Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Esküvő 1 millió alatt? Hogyan? fórum

Esküvő 1 millió alatt? Hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
27. Szerénke83 (válaszként erre: 22. - Beu23)
2014. júl. 21. 13:03
Jó gyűjtögetést rá, vagy kívánok egy pénzes palit :-)
26. Szerénke83 (válaszként erre: 24. - 5236d12e25)
2014. júl. 21. 13:02
Akkor minket jól átvertek :-P
25. 5236d12e25 (válaszként erre: 22. - Beu23)
2014. júl. 21. 12:46

Ezt majd akkor fogok látni, érezni amikor ott tartassz. Hidd el ha nincs szülői segítséged egyik oldalról sem, és mindent-mindenre saját magadnak kell előteremteni az x összeget, (amit nem kívánok természetesen, sőt kívárnom hogy teljesüljön az álom esküvőd) de majd akkor fogod megtapasztalni hogy micsoda öröm valamin pórolni.. :)

Amúgy nekünk a fotósunk a legjobb itt a megyében, és nagy szerencsénk volt hogy helyben olcsóbban vállalt minket, különben ő is eléggé drágán dolgozik. Nagyon szép és igényes képek lettek, amit utána egy szép dvd-n meg is kaptunk, személyesen házhoz jött 2x is

24. 5236d12e25 (válaszként erre: 23. - Szerénke83)
2014. júl. 21. 12:40
Ezt igazából hivatal válógatja. Nekünk is volt, zene, köszöntés, gyertya gyújtás,pezsgőzés, közben fotózás.
23. Szerénke83 (válaszként erre: 20. - 5236d12e25)
2014. júl. 21. 12:37

Nekem 5 éve volt, sokkal többe került.

Igaz, volt műsor, gyertya stb.

22. Beu23
2014. júl. 21. 12:33
kb. lehetetlen. én még nem vagyok házas, de én azt mondom, ha egyszer lesz esküvőm akkor én nem akarok spórolni semmit. akkor inkább nem kell esküvő. mármint lagzi. ha akarnánk most is besétálhatnánk a hivatalba két tanúval, de az úgy nem buli nekem. ha esküvő akkor egy bazi nagy lagzi. és azt bizony meg kell fizetni, én nem fogom nézni hogy húú elfogyott ez vagy az mert azon akartam spórolni. ha belegondolsz semmi nem tudsz spórolni, ruhán nem, kaján nem, fotoson nem évek múlva jo lesz visszanézni a minőségi fotokat. zenekaron vagy dj szintén nem mert egy jo buli alapfeltétele a jo zene. amúgy szerintem én is dj-t fogok a zene kar már nem annyira "menő" persze jo a cigányzene is meg a retro, de azt egy dj. is letudja játszani. vagy úgy lesz hogy éjfélig zenekar utána pedig dj.
21. 5236d12e25 (válaszként erre: 19. - 51f3cb471d)
2014. júl. 21. 12:21

Én az cipőm még aznap tönkre ment :D

Igaz hogy 3000ft olcsó volt, de én nem is tudok sokáig magassarkúban tipegni. A lényeg, hogy a hivatalból kifelé jövet beakadtam egyszer a sártörlőbe, majd fotózáskor a templom kertben sem volt az igazi, majd vár bejáratánál a fa padlóba beragadt a cipőm, aztán amikor a kilátóra tipegtem fel éreztem már, hogy valami nem stimmel. Mire oda jutottam, hogy megnézzem mi a helyzet addigra már majd oda pusztultam úgy fájt a lábam az amúgy tök kényelmes cipőben, akkor vettem észre, hogy a sarok tippet elhagytam és felnyílt a műbőr borítás a sarkon. Másnap dobtam ki a kukába.

20. 5236d12e25 (válaszként erre: 6. - Szerénke83)
2014. júl. 21. 12:12
Nem nem kevés, nekünk is 10 ezer volt a polgári esküvő most januárban, a pezsgőt mi vittük, van ahol kérik, hogy vigyél gyertyát, gyűrű párnát stb. Nekünk ezt nem kellett.
2014. júl. 21. 12:06
Bocs, elfelejtettem odaírni mindent ami kiadás, de azokkal együtt majdnem megvan a 2 misi. A cipőmön nem tudok változtatni, azt már 1000 éve kinéztem és simán felvenném hétköznap is(csillogós türkiz platform magassarkú).Szerintem az esküvőre kell a szmoking de azt béreljük. A csokros dolog jo ötlet. A sminkes, fodrász a koszorúslányokra is vonatkozik , tehát összesen 6 ember kerül ennyibe. Élő zenét nem szeretnék, majd olcsóbban.Nagyon köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget!
18. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - 51f3cb471d)
2014. júl. 21. 12:02

Mi úgy álltunk meg nagy vonalakban kb 300-350 ezerben hogy: megvettem a ruhám a hozzávaló kiegészítővel (mivel nem vagyok átlag méret nem tudtam bérelni anélkül, hogy nem kellett volna nagyon átalakítani a ruhát ami úgy nem volt megoldható a szalon részéről). Kikötöttük a ruha szalonban hogy 100. ezer ft áll rendelkezésükre mindennel együtt. A ruhám ráadásul így is akciós volt.

Majd a gyűrűk , na ebben már nem vagyok olyan biztos mennyi volt pontosan de 140-180 ezer között. Férjemnek meg volt az öltöny a cipő, így neki nem kellett semmi mást. A hajamat az unokanővérem (fodrász) ingyen csinálta a sminkes is 5000ft volt. Én nem csokrot csináltattam hanem páromnak kitűzőt nekem meg a csuklómon volt a virág (allergiás vagyok a virágra)

Felfogadtam a fotóst, aki helybeli így ez is olcsóbb volt (30ezer)

Az igaz,hogy mi nagyon szűk eskövőt tartottunk tehát csak 2 tanú volt jelen. Fotózás után elmentünk ebédelni, ami szintén 4 főre meg volt 30 ezer alatt.

Nagyon szerettem volna én is szép nagyobb esküvőt tartani, főleg ahol szüleim is jelen vannak és nővéremék, de nem akartunk ennél több pénzt "kidobni" mivel egyrészt nekünk nagyon nagy lett volna a "szűk" családi kör ami magában majdnem 100 fő így is. Mellesleg az volt a másik cél,hogy anyósomék ne legyenek jelen. Azt meg nem tudtuk volna másképp megoldani és nem lett volna természetesen párommal szemben sem fair ha az én szüleim jelen vannak az ővé meg nem, annak ellenére hogy ő sem akarta őket.Így azt mondtuk vagy mindenki vagy senki.

Manapság hatalmas kiadás egy esküvő, nálunk mindent mi fizettünk,nem volt szülői segítségünk, és ez így volt jó.

17. lilibe (válaszként erre: 1. - 51f3cb471d)
2014. júl. 21. 11:38
Nehéz ügy. Talán apróságokon lehet spórolni. Ha valami menyasszonyival van cimkézve, már egyből tripla annyiba kerül. Mi például nem montuk meg pont emiatt a virágosnak hogy esküvői csokor lesz, mert rögtön felemelte volna az árát a csokornak esküvői címmel, a csokor ugyanolyan szép lett, csak töredék áron. A dekorációt készíthetitek ti magatok éd ott is hihetetlen összeget lehet így megspórolni. Sminket készíthet egy jól sminkelő barátnő is, vagy te magad, ha amúgy is szoktál sminkelni. Fotóst is lehet találni olcsóbban dolgozót, vagy megkérni néhány családtagot, barátot, hogy fotózzon, videózzon, bár tudom ez a része nagyon bizonytalan. Ezek jutottak eszembe. Ja és a torta is olcsóbb, ha nem mondod, hogy menyasszonyi torta csak elmondod az elképzelésedet aa tortáról.
2014. júl. 21. 11:35

Ennyi pénzt kiadni egy estéért?Eszembe sem jutna!!

Nekem a ruhám 15e volt,egy ismerősöm anno megvette magának én kölcsönkértem,a virágok 15e volt,polgárira egy fillért sem kértek és a vacsi tortákkal mindennel együtt volt 100e.15 főre ennél több embert nem is akartam volna.

A sminkem magam csináltam a hajam pedig édesanyám,és senki nem mondta volna meg hogy nem fodrász volt!!

15. Pasionella (válaszként erre: 1. - 51f3cb471d)
2014. júl. 21. 11:33

-fotós, videós aki össze is vágja: 100.000 - ennél már csak olcsóbbak vannak

-Dj: 60.000 - ennyiért tényleg zenekart is szerzel

-Csokor: 15.000 - csokor kijönne simán 5ből

-Sminkes, fodrász: 30.000 - egy normális fodrászt, sminkest kellene találni és nem lenne egy vagyon

-Meghívók: 22.000

-Karikagyűrűk: 80.000

-Az én cipőm: 20.000 - ez szerintem erős túlzás olyan cipőre amit később már talán fel se veszel

-Páromé: 10.000

14. Awela
2014. júl. 21. 11:31

A miénk 1 millió alatt kijött, kb. hasonló létszámmal, de azt tudni kell, hogy vidéken volt és nagyon sok mindent kaptunk olcsóbban ismerősökön keresztül. Amit meg nem, az se volt óriási összeg.

Az én ruháim (volt menyecskeruha is) 30000-be kerültek összesen, a menyasszonyihoz kellett cipő, azt egy kiárusításon vettem 3000-ért. A másikhoz volt már cipőm.

Párom öltönye ingekkel együtt volt vagy 20000 újonnan, magyar gyártótól, cipője volt már.

Terembérlés összesen 20000 volt, amihez kaptunk 3 szobát is a helyszínen, ahol a rokonok és barátok tudtak aludni (a többiek pedig a helybeli rokonságnál voltak elszállásolva).

Kihelyezett polgári 7500, a templomi ingyen volt, az atya csak egy vacsorát fogadott el.

Vőfély 40000, ismerős.

Fotós mindennel együtt 30000

Zenekar került majdnem a legtöbbe, 120000, de nagyon megérte, óriási bulit csaptunk.

Csokor 8000

Sminkes, fodrász együtt 6000

Meghívók 10000

Gyűrűk már megvoltak az eljegyzés óta, egyébként nagykerben vettük 40000-ért a kettőt

Ital szintén nagykerből volt bizományiba, nem egészen 100000-re jött ki a vége, ha jól rémlik.

A vacsorát helyben főzték, egy részét mi vihettük be, ez a családtól volt, főleg húsok, valamennyi zöldség, a többit nagykerből vették. Külön csak a szakácsnak és azt hiszem két segítőnek kellett fizetni, valami minimális összeget.

Sütiket szintén a család készítette, ez arrafelé így szokás.


Szóval ki lehet hozni, de szerintem csak ilyen sok segítséggel.

2014. júl. 21. 11:29
Ja, és igen: nem feltétlenül azt kell megvenni, amire rá van írva, hogy "esküvői", mert az rögtön drágább, mint ugyanaz - e nélkül a "cimke" nélkül...
2014. júl. 21. 11:29
Ja igen, amint elhangzik az a szó, hogy esküvő, menyasszony, vastagabban fog a ceruza...
2014. júl. 21. 11:28

Amit felsoroltál, az 1 207 000 ft, az még messza van a 2 millától...

És úgy lehet kihozni olcsóbban, hogy pl:

- nem szombaton van az esküvő, hanem pénteken, arra kedvezmény van

- előfoglalási akciók

- sütiről, italról nem az étterem gondoskodik

- meghívó tervezését, kivitelezését nagyon olcsón ki lehet hozni (bár az nálatok se nagy összeg...)

- barátnőnek 3000 ft volt a cipője, egyrészt, mert akciós is volt, de nem voltak extra igényei (tudta, hogy máskor úgyse akarja felvenni, ezért nyugodtan széttáncolta...)

- sminkes, fodrász nekem próbával együtt összesen nem volt ennyi...

Egy csomó dolgon lehet sprólni némi kreativitással, és ha nem megbízol valakit, hanem saját magad/család csinálja...

2014. júl. 21. 11:27

Miért pont szmoking?

Miért nem öltöny, ami olcsóbb, esetleg később is tud viselni a leendő férjed?


A ruha terén is lehet gondolkodni, pld., varratni.

Hol laksz?

9. Milup2 (válaszként erre: 1. - 51f3cb471d)
2014. júl. 21. 11:27

Úgy nézem, nagyon sok pénz kiadtatok olyasmire, amit olcsóbban is ki lehet hozni...

Sminkes/fodrász: 30ezer?????!??? Ez hogy jön ki?

Cipőket is lehet jóval olcsóbban venni...

A csokor is sok. (mikor férjem bement a virágüzletbe, hogy esküvői csokrot szeretne, kapásból 15ezer körülieket mondtak/mutattak..Mikor én bementem, kitűzők + fehér menyasszonyi csokor 5ezerből kijött...Szóval sok helyen nagy átverések vannak, jobb vigyázni, résen lenni....


Sztem jobban körül kellene/kellett volna néznetek, hogy mit vesztek, vagy hogy ki mennyiért ad bármit is...

Amúgy a gyűrűk pedig elég olcsók voltak, ez jeles...:D

8. youlcsi (válaszként erre: 1. - 51f3cb471d)
2014. júl. 21. 11:25

ez még csak 1,2 milla körül van, nem 2millió.



ceremóniamester? mmint vőfély? 100ezerért? az mocsok sok azért, hogy elmondjon 10 versikét aztán egyen igyon...


60ezer dj-re? ennyiért zenekart is kapsz.


azért a kiadásokból majd a végén vond le, ami visszajött... simán kijöhettek 1000000 alá. a végső elszámolás számít.

2014. júl. 21. 11:24
Ha átszámolod ojróra, simán :)
2014. júl. 21. 11:23

A polgári esküvőre a 10e Ft kevés

Nekem 5 méve sokkal többe került...


A többit meg hagyjuk.

Köszöntő ajándék?

Kinek? A vendégeknek, vagy a szülőknek?

Mert szülőknek virágot illik és szoktak adni.

5. simple (válaszként erre: 1. - 51f3cb471d)
2014. júl. 21. 11:23
Ötletem sincs. Nekünk 2 és fél millióba került, és tényleg nem volt semmi fényűzés. Mondjuk 700 ezer volt a helyszín, ettől vannak olcsóbbak is, szerintem ezen lehet spórolni. De egy millió alatt nem hinném hogy ki lehet hozni. Maximum úgy, hogy elmentek a házasságkötő terembe, utána meg egy étterembe vacsorázni.
2014. júl. 21. 11:22
ti ketten és két tanú plusz a házasodó felek szülei :) ez a legköltséghatékonyabb :) az esküvő után egy ebéd vagy vacsora ami egy szép étteremben is lehet akár fenn a várban is.egyszerű,olcsó és mégis szép lehet :)
2014. júl. 21. 11:19
ööööö...izé...ennyit tudok mondani :DDDDD
2014. júl. 21. 11:19

Amin a legtobbet sporolhatsz az a helyszin..meg a letszam a 74 ember eleg sok ahoz hogy sporolni tudj.

pl dj minek?

De ez attol is fugg kinek mik az igenyei es mennyi penzt szeretne raszanni.

elobb azt dontsetek el es utanna szamolgassatok..

2014. júl. 21. 11:14

Számos helyen olvastam esküvő témában, hogy megállt párszázerezben a dolog. De hogyan? 74 ember hívunk meg, ezek tényleg csak rokonok és barátok. A helyszín amit találtunk és tényleg szép, alakítható 10.000 fejenként itallal. Már 740.000. Akkor ott a:

-polgári esküvő(zenével, pezsgővel stb.) 10.000

-templomi ceremónia 20.000

-ceremóniamester 100.000

-fotós, videós aki össze is vágja: 100.000

-Dj: 60.000

-Csokor: 15.000

-Sminkes, fodrász: 30.000

-Meghívók: 22.000

-Karikagyűrűk: 80.000

-Az én cipőm: 20.000

-Páromé: 10.000


Ez 2 millió körül van és akkor nincs még ruhám, átöltözős ruhám, ékszerek, páromnak szmokingja, torta, köszöntő ajándék, dekoráció meg rengeteg apróság, ami később jut eszünkbe.


Másnak mennyibe került, min volna érdemes spórolni?


3 millió a budget csak rájöttünk, hogy nem volna rossz ha valami visszamaradna belőle.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook