Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Erős menzesz ellen Mirena gyógyszeres spirál tapasztalatok? fórum

Erős menzesz ellen Mirena gyógyszeres spirál tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


12. f758a7200f (válaszként erre: 11. - Szöszi(szi))
2012. dec. 16. 09:37

Koszi az infot:)


Nekem is 3 van, de felek, hogy megerzem, ha szamit, a legkisebb mar majdnem egy eves de a valahol mirenaval kapcsolatban olvastam egy tanacsot (egy orvos honlapjan), hogy erdemes 1 oraval a vizit elott bevenni egy fajdalomcsillapitot. Ettol fuggetlenul erezni majd de sokkal kevesbe meg utana is gondolom valami feszulest biztos erezni, hat legalabb a gyogyszer azt is fedi:)

2012. dec. 15. 09:54
Szia!Nekem egy picit fájt csak mikor felrakta a doki,igaz a harmadik gyermekem után 6 héttel.Vérzésem nem volt 1 évig,utána,és még most is csak pecsételős,de az pontos minden hónapban elég egy tisztasági.Ez így megy három éve.Én áldom a nevét aki kitalálta!Rengeteget spóroltam vele,és ami a lényeg nagyon biztonságos.Ez az én tapasztalatom.
2012. dec. 15. 08:21

Hat elvileg helyi rakmegelozo (es lelassito) hatasa is van ezert idosebbeknek is szoktak. De tegnap olvastam rola dolgokat pl. Hogy mar szult noknek ugye kevesbe fajdalmas a felhelyezese mert a mehszaj mar puhabb de ez az evek soran valtozik, szoval minel tobb ev telik el a szulest kovetoen, a mehszaj ujbol rugalmatlanabb, szukebb lesz, tehat megint fajdalmasabb. Most ez az uj modell ezt hivatott elkerulni, van egy applikator kis cso, amivel ezt is meg kenyelmesebben feltehetik minden huzavona nelkul.


Magara az eros menzeszre leteznek meg mas modszerek ami nem gyogyszer de nem is kellemes:

-mehnyalkahartya leegetese (lufit bevezetnek, bent felfujjak forro 85fokos levegovel, ez leegeti a nyalkahartyat es igy elvekonyodik ami azt jelenti, hogy ezutan a havi verzes soran kevesebb vert veszit az ember mert maga a nyalkahartya ami levalik, sokkal vekonyabb)

-meh teljes eltavolitasa (ezt azert talalom durvanak mert az esetek nagy reszeben egeszseges nok, egeszseges meherol van szo, hiaba nem normalis az eros menzesz, nem betegseg miatt van, megis, nagyon sok doki ajanlja ezt is mintha nem lenne mas mod)

9. moonlight13 (válaszként erre: 7. - F758a7200f)
2012. dec. 14. 19:20
Nekem is ajánlotta egyszer a doki. Talán, ha még fiatalabb lennék...Én azt hallottam róla, hogy szinte alig jön meg a Mirena mellett. Aztán hogy az jó-e a szervezetnek, ki tudja...
2012. dec. 13. 14:31

Adatok:

Normalis menzesz 3-5 napig tart, atlagosan osszesen 40 ml ver


Eros verzes: minden olyan ami tobb mint 80 ml verveszteseg es tobb mint 5 nap


Csak miheztartas vegett irtam le

7. f758a7200f (válaszként erre: 6. - Moonlight13)
2012. dec. 13. 14:28

Tegnap beszeltem egy baratnommel aki egy eve hasznalja, ugyanez volt a problemaja, neki megoldotta. Oszinten szolva ugy allt hozza mint en, hogy vegulis draga a gyogyszeres spiral de amennyit betetre, tamponra kolt az ember eros menzesz miatt, hat majdnem egal...


Neki raadasul volt ra precedens, hogy csak elvitte a gyereket az oviig, onnan ment volna munkaba, de az ovonenik megallitottak mert kevesebb mint egy ora alatt az ejszakai betet atazott neki, es mar a ruhaja is atazott:SSS


szoval nekem o melegen ajanlotta, hogy legalabb egy probat meger, sajat szemszogebol nezve azt mondta, ennel rosszabb mar nem lehet, csak jobb, legfeljebb ha nem jo, leveteti es igy jart. Vegulis nem normalis dolog, hogy a mindennapi eletben igy akadalyozzon az eros verzes, szoval ilyen es hasonlo esetek igenis terapiat igenyelnek.


A fogamzasgatlo lecsokkenti 40-50%al a verzes mennyiseget, a gyogyszeres spiral (mirena) kb 80-90%al de ugy, hogy nincs annyi mellekhatasa mint a fogamzasgatlonak, mert csak helyileg szivodik fel. Magyaran ha eddig orankent betetcsere, ezutan eleg lesz nagyobb tisztasagi betet is tobb orara. Pl a baratnom akit emlitettem, neki 12 napos mensijeit lecsokkentette 3naposakra es a legkisebb betet kell most. Ez azert az elso 3 honap utan lett csak ilyen, az elso 3 meg olyan volt neki mint a regiek.


Ez mindossze az, amit most tudok a temarol, teny, hogy a masik forumban rengeteg tapasztalatot leirtak a lanyok, hat ki tudja, meg van egy honapom eldonteni, de mar nagyon hajlok az igenre.

6. moonlight13 (válaszként erre: 2. - F758a7200f)
2012. dec. 12. 19:21
Én is világ életemben nagyon erősen menstruáltam. Ez csak akkor változott, amikor fogamzásgátlót szedtem. Most, hogy már abbahagytam a gyógyszer szedését, ismét nagyon erős, 5-7 napig tartott mindig is.
5. f758a7200f (válaszként erre: 3. - Betty76_)
2012. dec. 12. 13:23

Koszi a valaszt:) kozben lattam, hogy mar van errol egy forum, mikor mar kiirtam a kerdest, hat vannak pozitiv es negativ velemenyek is. Ez a barnazas aggaszt kicsit de gondolom amig ki nem probalom, nem tudhatom, hogy en is barnazok-e tole?


Novemberben kijott egy uj modell, allitolag ezzel kenyelmesebb a felhelyezese

2012. dec. 12. 12:28

oppsz...


tehát 2hó múlva mennem kell kontrolra.

Röviden ennyi...

Nekem sosem volt menszi alatt görcsöm, most sincs.

Viszont régen rendszeres volt, most össze-vissza, de lehet ez a szopi miatt is van..

3. Betty76_ (válaszként erre: 1. - F758a7200f)
2012. dec. 12. 12:27

Szia!


Nekem ez van fent, szülés utáni 6hetes kontollon döntöttünk úgy a dokimmal,h ezt fogom használni. Rá 1 hétre fel is tette, akkor még fájdalom mentes, mert még aránylag nyitva van a méhszáj, de szerintem utána is csak kellemetlen. Tehát nekem már február vége óta fent van. Most lesz 30-án 1éves a kislányom, még szopizik reggel-este, így lehet ez miatt is, de olyan össze-vissza van a menszeszem. Bár ezt nem is nevezném annak,mert csak barnás vmi és elég a tiszaságibetét. Azt mondta a dokinőm,h valószínű mire befejezem a szoptatást már nem is fog megjönni. Tehát igazi vérzésem szülés óta még nem is volt. Nem tudom szopi után mi lesz, viszont most 3hetente van barna folyásom, és nem csak pár napig, hanem van mikor 2 hétig is. Nem tudom ez normális e tervezem a dokim felkeresni, bár 2hó múlva úgyis men

2012. dec. 12. 11:29

Dokim nagyon ajanlja, hasznalta mar valaki?


Masik kerdes, eros haviverzesnek szamit 80ml-nel tobb menstruacio es ha tobb mint 5 napig tart. Kivancsi vagyok, ebbe hanyan tartozunk bele (aki szeretne megosztani velem), es okoz-e nektek is problemat, ha emiatt (eros verzes miatt) egy csomo minden hetkoznapi dolgot ki kell hagynotok, ha csak havi egyszer van, de hat akkor is, folyton arra figyelni, hogy atazunk-e, emiatt nem kimenni, vagy ha muszaj, akkor nyakig felszerelve tamponokkal, betetekkel? Es hosszutavon verszegenyseghez vezet? Hanyszor volt olyan, hogy kivizsgalasok szazai, mitol is van a verszegenyseg de a doki egyszer sem kerdez ra, vajh nem a havi verzes miatt van-e ez az egesz nyavalya?


Aki igy van, tudataban van-e, hogy mindez NEM normalis, de nem mindenki szedhet fogamzasgatlot (most ebbe nem megyek bele...). Aki probalta mar ezt a spiralt, milyen tapasztalatai voltak? Tenyleg csokkenti a havi verzest es mellette nincsenek a tipikus fogigatlos tunetek?

2012. dec. 12. 11:21
Eros menzesz ellen Mirena gyogyszeres spiral tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook