Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Erő a leszokáshoz (az egészségügy és a nem dohányzók "segítő kezei") fórum

Erő a leszokáshoz (az egészségügy és a nem dohányzók "segítő kezei") (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Erő a leszokáshoz (az egészségügy és a nem dohányzók "segítő kezei")

1 2
2010. jún. 16. 18:54
Nem értem, hogy miért sajnáltatják magukat a dohányosok. Ki a felelős azért, hogy rászoktak? Nem kötelező elkezdeni.
2009. júl. 21. 16:09

Nagyon fiatalon, gimiben szoktam rá a cigire, 9 évig szívtam, igen végre ki tudom mondani, le tudom írni !!!múlt időben!!!.

Egy idő után már nem kívántam a cigit, csak szívtam és szívtam, már fájt tőle a fejem, de csak azért is mérgeztem vele magam.

Aztán egy nap bemondták, hogy emelni fogják az áfát.

No, gondoltam magamba 500ft felett már nem fogok cigit venni (amúgy Szürke B**d-ot szívtam, 475ft volt egy doboz), kinevettek, mondván, én úgy se tudom letenni.

Sajnos előfordult, hogy napi 2 dobozt is elszívtam ha nagyon idegbajos voltam.

Egy nap felkeltem, szívtam és undorodtam tőle is, és magamtól is.

Lementem a patikába, és kértem a patikus segítségét.

Nagyon kedves volt és segítőkész, mondta, hogy elhatározás kérdése, no meg persze akarat erő, közbe vettem egy doboz nikotinos rágót.

Aznap még elpöfékeltem egy dobozzal, nem bírtam abba hagyni, ó, a tudat, soha többé nem szívhatom, érdekes, akkor nem undorodtam semmitől, csak kívántam és kívántam.

Másnap felkeltem, akarok nyúlni a cigiért, megpillantottam a nikotinos rágót, cigi helyett inkább a rágót vettem a számba.

Több, mint egy hónapja nem gyújtottam rá.

Nem mondom, hogy könnyű volt, sőt, első 1 hét pokoli volt.

Nem aludtam, fájt a fejem, remegtem, legszívesebben kiugrottam volna az ablakon, de ott volt előttem a cél.

Anyukám évekkel ezelőtt egyik napról a másikra le tudott szokni a cigiről, azt a pénzt amit bagóra költött volna félre rakta, mondván, kocsira gyűjt...

Meg is lett az új autója.

Én most álmaim útjára gyűjtök, hetente egy perselybe dobom azt a pénzt amit bagóra költenék...

Apropó, amióta nincs cigi, nem fulladok annyira, érzem, hogy többet bírok, jobban alszom, mint azelőtt, nem fáj a fejem, és még sorolhatnám.


Kitartást kívánok minden leszokni vágyónak, ne adjátok fel, annyival jobb az élet nélküle!!!

56. dancingqueen (válaszként erre: 55. - Dorina22)
2009. febr. 20. 14:39
Próbáld meg,mindenképpen megéri!főleg akkor lehet nagyobb esélye annak,ha leteszed, ha kiveszel egy pár nap szabit,és akkor nem vonz,és utána,ha "tiszta vagy jópár napig" akkor talán kicsit könnyebb lesz...
2009. febr. 20. 14:38
Én is dohányzok, de csak a munkahelyemen. Sajnos. Sörözőbn dolgozok, de ott nem tudok nem rágyújtani. Pedig se otthon, se máshol nem szívom. A kocsmában meg árulunk cigit, úgyhogy ott van előttem, meg mindenki előttem szívja. Ott nem megy.
54. 5a2a075e0e (válaszként erre: 53. - Dancingqueen)
2009. febr. 3. 20:09
Köszi, mindenképpen megmondom neki.
2009. febr. 3. 08:45

írjátok be google-ba:)))én sem tudok róluk sajnos többet...de azt hiszem, a smoz-t kipróbálom:)


ancsa: sajnos,ez a párod döntése kell,hogy legyen...és hogy mivel próbálkozzon,neki kell tudni,mindenkinek más jön be. Ha gondoljátpok,nézzen be a dohányzás-leszokás fórumba,ott sok tippet és ötletet talál. Valaki tapaszozott,valaki rágózott,de akadunk egy páran,akik gyógyszerrel próbálkoztak...

2009. febr. 2. 23:02
Sziasztok! Sajnos én is dohányoztam, de z már a múlté. Egyik napról a másikra letettem, de azt hogy hogyan csináltam nem tudom. Pedig és is előszeretettel "szívtam". A párom még dohányzik, neki nem megy olyan könnyen mint nekem. Mivel próbálkozzon először? Rágóval, cukorkával vagy tapasszal?
51. 707655fba1 (válaszként erre: 49. - Dancingqueen)
2009. febr. 2. 22:05

Ez engem is érdekelne!

Köszi.

50. Veronika27 (válaszként erre: 49. - Dancingqueen)
2009. febr. 2. 20:08
Nem! Oszd meg velünk, amit tudsz:)
2009. febr. 2. 14:22
sziasztok! a gyógynövényes cigiről és a smoz-ról hallottatok?
48. 6342d2631c (válaszként erre: 47. - Veronika27)
2009. jan. 30. 19:41
Igen,és az egészsége sem romlik.(elektromoscigi.com) itt meglehet nézni és rendelni.
2009. jan. 30. 19:34
Aha. Ez nem rossz ár, ha tényleg le lehet vele szokni. Főleg ha valaki napi szinten sokat szív, akkor a cigi is baromi drága.
46. 6342d2631c (válaszként erre: 45. - Veronika27)
2009. jan. 30. 19:33
Attól függ hol veszed.Én az interneten nagy kersegélés után találtam egy megfelelőt.Most 1 et fizet 2-őt kap akció van,igy volt 22400.- a 2 cigi a tartozékokkal és 5 patronnal együtt.
45. Veronika27 (válaszként erre: 44. - 6342d2631c)
2009. jan. 30. 19:23
Értem. De elég borsos az ára, nem?
44. 6342d2631c (válaszként erre: 43. - Veronika27)
2009. jan. 30. 19:16
Ez egy befektetés először,de megéri ugyanis mi a nikotin mentes patront vesszük,amibe nincs méreg anyag.Bár azt mondják nem szabad a nullással kezdeni,lassan kell átállnia a szervezetnek.Nekünk bejött.Nincs füst,bárhol szivhatod senkinek nem ártasz vele
43. Veronika27 (válaszként erre: 42. - 6342d2631c)
2009. jan. 30. 19:09
Erről már hallottam! Mik a tapasztalatok?
2009. jan. 30. 19:07
Nehéz leszokni a dohányzásról.Én hálistennek nem szoktam rá,de a férjem percenkén szivja a cigit.Most elektromos cigi segitségével próbál leszokni.
2009. jan. 14. 22:58

Sziasztok!

Én már 16 hónapja nem dohányzom és örülök hogy sikerűlt megszabadúlnom e káros szenvedélytől.Az én véleményem szerint a leszokás elsősorban a fejben kezdődik.Ha valaki nem elég elszánt és kitartó nem biztos hogy sikerrel jár.Nagyon erősnek és kitartónak kell lenni.Nekem szerencsém volt mert csak én dohányoztam kb. 10 évig míg a férjem nem,így nem volt kísértés miután abbahagytam.Persze döntő volt elsősorban hogy egészséges kisbabát szerettünk volna ezért még mielőtt teherbe estem volna leszoktam.Régen többször neki futottam én is a leszokásnak ilyen - olyan segítséggel ( nikotinos rágok stb.)eggyik sem járt sikerrel mindamellett a baráti összejövetelek ivászatok ahol hozzátenném a férjemen kívül mindenki dohányzott döntő visszahúzó erő volt a számomra.Kell egy kitűzött cél amit el akarunk érni legyen ez akár baba,jó közérzet vagy bármi és csak arra kell gondolni erőt meríteni a nehéz napokon,akkor biztosan sikerrel jár az ember.Azóta meg sem fordúlt még csak véletlen sem a fejemben hogy ujra függő szertnék lenni,pláne hogy itt van a gyönyörű kislányom akit nem tennék ki annak hogy mindíg azt a büdös bagót szagolja a ruhámon,kezemen meg mindenhol.

40. dancingqueen (válaszként erre: 39. - Dorka-borka)
2009. jan. 14. 20:05
Nagyon ügyes vagy,gratulálok!Nálam is be szokott jönni,hogy megjutalmazom magam valami kis aprósággal:)!4 év,nem semmi:)!nekem még csak 4 hónap,de valahol el kell kezdeni,nem igaz?:D
2009. jan. 14. 19:57
Sziasztok!Én 4 éve nem dohányzok,pedig évekig károsítottam magam vele.Egyszer csak párom leszokott és egy idő után én is jobbnak láttam ha nem dohányzok.Bevallom az első 2 hét iszonyú volt,meg utána is voltak nehéz időszakok amikor majdnem rágyújtottam,de most már nem gyújtanék rá semmi pénzért.Igaz 10 kiló felszaladt pár hónap alatt,de aztán le is ment és a közérzetem sokkal jobb mint dohányosként,nem beszélve az anyagiról.Vettem magunknak egy szép dolgot a cigink árán,ez is motívált mindig.Sok sikert kívánok mindenkinek aki leszokásra adja a fejét.
38. winny
2009. jan. 14. 19:46

Sziasztok!

A cikk nagyon jó és a hozzászólások is.Nem akarok leszokni! A férjem se!

Hat testvére halt meg eddig!Nem dohányoztak.Gondos orvosi kezelésben gyógyszerekkel ellátva!

"Műbalhé" írta valaki igaza van.Mindig valakit KELL utálni.

Ja! A három gyerekem közül "csak" egy cigizik:)

37. dancingqueen (válaszként erre: 36. - Veronika27)
2009. jan. 14. 16:11
jáááááj,de irigyellek érte!!!!:)akkor,viszont szerintem nem érdemes leszokós készítményekkel próbálkoznod...szimplán csak vegyél kaja utána kezedbe egy szálat,de nem gyújsd meg. Én is sokáig "csak fogdostam" de bejött,mert pszichésen jól esett a látványa a kezemben,de a nikotin nem hiányzott egy idővel.És mivel te nagyon light-os cigit szivsz,szerintem neked nem is fog:)!
36. Veronika27 (válaszként erre: 35. - Dancingqueen)
2009. jan. 14. 09:01
Igen, kocazok :) De az sem lenne gond, ha napokig nem szivnek. Itt kulfoldon eleg draga, azert is gondoltam ugy, hogy leszokom. Most neha a paromet lejmolom :D De abszolut nem elek stresszben, itthon vagyok. En foleg etkezes utan gyujtok ra, akkor jolesik.
35. dancingqueen (válaszként erre: 32. - Veronika27)
2009. jan. 13. 21:01
ha néha elszívsz egy-egy szálat,akkor az azt jelenti,hgy koca dohányos vagy?(hogy én hogy irigyellek érte:D:D:D!)akkor neked pedig szerintem végképp nincs szükséges nikotin pótlóra,hiszen a stresszt kezeled igy,és nincs a szervezetednek fizikailag szüksége a nikotinnak. A stresszes helyzetek kezelésének egy másik módját kell kikísérletezned magadban,és gond máris letudva:)
34. dancingqueen (válaszként erre: 33. - Veronika27)
2009. jan. 13. 20:58

szio!


hát,rá ugyan nem szoknál(hiszen nagyrészt pszichés eredetűa dohnyás,tehát a szokás és a helyzetek hiányoznak majd leginkább),de szerintem feleslegesen terhelnéd több nikotinnal a szervezeted,mint amennyi eddig jutott belé. Próbáld meg anélkül, az 1 mg-os cigi az tényleg szinte a hegyi levegővel egyenlő,s ha nem megy,akkor kérheted gyógyszertárban a véleményüket.

2009. jan. 13. 15:56
Kulonben azon gondolkoztam, hogy hirdetik a N...e ragogrumit leszokas elosegitesere. Namar most en szintam 1mg nikotint tartalmazo cigit. Ha elkezdenem ezt a ragot nyomatni leszokaskepp a 4mg nikotintartalmaval, azzal nem meginkabb raszoknek??
2009. jan. 13. 15:52
Sziasztok! A leszokas valoban akarat kerdese, en megtettem, de neha elszivok 1-1 szalat. Nehezebb helyzetben van az, aki eros cigit sziv, raadasul meg sokat is. Aposom napi 1 dobozzal biztos elsziv, ha nem tobbel. Ha ezt a penzt osszegyujtene, talan egy rovidebb nyaralas is kitelne belole, es akkor nem kellene azon sirankoznia, hogy milyen sokba kerul a rezsi meg a kaja.
2009. jan. 13. 10:21

Még az jutott az eszembe, hogy nekem nincs autóm. Biztosan láttátok a híradóban, hogy BP.-n szmogriadó van, ami feltehetőleg szerdáig tart. Most mi, akiknek nincs kocsijuk, álljunk az út szélére, köpködjük a tilalomkor elhaladó autókat? Vagy egyáltalán bármelyik autót?

Egy dohányos, még ha elszív napjában két doboz cigit, az se bocsát ki magából annyi szennyező anyagot, mint egyetlen autó napi használata során!

Meg milyen "király", mikor busz mellett állunk, kipufogója az arcunkba okádja a füstöt? Emiatt miért nem háborog senki???? Bezzeg a cigisek, mindenkit ki akarnak nyírni.

Ez már szőrszálhasogatás és műbalhé a javából!

2009. jan. 12. 21:06

Gratula mindegyikőtöknek.

Nálunk is van sikertörténet dohányzás téren.

A férjem dohányzott mielőtt megismerkedtünk.

Én nem bírom a dohányfüstöt,stb,de ezek okáról már írtam,illetve fulladok az ilyen dolgoktól.

Mivel a párom tudta ezt,illetve a történetet,amiről tegnap már írtam,így ő toleráns volt velem szemben és letette a cigarettát.Cserébe én meg mosok ,füzök,takarítok,stb.:-)Szóval kedves volt velem szemben és saját magának is adott plusz néhány évet,amivel többet tölthet a kislányunkkal.

Hogy hogyan szokott le?

Azt mondta,hogy ennyi volt és vége.Nála nem okozott súlyproblémákat,szerencsés alkat.Azt mesélte,hogy eleinte hiányzott neki,de nem maga a nikotin,hanem a mozdulatok,maga a szertartás.

Egyébként azt gondolom,hogy ez olyan ,mint az alkohol abból a szempontból,hogy nem dohányzó nem leszel,dohányos maradsz mindig,aki az erejének köszönhetően nem dohányzik.Ez igen elismerésre méltó dolog.Hasonló lehet,mint egy örökös súlyproblémákkal közdő embernek betartani az étkezést,a cukorbetegnek figyelni a kalóriát,szénhidrátot.

Szerintem (ezt soha nem dohányzoként írom)

inkább segíteni és elismerni kell az akaratot ,és támogatni a beteg embert.

29. c06c587f53 (válaszként erre: 28. - Mothertiger)
2009. jan. 12. 17:52

És még nagyon hosszú lenne a sor...

Büntessék meg,akit rajtakapnak, hogy eldobálja a csikket! Büntessék meg,aki nem szedi össze a kutyagumit a kedvence után, stb.

Én sem értek egyet azzal, hogy milyen lenézően kezelik azokat,akik cigiznek.

Az csak előny, hogy nincsenek cigi reklámok! Nem is kell! Őszintén remélem, hogy a gyermekem nem fog cigizni soha!

De azért ne bánjanak már úgy a bagósokkal,mintha fertőző betegek lennének!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook