Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Esküvő 1 millió alatt? Hogyan? fórum

Esküvő 1 millió alatt? Hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. júl. 24. 17:21
ha milliárdos lennék akkor se hagynám ki a menyasszonytáncot, csak azért mert nekem van pénzem:) hülyeség lenne kihagyni
86. Mietze Katze (válaszként erre: 85. - Ec94ffbcdf)
2014. júl. 24. 17:17
kb így is lehet értelmezni, igen :D
2014. júl. 24. 17:15

az ajándékozásnak hagyománya van. arról szól hogy pénzzel ajándékkal segítik az ifjú párt azok akik már ezen túl vannak, vagy akikből még ezután lesz házas:D


a pénz mennyiség fix, de a brancson belül másnál van:D mert akit te meghívsz az is meghív téged, szóval adott egy tizest, te meg majd visszaviszed pár éven belül mikor ő házasodik.

szóval igazi nyereség nincs ebből csak pillanatnyi, és pont ezért csinálják.


olyan mint mikor kalákába építenek házat

84. Mietze Katze (válaszként erre: 81. - 51f3cb471d)
2014. júl. 24. 16:58

Nézd, családja válogatja, hogy kik hogyan oldják meg az ajándékozósdit. A lényeg szerintem, hogy előre le legyen fixálva a rokonsággal és a barátokkal, hogy borítékot hozzanak-e, speciális nászajándékot, vagy ki tudja mit,- nehogy később legyenek esetleges kellemetlen meglepetések, vagy 625. kávéskészletek.

Alapjáraton az ember lánya/fia tényleg nem azért házasodik, hogy megszedje magát; a lényeg, hogy mindenki együtt örüljön.


Viszont ha vendégként nézem (még ha ki is hangsúlyozzák, hogy nem kell semmi), nem lenne arcom üres kézzel vagy egy palack borral odaállítani, minimum a vacsora rám/családomra eső részét vinném. Akár pénzben, akár előre egyeztetett szükséges nászajándék formájában. Mert hát a köztudatban még mindig az a 10.000/fő él íratlan szabályként.


Szóval ugyi ízlések és pofonok, nektek nem számít, de azért legalább ne "szánalmas magyar dolog"-ként jellemezd, ha nagyon sok más pár örül, hogy nullára kijön.

83. Szerénke83 (válaszként erre: 81. - 51f3cb471d)
2014. júl. 24. 14:28
Lehet rosszul gondolom, de ebben a 3 M Ft összegben nem igazán van a te két kezed munkája, vagy tévedek??
82. Szerénke83 (válaszként erre: 78. - Milup2)
2014. júl. 24. 14:25
helybeli lakosok voltunk, itt születtünk, itt esküdtünk és szerintem itt is halunk majd meg...
81. 51f3cb471d (válaszként erre: 67. - Milup2)
2014. júl. 24. 13:59
Oké. Akkor majd adogatom a blokkot mindenkinek es pipalgatom, hogy ki mennyit adott bele. Hihetetlen :D Ennyi erovel minek nagy lagzi, ha nullara akarok kijonni jo a sima ket tanus, nem? :D Igen, nem illik ures kezzel jonni, hozzanak egy uveg bort, egy vazat,stb, de nem rajtuk fogom visszanyerni az eskuvo osszeget. Nem a vendegek kertek, hogy nagy lagzi legyen, hogy olyan kaja legyen, amilyen, vagy hogy draga legyen a ruham. Ez milyen szanalmasan magyar dolog. :D Na es akkor en leszek az aki mondja neked, es hazudik is ugye: NEKUNK NEM SZAMIT. Most mondjam le a szegeny Karpataljai rokonokat, akinket az utazast is mi biztositjuk? ?:D Mert ok tuti nem tudnak beleadni?...:D
80. cirmoscicajaj (válaszként erre: 1. - 51f3cb471d)
2014. júl. 24. 13:40
Szia.Nálunk szoktak olyat csinálni a házasulandók (étteremben dolgozom),h a leveshez a csírkét,ill. a pörihez,sültekhez a húst ők hozzák.Ha van gyümölcs a vacsora végén,akkor azt is.Így is lehet spórolni rajta,mert drágább úgy ha mindent az étterem ad.Hidd el bele fognak menni.Van,h az italokat is ők hozzák,(persze nem mindent)pl.házi (saját)pálinka,bor.ezzel is olcsóbb.Ismerünk néhány olyan hölgyet,aki gyönyörű szép tortákat csinál,esküvői,szülinapi stb.ha nektek is van ilyan ismerősötök,vagy ajánlanak valakit érdemes megfontolni.az aztán meg még jobb is ha nem porokból,tartósítókból készül a torta.a kreatív ismerősök jól jöhetnek a terem díszítésnél is.ruhát sokan kiárusításon,akciósan vesznek.a fodrásznál,sminkesnél,virágosnál,meg tényleg nem érdemes az eküvő szót kimondani :)))))a sógornőmék nem csináltattak kifejezetten köszönő ajándékot,hanem egy borítékba tettek a fotózásról egy képet és pár rövid sorban megköszönték,a részvételt.Így ez valóban egy hasznos ajándék,és nem egy nappaliban vagy akárhol porosodó tárgy lesz,hónapok-évek múlva.nálunk továbbá állandó szokás,h az ifjú pár a szobát ingyen kapja,ha sok a vidéki vendégetek,alkudni is lehet abból is.arra még nem gondoltatok,h pénteken legyen az esküvő,szombaton meg a lagzi?munkaidőben ingyenes,vagy lényegesen olcsóbb a városházi esküvő.kb. ennyi jutott eszembe.ja még annyi,h érdemes a menüt is jól megszervezni,mert ugye jön először a leves,majd pöri (vagy valami más)azzal ugye jól laknak.(olyan 6-7 óra fele)táncolnak egy kicsit,közben sütiznek ami az asztalon van.megint jóllaknak.este 10 fele jön a sült,abból már nem mindenki fog enni (főleg gyerekek,idősek)az éjféli tortát ESETLEG megkóstolják,de utána 100% hogy csak dísz lesz a többi étel,mert senkinek nem fog kelleni.Na csak azt szeretném mondani ilyen kuszán,h ne essetek abba a hibába,h rendeltek 3-4-5 fajta laktató ételt,aztán meg másnap vihetitek el a több napra elegendő levest,pörit,stb.mert ez mind csak pénzkidobás.természeretes nem akarom megmondani,mit,hogyan csinálj,csak sokat látott emberként segíteni szeretnék
79. youlcsi (válaszként erre: 72. - Milup2)
2014. júl. 24. 13:36
unokatesómék kifejezetten kérték, hogy ne adjon senki pénzt. ellenben volt nászajándék-lista, amin egész apróságoktól kezdve voltak ajándékok, szabadon lehetett választani. volt nagyobb ajándék is, mint pl klíma, vagy mosogatógép... de volt piknik kosár, bambusz váza, kismacska (tényleg!), szóval volt miből válogatni.
78. Milup2 (válaszként erre: 77. - Szerénke83)
2014. júl. 24. 13:33

Lehet, hogy ez is számít..Mert ugye az anyakönyvvezetőt nekik ki kell fizetni (olyan 10ezer Ft körüli összeg 1 összeadás...de tán ez is változó..). S nem akarják zsebből, hanem a pár fizeti meg...


De jobban belegondolva tán még az is számít, hogy valaki ott esküszik-e, ahol a lakcíme van, s akkor az önkormányzat magára vállalja a költségét, vagy ha nem ottani lakos, akkor fizetni kell...Nem tudom, csak most filózgatok rajta...

77. Szerénke83 (válaszként erre: 75. - Milup2)
2014. júl. 24. 13:21
Szegény az önkormányzat nálunk...
76. Milup2 (válaszként erre: 75. - Milup2)
2014. júl. 24. 13:19
Lehet, hogy mert megkésve kaptuk meg, azért nem kellett fizetni? Passz...
75. Milup2 (válaszként erre: 74. - Szerénke83)
2014. júl. 24. 13:18
Nekünk 1 hónapig pőrén volt;), aztán kaptuk csak meg a tokot, mert nem volt a hivatalban...rendelniük kellett...
74. Szerénke83 (válaszként erre: 69. - Milup2)
2014. júl. 24. 13:17
mondom, 5 rongy a bársonytokért, hogy ne csak úgy pőrén legyen a házassági anyakönyvi kivonat...
73. Milup2 (válaszként erre: 71. - Szerénke83)
2014. júl. 24. 13:14

Aha, gondoltam, hogy lehetett valami ilyesmi, mert amúgy nem kérnek el szimplán csak úgy 20ezret...

Ti kértétek ezt a műsort?

72. Milup2 (válaszként erre: 63. - 51f3cb471d)
2014. júl. 24. 13:13

De nem kell számolgatni!!!!!!!!! Ha nem akarod, nem kell...Igenis, hidd el, elég sokan vannak, akiknek számít, mennyi folyik be utána...De ha neked nem, akkor ne számolgasd bakker...Nem hiszem el, hogy nem érted a lényeget...

Ha nem kérsz semmit, akkor írjátok le a meghívóba, hogy mindenki üres kézzel menjen, mert bizarr dolog az ajándékozás...


Esküszöm, én még a tesómhoz is úgy megyek látogatóba, hogy vmit viszek...Akár gyümölcs, vagy süti, vagy a kisgyereknek valami...

De hogy valaki nem akarja elhinni, hogy igenis egy esküvőn az is jó, ha ajándékot kap..Ez már beteges..


Nálam menyasszonyi tánc sem volt...Ha annyira akartam volna, hogy dőljön a pénz, akkor nagyobb csinnadrattát csinálok..

Ha nektek nem kell a pénz, akkor azt kifejezhetitek még azzal is, hogy nem lesz menyasszonyi tánc...

71. Szerénke83 (válaszként erre: 69. - Milup2)
2014. júl. 24. 13:13

Szeműveges nő vereset szavalt, fia gitározott stb.

Ez a műsor volt 20e Ft.

Többre nem emlékszem, nem volt annyira emlékezetes...

70. Milup2 (válaszként erre: 68. - Szafaripók)
2014. júl. 24. 13:08

De ki kategórizál?

Én csak a véleményemet írom le, hogy én annál kevesebbet nem adnék, ha megyek esküvőre, és azért az elvárható lenne mindenkitől (mondjuk úgy akkor: egy normál középosztálybeli esküvőnél)..

(Persze, ha látja az ember, milyen "csóró" valaki, hát istenem, persze, érthető, ha mondjuk csak egy edénykészletet ad...)


De persze függ attól, hogy csak az egybekelésre vagy-e hivatalos, akkor mondjuk csak 1 csokrot adnék át, vagy utána a lagzira is, na meg persze függ attól, hogy milyen rokonságban áll az ember, mondjuk csak barát, vagy egyszerű rokon, vagy tesó az illető...


De van olyan, hogy az ifjú pár csak a rokonokat hívja meg a lagzira, a barátokat 1 hét múlva hívja meg egy vacsira, akkor persze csak valami vicceset, vagy hasznosat ad az ember..Gondolom én, mert még ilyenen nem voltam, de hallottam róla...

69. Milup2 (válaszként erre: 65. - Szerénke83)
2014. júl. 24. 12:59

Akkor ez valami új..Nekem 2006-ban volt az esküvőm, és nem kellett se a bársonytokért fizetni (bár 1 hó elteltével kaptuk csak meg, mert épp nem volt a hivatalban), se a műsorért (zene is volt, arra vonultunk be, és utána is nyomattak).

Mint írtam: mi a pezsgőt vittük.

Asztali díszt nem akartunk, azt is vihettünk volna..

Cirka 20-25 percet voltunk a hivatalban.


Az egyházi esküvőért pedig 9ezret fizettünk.


Milyen műsorról írsz amúgy, hogy 20ezer volt..Gondolom, ha vki még vmi extrát kér, akármi is legyen az, akkor fizetni kell érte...

A bársony tokért nemtom miért kértek nálatok pénzt, nálunk meg nem..


Sztem önkormányzat válogatja tán, hol mennyit kérnek...

68. szafaripók (válaszként erre: 67. - Milup2)
2014. júl. 24. 12:57

És ha annyit nem akarok, mert ok, hogy jóban vagyunk, de azért annyira nem???

Szerintem mindenki annyit ad, amennyit gondol. Nehogy már ez alapján kategorizáld az ismerőseidet, rokonaidat, barátaidat...

67. Milup2 (válaszként erre: 66. - 51f3cb471d)
2014. júl. 24. 12:54

Alap, mert üres kézzel vendégségbe sem megyek, egy esküvőre meg pláne nem...

És az ajándék nem muszájból van, hanem egy szokás, hogy az ifjú párnak kedveskedünk vagy pénzzel, vagy tárggyal a közös életük kezdetéhez...Mit nem lehet ezen megérteni?!?

Na meg azért csak könnyebb, ha mondjuk egy másfél millás esküvőnél nem mínusz másfél millával kezdi az életét a pár, hanem igenis, valami jön vissza abból, s máris mondjuk szívesen elkölt belőle a nászútjára, vagy elrakja azt a pénzt mondjuk a valamikor születendő gyerekének, vagy az új lakásba tud belőle venni vmi hasznosat, szépet...


Aki keservesen spórolta össze az esküvőjére a pénzt, az igenis számít rá, hogy valamennyi visszajön belőle...Nekem ne mondja senki, hogy nem..mert hazudik..


Nektek is nagyon jól jön majd az az összeg, amit utána akármire elkölthettek...


Elég furcsán jönne ki az a szitu, hogy üres kézzel megyek el egy esküvőre a fiammal & férjemmel...Ha valaki annyira csóró, hogy nem tud legalább fejenként 10ezeret beadni, akkor ne menjen el...

66. 51f3cb471d (válaszként erre: 64. - Youlcsi)
2014. júl. 22. 10:59
Nem, nem alap. A vendég az vendég. Ha pl az otthonomba meghivok valakit vacsorara nyomjam a kezebe a blokkot, hogy fizesse a vacsora raeso felet? Ha igy allnék, minek rendezzek nagy lagzit, ha csak a penzt szamolom? Nem is ertem, hogy tudja az ilyen ember jol erezni magat a sajat eskuvojen. Utana, ha valaki nem vette valami az altalad elvart ertekben szidkozodsz? Nem azert hivom el a baratainakt, hogy rajtuk jojjek ki nullara az eskuvon.
65. Szerénke83 (válaszként erre: 29. - Milup2)
2014. júl. 22. 10:24

Oh, persze, maga az esküvő ingyenes, de a műsor 20e Ft + gyertya + a házassági anyakönyvnek tok potom 5e Ft (bársony)

oké, tudom, ezek nem voltak kötelező elemek, de nem volt templomi, csak polgári, így gondoltuk legalább az legyen emlékezetes

64. youlcsi (válaszként erre: 63. - 51f3cb471d)
2014. júl. 22. 10:02

miért bizarr? ha meghívottként veszel részt egy lakodalmon, szerintem az a minimum, hogy akkora értékben adj ajándékot, mint amennyibe átlagosan 1 ember (1 család, persze ha nem egyedül mész) megvendégelése kerül. szerintem ez alapszabály. és ez a minimum. ez elvárható minden vendégtől, baráttól, távoli rokontól.

legjobb, ha ez pénzben folyik be a menyecsketáncnál, és ezen felül pedig jöhettnek az apróbb-nagyobb ajándékok, már ha van rá igény (de egyáltalán nem sértő senkire nézve sem, hogy ha kifejezetten pénzt kért az ifjú pár mindenkitől)

63. 51f3cb471d (válaszként erre: 61. - Ec94ffbcdf)
2014. júl. 21. 19:06
Ennyi erovel minek a nagy lagzi? Nekem ez mindigis bizarr volt, hogy vendegsegbe hivok valakit es szamolgatom az ajandekok erteket vagy hogy ki mennyit dob be a menyasszonytancba. De ez en vagyok.
2014. júl. 21. 19:04
meghívót ti is tudtok kreatívkodni
61. ec94ffbcdf (válaszként erre: 1. - 51f3cb471d)
2014. júl. 21. 19:04
a kaja árát visszahozzák ajándékba
60. 51f3cb471d (válaszként erre: 58. - Milup2)
2014. júl. 21. 19:03
Amugy en nem varnek el semmit se eljegyzesre, se eskuvore. Ha kapunk valamit annak orulonk, de en nem azert akarnam elhivni a vendegeket, hogymegszedjuk magunkat naszajandekkal, bar nyilvan jo dolog. Amugy az eljegyzesi ajandekotok tokeletes. Akar valami gravirozott uveg kozos keppel is jo otelt szerintem.
59. 51f3cb471d (válaszként erre: 56. - Milup2)
2014. júl. 21. 19:01
Igen én anyukam is elrakott majdnem mindent. Amugy en sajnalok barmit is kidobni, mondjuk nyilvan esszeru keretek kozott :D
58. Milup2 (válaszként erre: 55. - Beu23)
2014. júl. 21. 18:01

Azt megkérdezhetném, hogy mit kaptatok az eljegyzésetekre a vendégektől?

Csak azért kérdem, mert nálunk alapból a family-ban csak egyszerűen ünneplik ezt, viszont párom részéről volt, aki meghívott minket az eljegyzésükre..Azt sem tudtuk, mit illik vinni ilyenkor...Gondban voltunk, hogy őszinte legyek...És akkor még nem hoxáztam..;)

Otthon, a lány családjánál volt, cirka 20 fő, kis kaja, süti..

Végül egy nagy (drágább) desszertet, virágcsokrot, és pezsgőt vittünk..

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook