. ha meg futja rá, akkor pedig minek a fórum???
99. lilibe (válaszként erre: 96. - Grizus)
2014. júl. 25. 09:38

Nincs ezzel semmi baj. Nekünk is pici esküvőnk volt, mert nem nagy a rokonság, plusz mi sem vagyunk bulizós típusúak.

Persze aaz igények és szükségletek között óriási lehet a különbség. De ha valakinek van rá lehetősége és nagy esküvőt szeretne, ugyanúgy szíve joga ezt megvalósítani, mint annak aki szerényebb esküvőt képzel el magának, akármilyen okból is. Azért ne mondjon le róla, mert jaj mit gondolnak rólam, milyen felvágós vagyok. :-)

98. lilibe (válaszként erre: 97. - Lilibe)
2014. júl. 25. 09:32
Náluk hatalmas a rokonság, összetartó is és a hagyományokat is tartják, és a menyasszony is mindig nagy lagziról álmodozott, náluk ez alap.
97. lilibe (válaszként erre: 94. - Youlcsi)
2014. júl. 25. 09:28
Nekem több olyan ismerősö van, ahol a házasulandó felek az ország más részéről származnak és ott tartják a lagzit, ahol nagyobb a rokonság. A másik fél rokonianak pedig segítenek eljutni oda, hogy ne legyen akadálya hogy ott lehessen. De olyan is van, hogy két napos esküvőt tartanak az előbbi helyzet miatt, egyik nap egyik helyen másik nap másuk helyen. :-D
96. grizus
2014. júl. 25. 08:09
Most olyat fogok mondani, amire sokan biztos húzzák a szájukat. Engem az egész esküvő felhajtás nem érdekel, soha nem is érdekelt. Voltam olyan baromi puccos esküvőn, ami után fél év múlva sehol se volt az egész kapcsolat, csak a marakodás maradt. Míg a szüleim esküvőjére anyukám - varrónő - varrt egy szolíd de nagyon szép ruhát, utána a testvérüknek a kertjében volt egy jó kis buli, nagyanyám főzött, aztán este utaztak vissza mert dolgoztak. És utána együtt voltak 28 évig és ma is együtt lennének, ha apám meg nem hal. Szóval szerintem ez az egész egy tök felesleges baromság, ilyen cipő, olyan ruha, ültetőkártya, csicsás torta meg nem tudom mi, erre nekem mind semmi szükségem nem lenne. Én a natúr, rusztikus, természetes dolgokat szeretem, amik romantikusak is, egyre elterjedtebbek az ilyen jellegű esküvők is. Csak azért, mert elvárják, nem fogok olyan esküvőt csinálni, ami a trend, pláne ha egy vagyonba kerül. Más kérdés, hogy az én esküvőmön nem lenne 75 ember, ha ennyi van, ami egyébként nem számít rengetegnek, akkor persze erős a megfelelési kényszer.
95. Szerénke83 (válaszként erre: 88. - 51f3cb471d)
2014. júl. 25. 08:02

A stílusodból és ez élethez való hozzáállásodból.

persze tévedhetek, hiszen nem tudom, hány éves vagy, dolgozol-e és mit stb.

94. youlcsi (válaszként erre: 93. - Lilibe)
2014. júl. 25. 07:56
a szegény rokon is rokon... de nem tudom, hogy hányan mennének el egy olyan lakodalomba, ahova nem hogy üres kézzel érkeznek, de még a menyasszony fizeti az odautazást is... én pl tuti nem mennék. de persze lehet, hogy ezzel a véleménnyel egyedül vagyok.
93. lilibe (válaszként erre: 92. - Lilibe)
2014. júl. 25. 00:42

Az ember első körben azért hívja meg a szeretteit és a barátait az esküvőjére, hogy együtt örüljenek az ő boldogságuknak és ezt együtt megünnepeljék.

Elég szomorú ha valaki ebből kihagyna egy szegényebb rokont, mert nem hozza be a fogyasztását. A szegény rokon nem rokon?

92. lilibe (válaszként erre: 90. - Youlcsi)
2014. júl. 25. 00:38
Szerintem nem írt semmi flancos dolgot az esküvőjéről, az hogy ha valaki egy igazi szép lakodalomról álmodik nem jelent felvágást a rokonok előtt. Egy ilyen lagzi valóban rengeteg pénzbe kerül, luxus nélkül is.
91. youlcsi (válaszként erre: 90. - Youlcsi)
2014. júl. 24. 22:43
óóó, kellenek is a fenének ellenségek, ha vannak ilyen barátok! :)
90. youlcsi (válaszként erre: 89. - 51f3cb471d)
2014. júl. 24. 22:41
általad szegénynek titulált rokonság pedig pont sz.rul fogja magát érezni a te flancos 3millás lakodalmadon, mert úgy fogja érezni, hogy nem ő nem odavaló... komolyan, kicsit olyan, mintha felvágás, rongyrázás lenne ez előttük: nézd, nekem erre is futja, miközben neked egy retves lábasra sem!
2014. júl. 24. 18:08
Felreertes ne elkerulese veget nem azzal van a baj, hogy ajandekot kapunk, barmilyen formaban, hanem azzal, hogy sokan elvarjak a vendegektol, hogy hozzanak valamit vagy adjanak penzt. Az en rokonaimnak a 90 szazaleka szegeny tehat, mint ahogy ezt egy korabbi valaszolo irta: egy edenykeszletet se tudnak adni, amibol egy tartos, jo minosegu, megsugom kvadraga. Valamint szintugy egyik valaszolo irta, hogy aki annyira csoro, hogy egy 10est se tud adni inkabb ne menjen el. Ez a mondat szamomra kiverte a biztositekot.
88. 51f3cb471d (válaszként erre: 83. - Szerénke83)
2014. júl. 24. 18:00
Igen nagyot :D Mibol asszocialtal erre?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook