Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Erő a leszokáshoz (az egészségügy és a nem dohányzók "segítő kezei") fórum

Erő a leszokáshoz (az egészségügy és a nem dohányzók "segítő kezei") (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Erő a leszokáshoz (az egészségügy és a nem dohányzók "segítő kezei")

1 2
2009. jan. 12. 17:04

Személy szerint én már 5 hónapja nem cigizek.:)


Engem az hökkent meg, még így is, hogy nem cigizek, hogy büntetni akarják (valahol már büntetik is) a közterületen való cigizést. Szerintem ez egy otromba és bunkó próbálkozás. Valakinek a cigiszünet olyan, mintha abba kellene hagynia a lélegzést.

A nemdohányzók hivatkoznak arra, hogy "pofánkba fújják a füstöt, mindenhol eldobják a csikket"... s még sorolhatnám a cigisek "rettenetes" megnyilvánulásait. Meg hogy a cigivel mennyire károsítják a nemdohányzók egészségét. Ha kimész az utcára, már azzal károsítod az egészségedet. Már ha egy tetves pohár üdítőt megiszol, azzal is, amit megeszel azzal is. Füstölnek a gyárkémények, az autók kipufogója a képünkbe tolja a füstöt... De emiatt senki se háborog annyit, mint a dohányosok cigifüstje miatt!

Engem is zavar, ha füstöt érzek, de magam is voltam dohányos, nem fogok hepciáskodni, ha valahol mégis az arcomba pöffen a füst... Nem emiatt kellene hisztizni meg raplizni az embereknek...

Jobban nem tudom megfogalmazni, hogy mit gondolok erről, mivel kissé le vagyok pukkanva agyilag. De azt tudom, hogy rohadtul idegesít a dohányzásellenes kampány, még így is, hogy leszoktam. Vergődjenek amiatt az emberek, hogy az alkeszok szétdobálják, széttördelik mindenfele a nem visszaváltható üvegeket, vagy hogy a drogosok a gyerekeinket kerülgetik "beetetés" céljából!

27. dancingqueen (válaszként erre: 26. - 7abb7adbf0)
2009. jan. 12. 16:23
de jó nekd:D:D:Dengem rengetegszer kísértett...irigyellek:)persze,nehogy elrontsd!:)
26. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 25. - Dancingqueen)
2009. jan. 12. 16:22

Az elmúlt 10 hónap alatt egyetlenegyszer sem jutott eszembe, hogy "csak egy slukk".

Esküszöm, így volt!

Most meg már minek? Nem igaz?


:-)))

25. dancingqueen (válaszként erre: 23. - Bccd33db8d)
2009. jan. 12. 14:56
nagyon ügyes vagy,csak így tovább!napról napra könnyebb lesz.Nem mondom,lesznek hullámvölgyek,de ha már eddig eljutottál,akkor "nem érdemes elrontani" csak egy slukkal sem:P
24. c06c587f53 (válaszként erre: 23. - Bccd33db8d)
2009. jan. 11. 20:45

Könnyebb, ha egy negatív dolog befolyásol.

Pl, ahogy írtad; megfázás, vagy orvosilag indokolt stb. Ne is szívd!:))

2009. jan. 11. 20:28

Sziasztok!!!

Én 1 hete és 2 napja nem cigizem,nem is hiányzik!!!

Nem kellett más hozzá mint egy kis megfázás és kész!!Fájt ahogy szívtam,nem esett jól,és azóta sem szívom.És nem is fogom soha többet.

22. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 20. - Sztelenke)
2009. jan. 11. 18:42

Gratulálok a hozzáállásodhoz és a kitartásodhoz.


:-)))

21. c06c587f53 (válaszként erre: 19. - Sztelenke)
2009. jan. 11. 17:20

Teljesen egyetértek Veled!

Sok családban jelent problémát az alkohol.

Én szerencsére nem tudom, hogy milyen lehet úgy felnőni, hogy állandóan a pia miatt veszekszenek a szülők..

El sem tudom képzelni, hogy alkoholista legyek. Egyszerűen nem is értem,hogy lehet valaki a rabja. És egyáltalán nem rosszindulatból írom.. A cigit értem. Mert én is szívtam. De inni is szoktam és mégsem hiányzik soha.

20. Sztelenke (válaszként erre: 14. - Dancingqueen)
2009. jan. 11. 17:03

Köszönöm szépen a jókívánságaid.Bízom benne,hogy sikerül majd a gyermekemnek csupa jó dolgot tanítanom és megmutatnom,hogy a rossz dolgokat is lehet másképp látni,megélni,illetve lehet rajta változtatni.

Egyébként nekem is vannak hibáim,sőt függő is vagyok kicsit.Imádok itt lenni a Hoxán!Ez az én privát oldalam,ami az enyém,az én gondoltataim,a saját intimszférám,ami kissé titokzatossá tesz a férjem leőtt,mert ő nem olvashatja.:-)

Elvileg tiszteletben is tartja.:-)

19. Sztelenke (válaszként erre: 13. - C06c587f53)
2009. jan. 11. 16:59

Szívesen megosztottam veletek.Az életemhez hozzátartoznak mind a jó és rossz dolgok.Ezt fel kell vállalni.Attól leszünk jó emberek,ha képesek vagyunk bevallani magunknak és másoknak,hogy vannak gyengeségeink,problémáink,jó és rossz tulajdonságaink.

Hogyan tudjam én,hogy a másik segítségre szorul,ha nem jelzi bármilyen módon felém?

Az alkohollal kapcsolatban,csak annyit még,hogy mindkét családtagom felmenő és mindenféle irányú ágaiban diplomás ,jól képzett szakmunkés emberek élnek,akik dolgoznak,dolgoztak mindig.Szóval nemcsak naplopók lehetnek függők,betegek,segítségre szorulók.

18. Sztelenke (válaszként erre: 16. - Drnéni)
2009. jan. 11. 16:48

Ezzel egyetértek én is.Édesapámnál is az volt a legfontosabb és első lépés,hogy elkerült abból a környezetből,ahol jobban előjöttek ezek a dolgok.

Ő úgy volt,hogy akkor játszott ha látott kocsmát vagy találkozott a "barátokkal".Miután játszott és nem nyert ,előkerült a sörike,borika,aki vígasztalta,hogy de rossz nekem,mert nincs pénzem.Jött a kölcsönkérés,gyerektartás hanyagolása,stb.ebből következett az újabb ivás ,mert a Pista adott.Aztán jaj vissza kell adni,de miből?Jött a játék,de nem nyertem,tehát iszom.Jött a Pista az erős emberekkel,jaj a verést is el kell valahogy viselnem.......

17. dancingqueen (válaszként erre: 16. - Drnéni)
2009. jan. 11. 16:46
szio!megírnád nekem priviben,hogy mi az a gyógyszer?(csak hogy ne legyen reklám). Nekem automatikusan ezt a drágát írták fel tüdőgondozóban...van egy,ami "gyógynövényekből van",de semmi jót nem hallottam róla. Míg a másik,igaz,hogy drága, de "szinte garantált" a siker. Több embert ismerek,aki ezzel tette le
2009. jan. 11. 16:38
Azért van olyan gyógyszer is, ami segíthet a leszokásban, és nem olyan drága (1-3000 Ft a havi adagja támogatással). Ráadásul nem okoz súlygyarapodást. Igaz, talán nem olyan hatékony, mint az a bizonyos méregdrága, de azért többszörösére növeli a leszokás esélyét. Egyébként szerintem nem a nikotinmegvonás átvészelése a legnehezebb, hanem a dohányzási rítus elhagyása, illetve a környezetben élő dohányosok kis közösségéből való kiszakadás.
2009. jan. 11. 16:37
Aki gondolkodik a leszokáson,az jöjjön a "dohányzás-leszokás" fórumba. Sok sorstárssal oszthatjátok meg élményeiteket,kérdezgethettek módszerekről,panaszkodhattok,kérhettek tippeket, stb:)
14. dancingqueen (válaszként erre: 12. - Sztelenke)
2009. jan. 11. 16:36

Igazán sajnálom,hogy így kellett felnőnöd!!!példaértékű a toleranciád,és a nyitottságod,és megértésed az emberek felé!csak gratulálni tudok,és kívánni,hogy vigyázz gyerekeidre,és magadra!a legeslegszebbeket kívánom neked!


nagyonon igaz minden sorod!remélem sokan elgondolkodnak rajta,mikor elfordulnak egy olyan embertől,aki segítségért kiállt

13. c06c587f53 (válaszként erre: 12. - Sztelenke)
2009. jan. 11. 16:19

És kellenek az ismeretek más emberekről,hogy érezzük, de jó nekünk, hogy nem így nőttünk fel,aki sajnos mégis, az pedig érezze, hogy (sajnos)nem volt vele egyedül.

Én köszönöm, hogy megosztottad!!

2009. jan. 11. 16:10

Nekem szerencsére csaksikerült eddig ellenállnom a dohányzásnak,alkoholizmusnak,drogozásnak,bár a családomban mindhárom eset előfordul(t).

A szüleim és a családom nagyrésze dohányzik,az édesapám és apai ágon sok rokonom(leginkább férfiak) küzdenek,küzdöttek alkohol problémával.

Én így nőttem fel.Én tiszteletben tartom az összes szenvedélybetegség áldozatát,mindazokat,akik a függők,mind a hozzátartozóikat.Egyik oldalnak sem egyszerű.Nézzük az én oldalam:

Gyerekként azt láttam,hogy szüleim dohányoznak, a családi problémákat apám alkohollal kezeli,veszekszenek a pénz miatt,s közben én majd megfulladtam a cigi füsttől,illetve hallgattam a neméppen gyermek fülének való cifra szavakat,esetleg láttam,ahogy anyámat veri apám,mert nincs pénz,amiből cigit,piát,ételt,ruhát ,villanyt,stb vegyenek.Mert sajnos ez volt a sorrend.Ezekután ha odaálltam,hogy hát akkor ne dohányozzatok,ne igyál apa,én voltam a rossz,mert gyerek vagyok és nem értem óket,hogy nincs pénz,hogy megfulladok,stb.:-)Érdekes volt.

Aztán jött a válás,iskola:meglettünk bélyegezve-csonka család gyerekei,ahol alkohol,veszekedés van,stb.Hozzá a lesajnáló megjegyzések:Szegény gyerek,pedig okos,ügyes,stb,de soha nem lesz belőle semmi a szülők miatt.Hát így nőttem fel,s közben a folyamatos intrikák,megjegyzések ,mindkét oldalról való támadás.

Azt soha nem láttam,hogy valaki eljött volna szakemberek közül és azt mondta volna a szüleimnek,hogy üljünk le beszélni és mondják el,miben segíthetnek,stb.

Amikor felnőtt lettem ,édesapám úgy szokott le,hogy öngyilkossági kisérlete volt,amibe pár oóperc híjján belehalt volna.Szerencséjére elért a segélykérő hívása,és kórházba került.6 hónapig volt Szigetvárott elvonókúrán.Ez benntlakásos rehabilitációs központ.2005 óta jelenleg nem iszik,jár rendszeresen az anonim alkoholisták közé,mi is jártunk az AA gyermek csoportjába,mert mindkét félnek szüksége van a segítségre.Egyedül nem talál egymásra a két fél.Mi nem tudtunk volna.Nekünk 4 év kellett hozzás és az,hogy mikor elgyengült és újra öngyilkossággal fenyegetőzőtt,kemény voltam és a kezébe tettem az inzulint és azt mondtam,tessék,de a gyerekem ne lássa,amikor megteszed.Azóta rendbetette az életét.Függő,de jelenleg nem iszik és nem játszik 4 éve.A dohányzás ugyanekkora probléma a családokban.Ezek a lelki,fizikai dolgok sokkal mélyebbről fakadnak,mint amiról mi "sajnos" felületesen beszélgetönk.A gyilkosok nem véletlenül gyilkolnak,a föggők nem azért lesznek azok,mert hétfőn így keltek fel,az anyák nem azért hagyják el a csecsemőt,mert erre születtek,hanem mert az évszázados szociális,gazdasági,erkölcsi háttér ilyenné teszik az embereket.Tisztelet a kivételnek.Az,hogy a mindenkori magyar kormány nem tartja fontosnak,vagy nerm elég fontosnak a dolgokat,amik minket köznapi embereket érintenek,az nem azt jelenti,hogy mi toleranciával,segítőkészséggel és közös akarattal nem tehetünk semmit.De fontos,hogy mindenki a saját szintjén kezdje.Én elkezdtem ,odaálltam a szüleim mellé,ezt mindenki megteheti a saját szintjén.Bízom bennem,hogy mindenki érzi,hogy én senkit nem ítélek el.Kellenek a fórumok,a beszélgetések,hogy az emberek érezzék,hogy nincsenek egyedül itt a Földön.És higgyjétek el,nem egyszerű a szülőapád kezébe adni az életét.

Csak ennyit akartam.Utólag is elnézést,ha túl hosszú voltam.Köszönöm,hogy elolvastad.

2009. jan. 11. 15:44

Jó a cikked!

Én amondó vagyok, hogy ha kevés pénzből kell gazdálkodni,akkor előbb azok kapjanak támogatást,akik önhibájukon kívül lettek betegek. Tudom, hogy ezzel nem növelem a népszerűségemet,de senki nem állt fegyverrel mögöttünk, hogy gyújtsunk rá. És ne azok szívjanak,akik egyáltalán nem károsították a szervezetüket, de betegek lettek. Abszolút együttérzek azzal,aki most van leszokóban, nekem ez a 6. füstmentes napom.

10. dancingqueen (válaszként erre: 5. - Katácskák)
2009. jan. 11. 15:32

nagyon szépen köszönöm:)bár nem volt könnyű...és azt hiszem,igazatok van benne,hogy "elszokni" soha nem lehet,csak abbahagyni,letenni. Egy gyógyszer segítségével, orvos írja fel, kifejezetten erre(és az alkohol letételére) találták fel/ki. Ha gondoljátok,privit írjon rám,akit érdekel,igazán nem szeretném reklámozni(márcsak azért sem,mert nem kapok tőlük jutalékot:D). Igen,lehet,hogy igaza van Pusi-nak, hogy sajnos a szívgyógyszerekre sincs pénz,ugyanakkor eleget bagóztunk ahhoz,hogy a jövedéki adóból visszaforgassanak a megelőzésre. Ha drog, akkor ne legyen legális, ha legális,ne "büntessék" ha rágyújtasz valahol, illetve segítsék a leszokást. Sajnos én nem jártam olyan jól,jópárszor meghurcoltak mire ki tudtam váltani a gyógyszert...a patikában rendesek voltak,szerintem ők sem nagyon tudják még,hogy mire való:)

Barátnőm panaszkodott abortusz ügyebn...szörnyű volt hallgatni. ÉS akkor jutott eszembe,hogy mit csodálkoznak a suli dokik,hogy nem mernek semmit elmondani nekik a tinik???!és,ha tényleg komolyabb bajom lenne?hepatitis?akkor,ássam el magam?:(

2009. jan. 11. 15:19

Tényleg nem 'überelni' akarlak, hiszen mélységesen egyetértek a cikkedben felvetettekkel. Csak a gondolataink egyeznek meg: 2 hétig tartó segítő gyógyszer ára 11.000.- orvosi vényre felírva.


És mikor megkérdeztem az orvost, hogy a TB miért nem támogatja, azt a választ kaptam, hogy még a szívgyógyszerek támogatására sincs pénze a TB-nek.


És ez sajnos igaz.


De akkor hol a francba van az a pénz, amit befizettünk már és fizetünk még évtizedekig?


Mert igenis, ugyanúgy kéne támogatni a dohányzásról való leszokást, mint a drogról, vagy neadj'isten az alkoholról történő abbahagyást.


:-(((

2009. jan. 11. 14:45
sziasztok!köszönöm kedves szavaitokat,nagyon vártam már,hogy megjelenjen., Most eléggé dolgozom,de ígérem,amint tudok,írok nektek:)
2009. jan. 11. 13:17
Nekem is nagyon tetszett a cikk, számos olyan gondolatot vetettél fel benne, ami meg sem fordul az ember agyában, még akkor sem, ha dohányos. Sajna nekem nem segített az akaraterő, még mindig szívom a büzrudat. Természetesen tervbe van véve a leszokás, nemsokára rá sem akarok nézni. Az egész tb rendszer átgondolatlan, megmagyarázhatatlan. De mivel nem ez az ország egyetlen gyenge lába, ezért a kisember már nem is üti fel a fejét az ilyenen. Köszönöm az elgondolkodtató cikket!
2009. jan. 11. 11:58

én voltam ilyen leszoktató kezelésen.....

Állapotfelmérés volt és nem hiányzott a nikotin. Igaz a nikotin nem, de a dohányzás igen!

Azóta megint cigizek, de tervbe van véve a következö leszokás.


de szerintem aki egyszer igazi dohányos volt az nem tud leszokni csak abbahagyni :(

2009. jan. 11. 11:51

TISZTA, bár néha " KICSITcigis" szivvel gratulálok NEKED.

Azt megírnád, mégis hogy sikerült letenned?

Igen lehet akaraterQvel könnyebben menne.

Sajnos, én is idealista vagyok, hogy miért nem adják olcsóbban a "lesegítQ-gyógyszert?"

2009. jan. 11. 11:51
Nagyon tetszett a cikk, mintha a saját gondolataimat látnám. Gratulálok!
2009. jan. 11. 11:48

Egy kis személyes tapasztalat. Amikor bementem a gyógyszertárba nikotinos rágót venni, nagyon féltem, hogy az eladónő ki fog nevetni, le fog nézni. De nagyon nagy szerencsém volt, mert egy barátságos mosollyal nyújtotta át nekem a rágót.

Ez egy apró dolog, de nagyon jól esett, hogy nem lenézett, hanem inkább örült annak, hogy leszokásra adtam szegény fejem.

Apró dolog, de nekem nagyon sokat segített:)

2009. jan. 11. 11:48
NAgyon elgondolkodtató a cikked, és nagyon sok igazság van benne.
2009. jan. 11. 11:03
Sok száz leszokási próbálkozás, és sok ezer lesajnáló pillantás után lassan kezdi a dohányos elhinni, hogy számkivetett: ő akaratgyenge, semmirekellő és egyre több helyről tiltják ki. De nem dohányzók, ne felejtsétek el: a dohányos is ember!

Ugrás a teljes írásra: Erő a leszokáshoz (az egészségügy és a nem dohányzók "segítő kezei")
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook