Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érdemes leszoktatni 5 hónapos babámat az éjszakai cicizésről? fórum

Érdemes leszoktatni 5 hónapos babámat az éjszakai cicizésről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
35. eperlevél (válaszként erre: 26. - Kata maki)
2014. ápr. 25. 07:51

:) látod, ez a jó! :) ez ösztönös és az rossz nem lehet


egyébként a lányom egészen 2,5 éves koráig szopizott, és addig az anyatej volt a fő tápláléka (ez nem volt túl jó már), mert egyszerűen nem akart enni mást, de amikor 2,5 évesen elhagytuk a szopit, gyönyörűen elkezdett enni, akkor azért lett elválasztva vagyis inkább saját magát választotta el, mert el akart menni a tesójával nyaralni a nagymamához. Megértette,h. ez mivel jár és elfogadta, bár nem mondom, hogy 2 hét után, mikor hazajött nem próbálkozott be, de nem hagytam már

34. eperlevél (válaszként erre: 5. - Kata maki)
2014. ápr. 25. 07:47
Szerintem engedd el a füled mellett, ha te úgy érzed így jó, akkor ne csináld...az én lányom is hasonló paraméterekkel rendelkezett, egy idő után leállt a hízása, 8 hónaposan 13 kg volt, most 3 és fél évesen 14 (lenne, ha egy makacs hányós vírus miatt nem fogyott volna le 1,2-re)
2014. ápr. 25. 07:31
En a vedönöre hallgattam es befeszulten betartottam a tanäcsait az elsö fiamnäl-hogy 3 oräs etetesek,meg ilyesmi-a vege az lett hiäba volt tejcsi megis elfordult töle 5 honap utän.A mäsodikat igeny szerint szoptattam es azt vettem eszre sokkal kiegyensulyozottabb es az ejszakai etetesröl akkor szokott le magätol,mikor mär eleg nagy volt a gyomra vahhoz,hogy megfelelö -egesz ejszaka kitarto mennyiseget tudott szopizni-illetve a hozzätäpläläst 6 ho utän kezdtem-es a tejpep + cici estere jo volt neki -reggel 6 -ig aludt.Nekunk a vizet ö nem fogadta el sem a teät-tehät a nyäri 40 fokban-azt sem tudom hänyszor szoptattam -kb.12-szer.
32. Milup2
2014. ápr. 25. 06:11

Nem..Ha igényli, akkor szopizzon..Majd ha már mozog, akkor leadja a súlyát..Fiam is ducibb volt, aztán mikor elkezdett mozogni, pörögni, felülni, menni, futni, jól leadta...

2 éves koráig szopizott, a vége felé már az éjszakákat átaludta, de addig ha kellett, éjszaka is hagytam szopizni...Azóta sincs gondom az éjszakákkal, átalussza mindig...

31. vikucka (válaszként erre: 22. - Katie_rose)
2014. ápr. 25. 05:25
OooO. Ismerős. Saját szoba, saját ágy.. Persze velünk alszik :)
2014. ápr. 25. 01:54

Kisfiam 14 hónapos múlt, igény szerint szopizik éjjel-nappal, 9 kiló egyébként. Védőnéni szerint az anyatejes baba nem hízik el, kisfiam sem hízik el, de van egy kis édes pocakja meg egy picuri tokája, bár ez mindkettő rám is igaz :D

Amilyen határozott elképzelésem volt a szülés előtt a külön alvásról és a 6 hónapos korig szoptatásról, úgy változott ez meg egyetlen pillanat alatt azzal, hogy megszületett: azóta velünk alszik és eszemben sincs leszoktatni a ciciről, amíg ő nem akarja. Egyébként meg sem fordul a fejében, szerintem cicifüggő lett :) Éjjel általában 2 körül szopizik, aztán reggelig alszik, csak nyűgösebb napokon ébred többször, de félálomban megoldjuk. Ne szoktasd le, bízd rá! Szerintem :)

2014. ápr. 25. 00:29
Kedves Kata, semmiképpen ne szoktasd le róla. Én a fiamat 3 éves koráig szoptattam. Előnyei a dolognak: a szervezete ellenállóbb lett és nagyon-nagyon ritkán beteg ( kb 4-5 évente). A michlein baba simán elbújhatott volna mellette, annyira husos volt, a tokája akkora volt, hogy a nyaka nem is látszott. A combjain rezőzött volt a babaháj, mégsem érdekelt. Mikor elkezdett járni egy év alatt lemozogta a babahájat, és vékony lett, szinte minden bordája kilátszott. Az tehát, hogy kövér gyerekből kövér felnőtt lesz egyáltalán nem igaz. Ha a hozzátápláláskor, azaz amikor majd lehet, megadsz és megfőzöl Neki mindent, amit kell, semmi gondja nem lesz a súlyával. A fiam most kb 180 cm magas, és nincs rajta semmi háj, csak izom. Viszont én nem veszek előre elkészített kajákat, minden nap/ minden másnap főzök, és olajat sem használok csak sima sertészsírt. A normál szenderd energiaszegény magyaros kajákat szereti, pacalpörkölt, körömpörkölt, csirkepörkölt, rántott hús, szóval nem bánik szerényen a kalóriákkal. Annyit eszik, mint három felnőtt, mégsem hízik. A csodás a gyerekekben az, hogy mindig annyit eszek, amennyire szükségük van. Mondjuk én chips helyet nyers zöldséget, csoki helyett alma/banán pürét csináltam neki annó, szóval minden csak rajtad múlik.
2014. ápr. 24. 23:43
Mindkét gyerekem cicizett éjjel is, néha sokszor, pl. fogzáskor, vagy egyszerűen, ha csak rossz napjuk volt. Kislányom ehhez képest nádszál, kisfiam izmos, sportol, pedig picinek olyan volt az anyatejtől, mint a Michelin baba (most 10 és 8 évesek). Néha, amikor nagyon fáradt voltam, szerettem volna, ha cumiznának, de azt soha nem fogadták el. 18 hónapos koráig szopizott mind a kettő és bár nem emlékezhetnek rá, mégis olyan szeretettel bújnak a mellemre még most is. Kisfiam sokszor meg is simogatja, ami egy ekkora gyerektől már majdnemhogy zavarba ejtő, de olyan szeretettel teszi, ami megható. És azt gondolom, minden úgy volt jó, ahogy volt. :)
27. bibity
2014. ápr. 24. 23:33
Jól teszed, ne is szoktasd le. Ha elindul, majd lefogy. Ilyen alkat lehet, van egy barátnőm, akinél az egész család ilyen husi-baba alkat volt, a lánya is ilyen baba lett, és 3 évesen már tök átlagos kis csajszi. Lemozogta:)) ha most elkezdenéd leszoktatni, akkor megrendülne benned a babád bizalma... Az orvosok mondanak mindent a szoptatásról... Nekem pl. A háziorvosom, hogy lázasan ne szoptassak... Aha, persze.
26. Kata maki (válaszként erre: 24. - Cucicsillag)
2014. ápr. 24. 22:58
Köszönöm a biztató szavakat 😊. Engem nem zavar ez a cicizés még ha néha fáradt is vagyok reggel. Én is hiszem, hogy később ez a dolog kifizetődik és bensőséges kapcsolatom lesz a fiammal. minden gyereknek van egy alvokaja. Kinek cumi, kinek tongy, plüss. Nekik s cici és nincs is ezzel gond. 😃 Most már teljesen bizos vagyok abban, hogy így a jó ahogy csinálom és nem veszem el Tőle a cicizést. Köszönöm
25. Kata maki (válaszként erre: 22. - Katie_rose)
2014. ápr. 24. 22:49
Mintha magamat hallanám 😊. Csak sajnos császár utan 10 nappal újra vágni kellett, mert komplikáció lépett fel, akkor került be mellém, ugyanis apa mindig ejszaka dolgozik es nem tudtam másképp megoldani a szopit. Azóta pedig ki sem lehet robbantani 😃, de imádom.
24. Cucicsillag (válaszként erre: 5. - Kata maki)
2014. ápr. 24. 22:47

Az en kisfiam 20.- an volt 17 hos. Nalunk is van meg ejszakai cici, azon alszik el es hajnalban is felebred 1x, 2x, fogzaskor tobbszor :) neki az a cici, mint masnak a cumi.

Sosem fogadta el a cumit. Jelenleg 12 kg korul van, ami mar stagnal egy ideje, mivel nappal meg rengeteget mozog. Mostanaban ebben a temaban sok anyagot olvastam es a szakemberek osszefoglalva azt tanacsoljak, amig teged nem zavar, addig mukodhet a dolog. A legtobb anyuka szeretne, ha a gyerkoc villamgyorsan ataludna az ejszakat, mert az kenyelmes (vhol meg is ertem) viszont ez egy olyan kotelek, amit csak az anya es a pici erezhet, es majd a kesobbiek soran fogja "kamatoztatni" :) Sok sikert neked, sztem ugy csinald, ahogy neked a legjobb (na meg a babanak)

Ha a mi dokinkon mult volna, akkor az en kisfiam tapszeren elne mar 2 honapos koratol...

23. Kata maki (válaszként erre: 19. - Katie_rose)
2014. ápr. 24. 22:46
:) szép nagy baba volt akkor 😃 Hiszem, hogy neki is beáll a súlya.
22. katie_rose (válaszként erre: 20. - Kata maki)
2014. ápr. 24. 22:46

Én nagyon nagy elvekkel indultam neki a dolognak. Elhatároztam,hogy az én kisfiam a saját ágyában fog lefeküdni és ott is fog ébredni. Háát.... nem jött össze :D

Jó, most kb. 3 hete megtáltosodott és a saját ágyában alszik,de előtte velünk. :)

21. bvaszp
2014. ápr. 24. 22:45
Az én kislányom 6 hónapos. Éjszakánként 3-5 alkalommal szopizik. Az anyatejet a babák hamar megemésztik, így hamar megéheznek. Nem az éjszakai szopizás miatt hízik egy csecsemő. Én a te helyedben sem szoktatnám le az éjszakai szopiról. Amúgy a doki milyen módszert ajánlott erre?
20. Kata maki (válaszként erre: 17. - Katie_rose)
2014. ápr. 24. 22:44
Mikor többször kelt, akkor sem evett csak 1x. Inkabb csak cummogott rajta, ha a szájába tettem és el is aludt. Mellettem alszik :)
19. katie_rose (válaszként erre: 18. - Kata maki)
2014. ápr. 24. 22:43
Az én kisfiam majd 4 kilóval és 56 centivel született. Aztán most meg egy kis borsó :) Egyáltalán nem kövér :)
18. Kata maki (válaszként erre: 15. - Katie_rose)
2014. ápr. 24. 22:42
Tény, hogy a mai babák nagyon különbözőek. Nem igaz már az az általánosítás, ami 30 évvel ezelőtt nalunk jól működött. :)
17. katie_rose (válaszként erre: 14. - Kata maki)
2014. ápr. 24. 22:40

5-6 kelés a fogzás idején cici nélkül is van/lesz majd :D

Viszont 5-6 éjszakai szopit soknak tartok. Attól már lehet hízni. 1-2 "nyugi-szopi" simán belefér :)

16. Kata maki (válaszként erre: 12. - Youlcsi)
2014. ápr. 24. 22:38
Kedves youlcsi! Válaszod csak megerősített abban, hogy a babámnak ez a legjobb, s ne vegyem el Tőle. Nekem csak ez számít.
15. katie_rose (válaszként erre: 13. - Kata maki)
2014. ápr. 24. 22:36

Pusztán a súlya miatt nem hagynám akkor abba a helyedben,mert nem hinném,hogy attól az egy szopitól hízna ilyen ütemben. Talán a mozgás beindulásakor meg majd hónapokig stagnál a súlya. Tényleg annyira eltérő ütemben fejlődnek ezek a gyerkőcök.

(Én is első babás vagyok.)

14. Kata maki (válaszként erre: 11. - Katie_rose)
2014. ápr. 24. 22:36
Elfelejtettem, h 3 napja kel csak 1x. Előtte 5x - 6x is akár. Sokszor ébredtem fáradtan, de a reggeli első mosoly kárpótol mindenért. :)
13. Kata maki (válaszként erre: 11. - Katie_rose)
2014. ápr. 24. 22:34
Nappal 5x-6x eszik, kizárólag csak anyatejes baba. Én is úgy gondolom, hogy ha nem lassul majd le a gyarapodás akkor kell majd gondolkodnom. Ejszaka egyszer ébred, kb 5 perc alatt szopizik s szinte már alszik is. Igaz, születésétől fogva nagyon igényli a törődést, s talán ezzel jelzi, hogy rám van szüksége. Igyekszem a megérzéseimre hagyatkozni, s azt tenni ami szerintem Neki a legjobb, de nem mindig vagyok biztos benne, hogy mindent jól csinálok e. Első baba.
2014. ápr. 24. 22:30

nem.


NEM!!!

a legnagyobb hiba volt, hogy elvettem tőle az éjjeli cicit 3 hónaposan :(

11. katie_rose (válaszként erre: 5. - Kata maki)
2014. ápr. 24. 22:27

Nappal mennyit eszik? Az én dokim pl. az mondta,hogy az a baba,aki nappal rendesen eszik,az éjjel nem éhes. Tehát megszokásból kel. Ez a megszokás szó jelentheti azt is, hogy cumizni akar vagy csak a közelséged kell neki. Akár megpróbálhatod azt is,hogy szopi pózba veszed és pár korty vizet adsz neki vagy csak simán ringatod.

A mozgástól valóban le fog lassulni a hízás. De ha nagyon gyorsan gyarapszik a súlya,akkor lehet épp amiatt fog picit később forogni/mászni.

Tudom,hogy minden baba különbözik és más ütemben fejlődnek, a 10 kg most még nem vészes,de ha továbbra is ilyen ütemben hízik akkor az azért nem olyan jó.


(kisfiam 18 hónapos lesz 2 hét múlva és 11 kg)

10. Kata maki (válaszként erre: 9. - Karyka)
2014. ápr. 24. 22:25
Szia Karyka! Néha elgondolkodtam azon, hogy esetleg sok a 10 kg, de nagyon jó kedélyű baba, kiegyensúlyozott, jár keze, lába, szépen fejlődik akkor már tudom, hogy minden rendben. Én még nem igazán szeretném leszoktatni, olyan gyorsan eltelik ez a kis idő mikor Ennyire igényli anyát. Egyébként gratulalok a kisfiadhoz! Az pedig nem igaz, hogy kövér gyerekből kövér felnőtt lesz. Én vagyok az élő példa. 😃
2014. ápr. 24. 22:16

Szia!


Az én fiam is szopizik még éjszaka 11 hós.

5 hósan a 10 kiló egy kicsit lehet sok nem?

Levim 3,6kg született, most 11 kg és 75 centi, de barátnőm pl beszólogat hogy kövér gyerekből kövér felnőtt lesz....köszi.

Ő is felkel minden este 2-5 alkalommal,de csak egyszer szopizik, a foga miatt kel, így szerintem tök mindegy hogy leszoktatom e vagy sem, ha úgyis felébred.

Én egy év után lehet leszoktatom , bár még nem döntöttem el teljesen :)

8. Kata maki (válaszként erre: 6. - Vikucka)
2014. ápr. 24. 22:11
Semmi gond, én is láttam, hogy késtem 😊. Telefonról vagyok, mert már a cicin csüng 😊. 3750 volt a születési súlya s 53 cm. Igazból apukája sem volt kicsi, 4,5 kg-mal született.😃
7. Kata maki (válaszként erre: 4. - Vikucka)
2014. ápr. 24. 22:08
Vikucka, csak a doki véleménye alapján. Szívem szerint nem venném el Tőle. Cumit soha nem használt, a vizet nem nagyon fogadja el. Jelenleg 3 napja csak egyszer ébred, eszik és már alszik is, de volt, hogy 5x-6x is megebredt.
6. vikucka (válaszként erre: 5. - Kata maki)
2014. ápr. 24. 22:07
Bocsánat az előző hozzászólás miatt :) A te hsz-ed később jelent meg. Mennyit szopizik éjszaka? Próbálj neki éjjel vizet adni, a hizás pedig be fog lassulni, ha mozogni kezd, és a hozzátáplálással, a fogzással is. Mennyivel született?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook