Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Járt már valaki úgy, hogy gyógyszerrel kellett meghozni a menzeszét, magától nem jött meg fogigátló abbahagyása után? fórum

Járt már valaki úgy, hogy gyógyszerrel kellett meghozni a menzeszét, magától nem jött meg fogigátló abbahagyása után? (tudásbázis kérdés)


2011. júl. 13. 13:07

Bár már nem él a fórum, azért megírom mi volt a dokinál. Szóval tegnap voltam. Csinált uh-t és azt mondta minden rendben van. Azt mondta, hogy ez még belefér, hogy ilyen hosszan kimarad. OKtóberig várunk, hogy rendeződik-e, és akkor lépünk tovább!

Köszi mindenkinek a hozzászólást!

Ja, és egyébként ma meg is jött!

22. Vigyorex6 (válaszként erre: 20. - Sibetti)
2011. júl. 7. 10:16
Mert addig a bogyesz hatása alatt voltunk. Nekem hosszú hónapok is kimaradtak. Úgy nem őszinteséggel tette is rá, mert nem akartam babát. Aztán jött más és elkezdtem figyelgetni. Bár nem volt rendszeres, de nem maradtak ki ennyire hosszú időintervallumok. A műtét tavaly októberben volt. Mostanra már lassan 4 éve nem szedem és 32 nap az átlag, de becsúszik olykor egy 43, egy 46 nap, ami nem normális. A baba miatt komoly útra indultunk és meglett az ok. Ezért tanácsolom Neked, hogy menni, menni, menni!
21. Sibetti (válaszként erre: 18. - Vigyorex6)
2011. júl. 7. 10:09
:(
20. Sibetti (válaszként erre: 19. - Ejjjka)
2011. júl. 7. 10:08
Igen, nálam sem rögtön jelentkezett. Február végén hagytam abba, és először megjött rendesen, aztán rá két hétre, aztán 39 napra és most már 45 napja semmi.
19. Ejjjka (válaszként erre: 17. - Sibetti)
2011. júl. 7. 10:04
A doki azt mondta, hogy feltételezhetően igen. 2010 juniusban hagytam abba, és csak fél évre rá volt ez a negatív hatás.
18. Vigyorex6 (válaszként erre: 15. - Sibetti)
2011. júl. 7. 10:02

PCOS + inzulinrezisztencia


Tulajdonképpen egyik sem nőgyógyászati, hanem endokrin probléma, az első mégis cisztákat okoz a petefészkekben. Ezekhez mindenesetre egy jó endokrinológus, vagy nőgyógyász-endokrinológus kell. A fogigátló szedése alatt nem voltak cisztáim, mert a bogyótól nem tudtak kialakulni.

17. Sibetti (válaszként erre: 16. - Ejjjka)
2011. júl. 7. 10:01
És nálad is a fogamzásgátló abbahagyása után volt ez?
16. Ejjjka
2011. júl. 7. 09:59
Nekem is volt, hogy gyógyszerrel hozták meg, én is Norcolutot kaptam. Azóta viszont megjött, igaz elég ingadozóan, egyszer 36 napra, majd 30-ra.
15. Sibetti (válaszként erre: 14. - Vigyorex6)
2011. júl. 7. 09:54
Azt megkérdezhetem, hogy Nálad mi a probléma?
14. Vigyorex6 (válaszként erre: 13. - Sibetti)
2011. júl. 7. 09:53

Hát igen. Az már számottevő.

Lehet a hasszurka attól is, h érik a pete, csak nem tud kiszabadulni. Sok esetben ennek hormonprobléma áll a hátterében.

Nekem 2 év volt, mire megtaláltam a megfelelő orvost, aki megállapította, hogy mi a bajom.

13. Sibetti (válaszként erre: 12. - Vigyorex6)
2011. júl. 7. 09:50
45.
12. Vigyorex6 (válaszként erre: 11. - Sibetti)
2011. júl. 7. 09:44
Mióta késik? Ez hanyadik ciklusnapod?
2011. júl. 7. 09:38
Ami "érdekes", hogy éreztem félidőben a szúrkálást, és aztán mikor meg kellett volna jönnie, fájt a hasam, és megvolt minden jele. Csak éppen a lényeg maradt el.
10. Sibetti (válaszként erre: 9. - Vigyorex6)
2011. júl. 7. 09:35
Igen, jó orvosom van! Bár eddig csak a rendszeres szűrés miatt látogattam!
9. Vigyorex6 (válaszként erre: 8. - Sibetti)
2011. júl. 7. 09:33

Nem kell megijedni. Azért a teherbeesés egyik feltétele a rendszeres mensi, persze vannak kivételek is (!!!), de nem árt, ha 21 napnál nem rövidebb és 36 napnál nem hosszabb egy ciklus, mert akkor nem nagyon valószínűsítik a peteérést.

Remélem, hogy jó az orvosod. A lényeg, hogy ne hagyd magad lerázni. Egy uh és egy hormonlabor mindenképpen javallt és a labor kiértékelését sem árt normális orvosra bízni.

2011. júl. 7. 09:28
Húha! Azért vagyok megijedve, mert szeretnénk már kisbabát. És most félek, hogy emiatt nem fog összejönni. Gondolom, ilyenkor mikor ilyen gyógyszert adnak, nem ajánlatos teherbe esni!
2011. júl. 7. 09:11

Szia!

Én Duphastont kaptam 5 napig 2szer 1 et kellet szedni,sajnos cisztáim vannak és nem menstruálok, 50 nap után szokta adni ezt a doki, van amikor megjött még szedés közben van mikor(pl most pont ez van) már egy hete megettem az utolsó adagot és még semmi.

2011. júl. 7. 09:09
Én utrogestant kaptam, hogy hozza meg a menzeszt, de ez nem rendezi a ciklust, csak meghozza. Ha valamiért kimarad a menzesz, akkor annak oka van... ezt ki kell vizsgáltatni. Ne ijedj meg előre, a doki biztosan tud segíteni. SZámos oka lehet a késésnek.
5. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Sibetti)
2011. júl. 7. 09:07

Én Norcolutot szedtem. Két alkalommal. Mindkétszer meghozta, de nem állította be. Azóta meg is van az ok, hogy miért nem állt vissza.

Azért ha egy bizonyos időn belül nem áll vissza rendszeresre, akkor nem ártana feltárni az okokat.

4. Sibetti (válaszként erre: 3. - 32e254e8e2)
2011. júl. 7. 09:00
És mennyi idő mire rendesen beáll? Vagy ezek szerint Neked be sem állt? Kedden megyek dokihoz egyébként, csak nagyon félek, hogy mi lehet a bajom. :(
2011. júl. 7. 08:55
Igen, kétféle gyogyszert kaptam.Sokszor jártam igy már.
2011. júl. 7. 08:53

Sziasztok!


Jár má valaki úgy, hogy gyógyszerrel kellett meghozni a menzeszét, mert magától nem jött meg a fogigátló abbahagyása után?

2011. júl. 7. 08:52
Menstruáció meghozatala gyógyszerrel!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook