Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetés)
Biztos. Elértem telefonon. (Kamatozott a guglizasi gyakorlat.)
Biztos ő az? Van egy szekszárdi rokonunk, bár nem tudom, ez segít-e bármiben...
Sajnos (az én szempontomból) szekszárdi...
Megtaláltam név alapján (önerőből) azt, aki elvitte. Fél siker.
Van rajta egy referenciaszám, csak az nyilván nem mond semmit egy halandónak. Nem tudom, hogy mennyire tudtam volna megőrizni a nyugodtságomat, ha ez velünk történik. De tudom, semennyire.
Hú... hát drukk, hogy észrevegye. De ez az ő hibájuk, szóval vmit csináljanak mindenképp. Első körben keressék meg ezt a másik vizsgázót emailben vagy telón, teszem azt.
Miiiiiiii vaaaaaan? Én még ilyet nem is hallottam!!!!
Már csak ez hiányzott! :( Mit mondtak, mit fognak tenni, hogy a gyereked végre megkapja a bizonyítványát? 65 ezer forintból csak tudnak nyomtatni még egyet, ha mégsem kerülne elő!
Átadáskor a meghatalmazottat beazonosították. A vizsgázót nem...
Augusztusban vizsgázott a névrokon, és kevesebb pontja is lett.
Amúgy béna, hogy a neven és a vizsga dátumon kívül csak az eredményt tartalmazza a lap. Nincs rajta semmi vizsgázót beazonosító adat. Csak abban reménykedem, hogy a névrokon diák és nem csak hobbiból vizsgázott és visszahozza a lapot, mert a másét nem tudja feltölteni a felvibe.
Amúgy erről - bocs érte! - de az jut eszembe, mikor nyáron a macskapanzióban elcserélték a macskánk oltási könyvét egy másikéval... Azt is elég macerás volt visszaszerezni... Apuka jött érte, és nem nézte meg rendesen. ;)
Hát azért (nem) készül a szalagavatóra is, szóval végzősnek kell lennie, bár én is nehezen hiszem ezt ;)
Jézusom, ez nem igaz, ugye??? Sajnos nincs április 1.
Nem hiszem el, hogy pont volt egy ugyanolyan nevű...
Túl szép lett volna...
A BC kiadta gyerek bizonyítványát egy névrokon meghatalmazottjának, aki mit sem sejtve elvitte. Majd felrobbanok!
Ne már! Én teljesen el vagyok tájolódva! Mikor öregedett meg ennyire?! :D
Pedig a lányodnak tényleg egy jó választás lehetne. Ő még csak jövőre érik, nem ebben a tanévben, ugye?
Á, akkor az inkább csak egyéni preferencia lehetett. A IELTS Academic kifejezetten felsőfokú tanulmányok esetén kérik. Egyébként nem könnyű egyáltalán szép eredményt elérni.
Tulajdonképpen az összes nyelvvizsga egy bizonyos szint fölött már nagyjából ugyanolyan magas tudást igényel.
Lanyom szivesen menne arra dehat most nem palya sajnos. Na ez tenyleg nincs itthon.
Nem tom miert arra ment de lefikazta a cae-t amit gyerekem csinalt. Ez mar kb 3 eve volt es londonban van azota is. Kellett meg 3 emelt is legalabb.
Nézetegem ezt a Comparative Literure-t, de mindenhol ok a CPE. Viszont egyelőre nem nagyon tudom elképzelni, hogy a gyerekem fantáziáját ez megmozgatná :D
A IELTS 2 évig érvényes csak, ezért szokott az ilyen típusú vizsgáknál kitétel lenni, hogy 2 éven belülit fogadnak el (mivel azután már érvénytelen, nem is lehet elfogadni). A Cambridge vizsgák más felépítésűek, mélységűek, nincs ilyen időkorlát. Bár az más kérdés, hogy mit ér valaki egy 8-10 éve letett vizsgával, ha nem használta azóta a nyelvet. Mondjuk az angollal ezt nehéz elképzelni, mert ha nem akarja is használja az ember.
Pedig hulyeseg lenne azt valasztani ha nem mzszaj mert az tudtommal elevulos... Comparative literature szak, nektek nem hiszem hogy szobajovos.
Az szép! Mondjuk, aki felkészült annak nem akkora stressz, de azért nem egy fél órás szeánsz. Inkább fárasztó. De őt vihette tovább az adrenalin, mert nagyon jól sikerült neki, arra emlékszem.
A UK területén a CPE egy olyan magas szintet képvisel, hogy az bárhová belépő. Nem tudok róla, hogy az utóbbi időben ezt bármelyik intézmény megkérdőjelezte volna. Az viszont igaz, hogy intézményenként egyedi lehet, hogy hány pontos CPE az, amit elfogadnak.
Ha véletlenül mégis találsz olyan angol egyetemet, ahol nem jó a CPE, azt linkeld be légy szíves, mert kíváncsivá tettél! (Főleg, hogy londonira emlékszel. Nekem ez új és őszintén szólva meglepne, ha nem valami félreértés vagy egyéb kitétel miatt választotta az ismerős gyereke az IELTS-et).
Fiam effektíve az érettségi napján csinálta a CAE-t. )))
De, sztem de. Határozottan rémlik, hogy amikor ezeket a skót akármiket nézegettünk, volt ilyen feltétel, hogy milyen régi lehet a CAE. Londonban meg pl CAE nem is volt jó vmelyik ismerősnek, csak IELTS asszem. Szóval nem sietjük inkább el.
Amennyire láttam, Cambridge vizsgából frisset nem szoktak kérni - de nem néztem át alaposan - inkább a minimum pontszámot jelölik meg, amivel egy CAE vagy CPE vizsgát elfogadnak.
Mi angolból végig akarunk battyogni a Cambridge vizsgákon. Az mindegy, hogy máshol mit kérnek, mert ha jó eredménnyel meg tudja valaki csinálni a CPE-t, akkor némi gyakorlással - ami ahhoz szükséges, hogy a vizsgarendszer felépítése közti különbsége állással az ember - simán meg tud csinálni bármilyen vizsgát. De elkapkodni nem kell. Viszont nem praktikus érettségi idejére bezsúfolni mindent. Úgy két évente nem hátrány megcsinálni egy-egy komolyabb vizsgát. Csak ne kellene értük fizetni! :)
Igen-igen, magyar vizsgaként nem évül el (már ha épp elfogadják), de a kinti egyetemeknek kellhet belőle friss. Vagy más intézmények is kiköthetnek ilyet. Illetve azt kiköthetik, hogy melyik fajtát fogadják el, és nem mindenhol a CAE az. Magyar vizsgája meg van, szóval nem csinál ilyen speckó vizsgát egyelőre...
A beszélgetesünket kevesbé fejben tartók számára: Vizsgaként a CAE nem évül el sose.
(De lehet olyan egyetem, amely csak friss, max. 2-3 éves bizonyítványt fogad el.)
További ajánlott fórumok: