Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Esküvő 1 millió alatt? Hogyan? fórum

Esküvő 1 millió alatt? Hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
57. Milup2 (válaszként erre: 55. - Beu23)
2014. júl. 21. 17:58

Jézusom..Mi meg ketten elmentünk sátrazni, s a tábortűz előtt a vaksötétben, kettesben, bor mellett megünnepeltük az eljegyzésünket..;)


Érdekes amúgy olvasni, kinek milyen igényei vannak, akár eljegyzés, akár esküvő..:D

És tudok örülni mindenki örömének :DDDDD

56. Milup2 (válaszként erre: 54. - 51f3cb471d)
2014. júl. 21. 17:56

Én sem így értettem, csak érdekesnek tartom, hogy így alakultak...


Van, akik elrakják..Pl. nagymamám minden elrakott, gyöngyörgetett, újságoktól kezdve anyum ált. iskolai füzetein át mindent, szóval az esküvői meghívókat is..Anyósom is gyöngyörgeti..nekik nagy házuk van..nekünk kis lakásunk..Inkább a gyerkőc cuccait próbáljuk elrakosgatni, gyűjtögetni..;)

55. Beu23
2014. júl. 21. 17:35
hát nekünk is meg van már mindenünk, nekünk egy kisebb lagzi volt az eljegyzési bulink igaz csak 40 fővel kb. télleg a szűk családi kör, de hát az is épp elég volt, kaja ücsi pia 75 ezer, meg a gyűrűk 170 mármint kettő karika, mert én karikát akartam egyből :)
54. 51f3cb471d (válaszként erre: 53. - Milup2)
2014. júl. 21. 17:25
Sanalaom azt, ami az ismerosoddel tortent, de nem hiszem,hogy az eskuvo szinvonala, vagy a par anyagi helyzete befolyasolja a huseget. (persze nem az erdekhazassagra gondolok) Nem a meghivott vendegeknek kell tudniuk, hogy mikor hazasodtunk ossze, hanem nekunk, hizem a MI eskuvonk. A meghivot mindenkinek szive joga kidobni vagy eltenni emlekbe. Nekunk a rokonok, barataink meghivoi megvannak emlekbe. Igaz, hogy egy dobozban a szekrenyben és néha csaladi vagy barati osszejovetelek jo elovenni, hogy teeenyleg de jo is volt. Azt alaairom,(a sok valasz es otlet utan) hogy nem kell egy vagyont kiadni a meghivokra, hiszen nemi kreativitassal lehet szepet alkotni olcsobban.
53. Milup2 (válaszként erre: 35. - Fiúsmami)
2014. júl. 21. 17:06

Hát igen, a környezetemben, akinek több, mint 100 fős esküvője volt nagy felhajtással, pár éven belül el is váltak..Érdekes amúgy...És furcsa volt visszanézni a nagy lagziról a képeket...

Na meg szomorú is...

Itt is a férjek részéről volt megcsalás a dologban...

Akinek meg mini esküvője volt, még együtt vannak (fiatalokról beszélek)...

Nemtom miért van ez, gondolom, csak így jött ki...

Az biztos, hogy a házasélet nem azon múlik, kinek milyen költségvetésű esküvője volt, hány fő volt ott...

De aki nagyra vágyik, s szeret szerepelni, az akkor valósítsa is meg, ahogy tudja, nehogy később bánkódjon, hogy elmaradt...


És tényleg egy rohanás az egész..Én mondjuk arra sem emlékszem, hogy mondtam ki az igent, vagy mi volt a polgári esküvőn, mert tényleg egy rohanásban, s hát izgalomban voltunk...

Aznap még beszél róla az ember, meg a rokonok, 1 év múlva már azt sem tudják, hogy mikor volt másnak az esküvője, vagy milyen volt..;)

Akár felháborodtok, akár nem, én az esküvői meghívókat aztán a kukába dobom, valaki gyöngyörgeti, nemtom miért...Pedig szépek, meg biztos drágák voltak, de ha nem a saját esküvőmről szól, akkor miért tartogáljam..;)

52. Milup2 (válaszként erre: 46. - Mietze Katze)
2014. júl. 21. 16:57

Na, ez a legjobb, mikor a család segít...:D

Nagyon szerencsések vagytok :D

51. Milup2 (válaszként erre: 44. - Beu23)
2014. júl. 21. 16:56

Az a legjobb, ha amit elképzel az ember, meg tudja valósítani :) Kívánom a legjobbakat :D


Igen, általában visszajön az ára...

Mondjuk nem mindig, attól függ, ki mennyit költekezett...

Sógoréknál az 1 millió visszajött (80fős lagzi volt), az ismerősöméknél a 2 és fél milla (hitelt vettek fel rá, 100 fő) nem...

Tehát ez is attól függ, hogy az arányok jók-e..Sztem személyenként azért 10ezret csak ad mindenki ajándékba (pl. 2 felnőtt+1 gyerek vendég: 30ezer)...Ez azért alap kell, hogy legyen, csak valaki ugye nem pénzt ad, hanem mondjuk festményt, vagy tükröt, vagy mittoménmit, mint tesóméknál is...Tele lett a lakás ilyen mindenfélével, azt sem tudták, hová rakják(állólámpa, nagy tükör, háztartási gép, stb...), hiszen előtte már együtt éltek pár évet, mindenük megvolt..

Talán jó a meghívóba beírni (viccesen), hogy pénzt adjanak..:D


Bocs, hogy ennyit írtam, csak épp eszembe jutott...

50. lilibe (válaszként erre: 19. - 51f3cb471d)
2014. júl. 21. 16:22
Örülök ha segíthettem! Sok boldogságot nektek! :-)
49. 51f3cb471d (válaszként erre: 46. - Mietze Katze)
2014. júl. 21. 16:18
Budapesten az Astoria rendezvenyhazban. :)
48. 51f3cb471d (válaszként erre: 45. - Mazsinka)
2014. júl. 21. 16:13
A marcipant meg nem szeretjuk :D
47. 51f3cb471d (válaszként erre: 45. - Mazsinka)
2014. júl. 21. 16:10
De kötöttem kompromisszumot :) Csak szerintem nem láttad amit elozoleg irtam. Tuti hogy dj lesz mert a szintis lakodalmas zenét senki nem szereti, mert nem az a korosztály, nem azzal a stilussal. De a Dj-t mint irtam sikerult ingyen megoldani, tehat 60.000 megmaradt. Sminkelni nem tudok olyan jol, ami egy eskuvore valo. A mehivokat, koszontoajandekokat termeszetesen sajatkezuleg csinaljuk. Igy szemelyesebb, meg ugye olcsobb is. A cipo nem mindegy, mert elol fel lesz vagva a ruham, tehat latszani fog. A tortaban nem nyulok bele, a csokor jo otlet. A vendegvaraok bennevannak az arban.
2014. júl. 21. 16:05

Én/mi most pont az esküvőszervezésünk közepette vagyunk :)

A költségvetés kb pont egy millió körül jön ki 110 emberre. Szerencsére nálunk a család összedobja a rávalót, mi, szülők-nagyszülők.


Nézz körbe minden kapcsolatban egy rakás helyen, szánjatok sok időt az utánajárkálás, esetleg a tágabb családdal, barátokkal is összedughatjátok a fejeteket, hogy ki mit tud besegíteni.


Helyileg hol lesz az esküvő?

2014. júl. 21. 15:59

Úgy nem lehet spórolni, ha nem tudsz kompromisszumot kötni.


Hívhatsz egy kéttagú, ámbár ügyes kezű zenekart, vagy csak egy szintist, aki jó hangulatot csinál, nem kell rögtön rezesbanda.


A sminket magadnak csináld, én is így tettem.


A meghívókat is lehet saját kezűleg, a köszönetajándékot szintén.


A cipő teljesen mindegy, hogy milyen, a ruha alatt az ég világon senki sem látja.


A csokornál, tortánál letagadod, hogy esküvőre kell. Rendelsz egy egyszerű, marcipános, fehér tortát, majd élővirággal feltűzitek felszolgálás előtt, és kész is.


A vendégvirágokat is meg lehet saját kezűleg csinálni, nem nagy stósz.

44. Beu23
2014. júl. 21. 15:48

hát elképzeltem egy esküvőt igen és az alá nem adok, nyilván én is szeretném majd megúszni a lehető legolcsóbban. amúgy nincs szülői segítségem, párom jól keres én meg hát ja minimál fölött kicsivel, de inkább no komment ,de legalább biztos. de amúgy általában visszajön az ára, legalábbis az ismerőseim azt mondják :)


még nem számoltam össze hány vendég lenne, mivel mostanába úgysem lesz, meg mások a fontosak jelenleg, de olyan 100 körül.

43. Fiúsmami (válaszként erre: 39. - 51f3cb471d)
2014. júl. 21. 15:27
Én pl kértem meg barátnőmet akinek volt esküvője hogy mondja meg mit csinálna másképp.Egyedülálló koszorús lányt nem is kértem,hogy segítsen mivel azok csak a romantikát látják és nem figyelnek oda :) ezért egy már esküvő után lévő barátnőm jött a fotózásra stb segíteni.Pl iváshoz szívószál ,hogy a smink ne menjen tönkre.Cérna tű,pót harisnya,sebtapasz,lakk biztostű meg ilyenek nála voltak ,semmi nem kellett.De a párodnak érdemes váltóinget tenni ,mert az sokan elfelejtik .És a nap végére meg szegény pasi csurom vizes.:)
42. 51f3cb471d (válaszként erre: 41. - Zebracsikó)
2014. júl. 21. 14:54
KOSZONJUK SZEPEN :)
41. zebracsikó (válaszként erre: 40. - 51f3cb471d)
2014. júl. 21. 14:47
Nagyon sok boldogságot kívánok Nektek!
40. 51f3cb471d (válaszként erre: 37. - Zebracsikó)
2014. júl. 21. 14:46
Jo az te vagy :) nekunk marad beloe egy gyonyoru emlek. Koszi a valaszodat :)
39. 51f3cb471d (válaszként erre: 35. - Fiúsmami)
2014. júl. 21. 14:45
Nme vettem semmit magamra :) aranyos vagy hogy egyalatan idot szantal ram. :) Igazabol a cipo pl nem azert kellhogy mindenki lassa, hogy de csini, hanemugye magam vagyis magunk miatt csinaljuk a felhajtast. Kivancsi voltam mit lehet kihozni 1 misibol, es meg is kaptam ra a valaszt. Nyilvan nekunk is az a jo ha minel tobbet tudunk sporolni. Sok folosleges dolog van, mint pl a csokor, ami csak azert dragabb mert "eskuvoi" erre pl nem is gondoltam. A DJ dolog is megoldott meg az is lehet hogy ingyen lesz ismeroson keresztul, a dekoracioban is kapok segitseget ehez erto ismeroson keresztul igy arra se kell senkit felberelni es neki fizetni. Ez mar egy csomo penz. Ha nem irom ki a kerdest valoszinukleg ezek sose fordulnak meg a fejemben :)
38. Fiúsmami (válaszként erre: 34. - 51f3cb471d)
2014. júl. 21. 14:43
Azért kértem meg mert nagyon jó cukrász,otthon van ipari sütője,ő is jól járt mert olcsóbb volt neki így:)Mindig kérdezősködj,hogy van e ismerős,mert pl. nekünk a kajából engedtek 20 százalékot,mert kiderült,hogy pont az egyik vendég szomszédja a cégvezető:)
37. zebracsikó (válaszként erre: 1. - 51f3cb471d)
2014. júl. 21. 14:42

Nem tudjátok azt a 3 milliót jobb helyre tenni? Elég sok pénz az ahhoz, hogy egy nap alatt a semmire elverjétek!


A semmit úgy értem, hogy végülis nem marad semmmi produtum a dolog után, nekem kifejezetten kútba dobott pénznek tűnik. Én bizony a tizedét ha hajlandó lennék ilyesmire áldozni.

36. Fiúsmami (válaszként erre: 34. - 51f3cb471d)
2014. júl. 21. 14:41
Nekünk volt pincér,és az időseket ők szolgálték ki:),de persze hanem azt szeretnéd csak ötlet volt.Ha a helyhez is ragaszkodtok ,akkor nincs miről beszélni.Ha van 3 milliótok erre a célra akkor meg nem is értem simán kijön 2 millióból amit leírtál ,akkor meg ne spórolj.A ceremónia mester nem fog odamenni az ücsörgőkhöz,mindenképp kérj meg egy barátnőt,nagynénit aki ismeri mindkét családot,hogy legyen figyelmes,lehet amolyan förszt koszorús lány ,mi így hívjuk :)
2014. júl. 21. 14:36
Én sok boldogságot kívánok nektek és kérlek nehogy magadra vedd amit írok.Volt két kolléganőm.Az egyik kis szerény esküvőt rendezett a másik gyönyörű álomesküvőt,mindenki csak álompárként emlegette őket.Aztán a érj 1 év se telt el megcsalta megalázta.Azóta hál Isten már anyuka és boldog párkapcsolatban él ,ha tényleg az tesz boldoggá,hogy minden klappoljon,azért ne feledd,hogy az esküvő napja egy rohanás,és konkrétan nem lesz fontos se a csokrod ,se a cipőd(na jó beleszerettél üsse kő) se a meghívód,a meghívód az esküvőd napjára a legtöbb embernek meg se lesz,vagy hever a többi között.A kérdésed az volt,hogyan lehet egymillió alatt megúszni,nem az,hogy ki milyen esküvőtől lenne boldog.Ha az tesz boldoggá,hogy mindenki a te esküvődről beszél majd akkor egy dolog számít,hogy tényleg boldog vagy e!!!!!!Arról lehet beszélni 100 év múlva is,a többi csak külcsíny!Többet ér a belecs:) ezt sose feledd!
34. 51f3cb471d (válaszként erre: 32. - Fiúsmami)
2014. júl. 21. 14:36
Itt Pesten ennyiert talatunk olyat ami szép es jo elrendezesu. A konyjelzos meghivo jo otlet, az aprosutemenyt nem ertem. Tehat a vendegvaro falatkakat csinalja meg vki? Ezzel nem szeretnek senkit farasztani meg ez is benne van az arban, de aranyos otlet. A ceremoniamester kell, mert nemtudok 74 embere odafigyelni, hogy mindenkinek legyen mindene, inkabb ot kerdezzek :DD. A svedasztal meg azert nem tetszik nekm szemely szerint mert nem szeretnem hogy ott toloöngjanak a vendegek. Lesznek idosek is akiknek kenyelmetlen, nehezebben, lassabban mozognak stb. Raadasul az elotel es a foetel kozott szeretnek egy kis musort tartani, amihez inkabb ulnie kene mindenkinek, hogy jobb ralatas legyek es elvezhetobb legyen. A videki egyuttes nalunk azert esik ki, mert az idosebb rokonokon kivul mindenki a kortarsunk(volt osztalytarsak stb.) es mi a modernebb zenet szeretjuk, kvazi a mai slgereket, amibe a ciganyzene nem fer bele. Bár voltam olyan eskuvon ahol volt, es nagyon jo hangulatot csinaltak, csak ott a tarsasag is olyan beallitottsagu volt. Kert van, oda is kiszeretnenk talalni valamit, de mivel nyaron lesz a 40 fokban nem tarthatjunk kint a fogadast max aki gyerekkel jon vagy dohanyzik annak jo a kert. A cipőm viszont lataszani fog, mert elol fel lesz vagva a ruha es a dekoraci resze lesz mert az eskuvo alapszine is turkiz, ahogy a cipo is. Es nagyon vagany szolva tuti felveszem meg :DD yon jo otleteket irt mindenki, csak nem tudok lemondani par dologrol, de igy is sok olcsobb otletet kaptam. Koszonom neked! :)
2014. júl. 21. 14:20
Azt a cipőt nem látta olcsobban, de mindegy. Beu 23-al maximálisan egyet értek a tobbieknek nagyon koszonom az eddigi valaszokat.
2014. júl. 21. 14:15
A kaja nagyon sok szerintem.Bár nem tudom mit takar.A meghívón is lehet spórolni .A matt papír olcsóbb és szebb is.Megmondom őszintén utólag marha felesleges pénzpocsékolás.Ennyi erővel mutatósabb ha egy fotót betesztek magatokról a borítékba és csak egy kis kártyát tesztek mellé egyik oldal idézet másik oldal időpont.Vagy könyvjelzőnek megcsináltatni mert fele annyi.Kajánál Érdemes ismerőst keresni aki az apró sütit bevállalja.italnál italdiszkontban vásárolni,ahol a bontatlan italt visszaveszik.Nekünk 8 éve 14 ezer forint jött vissza a felbontatlanból!!!!!!Ceremóniamester ha ragaszkodtok a személyéhez hát na.De biztos elvállalnák 80 ért is.Dj ?60-ért vidéki együttest is kapsz.De egyébként egy fiatal havert meghívtok összeválogatjátok a zenét.A kaja.Bár van aki ragaszkodik az üljünk le és együnk amíg bírunk típushoz ,de a svédasztalos kaja is lehet jó.Nekünk 8 éve a menünk 4000 per fő volt svédasztalosan.Tárkonyos őzgida leves,a másik levesre nem emlékszem.vaddisznó pörkölt,mini töltött káposzta,hús tál(2 féle rántott hús,fasírt,sült kacsacomb,rántott gomba,rántott karfiol,rántott máj)3 féle saláta,rizs,forgatott burgonya.Mindenki nagyon de nagyon elégedett volt.Az apró sütit úgy oldottuk meg,hogy meghívtunk egy cukrász barátnőmet és mondtuk ne vegyen semmit ajándékba csak süssön amit és amennyit akar:)Mi 80 embert hívtunk meg ,de annyi kaját számolt mondta az éttermes ,hogy általában 30 fővel több jóllakik:) Érdemes olyan helyre menni ahol ki is tudtok ülni.Pl. Valami város széli vendéglő ami olcsóbb ,vagy lakodalmas ház.Fodrász,na ezért jó ha az ember évekig ugyanoda jár.Pl nekem a fodrász és kozmetikus is ingyen volt,mert törzsvendég vagyok.:)Cipő ,20.000-ért?Minek ,semmi nem látszik belőle szinte.És soha többé nem veszed fel.Legalábbis ha minden jól alakul:) Neten nézz utána,valamelyik butikba felpróbálod,és megnézed hátha olcsóbb.Amit felsoroltál másfél misi tehát kijön simán.Vagy ha van ismerős akinek van ismerőse aki ismer valakit :) kérdezz utána.A helyeket is érdemes átböngészni .
31. Milup2 (válaszként erre: 25. - 5236d12e25)
2014. júl. 21. 14:05

Nagyon igazad van..

Sztem minden lány elképzel egy ragyogó esküvőt, nagy flanccal, s gazdag életet..:D

De aztán mikor eljön az idő, akkor már a valóságot látja szem előtt...

Ha esküvő: minek adjon ki az ember vagyonokat, mikor meglehet venni olcsóbban is azt a cipőt, a másik étteremben kevesebbért is jóllakik kétszer a társaság, stb...És akkor inkább veszünk magunknak drágább gyűrűt, ami időtálló, és egy örök emlék, vagy inkább többet rakok félre a nászútra....


Akinek nincs szülői segítsége, annak pedig sztem nem is ajánlatos a nagy esküvő, hitelt pedig tényleg nem érdemes ilyesmire felvenni...

2014. júl. 21. 13:52

az esküvő maga ingyenes. az kell, hogy legyen mindenhol. a polgári esküvő, amikor bemész 2 tanuval és 5 perc múlva már házasok vagytok.

az egyéb flancok azok, amikért fizetni kell: műsor, zene, gyertya, pezsgő, virág, stb...

29. Milup2 (válaszként erre: 23. - Szerénke83)
2014. júl. 21. 13:51

Nálunk falun ingyen volt a polgári esküvő, csak a pezsgőt kellett vinni...De volt szintén zene, gyertya, meg minden más...

Ha vki akar, vihet asztaldíszt, de mi nem vittünk..

Sztem önkormányzat válogatja, hol kérnek, s hol nem pénzt...Városon sztem mindig kérnek...

2014. júl. 21. 13:50
én tudok egy megoldást ami egy fillérbe sem kerül :D
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook