Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Értelem kontra érzelem - 2 pici mellé egy harmadik? fórum

Értelem kontra érzelem - 2 pici mellé egy harmadik? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
18. Heko (válaszként erre: 8. - Reno77)
2010. dec. 20. 16:45
Háát... Van még egy két dolog, de sok cuccot odaadtam olyan anyukáknak akiknek tényleg nagy szükségük volt rá. Nem gondolkodtam harmadikban. Azt tudom , hogy a család egyik része támogatná a másik fele sajnos nem, még nem tudják, de már a másodiknál is megkaptam a lelki terrort. Viszont az én életemről van szó.
2010. dec. 20. 16:42

Én is úgy hallottam, hogy jövőre a 3 gyerek után már elég sok lesz az adókedvezmény. Suliban ingyenes tankönyv, ingyenes étkezés...


És igaza van Búgócsigának, hogy ha letelik az egy év, akkor már könnyebb lesz, nem?

Na, ne érts félre, nem akarlak rábeszélni, de ezeket is számításba lehet venni a döntésnél.

(Egyébként meg szívem szerint rábeszélnélek :D

2010. dec. 20. 16:42

Egyetértek azzal, hogy több a csp (egyéb kedvezményt én nem kapok), a 2 nagyról gondolom van ruha bőven, van sok játék, tehát nem a nulláról kell kezdeni beszerezni a dolgokat- de nem kicsi korban kerülnek sokba a gyerekek, hanem szerintem amikor elkezdődik a suli.

...mondom ezt én akinek, szinten 3 gyerkőce van:D

15. Baby0309 (válaszként erre: 1. - Heko)
2010. dec. 20. 16:42

Szia!

Nekem van egy 9 hónapos Fiam és nekünk is becsúszott. Anyagilag mi sem állunk fényesen,de azért nem reménytelen,nálunk inkább az a gond,hogy a párom teljesen elutasítja a babát,nem akar még egyet ilyen korán. Vívódtam én is rengeteget (2 hete tudom),már megvan a műtét időpontja,aláírtam a családsegítőnél a papírt is,h nem gondoltam meg magam(közbe folytak a könnyeim,annyira fájt a szívem)de KÉPTELEN vagyok megtenni,hogy elmenjek abortuszra.!!!!! Nagyon félek,hogy nem bírnám ki lelki következmények nélkül,hisz én szeretném Őt!

Az más dolog,aki ténylegesen nem szeretné.

Már csak a párommal lesz egy menetem,de muszáj neki megmondanom,hogy nem bírnám ki,hiába ő ezt szeretné.

Nagyon gondold meg,ha már vívódsz,akkor nem biztos,hogy könnyen túljutsz rajta. Drukkolok,hogy úgy történjen,ahogy mindegyikőtöknek jó.

2010. dec. 20. 16:41
Elvetetném.
2010. dec. 20. 16:40

Szia!


Én most várom a 3.-at, az új páromtól. Eddig egyedülálló anyuka voltam 3éve egy most 5,5 és 7 éves fiúval. Én mindenképpen szerettem volna mindíg is 3 gyereket.

Sztem, védekezés mellett ez a sors ajándéka. Amúgy is nagy ajándék egy gyermek. Én elég lelkis vagyok, a szívemre hallgatnée az anyagiakat is nézni kell.

Mondjuk én sem álltam, és most sem állunk fényesen anyagilag, mert a párom Norvégiából költözött hozzánk, és még nincs állása. Eddig én dolgoztam, de tegnap végleg megtiltották a munkát, mert 32 hetes vagyok, és mindíg görcsölök, úgyhogy nagy kakiban vagyunk, de én mindíg pozitívan látom a dolgokat, és mindíg sikerülnek is. A 2 meglévő gyermekem, hatalmas erőt ad, és valahogy mindíg jól jönnek ki a dolgaim.

Szóval én megtartanám.

Mondjuk nálunk Nimród lesz az első közös ba1 percig nem volt kérdés a megtartás se, pedig korán jött. Megismerkedésünk 6.hónapjában.

Tegnapelőtt ünnepeltük az 1 éves évfordulónkat.

2010. dec. 20. 16:40
Ha a hitelből még 1 év van!nekem nem lenne kérdés mert közel 9 hó még hátra van!
11. lully
2010. dec. 20. 16:38
Biztos megtartanám, ráadásul a legjobb korban vagy.Az anyagiakon ne gondolkodj, a két "nagyobbról" megmaradnak a ruhák, játékból nem kell több, amennyivel több pénzt kapsz mint nagycsaládos anyuka, a későbbiekben fedezi a "hamikáját". Mire nagyobbak lesznek, ki tudja mit hoz a jövő? Nekem is három van, de sajna ők már tényleg nagyok.
2010. dec. 20. 16:37

Szia

nekem 3 éves a nagy ,8hós a kicsi de én tuti megtartanám a babát!Képtelen lennék elvetetni!De mindenkinek magának kell elhatározni!Azt mondják anyagilag nem nehezebb 3 gyerkőccel mint kettővel !sokkal több a kedvezmény!Kívánom hogy a lehető legjobb döntést tudd meghozni!

2010. dec. 20. 16:37
Egy év lenne kemény, és ha letelik a hitel...?
2010. dec. 20. 16:36
Egyébként meg anyagilag még nem olyan megerőltető, mert gondolom a két másik után rengeteg cucc maradt.
2010. dec. 20. 16:35

Én sem tudnám megölni... És ha túdós lenne, aki felfedezi valami halálos betegség ellenszerét vagy egy pop sztár vagy bármi...

Mi van ha megölöd az új Einsteint?


Én nagyon abortusz ellenes vagyok...

Mivel védekeztetek egyébként?

6. Heko (válaszként erre: 2. - Csicsi25)
2010. dec. 20. 16:33
Van saját házunk, autónk, de van mellé havi 110.000ft-os törlesztőnk még egy évig. Mivel a férjem vállalkozó így vannnak jobb és pocsékabb hónapjaink,sokszor kölcsön kell kérnünk, úgy érzem mintha sosem érnénk utol magunkat. Tudom, hogy vannak nálunk sokkal rosszabb anyagi helyzetben is emberek, de ez nem vigasztal.
2010. dec. 20. 16:32
Én biztos nem tartanám meg,de én nem engedhetek meg magamnak még egy gyereket.
2010. dec. 20. 16:31

Nekem az első 3 fiam között másfél és 2 év van. 3,5 éves volt a nagy amikor a 3. azületett.

Nehéz döntés előtt állsz az biztos. Én megtartanám.

3. bettike2007 (válaszként erre: 1. - Heko)
2010. dec. 20. 16:27
hát nem,barátnőmnek igaz nem volt babája de se pasi se család nem volt a háttérben,ő is sokat vívódott de megtartotta.
2010. dec. 20. 16:26

Én abortusz-ellenes vagyok, úgy hogy én biztosan megtartanám, ha becsúszna a kettőm után egy 3. Képtelen lennék megölni a saját gyerekemet.

Persze, Te tudod, milyen körülmények között éltek és hogy anyagilag milyen az a "nem túl fényes". Közösen kell döntenetek a pároddal. Nem könnyű a döntés, az biztos.

1. Heko
2010. dec. 20. 16:19
2 picim van egy másfél és egy 3 éves. Védekeztünk, de mégis becsúszott egy újabb terhesség. Anyagilag nem állunk túl fényesen és kicsit korainak is érzem a harmadik babát de... egy hete vívódok a szívem az eszemmel harcol reggeltől-estig. Lehet egyeltalán jól dönteni?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook